XD1E vs. GE1E ... który lepszy?

jar.cin

New member
Jak na razie trudno będzie to wykazać bo 37XD1 pojawi się na polskim, przynajmniej oficjalnym, rynku dopiero na początku grudnia.
Jedynie oceny przyszłych użytkowników XD1 mogą dać rzetelną ocenę bo jak na razie, to nie pozostaje nic innego, jak kalkulacja suchych danych technicznych.

XD1 ma na pewno trochę słabszy układ dźwiękowy, a poza tym wygląd, który jednych zachwyci, a innych może zniechęcić - kwestia gustu.

Pozdrawiam, Marcin.
 

eFlash

New member
re

jar.cin... dzięki

jarwisz... przeczytałem ten wątek, nawet dość dokładnie :)... i dlatego chciałbym potwierdzić, bo z postów wynika, że xd1 jest gorszy, chociaż jest późniejszym modelem, a cena jest praktycznie taka sama! Czy tak jest w istocie?
 

jarwisz

New member
Bez reklam
eFlash napisał:
że xd1 jest gorszy, chociaż jest późniejszym modelem, a cena jest praktycznie taka sama! Czy tak jest w istocie?
po pierwsze prawdziwe są rzeczy o ktorych pisze @jar.cin
po drugie - w Polsce go jeszcze nie ma ale w Europie już jest.
po trzecie - nie jestem osobą wszystko-wiedzącą - też szukam czytam,a że troche po angielsku kumam więc zaglądam tu i tam.

co do tego że XD1 jest nowszy - fakt - ale powstał w oparciu o GE1E z tą różnicą że koncern Sharp jak to robią koncerny obniża koszty i wycofał się z wg.niego niepotrzebnych rzeczy będących w GE1E takich jak np.dżwięk.Wycofał z XD1E system wizyjny /procesor wizyjny/ który był w GE1E i wlożył mu niby nowszy ale już nie lepszy /to z forum szwajcarskiego info/ gdyż jak widać paramerty obrazu w XD1 siadły.

więcej info zapewne wie @KIKI - który jest sprawcą tego iż kupiłem GE1E.Co prawda najpierw mu nie wierzyłem na 100% myśląc jak wszyscy "jak to możliwe że nowszy jest gorszy" i zacząłem szukać potwierdzenia tego faktu w necie - trochę to trwało ale po mału wychodziły coraz to nowe informacje potwierdzające słowa KIKI ,które to dla mnie streszczały sie w tych słowach KiKI-ego:
DARUJ SOBIE XD1E A KUPUJ GE1E - różnica w parametrach kolosalna"
Kiki jest przeciez obecny na forum i gdyby tak nie było jak piszę nie przytaczałbym tych słów.
Oczywiście On "mósi milczeć" i nie dziwię się temu wszak jest sprzedawcą wielu marek a i sam sklep to "E-Panasonic" a nie "E-Sharp".

pozd
ps.
ja nic wam nie sugeruję - sami musicie wybrać swój wymarzony LCD - aby nie było potem na mnie ze coś nie tak.Ja mogę powiedzieć i przytoczyć to co sam czuje i widzę przed oczami.A widze ładne rzeczy np. teraz leci Spice Platinum...:D :D :D
 
Ostatnia edycja:

rjack

New member
Mam 37GE1E - pisalem o moich (nieco smutnych) pierwszych wrazeniach na sasiednum watku wynikajacych glownie z glosnej pracy telewizora (szum wiatraka czy cos takiego). Czy jakis posiadac 37XD1e moze mi powiedziec czy w tym modelu takze wystepuje taki szum?
 

imalas

New member
rjack napisał:
Mam 37GE1E - pisalem o moich (nieco smutnych) pierwszych wrazeniach na sasiednum watku wynikajacych glownie z glosnej pracy telewizora (szum wiatraka czy cos takiego). Czy jakis posiadac 37XD1e moze mi powiedziec czy w tym modelu takze wystepuje taki szum?

