Sharp LC 40" LE 924

Pierwsze wrażenia od wczoraj czyli piątku po nabyciu w/w TV.

+ design,
+ obraz (tryb użytkownika) z kablówki analogowej - rewelacja,
+ bardzo detaliczny i wyraźny w grach (tryb gry),
+ 200hz,
+ ogrom funkcji ustawień obrazu (kolory, barwy, nasycenie itp.)
+ żadnych jasnych plam na ciemnym ekranie (równomierne podświetlenie)
+ czerń intensywna, głęboka
+ nasycenie kolorów,
+ brak jakichś smużeń czy duszków (póki co nie zauważyłem)
+ obrotowa podstawa pod tv
+ kąty boczne i górne oraz dolne (bardzo dobry obraz)

- lekko ruchoma srebrna ramka okalająca tv,
- brak automatycznego ucinania ramek do każdego kanału (ręcznie można - duży wybór)
- mógłby troszke szybciej przełączać kanały,
- OPC automatyczna jasność obrazu (według mnie za duże przyciemnienie obrazu)

Póki co nie sprawdzałem żadnych aktualizacji, kalibracja na tą chwile tylko ręczna (tryb film)

Filmów jeszcze nie oglądałem na DVD ani BLU-RAY więc napisze jak obejrze DVD, bo filmów BLURAY nie posiadam (trzeba zakupić)

Neta nie odpalałem przez TV gdyż korzystam z komputera i konsoli PS3.

Co do wpisów różnych forumowiczów że trzaskają obudowy w tv tej marki (miałem ogromne obawy by zakupić) więc Panie i Panowie u mnie żadnych trzasków!!

Pilot bardzo ładny i lekki, miły w dotyku i intuicyjnie rozmieszczone przyciski.

Jestem bardzo zadowolony z tego TV, zapewne gdy spędze więcej czasu przy Nim to dostroje zkalibruje :)

pzdr.

Patryk
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
OPC o ile pamiętam jest regulowane.
A na testach ten model wypada jak na razie extra.
Równomierne podświetlenie ekranu, dźwięk, skalowanie , płynność - to naprawdę trzeba zobaczyć.
 

alef

New member
@kiki
może w teście jakieś male porównanie do 824 a jeszcze lepiej do c8000 dałoby się zrobić?

- brak automatycznego ucinania ramek do każdego kanału (ręcznie można - duży wybór)

i ten wpis mnie troszkę niepokoi...nie ma automatycznego formatowania obazu?
 
Ostatnia edycja:
EDIT:

Fakt cofam jeden - (minus) dotyczący - OPC automatyczna jasność obrazu.
Można ustawić intensywność jasności lub ściemnienia pod siebie!
:)

ALEF

Z tego co się orientuje to automatyczne ucinanie ramek ma tylko Philips!
 
Ostatnia edycja:

alef

New member
może mówimy o czym innym...mi chodzi o to, żeby tv po uzyskaniu "sygnalu" np. u mnie z kablowki Astera sam zmienial formatowanie obrazu...mój prawie 3 letni JVC P80 to potrafi więc szczerze mówiąc byłbym mocno zdziwiony jakby nowy Sharp tego nie robił
 
może mówimy o czym innym...mi chodzi o to, żeby tv po uzyskaniu "sygnalu" np. u mnie z kablowki Astera sam zmienial formatowanie obrazu...mój prawie 3 letni JVC P80 to potrafi więc szczerze mówiąc byłbym mocno zdziwiony jakby nowy Sharp tego nie robił

Możliwe że jest tak ja piszesz. Ja mam kablówke analogową GAWEX. Jest tak że tv sam sobie automatycznie dobiera obraz. Pewnie zależne jest to od typu nadawania przez dany program. Ale np. jak są paski a chce mieć na całym ekranie obraz to włączam odpowiedni tryb i po sprawie.

