Sharp LC-40LE700E - test otwarty

bob77

New member
sunmoon napisał:
Chodzę dokoła tego TV i jakoś nie widzę, żeby TV wyzionął ducha. Wszystko widać w jak najlepszym porządku. Mam 46" z 3 m i jest najzupełniej OK. Jeśli stacja nadaje dobrze, to i jest dobrze (np. TVP HD). A nawet i SD też nie jest źle. A jak jakieś Araby posuwają badziewie, to i na ekranie jest pokaz nieostrości. Trudno.

Z ostroscia sie nic nie dzieje tylko z kolorami. Zwroc uwage co sie dzieje z kolorem skory pod katami wiekszymi niz 30 stopni.

Sharp 40LE600 z ujecia na wprost i pod katem:

IMG_4667.JPG


IMG_4668.JPG
 
Ostatnia edycja:

pwa

New member
sunmoon napisał:
@zuto: Chociaż mógłbyś uczynnie napisać, skąd to ściągnąć, coby inni nie musieli szukać. A sama instrukcja po niemiecku też ciekawa. Napisało w niej: "Halten Sie die Netztaste...". A co to jest "Netztaste"??? W oryginalnej instrukcji po niemiecku taka nazwa nie występuje. Włącznik sieciowy po lewej to "MAIN POWER-Schalter" a po prawej to "Stromtaste". Stawiam na to, że "Netztaste" == "Stromtaste" ale mogę się mylić :). A jakbyś od razu zapodał linka, to bym Ci całą instrukcję streścił po polsku, a tak to sobie poszukaj tłumacza :) (hint: Google translate)

edit: a czy ten germański soft pozostawia język polski w menu TV?

zrobiłem update...
1. instrukcje weź sobie z dowolnego innego update w języku PL, w skrócie:
- wyłącz TV z prądu (kablem)
- włóż USB
- naciśnij przycisk ON z boku i włóż wtyczkę (trzymając przycisk)
- rozpoczenie się update - dioda z frontu pomarańczowa
- po skończonym update - wyjmij wtyczkę, wyjmij usb, włóż wtyczkę

2. po upgrade jest język polski


ja natomiast mam inny problem (być może update to poprawił - mam nadzieję) - w trzeci dzień od zakupu TV zaczął sam się wyłączać do standby a potem po ok 2 sek. sam się włącza :-(
żona trafnie zauważyła - nie da się go oglądać więc mniej prądu ciągnie.
jutro będę dzwonił na ich info linię - zobaczymy co powiedzą...

edit:
niestety update nie pomógł :-(
TV grał 20minut.. wyłączenie/włączenie... grał 3 minut i znów wył/wł...
tragedia...
 
Ostatnia edycja:

bob77

New member
kiki napisał:
test oddaje wiernie widziane kąty boczne:

Na pierwszym zdjeciu doskonale widac sinopurpurowa gebe.
Ludzka skora wg mnie to jedyna rzecz, ktora drazni przy patrzeniu z katow na ten tv. Pozostale kolory robia sie jedynie lekko pastelowe co w zasadzie nie przeszkadza.
 

wojtoo

New member
zastanawia mnie fakt dlaczego Sharp tak uparcie wypisuje MADE IN JAPAN skoro te telewizory są montowane w Łysomicach pod Toruniem
 

mabesto

New member
Lc-46lu700e

Witam, zakupiłem w/w odbiornik w Saturnie w promocji (bez Vat) wyszedł jeśli dobrze pamiętam 5600, otrzymałem juz promocyjna 5 letnia gwarancje i BluRaya. Czytałem testy, opinie i miałem różne dylematy.

Jak konkurencje brałem pod uwagę Samsunga serii 8. Po dwóch miesiącach rozważań i własnych obserwacji wybrałem Sharpa. Bo full led, bo Made in japan itd. To jakby teraz bez znaczenia.
W samsungu kusiła multimedialność - granie plików divix prosto z pen drive itd.
Samsung odrzuca edge led - prz 46 ' jakoś nie wierze że będzie równomiernie podświetlana matryca, i marny dźwięk - bo gdzie upchnąć głośniki w tak cienkiej obudowie. A aby ogladać Fakty nie będę włączął całego kina domowego.

Sharp najpierw stał 2 tygodnie w pudełku, w sobotę podłączyli mi UPC i ...

jestem wiecej niz zadowolony. Obraz SD - spodziewałem sie ze bedzie słabo (poprzednio miałem plazme Panasonica - Viere) - wiec jest bardzo bardzo do przyjecia. HD super - wprawdzie chyba nikt nie nadaje HD 1080p , wiec tylko i, ale PS3 idzie 1080p i jest ...wow - świetnie. Telewizor jest bardzo intuicyjny w obsłudze, zero problemów opisywanych na tym forum. Dzwięk ...średni - takie 4-, Stara plazma miałem lepszy dzwięk - to fakt - ale na potrzeby wspomniach faktów - cacy. Parametry obrazu ustawiłem na czuja - i jestem bardzo zadowolony - PS#, dekoder UPC i dvd podpinam po HDMi kablami Prolinka - wszystko śmiga bez żadnych errorów.
Słowem telewzior jest świetny. Jasne, ze zawsze znajdzie sie jakas maruda, tak jak znam ludzi kupujacych za gruba kase kable zasilajace, które wpinaja potem do gniazdka w sicanie ze stara instalacja elektoryczna i twierdza ze słyszą różnice :)

Zdecydowanie można polecić ten odbiornik.
 

wojtoo

New member
Hartson napisał:
Tak, ale matryce są produkowane w Japonii.

