jaki LCD Sharpa wybrać ??

dla osób posiadających wiedzę na temat poniższych modeli, wskażcie najlepszy


  • Total voters
    0

gurasek1

New member
witam serdecznie

przymierzam się do zakupu LCD ... wiem już że najlepiej wśród modeli Sharpa :) wybrałem pod ostrzał dwa modele 37" (XD1E i X20E) oraz dwa modele 42" (także XD1E i X20E) ... czy ktoś jest na tyle obeznany w tym sprzęcie że doradzi który z tych modeli będzie najlepszy jakościowo :D chyba że są inne propozycję, chętnie posłucham rady, pozdrawiam
 

jarwisz

New member
Bez reklam
poszliście na łatwiznę
pewno że XL2 - jest najlepszy.Ale jednocześnie najdroższy.Około 2,000 pln.Ale czy te 2.000 zrekompensuje te 100Hz.

Ja odpowiedziałbym tak
cena do jakości ->
1.XD1
2.X2OE /3 HDMI jest OK/

nie widziałem w działaniu X2OE więc się nie wypowiadam
ale porównywałem U SIEBIE W DOMU 46XL2 i 46XD1
jedyna różnica ZAUWAżALNA to podczas meczu tenisa - prawie nie widoczna smuga w XL2 a w XD1 bardziej widoczna ale nie przeszkadzająca - i dlatego radzę XD1 .
Chociazby dlatego że go mam i wiem co mówię.

Najlepszym jednak rozwiązaniem DLA KAZDEGO jest test u siebie w domu i DO TEGO NAMAWIAM

pozdrawiam
 

deniro24

Member
Bez reklam
jarwisz jak widać jesteś naprawdę jednym z niewielu trzeźwo myślących osób na tym forum. Dostrzegasz różnice cenowe. Często ktoś pyta o tv w konretnym przedziale cenowym i zaraz zalew odpowiedzi i porad zakupu tv (najczęściej XL1) kilka tysięcy droższych od bariery cenowej kupującego. Inna sprawa, że bardzo ciekawą rzeczą jest polecanie tv, którego nie widziało się na oczy, ba którego nie ma jeszcze nawet żadnej recenzji/testu w sieci lub prasie.
 

gurasek1

New member
jarwisz

to jeszcze jeśli można, bo widzę że już na niejednego LCD rzucałeś okiem; czy rónica między modelami 46XD1 i 42XD1 jest warta dopłaty 1300,- na korzyść 46" (bo widzę że ma lepszy kontrast i czas reakcji); i jeszcze z jakiej odłegłości masz możliwość oglądać swoje cudo, bo ja miał bym od kanapy do LCD 3 i pół metra, a nie ukrywam że z bardzo dużym prawopodobieństwem moje 4-ro letnie "maleństwo" będzie się kładło na dywanie jakieś półtora metra od TV kiedy tylko opuszcze pokój - więc pytanie, 37", 42" czy 46" :) cały czas będę powtarzał że zależy mi na jakości ... choć za rozsądną cenę też było by miło :D (Sharp LC-42X20E jest za podobną cenę jak 46XD1 - ma nowszy procesor graficzny, taki sam kontrast i czas dostępu .... ale mniej 4" - lepiej nowszy procesor graficzny czy lepiej 4" więcej?:mrgreen:
 

jarwisz

New member
Bez reklam
gurasek1 napisał:
jarwisz

to jeszcze jeśli można, bo widzę że już na niejednego LCD rzucałeś okiem; czy rónica między modelami 46XD1 i 42XD1 jest warta dopłaty 1300,- na korzyść 46"

WARTO - WARTO
nawet 1,500 pln jak trzeba to też warto
akurat nie chodzi tu o te 4" - choć to też dużo
ale akurat 42 XD1 ma inna - gorszą matrycę

nawet się nad 42 nie zastanawiaj jak Cię stać na 46"

pozd
 

jtd

New member
Bez reklam
jarwisz napisał:
poszliście na łatwiznę
pewno że XL2 - jest najlepszy.Ale jednocześnie najdroższy.Około 2,000 pln.Ale czy te 2.000 zrekompensuje te 100Hz.

Ja odpowiedziałbym tak
cena do jakości ->
1.XD1
2.X2OE /3 HDMI jest OK/

nie widziałem w działaniu X2OE więc się nie wypowiadam
ale porównywałem U SIEBIE W DOMU 46XL2 i 46XD1
jedyna różnica ZAUWAżALNA to podczas meczu tenisa - prawie nie widoczna smuga w XL2 a w XD1 bardziej widoczna ale nie przeszkadzająca - i dlatego radzę XD1 .
Chociazby dlatego że go mam i wiem co mówię.

Najlepszym jednak rozwiązaniem DLA KAZDEGO jest test u siebie w domu i DO TEGO NAMAWIAM

pozdrawiam

jarwisz nie mogles widziec XL2 jeszcze, no chyba ze pracujesz w fabryce w Toruniu, ale oni maja zakaz mowic o tv, ktore produkuja :eek:
 

jarwisz

New member
Bez reklam
- wszystko zależy od podanego sygnału
- jak pisałem wcześniej mam najgorsze co może być - czyli antenę dachową i wzmacniacz.Powiem że jestem zaskoczony jakością obrazu.Myślałem że będzie tragedia-czytaj pixeloza a nie jest tak żle.Na niektórych kanałach np.TVP2 obraz jest "żyleta" natomiast najgorzej jest na TVN ale nie jest tragedią i da się oglądać nawet z około 2m tak jak ja oglądam.
Jeżeli ktoś ma np.kablówkę powinno być o niebo lepiej.
Ja przeważnie oglądam programy "via satelite" i tu lepiej nie trzeba.Mam C+,CP etc oraz sharinng z 256 kart :). Po prostu nie wiem co mam oglądać.

