Sharp LC-40LE700E - test otwarty

Rick1

New member
re

ROMAN W napisał:
Rick1 LG nie brałem pod uwagę,a lu700ev ma dojechać jutro skalibrowany od Kikiego.
hmmm,mam nadzieję że opiszesz na forum swoje wrażenia bo ja wciąż jestem niezdecydowany:( a tak swoja drogą,wracając do LG i patrząc po parametrach zastanawiam się czy nie są one bardziej zaawansowane technologicznie? przy okazji może ktoś wyjaśniłby mi co znaczy ,.usb 2.0 1 (JPEG, MP3, DivX HD)" to z opisu LG 42 SL 9000 ''Czas reakcji (G to G) 2.4 s 2.4 s

i jeszcze jedno: można spytać o cenę za ten Twój już skalibrowany telewizorek?
 

slovick

New member
dodomir napisał:
Tak próbowałem i wygląda tak jakby to było na matrycy telewizora. Zaznaczę że tylko widać to na meczu piłki nożnej, szybki ruch poziomy, przy słabym kontraście. Zwiększanie kontrastu i "przejaśnienie" obrazu niweluje to . Ale zbyt jasnego obrazu nie da sie oglądać. Prosze o sprawdzenie swoich TV LE700 czy jest to w całej serii, czy tylko w moim egzemplarzu. Podkreślam, że trzeba sie przypatrzeć, wygląda to jak coś w rodzaju odbicia od anteny telewizyjnej naziemnej (którą doświadczalnie też odłączałem). Proszę życzliwych uzytkowników o poświęcenie paru minut i ustawienie na słaby kontrast i obejrzenie fragmentu meczu piłki podczas przesuwania szybkiego kamery w poziomie. Napiszcie czy jednak jest to widoczne czy nie.

Przyglądałem się i nic takiego nir zauważyłem. Piłki oglądam dużo :)
 

dodomir

New member
slovick napisał:
Przyglądałem się i nic takiego nir zauważyłem. Piłki oglądam dużo :)

Może niestety jest to tylko w niektórych egzemplarzach. Jeżeli na małym kontraście, zwłaszcza jakość HD, podczas szybkiego ruchu poziomego kamery na tle murawy boiska tego nie zauważyłeś to może jest to wada, którą będę musiał zgłosić do serwisu.
 

slovick

New member
dodomir napisał:
Może niestety jest to tylko w niektórych egzemplarzach. Jeżeli na małym kontraście, zwłaszcza jakość HD, podczas szybkiego ruchu poziomego kamery na tle murawy boiska tego nie zauważyłeś to może jest to wada, którą będę musiał zgłosić do serwisu.

Możliwe - choć zwracasz uwagę na mały kontrast - ja mam ustawiony dość wysoki oraz niskie podświetlenie i jasność. Może z tego wynika ta różnica.
Niestety nie mam jak sprawdzić meczu na niskim teraz bo jestem poza miejscem zamieszkania - ale sprawdzę to w ciągu kilku dni z ciekawości.
 

bob77

New member
Ja gdybym nie probowal tego zauwazyc w zyciu bym tego nie widzial. Poza tym TV ogladam na takim ustawieniu kontrastu na jakim skalibrowalem obraz. Nie ma sensu przestawiac go ani w dol, ani w gore.

Normalna rzecza jest raczej, ze przy niewlasciwym ustawieniu obrazu ujawniaja sie rozne nieprawidlowe zjawiska.
 

wolwal

New member
no a ja czekam na zamowiony, skalibrowany 46LE700 od Kiki'ego :)
W przyszlym tyg. zdam relacje jak moje odczucia! :)

pozdrowienia!
 

slovick

New member
dodomir napisał:
Może niestety jest to tylko w niektórych egzemplarzach. Jeżeli na małym kontraście, zwłaszcza jakość HD, podczas szybkiego ruchu poziomego kamery na tle murawy boiska tego nie zauważyłeś to może jest to wada, którą będę musiał zgłosić do serwisu.
Sprawdziłem jak obiecałem - wczoraj na LM w NSPORCIE - zjechałem kontrastem do 4 :). Nie zauważyłem tych pasów... (może nie wiem czego szukać :), ale jeśli tak to znaczy ze wada dla mnie nie istnieje jeśli nawet jest)
 

dodomir

New member
slovick napisał:
Sprawdziłem jak obiecałem - wczoraj na LM w NSPORCIE - zjechałem kontrastem do 4 :). Nie zauważyłem tych pasów... (może nie wiem czego szukać :), ale jeśli tak to znaczy ze wada dla mnie nie istnieje jeśli nawet jest)

