dylemat co wybrac???

Status
Zamknięty.

czago

Banned
SONY to już wyższa liga. Tylko dla elit - nie tylko ze względu na jakość, ale przede wszystkim na cenę.
SHARP to poziom cenowy SAMSUNGA choć jakość oceniana różnie.
Mam znajomego który wolał SAMSUNGA i takiego który kupił SHARPA.
Obaj są zadowoleni ale nie są zbyt wymagający.
 

helper

New member
czago napisał:
SONY to już wyższa liga. Tylko dla elit - nie tylko ze względu na jakość, ale przede wszystkim na cenę.
SHARP to poziom cenowy SAMSUNGA choć jakość oceniana różnie.
Mam znajomego który wolał SAMSUNGA i takiego który kupił SHARPA.
Obaj są zadowoleni ale nie są zbyt wymagający.

Sony ma przyszłość w lcd ... za sobą:grin:

Sprzedaje się tylko dlatego, że bardzo inwestuje w reklamę. Chociaż nawet pomimo tego sprzedają się wyłącznie najtańsze linie tej marki i to w promocjach marketowych.

Jakie elity kupują tv do 40"? Sony praktycznie nie sprzedaje tv 46" i większych. W tych rozmiarach rządzi SHARP i takie są fakty.
 

wlodar

New member
czago napisał:
SONY to już wyższa liga. Tylko dla elit - nie tylko ze względu na jakość, ale przede wszystkim na cenę.
SHARP to poziom cenowy SAMSUNGA choć jakość oceniana różnie.
Mam znajomego który wolał SAMSUNGA i takiego który kupił SHARPA.
Obaj są zadowoleni ale nie są zbyt wymagający.
sony dla elit -jakość i cena .....nie rozśmieszaj mnie . Następny naiwny . Reklama dźwignią handlu, sony jedzie na swojej starej opini żeby nie wypaść z rynku i na razie jak widać to mu się udaje dzięki takim jak ty. Sony nie podskoczy wyżej po za to co mu oferuje samsung, może co najwyżej podkręcić obraz na sterowaniu co dla mnie wygląda tak jakbym oglądał podkolorowany komiks .SHARP zajmuje się technologią LCD od 30 lat i większość nowych technologi jest dzięki niemu .nie mowiąc o już o trzech obrazach wyświetlanych równocześnie na jedny panelu w zależności od kąta patrzenia .Kontrastowi 1 00000 : 1 czy pokazany na wystawie premium LCD 1000 000 :1 i nie są to wartości brane z sufitu jak robi to teraz samsung aby mieć więcej niż konkurencja i zrobić wrażenie na kliencie. Dalej ..rozdziałka 2 x full HD czy 4ms (to wszystko chyba z rok temu ). Koreańcom daleko jeszcze do tego nie mówiąc już o SONY ,który nie ma o tym bladego pojęcia, a poskładać telewizor z różnych części to potrafi też sieć TESCO. Najlepiej to idź i kup z tej swojej wyższej ligi 32" full HD
 

wlodar

New member
czago napisał:
SONY to już wyższa liga. Tylko dla elit - nie tylko ze względu na jakość, ale przede wszystkim na cenę.
SHARP to poziom cenowy SAMSUNGA choć jakość oceniana różnie.
Mam znajomego który wolał SAMSUNGA i takiego który kupił SHARPA.
Obaj są zadowoleni ale nie są zbyt wymagający.
sony dla elit -jakość i cena .....nie rozśmieszaj mnie . Następny naiwny . Reklama dźwignią handlu, sony jedzie na swojej starej opini żeby nie wypaść z rynku i na razie jak widać to mu się udaje dzięki takim jak ty. Sony nie podskoczy wyżej po za to co mu oferuje samsung, może co najwyżej podkręcić obraz na sterowaniu co dla mnie wygląda tak jakbym oglądał podkolorowany komiks .SHARP zajmuje się technologią LCD od 30 lat i większość nowych technologi jest dzięki niemu .nie mowiąc o już o trzech obrazach wyświetlanych równocześnie na jedny panelu w zależności od kąta patrzenia .Kontrastowi 1 00000 : 1 czy pokazany na wystawie premium LCD 1000 000 :1 i nie są to wartości brane z sufitu jak robi to teraz samsung aby mieć więcej niż konkurencja i zrobić wrażenie na kliencie. Dalej ..rozdziałka 2 x full HD czy 4ms (to wszystko chyba z rok temu ). Koreańcom daleko jeszcze do tego nie mówiąc już o SONY ,który nie ma o tym bladego pojęcia, a poskładać telewizor z różnych części to potrafi też sieć TESCO. Najlepiej to idź i kup z tej swojej wyższej ligi 32" full HD
 

