dylemat co wybrac???

Status
Zamknięty.

czago

Banned
Paczek27 napisał:
Walczycie tutaj, jakby Wam za to płacili. Jedni wolą Sharpa, inni Sonego... Czasami warto popatrzeć na inne telewizory i nie skupiać się na jednym, do którego jesteśmy przekonani. Ja się mogę przyznać, że Sonego nie kupię, bo jest za drogi. Parę miesięcy temu broniłem Sharpa Xl2 E, tak jak część z Was, ale poszedłem do sklepu z własnym materiałem i zmieniłem zdanie. Już nie będe pisał co wybrałem, bo uznacie mnie za pracownika tej firmy albo znowu zacznie się kłótnia. Najważniejsze, to przyznać, że źle się wybrało albo cieszyć się z dobrego wyboru i nie przekonywać innych na siłę. Idź, zobacz, oceń, kup.

Paczek27, jestem bardzo ciekawy co wybrałeś (stawiam na Philipsa) bo widzę, że masz podobne preferencje do moich. Ja też kiedyś napaliłem się na Sharpa i potem zawiodłem.

Czachaa, widzę, że jesteś "dzieckiem kikiego" i dlatego rozumiem Twoje rozczarowanie przytoczonym przeze mnie linkiem:
http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/3220
,a także niepotrzebną agresję.

Błędnie rozumujesz: nikt nie każe Ci wierzyć we wszystki posty na forum. Czytanie postów i sprawdzanie wszelkich podanych linków ma na celu wyrobienie sobie na ich podstawie (plus własne spostrzeżenia) własnego zdania na temat danego sprzętu. Chodzi o to żeby ta wiedza pochodziła z większej ilości źródeł niż tylko kilku sprzedawców i była jak najpełniejsza.

Tak samo jest w przypadku Sharpa. Zamiast pisać, że możesz podać linki do testów mówiących o czymś przeciwnym do moich sugestii po prostu je podaj. Z pewnością chętnie je wszyscy przeczytają. Możesz darować sobie tylko testy kikiego bo wg mnie są nic nie warte.
 

czachaaa

New member
Nie znam kikiego i wcale nie mam zamiaru u niego kupowac - ma zbyt wysokie ceny jak na moj gust. Agresji w moim poscie nie bylo ani grama - jesli odebrales moje slowa inaczej to przepraszam.

Nie kupuje tez Sharpa, chociaz takie mialem zalozenie.. "rozchodzi" mi sie jedynie o to, ze teoretyzujesz, cytujesz i narzucasz innym "swoja" opinie nie zwazjac uwagi na to, iz kazdy ma prawo uwazac inaczej.

Celowo pisze w "" (i moze z odrobina przekory, lecz nie agresji), bo uwazam, ze to co nam tu prezentujesz to nie jest Twoja opinia, tylko zlepek opinii innych osob, ktore zebrales gdzies z internecie i polaczyles w jedno. Tak czy siak, moze kiedys poznamy i Twoja wlasna opinie, a nie tylko 'wiarygodne zrodla"? :) Wiesz.. tak bez cytatow, odwolan i odnosnikow. Po prostu przelejesz na bity tekstu wlasne i naoczne doznania z obcowania z tymi wszystkimi sprzetami :)

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

borysj5

Member
Nawet ja cos o tym napisze.
Stać mnie na ten "twój" sony i zapewniam, że jest wielu takich jak ja.
Tyle tylko, że sony to JEDNORAZÓWA piekna kolorowa z bajerami o naciąganych parametrach na góra 5 lat. Wydałem już w życiu kilkadziesiąt kawałków na ten sprzet i każdego grosza dzisiaj żałuję :). I nie wypisuj głupot chłopie bo jeśli kogoś stać na sony to już wie, że tego się nie kupuje, a tacy jak Ty podtrzymują tę firmę na rynku.
Nie staje tu za sharpem ani innym, nie kupuje już na parametry tylko na własne oko i opinie innych bo reklama do mnie nie przemawia a zawiedziony własciciel wypluje wszystko co go boli i w gniewie nie kłamie.
Choć czasem dobrze jest rzucić temat (tak jak Ty to zrobiłes żeby poznać opinie innych użytkowników)- też tak robie :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czago - zachowaj klasę , bo zaczynasz / nie będę Cię obrażał/ ....
Z pewnością stać Cię na wysoką kulturę.

Popieram wszystkie wypowiedzi. Najlepszą formą na świecie jest prezentacja w domu. Wówczas kupujący może na własne oczy akceptować własny wybór.