:)
 

andzio_xl

New member
A wiec teraz ja :)
Zakupy w sklepie u KIKI i odchudzilem sie o ladne 8tys. Ale za to TV + kino zagoscilo w domku. Ceny naprawde ok :)
Teraz co do TV:
+ cieniutenki
+ obraz ladny (i tylko tyle moge napisac jako laik)
+ zlacza w idealnym miejscu, ladnie powyprowadzane po bokach
- sredni wyglad
- dluuugie przelaczanie kanalow TV analogowej (4-5 sekund nawet jak wylaczone sa efekty przejscia miedzy stronami)
- cos nie halo z internetem przez kabelek LAN - obojetnie jaki bym serwis nie wlaczal czy nawet zwykla przegladarke to mam zazwyczaj wczytana strone glowna (nie zawsze cala), a jak klikne w jakis link wymagajacy wiekszego transferku (np filmik youtube) to necik umiera - strona sie wczytuje, wczytuje i wczytac nie moze. To samo z serwisami wrzuconymi default do menu (jakies przegladarki zdjec itp) - pierwsze strony ok, ale jak chce cos obejrzec/posluchac to wszystko stoi tak jakby transfer zanikl. Oczywiscie kabelek lan i ustawienia ok - na lapie podlaczonym pod kabelek smiga az milo. Jak znajde chwilke sprawdze czy ten sam objaw jest przez wifi. Jak nie to bedzie chyba uszkodzony port lan w TV.
- niepotrzebny panel dolny z napisem sharp i przyciskami menu - ma inny odcien i wyglada jak doklejony do TV, szczegolnie gdy wlaczone jest podswietlenie - mogliby ciekawiej go wkomponowac
- mase opcji, ale wiele kompletnie nie przydatnych lub nieuzytecznych. Jedyna rzecz na ktorej mi zalezalo (tzw time shift - czyli cos jak nagrywanie na wew pamiec by chwile pozniej moc to odtworzyc) wyswietla informacje ze z TV tak sie nie da nagrywac. No kur.... to z czego? Z usb mam sobie film wstrzymywac? Mase majerow, a przydatnosci zadnej bo ograniczen milion. Cale szczescie ze nie traktowalem tych bajerow jako priorytet przy zakupie.

To tyle. Wyszlo jakos malo +, ale ogolnie jestem pozytywnie nastawiony do zakupu. Porownujac z plazma VT20 panasonica to troszke wyglada jakby byl niedorobiony soft jeszcze. W menu mam opcje upgradu do nowszego, ale przyznam ze nie wiem czy na gorsze sie cos nie zmieni.
 
Ostatnia edycja:

andzio_xl

New member
Uzupelnienie wrazenia :) - na WIFI necik tez nie chodzi poprawnie - wchodzi zazwyczaj na pierwsza strone i zamiera na dobre. Wyglada na jakies uszkodzenie lub ten typ poprostu tak ma - moglby ktos przetestowac czy mu na 924 chodzi poprawnie internet (obejrzec jakis clip np z iConcerts)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
u nas możesz sprawdzić gra bez problemu. Ostatnio kilka osób testowało na prośbę Sharp Polska u nas na sklepie.
 

Andy534

New member
U mnie internet dziala (Youtube, Google) na 46LE814E ale po kablu z tym ze sluzba iConcerts na kazdej pozycji jest martwa :-(
 

wiljasz

New member
U mnie na 924 chodzi iConcerts, ale nie wszystkie.No chyba że zbyt długo się ładuje dany plik i brak mi cierpliwości by tak długo czekać. Natomiast na razie nie wiem jak załadować pogodę po polsku, bo mam inne zachodnie na stałe zainstalowane.TV mam dopiero od paru dni. Cały dzień zajęło mi ustawienie kanałów Cyfry Plus odbieranej przez wbudowany tuner DVB-S. Mam Neostradę 6 Mb.
Chciałbym jeszcze dodać że przy podłączeniu TV do prądu czuć było zapach podgrzanego bakelitu.Myślałem że zacznie się palić - ale przeszedł tą prubę,Scianka tylna jest znacznie cieplejsza niż w poprzednim Sharpie 822.Kupię miernik poboru mocy i sprawdzę czy pobiera tyle watów ile podaje instrukcja.
 
Ostatnia edycja:

jurek-25

New member
Cena w MediaMarkt

Witam,

Panowie byłem dziś w MM Warszawa na Okęciu i tam cena LC 40" LE 924 była 4499.
Obok stał model LC 40" LE 824 i był w cenie 4999.
Czyżby Sharp jakąś promocję zrobił? Co Wy na to?
 

andzio_xl

New member
U mnie na 924 chodzi iConcerts, ale nie wszystkie.No chyba że zbyt długo się ładuje dany plik i brak mi cierpliwości by tak długo czekać.