czago

Banned
He, he, widzę, że zebrało Wam się na żarty.
Pisanie, że Sharp jest lepszy niż Sony jeszcze mogę zrozumieć. Jest to efekt naczytania się parametrów na papierze (4ms? To powinniście bić pokłony Philipsowi bo on ma przecież 3ms) i prania mózgów na tym forum.
Ale żeby pisać, że Samsung jest lepszy od Sony - to już zupełny odjazd.

Technologicznie to raczej Sony zjada Sharpa na śniadanie. I nie piszę tutaj o sprzęcie dla kucharek (który Sony tak jak i Sharp również produkuje, ale w znacznie mniejszych ilościach) ale o sprzęcie profesjonalnym, którego parametry techniczne są nieosiągalne dla Sharpa.

Sharp dlatego lepiej się sprzedaje, że jest tańszy a nie że robi lepsze telewizory. Po prostu nie każdego stać, szczególnie w Polsce, na topowego Soniaka. A jeśli chodzi o 32'' FullHD to taki odbiornik wybitnie dla kucharek (32X20E z błyszczącą ramką) produkuje właśnie Sharp.

A skąd wyższa cena Soniaków? Z pewnością częściowo płaci się za markę i lepszy serwis: Sony ma wyższą renomę niż Sharp produkujący mikrofalówki i lodówki. Ale wyższa cena oznacza również bardziej zaawansowaną elektronikę (również tą nieosiągalną dla Sharpa ze sprzętu profesjonalnego), która powoduje że topowy model Sonego (seria X) nie ma kłopotów z fioletem na czerni, różem na jaśniejszych planach i czerwonymi twarzami w topowych Sharpach.

Nie patrzcie na parametry na papierze wymyślane przez marketigowców tylko na obraz. Nie wierzę, że możecie mieć inne zdanie od mojego.
 

kraven

New member
Witam,
Wyraże skromną, swoją opinie... SONY firmą zacną jest, elektronikę mają dobrą.. ale... ich innowacyjność technologiczna zakończyła się na etapie Trinitrona i Wegi. W LCD produkują to co dostaną od Samsunga. Sharp jest producentem matryc i TV. W tanich seriach różnice są niewielkie ale w tych najwyższych to ... Nie wiem gdzie i w jakich warunkach dokonywałeś porównań ale daje sobie prawicę oddciąć, że nie w obiektywnych.
Pozdrawiam
 

czago

Banned
kraven napisał:
Witam,
Wyraże skromną, swoją opinie... SONY firmą zacną jest, elektronikę mają dobrą.. ale... ich innowacyjność technologiczna zakończyła się na etapie Trinitrona i Wegi. W LCD produkują to co dostaną od Samsunga. Sharp jest producentem matryc i TV. W tanich seriach różnice są niewielkie ale w tych najwyższych to ... Nie wiem gdzie i w jakich warunkach dokonywałeś porównań ale daje sobie prawicę oddciąć, że nie w obiektywnych.
Pozdrawiam

Lampa kineskopowa ostatnią innowacyjnością Sony? Hmm, trzeba przyznać, że już dość dawno nie śledzisz postępu w elektonice.
Co do Samsunga produkującego dla Sony to też się raczej nie popisałeś.
Zresztą już ktoś o tym pisał:

http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16434&page=3

Co do jakości topowych modeli Sony i Sharpa to niestety straciłeś prawą dłoń. :)
Porównując topowego Sharpa XL2E z dopiero trzecim od góry Sony V3000 niestety Sharp przegrywa.

http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/3220

A różnica pomiędzy Sony V3000 a topowym X3500 jest co najmniej klasy.
Wniosek jest zatem jeden: ręka pod topór.
 

