Samsung UE46ES6100 Problem z internetem

mefju140

New member
Witam
Mam problem z telewizorem, wyszukuje sieć, łączy się. Wchodzę w smart hub i automatycznie chce coś aktualizować, i ta aktualizacja trwa wieki ... Telewizor był włączony ponad 8h żeby się zaktualizował i nic, dalej kółeczko się kręciło [z napisem aktualizacja] . W czym jest problem ?
 

Puniek

New member
Witam
Mam problem z telewizorem, wyszukuje sieć, łączy się. Wchodzę w smart hub i automatycznie chce coś aktualizować, i ta aktualizacja trwa wieki ... Telewizor był włączony ponad 8h żeby się zaktualizował i nic, dalej kółeczko się kręciło [z napisem aktualizacja] . W czym jest problem ?
1) Po pierwsze jaką szybkośc masz łącza do internetu?
2) Po drugie sprawdź jaki masz poziom sygnały Wifi od routera bo one są bardzo wrażliwe na poziom sygnału i musi być naprawdę niemal full by dobrze chodziły bo w przeciwnym wypadku długo się logują, zrywają i bardzo wolny jest transfer danych. Ja mam Neostradę 6MB i przy 2 kreskach sygnału wifi nie ma szans na dobrą pracę więc zainstalowałem repeater Wifi wkładany do kontaktu gdzieś pomiędzy TV a ruterem wifi(z modemem adsl) i teraz ma 4 kreski i działa dobrze - a wcześniej była loteria i masakra...

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

mefju140

New member
1. UPC 50MB/s
2. Przy konfiguracji pokazuje 2 lub 3 kreski.
Próbowałem konfigurować ręcznie i też nic nie dało.
A gdzie i za ile dostane te urządzenie o którym pisałeś?
 

Puniek

New member
Nie chodzi o blokadę aktualizacji ale o to, że przy niskim sygnale są błędy, duże pingi, zerwania transferu, powtórzenia pakietów co w efekcie prowadzi do tego, ze trwa to całe wieki...
Ja nawet bałbym się przy niepewnym połączeniu dokonywać aktualizacji bo nie wiadomo z jakimi błędami się zaktualizuje...
 
Ostatnia edycja:

SATAn_

New member
Bez reklam
u mnie router lezy pod TV i mam 1-2 kreski zasiegu, doszlem do wniosku ze TV ma kiepska karte i podpialem kabel - efekt ? blyskawicznie odpala sie smart tv i widgety i nie zrywa mi polaczenia na laptopie.
 

Puniek

New member
u mnie router lezy pod TV i mam 1-2 kreski zasiegu, doszlem do wniosku ze TV ma kiepska karte i podpialem kabel - efekt ? blyskawicznie odpala sie smart tv i widgety i nie zrywa mi polaczenia na laptopie.
Jeśli router wifi leży pod TV i masz 1-2 kreski to bez przesady ale albo router jest uszkodzony lub TV. W niektórych routerach jest w ustawieniach opcja regulacji mocy nadajnika wifi.

Pozdr
 

SATAn_

New member
Bez reklam
Netia Spot.
Kiedy TV byl wpiety pod WiFi, moj laptop szalal - sygnal znikal itp. Po wpieciu kabla i przelaczeniu TV na LAN, problem ustal. Po rozmowie z pomoca techniczna Netii uznalismy ze TV powoduje problemy i trafil w 10. Dodam ze gdy TV byl bezprzewodowo Smart TV uruchamial sie ok.10s, a teraz w LANie zajmuje Mu to moze 3s. TVN player i inne widgety takze uruchamiaja sie o wiele szybciej. reasumujac, przynajmnije u Mnie karta sieci bezprzewodowej robi cyrki.
 

