F7000 - co mi się nie podoba :)

tdx

New member
Bez reklam
Zwykła DVB-T tak jak na zdjęciach akurat z DVB-T/C wystarczy doprowadzić sygnał jednym kablem by oglądać na całym ekranie jedna a w PIP inny lub ten sam program z tego samego źródła.
 

AndrzejZ1983

New member
A jak u Was z rozpoznawaniem funkcji głosowych ? U mnie kilka razy dziennie odpala się rozpoznawanie mimo, że tego nie chcę ;) Najczęściej dzieje się tak jak odzywa się moja dziewczyna. Da się coś z tym zrobić czy raczej muszę wyłączyć rozpoznawanie/zmienić dziewczynę ? ;)
 

tdx

New member
Bez reklam
AndrzejZ1983 dokładnie łatwiej znaleźć nową dziewczynę niż dobry TV...
Ale jeśli faktycznie Ci na niej zależy....

Menu>>system>>ogólne>>reagowanie dźwiękiem>>ustaw na nisko :)
 

AndrzejZ1983

New member
Dziękuję serdecznie. Chociaż równie dobrze mogłeś napisać RTFM ;)
A co do dobrego telewizora to myślę, że już go znalazłem. Model F7000 ma wszystko czego mi potrzeba, dodatkowo kupiłem go za całkiem dobre pieniądze. Wersja 55" za 7399zł, a do tego dołożyli telefon Galaxy Ace 2, który puściłem następnego dnia za 550zł, więc w sumie wyszło nie wiele drożej niż F6770 nad którym się zastanawiałem. Dodam, że nie należę do ludzi, którzy na siłę wyszukują wad, więc nie odpalałem czarnej planszy w kompletnej ciemności, nie dopatruję się pixelozy. Jeśli nawet ten TV posiada jakieś wady to ja ich nie dostrzegam, a skoro ich nie dostrzegam to dla mnie ich nie ma :)
Sterowanie głosowe - uratowane. Dziewczyna - uratowana ;)
 
Ostatnia edycja:

kazamaty86

New member
Z mojego doswiadczenia-ustawienie na nisko moze nie pomoc. Ja wylaczylem calkowiecie, mimo tego funkcja i tak dziala (poprzez nacisniecie przycisku mikrofon na pilocie). Dzieje sie tak dlatego, ze TV ma wbudowany mikrofon i czasami przez przypadek z TV padnie komenda. Podobno problem ma byc rozwiazany z najnowszym firmwarem-info od samsung (slyszalem juz to dwa razy u nich...)
 

fido77

New member
z uwagą czytam wasze komentarze bo szykuję się do zakupu i na razie rysuje się dość pozytywna opinia na temat tej serii

mam pytanie: kupując tv z tej serii jakie inne marki/modele braliście jeszcze pod uwagę bo ja myślałem o philipsie 7008 ale ludzie piszą że niestety duzo z nim problemów
 

kazamaty86

New member
do: fido77

Ja bralem jeszcze pod uwage Panasonica i Sharpa. Ostatecznie jednak zdecydowalem sie na samsunga f7000. Seria TV, ktora sie nie starzeje. Zobaczymy jak to wyglada jak wyjdzie evolution kit do tych tv.
 

vvix

New member
witam,
proszę o informację czy ten telewizorek potrafi nagrywać audycję jednocześnie wyświetlając inną???
pytanie o tyle zasadne że poprzednie wersje D i ES nie miały takiej możliwości... a obecna ma 2 tunery więc powinna, a ja osobiście nie znalazłem nigdzie takiej informacji.
 
Ostatnia edycja:

cacumen

Member
Bez reklam
witam,
proszę o informację czy ten telewizorek potrafi nagrywać audycję jednocześnie wyświetlając inną???
pytanie o tyle zasadne że poprzednie wersje D i ES nie miały takiej możliwości... a obecna ma 2 tunery więc powinna, a ja osobiście nie znalazłem nigdzie takiej informacji.