Cube822

New member
Porownywanie Sharpa do Sony, toz to jawna profanacja :p Z jednym sie zgodze,ze obie te marki jezeli chodzi o LCD to kompletnie inna polka , Sharp zjada takiego Sony na sniadanie :cool: Mi to wyglada na marna prowokacje,bo nie wierze,zebys takie rzeczy "for real " pisal :) Pozdrawiam serdecznie
 

czago

Banned
Cube822 napisał:
Porownywanie Sharpa do Sony, toz to jawna profanacja :p Z jednym sie zgodze,ze obie te marki jezeli chodzi o LCD to kompletnie inna polka , Sharp zjada takiego Sony na sniadanie :cool: Mi to wyglada na marna prowokacje,bo nie wierze,zebys takie rzeczy "for real " pisal :) Pozdrawiam serdecznie

Nie napisałem, że Sharp zjada Sony - to rzeczywiście byłaby prowokacja i głupota.
Jest dokładnie odwrotnie co jak widzę przyznali także Niemcy:
http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/3220
Jeszcze smutniejsze jest to, że Sharp zajął w tym teście przedostatnie miejsce.
Według niemieckiego miesięcznika Video od Sharpa lepszy jest także Samsung i JVC co potwierdza tezę, że Sharp XL2E to niezbyt udany model.
 

czago

Banned
No jeśli dla Ciebie nie jest wyrocznią specjalistyczny miesięcznik niemiecki (co mogę zrozumieć) tylko materiały reklamowe Sharpa (do których podałeś link) i na nich opierasz swoje pojęcie o świecie LCD HD to wypada mi tylko życzyć powodzenia. Nie dziwi mnie, że na podstawie tych kilku fachowych terminów (złącza HDMI, 100/120Hz, 24 klatki na sekundę) robiących wrażenie na mojej żonie dałeś się i Ty się zwieść.
Firma Sharp chwali się rozwiązaniami w nowych telewizorach, które wejdą na rynek amerykanski w styczniu i lutym br. Z tym tylko, że Sony stosuje je już od co najmniej pół roku (np. matryca 10-bitowa, x.v.colour) w swoich produktach. Zresztą ta publikacja Sharpa (jak i niemal cała produkcja) jest przeznaczona dla klientów mniej wymagających i raczej słabo znających się na rzeczy. Taka typowa produkcja dla mas.
Sharp chwali się, że robi LCD o grubości 2cm. Niech zrobi ekran OLED o grubości 3mm (jak Sony) to powiem, że coś się w Sharpie ruszyło.
http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/3329

Wyłączając różne gadżety jakość obrazu nowych TV Sharpa niestety pozostała ta sama.

kraven napisał:
Sharp jest producentem matryc i TV.
To prawda. Ale w swoich TV Sharp stosuje równiez matryce zakupione i sprowadzone z Tajwanu.
http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/3352
 

czenio

New member
Sharp czy Sony ?

czago napisał:
No jeśli dla Ciebie nie jest wyrocznią specjalistyczny miesięcznik niemiecki (co mogę zrozumieć) tylko materiały reklamowe Sharpa (do których podałeś link) i na nich opierasz swoje pojęcie o świecie LCD HD to wypada mi tylko życzyć powodzenia. Nie dziwi mnie, że na podstawie tych kilku fachowych terminów (złącza HDMI, 100/120Hz, 24 klatki na sekundę) robiących wrażenie na mojej żonie dałeś się i Ty się zwieść.
Firma Sharp chwali się rozwiązaniami w nowych telewizorach, które wejdą na rynek amerykanski w styczniu i lutym br. Z tym tylko, że Sony stosuje je już od co najmniej pół roku (np. matryca 10-bitowa, x.v.colour) w swoich produktach. Zresztą ta publikacja Sharpa (jak i niemal cała produkcja) jest przeznaczona dla klientów mniej wymagających i raczej słabo znających się na rzeczy. Taka typowa produkcja dla mas.
Sharp chwali się, że robi LCD o grubości 2cm. Niech zrobi ekran OLED o grubości 3mm (jak Sony) to powiem, że coś się w Sharpie ruszyło.
http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/3329

Wyłączając różne gadżety jakość obrazu nowych TV Sharpa niestety pozostała ta sama.