Czy możesz podać wszystkie ustawienia obrazu jakie masz. Może ja coś nie tak ustawiłem.
 

szarpowicz

New member
Witam wszystkich, czy ktoś może orientuje się, jak zniwelować w LE 600/700 efekt rozciągnięcia obrazu 4:3 oglądanego w formacie 16:9 ?
Z góry dziękuję za informacje.
 

zuto

New member
szarpowicz napisał:
Witam wszystkich, czy ktoś może orientuje się, jak zniwelować w LE 600/700 efekt rozciągnięcia obrazu 4:3 oglądanego w formacie 16:9 ?
Z góry dziękuję za informacje.

masz "przycisk" na pilocie od formatów. Teraz nie mam przy sobie pilota, ale chyba napewno jest poniżej "9". No chyba że sygnał "podaje" ci tuner sat, lub kablówka już tak przeskalowany i to w wysokiej rozdzielczości to w TV już nic nie zrobisz.
 

wolwal

New member
A jak ustawic opcje 100Hz?
W instrukcji napisali zeby ustawic funkcje 100 Hz na "wył." - a więc jak????

pozdrowienia

p.s.
jak na razie obraz wali z nog :)!
 

zuto

New member
bob77 napisał:
Dla 4:3 ustawiasz rozmiar na normalny. Automatyczny rozmiar bedzie rozciagal obraz na szerokosc.

tylko że jeżeli Tuner Sat, lub inny podawacz sygnału będzie miał ustawioną wysoką rozdzielczość skalowania to ta opcja w TV już jest niedostępna (pozostaje jedynie "piksel w piksel", i chyba "pełny"). Dlatego napisałem że wsio zależy od również od tego co jest podłączone do TV i jakie ma ustawienia. Bo jeżeli obraz już wcześniej rozciągnie Sat, DVD lub inne dziadostwo, jednocześnie "podbijając" rozdziałkę to TV już tego nie ruszy.
 

bob77

New member
zuto napisał:
tylko że jeżeli Tuner Sat, lub inny podawacz sygnału będzie miał ustawioną wysoką rozdzielczość skalowania to ta opcja w TV już jest niedostępna (pozostaje jedynie "piksel w piksel", i chyba "pełny"). Dlatego napisałem że wsio zależy od również od tego co jest podłączone do TV i jakie ma ustawienia. Bo jeżeli obraz już wcześniej rozciągnie Sat, DVD lub inne dziadostwo, jednocześnie "podbijając" rozdziałkę to TV już tego nie ruszy.

W LE600 dla HD jest Automatyczny, Piksel w piksel, Przeskalowany i Pelny. Najbardziej mnie drazni to ze czasem jak jakis kanal SD nadaje 16:9 to u mnie ten obraz pojawia sie jakby w prostokacie 4:3 w efekcie czego mam czarne pasy dookola obrazu i musze przestawiac recznie. A pozniej jak nadaja cos w 4:3 to musze przestawiac z powrotem bo sa gora i dol obciete.
 

sitja

New member
100 Hz

Mam pytanie: czy to normalne, że mimo włączenia 100hz, w okienku w prawym górnym rogu (informacja o źródle, rozdzielczości) pokazuje się 50Hz. Dodam, że telewizor jest podłączony do dekodera prv cyfry. I jeszcze jedno dlaczego w takiej konfiguracji nie są dostępne wszystkie opcje w menu telewizora, np opcje obrazu: opc, temperatura kolorów, dnr, inne)
 

Payti

Member
Witam, koledzy właśnie nabyłem model LC-32LE700E i w sumie jestem zadowolony z zakupu i jakości w stosunku do ceny. Co mogę dodać to także, że w trybie PC po HDMI poprawnie działa telewizorek jako monitor z rozdz. 1920x1080@60Hz i 1920x1080@50Hz w ustawieniach 'piksel na piksel' co w instrukcji obsługi nie jest jednoznaczne powiedziane czy tak będzie. Było to jedno z kryterium zakupu, które zależało mi aby funkcjonowało poprawnie.

Proszę powiedzcie także jak sprawdzić jaki mam aktualnie firmware w telewizorze bo póki co nie znalazłem w menu takiej info o wersji ??

Pozdrawiam,
Tomasz
 
Do góry