Sprawdzane kilkakrotnie ..kłania się zastosowanie twintunera do DVB-T i też DVB-C oraz DVB-S :)
Działa bez zarzutu :D
 

RafMat

New member
witam,
proszę o informację czy ten telewizorek potrafi nagrywać audycję jednocześnie wyświetlając inną???
pytanie o tyle zasadne że poprzednie wersje D i ES nie miały takiej możliwości... a obecna ma 2 tunery więc powinna, a ja osobiście nie znalazłem nigdzie takiej informacji.

Też nie potrafi . Chociażby chciał to nie nagra.Nie ma wmontowanego twardego dysku. :) Co innego gdy podpinasz do niego dekoder z nagrywarką,i masz to samo co w starszych wersjach D & ES.Inna bajka jest jesli posiadasz moduł Cam+(którego nie ma już na rynku,oferowanego przez platformy np.nc+).

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

davidsmart

New member
Witam serdecznie, dość długo przeglądam to forum ale dzisiaj postanowiłem się zarejestrować, żeby móc zadać pytania a w przyszłości podzielić się swoimi wrażeniami odnośnie TV.
  • Panowie mam pytanie odnośnie 3D w tym telewizorze. Jak to wygląda?
Wiem, że opinie będą subiektywne ale o takie mi właśnie chodzi, o wrażenia z użytkowania 3D.
  • Chciałbym się również dowiedzieć czy macie jakieś problemy z bólem głowy czy oczu przy dłuższym oglądaniu?
Przymierzam się do zakupu TV i wybieram między philipsem 7008 a samsungiem F7000. 3D traktuje bardziej jako dodatek a nie coś co miałoby przechylić szale zwycięstwa na którąś korzyść.

Planuję również zakup UPC i się zastanawiam czy wziąć dekoder czy moduł CI+.
  • Jak wygląda przełączanie kanałów przy module CI+ trwa dłużej niż przy dekoderze?
  • I czy jakość odbieranych kanałów różni się między modułem a dekoderem?
Kusi mnie możliwość używania jednego pilota ale jeżeli ma się to odbywać kosztem moich nerwów to dziękuję;).
 

AndrzejZ1983

New member
Co do 3d to się nie wypowiem, bo nawet nie uruchamiałem ;)
Wybierając kablówkę dużym plusem był dla mnie właśnie moduł CI+ w UPC, ale ostatecznie zdecydowałem, że wolę płacić sporo mniej za Vectrę. Po zamontowaniu kablówki okazało się, że pilot od dekodera jest nie potrzebny, bo bez problemu radzi sobie z nim zarówno pilot zwykły jak i smart. Oczywiście jeśli kiedyś Vectra wprowadzi CI+ to na pewno się zdecyduję, bo zawsze to jedno pudełko mniej pod TV.
 

vvix

New member
Też nie potrafi . Chociażby chciał to nie nagra.Nie ma wmontowanego twardego dysku. Co innego gdy podpinasz do niego dekoder z nagrywarką,i masz to samo co w starszych wersjach D & ES.Inna bajka jest jesli posiadasz moduł Cam+(którego nie ma już na rynku,oferowanego przez platformy np.nc+).

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

sprecyzuje pytanie,

czy seria F7000 z podłączonym HDD ma możliwość:
1. Nagrać audycję emitowaną na programie X1 z MUX1 przy równoczesnym oglądaniu różnych kanałów z MUX2 3 lub tv -sat ???
2. czy zainstalowane 2 tunery umożliwiaja nagranie 2 różnych kanałów jednoczsnie?