To prawda. Ale w swoich TV Sharp stosuje równiez matryce zakupione i sprowadzone z Tajwanu.
[URL]http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/3352[/URL]


Ja myślałem że topowym modelem Sharpa jest HD1E a nie XL2E
 
Ostatnia edycja:

czago

Banned
czenio napisał:
Ja myślałem że topowym modelem Sharpa jest HD1E a nie XL2E

Wszystko na to wskazuje, że jest tak jak piszesz. Z pewnością jeśli chodzi o dodatkowe wyposażenie. Z tego co gdzieś wyczytałem w porównaniu do XL2E model HD1E okrojono tylko z funcji obsługi sygnału 1080/24p (np. z Blu-Raya). Może to i dobrze bo XL2E ma z tym sygnałem kłopot.
 

czachaaa

New member
Ale kogo interesuje co czago wyczytal w jakims tam tescie? Kazdy ma oczy i jest w stanie sam ocenic co ma ladniejszy obraz.. ladniejszy jego zdaniem.. bo w mysl starego przyslownia nie ladne to co ladne, a co sie komu podoba.


Czago, te wszystkie cytaty ktore zamieszczasz, linki itp.. co to ma wspolnego z rzeczywistoscia? Bo KTOS na jakiejs stronie napisal tak a nie inaczej? Bo ktos na forum zamiescil takie a nie inne 3 zdania? Na kazdy Twoj cytat, moge znalezc taki ktory bedzie przeczyl Twojemu - po czym oceniasz ktory jest prwadziwy? Po ksztalcie czcionki, czy po ilosci przecinkow w zdaniu? Czy czcionka pana X ma wieksza moc niz pana Y, ze temu pierwszemu nalezy wierzyc na slowo? Jak mozna ocenic kto posiadl PRAWDE ABSOLUTNA i ufac temu bezgranicznie, nie wiedac o tej osobie NIC? Kazdy moze wykupic domene superplaskie.pl i prowadzic portal o TV/LCD i wypisywac co mu sie podoba.. a tysiace innych czago beda mieli z tego pozywke. Nie podwazam wiarygodnosci zrodel ktore podajesz - zeby nie bylo .. tylko jak ocenic ktore zrodlo w internecie (sic!) jest TYM JEDYNYM I WLASCIWYM? Czy to te ktoremu zaufales i je cytujesz, czy moze te ktore potwierdza Twoje wlasne spostrzezenia? Ale pamietaj - Ty tez nie posiadasz monopolu na slusznosc i racje.. bo racja jest jak du.a - kazdy ma wlasna..


Trollujesz kolego szanowny powtarzajac ciagle te same tezy - mysle ze juz wystarczy... sa one rownie przydatne i rzeczowe, co komentarze na ceneo.

Juz wiemy ze Sharp nie jest dla Ciebie.. ale kogo to boli? Nas nie.. ale zdaje sie ze Ciebie jak najbardziej.

Tak czy siak pozdrawiam i obys nie mial w zyciu wiekszych zmartwien, niz to ze ludzom podoba sie obraz z Sharpa, a nie z Twojej ukochanej marki.. na bank musi to byc jakis spisek ;)


PS. przypominasz mi pewnego trolla z pl.rec.foto ktory swego czasu zwykl glosic PRAWDY ABSOLUTNE, a to co nie zgadzalo sie jego doktrybami musialo byc brednia .. i jego imie tez zaczynalo sie na Cz. :D
 
Ostatnia edycja:

Paczek27

New member
Walczycie tutaj, jakby Wam za to płacili. Jedni wolą Sharpa, inni Sonego... Czasami warto popatrzeć na inne telewizory i nie skupiać się na jednym, do którego jesteśmy przekonani. Ja się mogę przyznać, że Sonego nie kupię, bo jest za drogi. Parę miesięcy temu broniłem Sharpa Xl2 E, tak jak część z Was, ale poszedłem do sklepu z własnym materiałem i zmieniłem zdanie. Już nie będe pisał co wybrałem, bo uznacie mnie za pracownika tej firmy albo znowu zacznie się kłótnia. Najważniejsze, to przyznać, że źle się wybrało albo cieszyć się z dobrego wyboru i nie przekonywać innych na siłę. Idź, zobacz, oceń, kup.
 
Status
Zamknięty.
Do góry