Proszę o merytoryczne wypowiedzi .
Na temat technologii otwórz oddzielny wątek, myśmy trochę czasu spędzili na konferencjach w Las Vegas ostatnio w Pradze , a kolejne szkolenie w Bangkoku / nie widziałem Cię w poprzednich miejscach - mam nadzieję że będziesz w Bangkoku/. Chętnie wymienimy opinie bezpośrednio , korzystając z przedstawicieli producenta .
Co do wyboru merytorycznego -z tytułu wątku - obstaję za Sharpem.
 

czago

Banned
kiki napisał:
Czago - zachowaj klasę , bo zaczynasz / nie będę Cię obrażał/ ....
Z pewnością stać Cię na wysoką kulturę.

Popieram wszystkie wypowiedzi. Najlepszą formą na świecie jest prezentacja w domu. Wówczas kupujący może na własne oczy akceptować własny wybór.

Proszę o merytoryczne wypowiedzi .
Na temat technologii otwórz oddzielny wątek, myśmy trochę czasu spędzili na konferencjach w Las Vegas ostatnio w Pradze , a kolejne szkolenie w Bangkoku / nie widziałem Cię w poprzednich miejscach - mam nadzieję że będziesz w Bangkoku/. Chętnie wymienimy opinie bezpośrednio , korzystając z przedstawicieli producenta .
Co do wyboru merytorycznego -z tytułu wątku - obstaję za Sharpem.

Jasne. Las Vegas, Praga, Bangkok - konferencje, szkolenia, targi. Słowem mnóstwo bardzo atrakcyjnych wyjazdów. Nie dziwota, że Sharp w tej sytuacji nie ma żadnych wad. Nawet jeżeli ewidentnie je ma.

A co wybrać? Myślę, że pewną wskazówką (oprócz własnego wzroku) może być wybór użytkowników w W.Brytanii:
http://www.hdtvtest.co.uk/news/2007/12/31/best-lcd-tv-plasma-2007
Znamienna rzecz: w czołówce nie ma tam ani śladu żadnego Sharpa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
powiem tak - miałem Cię za extra gościa . Ale od Twojego d............ ostatniego wpisu ignoruję Cię totalnie. Szkoda czasu na Twoją osobę . Nie doszukuję się też innego dna Twojej wypowiedzi. Jesteś poprostu żałosny - współczuję :( . Idź do lekarza .............


Najbardziej wymagający rynek świata :
http://www.visualgrandprix.com/vgp2008/result/special-gold-e.html
http://www.visualgrandprix.com/vgp2008/result/gold-e.html
I nie obrażaj inteligencji członków tego forum , którzy wybrali
http://plebiscyt.hdtv.com.pl/lcd3.html
http://plebiscyt.hdtv.com.pl/lcd2.html




icon1.gif
Plazmy górą .
Amerykański Home Theater Magazine przeprowadzil subiektywne i
obiektywne testy najnowszych telewizorow z 3 grup: plazmy, LCD i
telewizory projekcyjne (tzw. rear projector). Warunki: każda firma
mogla wystawić jednego kandydata, cena do $4000. Werdykt: 1. Pioneer
Kuro - 50 cali plazma nawet nie 1080p tylko 1024X768 jako jedyny w
tym tescie - 94pkt, 2 Panasonic 50" plazma 1080p - 92pkt, 3. Sony
projekcyjny SXRD 60" - 91pkt, 4. Mitsubishi 57" projekcyjny DLP -
89pkt, 5. JVC 47" LCD 120Hz LCD - 87pkt, 6. Sharp 52" LCD - 87pkt,
Samsung 61" projekcyjny - 81pkt. Marka telewizora plus inne elementy
zdradzające producenta byly zasłonięte. Testujący widzieli wyłącznie
obraz. Wnioski: rozdzielczośc nie jest wcale ważna do 50", LCD
jeszcze dużo brakuje do plazmy pod względem kontrastu, poziomu
czerni i kąta oglądania.
 
Ostatnia edycja:

ra74

New member
kraven napisał:
Witam,
Wyraże skromną, swoją opinie... SONY firmą zacną jest, elektronikę mają dobrą.. ale... ich innowacyjność technologiczna zakończyła się na etapie Trinitrona i Wegi. W LCD produkują to co dostaną od Samsunga. Sharp jest producentem matryc i TV. W tanich seriach różnice są niewielkie ale w tych najwyższych to ... Nie wiem gdzie i w jakich warunkach dokonywałeś porównań ale daje sobie prawicę oddciąć, że nie w obiektywnych.
Pozdrawiam
nie wczytywałem się w cały wątek ale czy chcesz powiedzieć że takie sony bravia jest gorsze od samsunga ? nie wiem, serio pytam
w świecie monitorów komputerowych eizo robi a napewno robiło lcd o niebo lepsze od samsunga a używa ich paneli o ile się nie mylę, mówi się 50% jakości obrazu zależy od elektroniki
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dobrze mówisz - przecież matryca to tylko tafla szklana stosowona w różnych telewizorach. Podobnie jak rama w Samochodach.
 
Status
Zamknięty.
Do góry