Czytałem /nie testowałem/ na temat plazm i SD że jest lepiej. Prawdę mówiąc nie wiem co może być lepiej niż jest teraz.Chyba tylko ta czerń /na temat której powinna juz powstać nie jedna praca magisterska/ ale to wszystko.

Wg. mnie na stan obecny nie kupisz lepszego odbiornika w tej cenie.

pozdrawiam
 

mirek74

New member
Witam
Też tak myślę, że w swojej cenie jest naprawdę najciekawszy. Pytałem o sygnał SD, dlatego bo słyszałem, że 46XD1 działa średnio na sygnale SD., Ale wnioskując z Twojej wypowiedzi to nie do końca prawda, czyli jak jest dobry sygnał SD to też będzie dobry obraz na TV, u mnie kablówka w większości programów działa idealnie, przynajmniej tak wygląda na zwykłym TV, ale widać, że sygnał jest dobry, bo obraz jest krystalicznie czysty, zamierzam też kupić n-kę pewnie będzie jeszcze lepiej. Pisałeś coś o czerni, jak go oglądałem wiele razy w sklepie i osobiście nie mam nic do jego czerni, ale może jest coś, czego nie zauważyłem? Zresztą nie ma to znaczenia, bo i tak jest to mój typ. No, ale jeszcze miesiąc.
Dzięki za odpowiedź
Pozdrawiam
 

nneooo

New member
wieszak dla 46XD1E ?

Witam!

Panowie kupiłem wieszak ścienny firmy: Arkas PL 850 SR
http://www.ceneo.pl/271327
Czy będzie nadawał się on do tego LCD?
Czy do przykręcenia go do stalowej konstrukcji wieszaka służą
4 wystające z tyłu LCD śruby????



Dzięki za podpowiedź!!!
 

d.karolik

New member
JARWISZ

panowie JARWISZ ma racje .Mówimy nietylko o parametrach LCD ale również o cenie a to zobowiązuje.Moim skromnym zdaniem x20e będzie lepszy pod względem wyposarzenia i chyba obrazu (niemiałem okazji porównać) .Nie sięgajmy po xl2 czy xl1 bo to już inna bajka i cena .Ja ze swojej strony doradził bym więkrzy LCD czyli 46" zamiast 42" i wiem że niebedziesz żałował.Sam chciałem kupić 46" ale moja żona po obejrzeniu 46" i 52" powiedziała , że tylko 52" i co prawda 100Hz.Ale ja też mam w tej chwili dylemat czy 52xl1 , czy 52xl2 a najbardziej mi sie podoba TOSHIBA 52"z3030.i sam mam problem co wybrać.
P.S.
zastanawia mnie fakt dlaczego niema oficjalnego testu XL2E , czyżby moje domysły były prawdziwe że jest gorszy od XL1 .Nawet TOSHIBA wchodząca na rynek ma już swój test a on nie?
Nawet X20E doczekał sie testu a tu nic.
Paru zadowolonych? posiadzczy ma u siebie w domu XL2 a nie jest dostępny do testów?
Jak to jest?
Noi oczywiście tańszy od XL1.
Pozdrawiam i mam w głowie pamiętne słowa człowieka drogiego mi " niewszystko co nowe znaczy lepsze" tak jak z nowymi mercedesami.
 

d.karolik

New member
sprostowanie
"czy wszystko no nowsze znaczy lepsze?"
ja będe oglądał swój nowy TV z odległości 4,5 - 5 m i wiem że 46" będzie lekkim niedosytem.
Pozdrawiam i udanych zakupów.
 

trops55

Member
d.karolik napisał:
JARWISZ

P.S.
zastanawia mnie fakt dlaczego niema oficjalnego testu XL2E , czyżby moje domysły były prawdziwe że jest gorszy od XL1 .Nawet TOSHIBA wchodząca na rynek ma już swój test a on nie?
Nawet X20E doczekał sie testu a tu nic.
Paru zadowolonych? posiadzczy ma u siebie w domu XL2 a nie jest dostępny do testów?
Jak to jest?
Noi oczywiście tańszy od XL1.
Pozdrawiam i mam w głowie pamiętne słowa człowieka drogiego mi " niewszystko co nowe znaczy lepsze" tak jak z nowymi mercedesami.


Po porównaniu w Saturnie ( Arkadia) modeli 52'' XD1E, X20 i XL2E muszę z przykrością potwierdzić Twoje przypuszczenia, że nowsze nie znaczy lepsze.
Pomijając funkcję 100 Hz , której poprawne działanie zauważalne było przy poziomym ruchu kamery (XL2E), najbardziej przypadł mi do gustu obraz wyświetlany na XD1E, kolory najbardziej zbliżone do naturalnych. X20 i XL2E mają matrycę o dominacji koloru czerwonego. Piasek jak i niebo na demo miały odcień czerwieni. Nadmienim, że wszystkie parametry obrazu były jednakowe na tych TV i żadne zmiany temperatury koloru nie dały pożądanej poprawy. Czerń, kontrast na wszystkch prawie identyczny. Byłem juz zdecydowany na 52XL2E, ale po tym porównaniu już taki pewny nie jestem . Czy ktoś z użytkowników XL2E może potwierdzić moje spostrzeżenia.
 
Do góry