Mam 37GE1E - piszę o moich już, nie pierwszych wrażeniach ,...tzn.
1.Nic nie szumi, albo jestem głuchy i moja cała rodzina!
2.Nastawy producenta są rewelacyjne, każde "grzebanie" daje gorszy efekt!
3.Obraz poraża ( w HD) swoją doskonałą jakością!
4. Czerń jak na LCD ...znakomita!
5.W SD jest bardzo O'K mam N-kę i tu jest pewnie jest "pies pogrzebany".....ten TV wymaga dobrego sygnału(Polsat "naziemny" jest super, mam 1500m do nadajnika)
6.LUDZIE............jestem zadowolony!....jeszcze chyba nie zwariowałem i wiem co piszę .........choć każdy wariat uważa się za normalnego!:bober: :)
 

alvent

New member
witam jakąś dziwną porą ;) .....
moje zadowolenie z ge1e jest w dalszym ciągu dośc wysokie, mimo dwóch minusów o których już pisałem...moim zdaniem stosunkowo głosna praca ( ja mam takie skrzywienie....jestem przygłuchawy na wiekszośc słów :D ...ale niektóre dźwięki słyszę zbyt wyraźnie - na razie mają mnie dość w serwisach samochodowych...niebawem pewnie i sharp powiesi moje zdjęcie...tego typa nie obsługujemy :p ) oraz rozjaśnienie obrazu pod kątem....
ale i tak wiem, że wybrałem dobrze....
 

alvent

New member
jarwisz czy Ty wogóle sypiasz?? ;) .....
do serwisu poleciałem z powodu moim zdaniem zbyt głosnej pracy wentylatorów - jak wspominałem nie jest bardzo głosno, ale to moje cholerne ucho słyszy przy cichym słuchaniu.... to główna przyczyna....przy okazji może się uda poprzez menu serwisowe jeszcze więcej z niego wyciągnąć :D
 

rjack

New member
alvent napisał:
jarwisz czy Ty wogóle sypiasz?? ;) .....
do serwisu poleciałem z powodu moim zdaniem zbyt głosnej pracy wentylatorów - jak wspominałem nie jest bardzo głosno, ale to moje cholerne ucho słyszy przy cichym słuchaniu.... to główna przyczyna....przy okazji może się uda poprzez menu serwisowe jeszcze więcej z niego wyciągnąć :D

Alvent
z ktorym servisem sharpa rozmawiales i co to na razie dalo? Ja riozmawialem z jednym z dwoch w warszawie i kompetnie nic nie wniesli do poroblemu ciszy. NIby zadnej GE1E do nich jeszcze nie trafil a tak wogole zdziwili sie, ze jest tam jakis wentylator. Dla mnie ten dzwiek brzmi rzeczywiscie jak wentylator ale przecie znie beda rozkrecal sharpa aby sie przekonac.
Ja kupilem moj 37Ge1E 2 dni temu - moge wiec teoretycznie jeszcze go oddac do sklepu (a praktycznie zamienic na inny model). Zanim to zrobie chcialbym jeszcze porownac z innym egemplarzem GE1E - jesli ten drugui tez bedzie szumial to bede mial nie lada klopot bo z tegio co wiem nie am obecnie innego mdoelu Full HD, ktory mialby maksymalna szerokosc 93 cm, a tylko tyle mam miejsca.