A mozesz napisac czy laduje sie odrazu czy po dlugim czasie jest wyswietlany Connecting i dopiero pozniej sie cos wczytuje? U mnie to jest tak ze wchodze np w iConcerts - strona laduje sie natychmiast - klikam na London Live i wchodzi kolejna strona z napisem Connecting - i tak 10 minutek (dluzej juz nie czekalem). Podlaczam pod kabelek lapka, wchodze na strone i-concerts.com i odrazu odpala mi sie pierwszy klip. Wyszukuje dla pewnosci ten London Live i wczytuje sie tak samo szybko jak inne. Tak wiec wyglada na uszkodzenie TV niestety :( Bede w Olsztynie za tydzien - bedzie trzeba oblukac na innych egzemplarzach, choc moj sprawdzalismy przy zakupie i byly problemy z polaczeniem, ale samego dzialania juz nie sprawdzilem dokladnie - i to byl jak widac blad :(
No nic - trzeba bedzie sie z tym pogodzic lub sprawdzic jakie sharp ma procedury serwisowe. Po ostatniej wpadce z plazma panasonica myslalem ze z zakupami live nie bede mial juz tego problemu.

Panowie byłem dziś w MM Warszawa na Okęciu i tam cena LC 40" LE 924 była 4499.
:p Albo zle zerknales, albo sprawdza sie moja "przepowiednia" - ze to nowosc i dlatego jest droga - wkoncu cena spadnie za tydzien/dwa. Tydzien prawie mija od mojego zakupu :)
 
Ostatnia edycja:

wiljasz

New member
załadowałem ZZ TOP i ruszył prawie natychmiast.Nie pamiętam jaki zespół tak długo się ładował no i nie mogę teraz sprawdzić bo rodzina coś ogląda
 

wiljasz

New member
No to zabawiłem się tym internetem.Kto ma komputer ten zna zalety szybkiego internetu.W 924 jest internet ale tylko jest bo posługiwać się nim to katorga.U mnie zawisł - pokazała się żółta zamknięta kłódeczka w prawym dolnym rogu i trzeba było zrobić reinstalkę.Może ktoś ma większe doświadczenie i założy dział "internet w TV" i tam podzielimy się własnymi spostrzeżeniami..
 
Co do filmów odtwarzanych na USB (pendrive).

Fakt w instrukcji są podane jakie formaty odtwarza telewizor, ale myślałem że filmy z płyty DVD zgrane na pendrive będzie można odtworzyć na TV a okazuje się że nie. Kolega ma Samsunga jakiś niski bardzo model może za 2 tys. i takie filmy mu czyta. Czyli wynika z tego że muszę jakoś zmienić format filmu? (zapewne skompresować kosztem jakości obrazu i dźwięku by była możliwość oglądania). A filmy w DivX mnie nie interesują. Oczywiście filmy nagrane w mp4 z komórki odtwarza ale to mnie nie interesuje. Zaznaczam że pendrive jest sformatowany w systemie FAT32.

Też macie taki problem z odtworzeniem filmów DVD zgranych na pendrive?

pzdr.
 
U mnie interenet chodzi poprawnie, youtube - filmy szybko się wgrywają oraz płynnie odtwarzają. Większość koncertów z zakładki się wgrywa szybko i można oglądać.

WAŻNE!!!

Jest nowa aktualizacja do tego TV:
105E1012141

Nie wiem co ulepsza lub zmienia ale zaktualizowałem :)
 

Lechita86

New member
U mnie interenet chodzi poprawnie, youtube - filmy szybko się wgrywają oraz płynnie odtwarzają. Większość koncertów z zakładki się wgrywa szybko i można oglądać.

WAŻNE!!!

Jest nowa aktualizacja do tego TV:
105E1012141

Nie wiem co ulepsza lub zmienia ale zaktualizowałem :)
..................
 
Lechita86 zacytowałeś mój wpis ale brak odniesienia....


A to co znalazłem w necie na temat tej aktualizacji:

Model: LE924E Date: 23.12.2010
Software Version 1.05 [105E1012141] – 14.12.2010
 Improvement of Time Shift problems when a broadcaster changes to his regional
programs
(mostly in the evening like NDR)
 DVB-C Sorting change from swap to move
Software Version 1.04 - (04.11.2010)
 Improvement for HD-TV dropouts (passive Satellite configuration only)
 Support of HD+ CAM software download
 DVB-S Sorting changed from swap to move
 DLNA performance
 
Ostatnia edycja:

alef

New member
panowie a moglibyście sprawdzić czy tv da radę odtworzyć transmisję online np. z tvpsport

byłbym bardzo wdzięczny
pozdrawiam
 
Do góry