A czy matryce do Sony i Samsunga sa produkowane na Slowacji?
Bo na ich telewizorach jest made in slovakia

Moim zdaniem telewizor sharpa nie ma nic wspolnego z made in japan.jest to perfidne wprowadzanie w blad klienta.Widac Sharp musi sie uciekac do takich srodków zeby swoje coraz nowsze shity sprzedac
 

pwa

New member
mabesto napisał:
Słowem telewzior jest świetny.
Zdecydowanie można polecić ten odbiornik.

muszę przyznać rację - do momentu gdy się zpsuł byłem zachwycony.
mam 46" - nastawiałem się na kiepski obraz SD tymczasem obraz z dreamboxa dm800HD jest ekstra... przepuszczony przez amplituner denona avr-3310 - jeszcze bardziej się poprawia (znika efekt szarego moro w cieniach przy ruchu).
HD z płyt bluray też super (co chyba oczywiste :) )

aquos link - niby fajna sprawa ale ostatecznie wkurzająca - np. włączam CD, ładnie gra przez amplituner, na TV ścieżki - wyłączam TV i wyłącza się wszystko :-(

serwis obiecał zabrać go jutro - kiedy oddadzą - nie wiem, postraszyli, ze nie przed świętami. mam nadzieję, że to nie będzie never-ending-story
 

mabesto

New member
Niektórzy ludzie maja w naturze dopatrywac się we wszystkim tylko najgorszego

matryce Sharp produkuje w Japoni. A jak wiemy matryca to wiecej niż połowa telewizora

mam wrazenie, że dla niektórych najlepiej by było kupić telewizor marki Rubin

over
wojtoo napisał:
A czy matryce do Sony i Samsunga sa produkowane na Slowacji?
Bo na ich telewizorach jest made in slovakia

Moim zdaniem telewizor sharpa nie ma nic wspolnego z made in japan.jest to perfidne wprowadzanie w blad klienta.Widac Sharp musi sie uciekac do takich srodków zeby swoje coraz nowsze shity sprzedac
 

dziakuto

New member
Witam. Nabyłem 32le600 dzięki info na tym forum i jestem zadowolony na 6+. Za tą kasę super energooszczędny tel. a i obraz można ustawiać aż miło. Używam narazie tylko na analogowej kablówcei jest ok+ jak na lcd. Mam porównanie, bo posiadam jeszcze CTR Sony KV-32HQ150, a był to jeden z najwyższej półki model. Jak na odbiór tv analog ten lcd daje rady. Sąsiad kupił samsunga z serii7, ale model 46" i od razu musiał zostać klientem cyfry. Ogólnie polecam, chociaż nie mam doświadczeń z HD, ale zaniosę te nascie kilo do kumpla i sprawdzę. Aha mam pytanie czy modele le600 mają tryb av-automatyczny, bo nie mogę znależć, chyba że jest tylko po podłączeniu do cyfrowego sygnału. I dlaczego nie świeci misie ten diamencik na dole ramki????
Zaraz sprawdzam zużycie prądu. Liczę na różnicę 100W/godz*10g-dziennie*365dni w roku*0,50zł/kW-godz. to jakieś 200 PLN-ów rocznie. Kupiłem za 2300, to za jakieś 11 lat się zwróci :D PS znając naszych polityków to zwróci się za 5 lat jak nie szybciej. Polecam nową technologię Sharpa....
 

dziakuto

New member
Wielkie dzięki za info. Następny będzie le700 jakiś, to już będę miał. A od jakiej wielkości obsługuje filmy XviD przez USB ????
 

bob77

New member
dziakuto napisał:
Wielkie dzięki za info. Następny będzie le700 jakiś, to już będę miał. A od jakiej wielkości obsługuje filmy XviD przez USB ????

Dane techniczne masz na stronie Sharpa. Nie obsluguje zadnych formatow video niezaleznie od przekatnej.
 

vendettav

New member
senior45 napisał:
30 stopni to zabojstwo dla tego telewizora.Nawet przy 15 stopni robi sie szaro.Co do 50 cali i sygnalu SD szczerze odradzam.Ja mam 40 cali z odleglosci 3 do 3,5 metra i jest ok.Testowalem 46 ale byl za wielki kloc oczywiscie do materialu ktory ogladam a jest to w wiekszosci SD i kilka programow HD ktore ma N.

U mnie przy 180 stopniach obraz znika całkowicie. Poradźcie co robić! Czy można to reklamować?
 

yuko04

New member
Witam, kupiłem TV Sharp LC-40LE700E. Mam pytanie:
Jest to telewizor o odświeżaniu obrazu 100 Hz . Gdy przyciskam na pilocie przycisk P.INFO, by wyświetlić informację o programie w prawym górnym rogu pojawia się wartość odświerzania 50 Hz. W ustawieniach zaawansowanych obrazu ustawione mam na 100 Hz,więc dlaczego na każdym kanale pojawia sięwartość odświerzania 50 HZ. - czyżby takie było odświeżanie??
TV podłączony do dekodera Philips PVR przez HDMI, sygnał Cyfry + z kanalami HD.Proszę o wyjaśnienie i poradę.
Z góry dzięki
 
Do góry