Pozdrwiam
 

alvent

New member
rjack...
rozmawiałem z serwisem w Krakowie i Centralnym w Warszawie.
W Krakowie też byli zdziwieni tym, że jakieś wentyaltory są. Ale są napewno. Zostało to potwierdzone przez Warszawę. Wg informacji z sharp Polska powinno być tylko słychać ewentualnie lekki (!!) szum powietrza.
Mój GE1E nie jest aż tak bardzo głośny...przy normalnym oglądaniu nie słyszę...ale ponieważ jestem przewrażliwiony na pewne dźwięki więc w momentach ciszy na ekranie ten odgłos do moich uszu dociera.
Nie przejmuję się tym tak bardzo, ale skoro można coś próbować zrobić to to robię.
Być może Twój problem jest potęgowany też przez to, że umieściłeś TV w dość ciasnym miejscu i dźwięk odbija się od otaczających go elementów.
jeśli tak to spróbuj go postawić na wolnej przestrzeni i posłuchaj czy dźwięk jest tak samo dokuczliwy.
 

mystic

New member
Ten dźwięk, o którym mówicie, to po prostu pęd powietrza które rozchodzi się po obudowie. Sprawę by załatwiło zmiejszenie obrotów wentylatorka - ale tu chyba utrata gwarancji wchodzi w rachubę - lub gdyby tv sam sobie automatycznie zwiększał lub zmiejszał obroty w zależności od potrzeby.

Być może gdy np. TV stoi w miejscu, w którym nie ma za plecami bezpośrednio powierzchni od której może się odbijać dźwięk np. może z tyłu ma ciężką zasłonę/kotarę lub jakiś miękki panel, to wówczas faktycznie mniej może być słychać.

Edit:
XD1 podobno nie ma wentyli wogóle, więc powinno być cichutko.
 
Ostatnia edycja:

rjack

New member
czy ktos moze potwierdzic na 100% ze XD nie ma wentyli i jest cicho? Mam jeszcze opcję zamiany GE1E. mOZE WIEC xd1E. Z drugiej strony czytalem ze wielu uzytkownikow uskarza sie na "buczenie" XD1E ktore zalezne jest niby od wartosci ustawien podswietlenia. Wiecd zebym z kolie nie wpadl z deszczu pod rynne...


Tak aperopos - fakt posiadania wentyli przez GE1E z XD1E nie to moim zdaniem istitna roznica pomiedzy tymi modelami. Na watkach o roznicach wszyscy koncentrowali sie na RGB+, dzwieku, wygladzie itp. Dziwny jest ten swiat...
 

alvent

New member
XD1 napewno nie ma wentylatorów...no chyba , że w samym Sharpie się mylą....ale za to buczy w zależności od ustawień.....mimo wszystko polecam GE1E :)
 

Tom0000

New member
W chwili obecnej nikt nie moze odpowiedziec na postawione w tytule pytanie, poniewaz nie wiadomo do koncajaka bedzie konstrukcja xd1e 37cali.
Napewno wiadomo , ze ma miec lcd z nowej wytworni. Sam sie raz spotkalem z informacja , ze bedzie to nie tylko leszy lcd co w 42" ale bedzie to wersja rozszerzona tego co jest w 46 i 52".
Tak wiec jedno mozna prognozowac, pod wzgledem panela LCD xd powinien byc lepszy od ge1. Jesli chodzi o pozostalem skladniki na jakie sklada sie telewizor, poznamy je dopiero jak pojawi sie w sprzedazy.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Tom0000 napisał:
Sam sie raz spotkalem z informacja , ze bedzie to nie tylko leszy lcd co w 42" ale bedzie to wersja rozszerzona tego co jest w 46 i 52".

....o qurcze...:confused: coś przespałem...a to Sharp będzie produkował jeszcze jeden ,drugi 37XD1 gdyż już jeden jest i z tego co wiem nijak się ma do GE1 nie mówiąc już że jest gorszy od swych większych braci w parametrach

Tom0000 napisał:
Tak wiec jedno mozna prognozowac, pod wzgledem panela LCD xd powinien byc lepszy od ge1. Jesli chodzi o pozostalem skladniki na jakie sklada sie telewizor, poznamy je dopiero jak pojawi sie w sprzedazy.

tu nie trzeba prognozować tylko poczytać
a jest już w sprzedaży tylko w nie w Polsce.
a tu jest przykład i nawet podana jak się kształtuje zmiana cen na wykresie

pozd
 
Do góry