Sprawdzane kilkakrotnie ..kłania się zastosowanie twintunera do DVB-T i też DVB-C oraz DVB-S
Działa bez zarzutu

kolego cacumen dziękuję za odpowiedź chociaż nic z jej treści nie potrafię zdekodować, czy byłbyś uprzejmy odpowiedzieć na dwa pytania zadane przeze mnie powyżej?
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

cacumen

Member
Bez reklam
sprecyzuje pytanie,

czy seria F7000 z podłączonym HDD ma możliwość:
1. Nagrać audycję emitowaną na programie X1 z MUX1 przy równoczesnym oglądaniu różnych kanałów z MUX2 3 lub tv -sat ???
2. czy zainstalowane 2 tunery umożliwiaja nagranie 2 różnych kanałów jednoczsnie?

kolego cacumen dziękuję za odpowiedź chociaż nic z jej treści nie potrafię zdekodować, czy byłbyś uprzejmy odpowiedzieć na dwa pytania zadane przeze mnie powyżej?
pozdrawiam



Ad1. Oczywiście ...można tak nagrać :)
Ad2. Nie ..jeden oglądamy a drugi (tylko 1) nagrywamy :)

Sprawdzone na penie ,ale sądzę ,że na HDD podobnie 8)
 

Homer21

New member
Druga rzecz, która mnie w tym telewizorze irytuje to brak analogowego wyjścia audio.
Posiadam bardzo dobrej klasy zestaw stereo i nie mogę go do telewizora podłączyć.
Telewizor posiada wyjście cyfrowe audio więc zestaw stereo można podłączyć przez DAC - dobry DAC kosztuje 5 000 zł).

Naprawdę dobre parametry ma DAC FiiO allegro.pl/fiio-d03-taishan-fiio-d3-nowy-model-gratis-i3393501858 FiiO D03 TAISHAN ( FiiO D3 ) NOWY MODEL + GRATIS (3393501858) a kosztuje nieco ponad 100 zł.

Był opisywany już na tym Forum. Sam używam go i dźwięk na stereo jest bardzo dobry, oczywiście zależy co odtwarza :) Oglądając koncerty z dobrego źródła można się cieszyć dobrym obrazem i dźwiękiem.

Musiałem wyciąć link - regulamin, ale każdy znajdzie...
 

zgws

New member
Zakupiłem UE46F7000. Nieskalibrowany jest... bez rewelacji. Jak powinna być ustawiona opcja Motion Plus? Dla sportu, sygnał z NC+ (Canal+ Sport). Z czegokolwiek bym nie korzystał (Film, Naturalny, Standardowy, itd.) i jaką opcję Motion włączał (Płynny, Wyraźny, Standardowy, itd.), obraz jest jakby rwany, tzn. pozostają tak jakby klatki po piłce, po dynamicznym ruchu, itp. Koledzy pisali wcześniej, że są z Motion bardzo zadowoleni. Obraz rzeczywiście wygląda fajnie, ale albo ja nie umiem tego ustawić, albo może być coś ze sprzętem (a może w ogóle?)
 

tdx

New member
Bez reklam
Tryb FILM a później
Podświetlenie: 8
Jasność: 44
Kontrast: 88
Kolor: 50
Odcień: 20
Gamma: -2
Tonacja czerni: Ciemna
Cinema HDMI: Niski
Balans Bieli 10p: RGB: [10IRE: 1/0/0, 20IRE: 3/0/0, 30 IRE: -2/0/-2, 40IRE: -1/0/-2, 50IRE: 0/0/-2 , 60IRE: 0/0/0. 70IRE: 0/0/0, 80IRE: 0/0-3, 90IRE: 0/0/-6, 100IRE: 0/0/-10].
Balans bieli / Wzmocnienie: RGB [RED: 100/0/0, GREEN: 15/100/0, BLUE: 0/5/50, YELLOW: 100/100/0, CYJAN: 0/51/47, MAGENTA: 45 / 045]

Motion plus ustawiasz pod siebie w przypadku c+ zostawił bym wyraźny lub popróbowałbym sam na użytkowniku
 

zgws

New member
Próbowałem bawić się na użytkowniku i rzeczywiście jest lepiej. A ustawienia wypróbuję w domu, popołudniu. Dzięki!
 
Do góry