Puniek

New member
Netia Spot.
Kiedy TV byl wpiety pod WiFi, moj laptop szalal - sygnal znikal itp. Po wpieciu kabla i przelaczeniu TV na LAN, problem ustal. Po rozmowie z pomoca techniczna Netii uznalismy ze TV powoduje problemy i trafil w 10. Dodam ze gdy TV byl bezprzewodowo Smart TV uruchamial sie ok.10s, a teraz w LANie zajmuje Mu to moze 3s. TVN player i inne widgety takze uruchamiaja sie o wiele szybciej. reasumujac, przynajmnije u Mnie karta sieci bezprzewodowej robi cyrki.
No nie ale to z tym laptopem to jakieś czary :)
Co do uruchamiania smart tv to uruchamia się wolno jak słaby jest sygnał wifi bo długo się loguje w sieci. Teraz jak mam 4 kreski w repeatera działa ok.
 

Morfi_pl

New member
Jeżeli laptop będzie działał w standardzie "g" a wifi w tv w "n" to mogą takie rzeczy się dziać, najlepiej jak wszystkie karty wifi łączące się z routerem działają w tym samym standardzie np "n"

PS. mamy 4 najczęściej spotykane standardy a/b/g/n, do tego mamy jeszcze w bardziej zaawansowanych urządzeniach 2 częstotliwości 2,4GHz i 5GHz.
 

Puniek

New member
Jeżeli laptop będzie działał w standardzie "g" a wifi w tv w "n" to mogą takie rzeczy się dziać, najlepiej jak wszystkie karty wifi łączące się z routerem działają w tym samym standardzie np "n"

PS. mamy 4 najczęściej spotykane standardy a/b/g/n, do tego mamy jeszcze w bardziej zaawansowanych urządzeniach 2 częstotliwości 2,4GHz i 5GHz.
Główna różnica z n to to, ze nadaje na kilku kanałach radiowych....ale może rzeczywiście jest tak jak napisałeś...
 

SATAn_

New member
Bez reklam
Jeżeli laptop będzie działał w standardzie "g" a wifi w tv w "n" to mogą takie rzeczy się dziać, najlepiej jak wszystkie karty wifi łączące się z routerem działają w tym samym standardzie np "n"

PS. mamy 4 najczęściej spotykane standardy a/b/g/n, do tego mamy jeszcze w bardziej zaawansowanych urządzeniach 2 częstotliwości 2,4GHz i 5GHz.

Moz cos w Tym byc.

W spocie mam tyle opcji czestotliwosci ze nie wiem co dac i mam auto.

spotJPG_xsehhsn.JPG
 

marder

Member
Z doświadczenia wiem, że ten tryb automatycznego kanału kiepsko sięspisuje iw tym może tkwić problem.
Zainstaluj na komputerze program inSSIDer lub Wifi Analyzer na telefonie z androidem i sprawdź dostępność wolnych kanałów i wybierz ten najmniej obciążony.
 

Morfi_pl

New member
SATAn,
13 kanałów ma standard b, który jest powolny 11Mbit/s co po podzieleniu przez 8 daje 1,3 megabajta na sekundę co przy filmach full hd jest ciut mało.
Na zdjęciu, które pokazałeś są to kanały należące do częstotliwości 2,4GHz, przeważnie automat wybiera kanały w okolicach 6 - 11. Idealnie byłoby mieć router 2 systemowy i przełączyć się na 5GHz bo tej częstotliwości 90% ludzi korzystających z wifi nie używa bo ich router ich nie obsługuje.

marder,
z tego co wiem routery same dobierają sobie optymalnie kanał nadawania wybierając ten, na którym jakość połączenia będzie optymalna, można na sztywno ustawić np kanał 2 ale wtedy transfer spadnie

PS. oto link do wikipedi
pl.wikipedia.org/wiki/Wi-Fi
 

marder

Member
Ja to juz testowalem na kilku ruterach przy zatloczonym eterze a ty mi wrzucasz link do wikipedii. I jestes pewnie swiecie przekonany ze tam znajdziesz prawde objawiona.
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Trzeba będzie pomyśleć o zakupie.
A jak TV ma tylko te 2-3 kreski to nie zaktualizuje się ?
Repeater, WDS nie jest najlepszym pomysłem zwłaszcza przy WAN'ie 50Mb/s. Lepiej zmienić położenie routera, anten lub kupić AP i podłączyć przewodem do routera, stawiając go w bardziej optymalnym miejscu niż jest router.
Zaktualizuj firmware w TV przez USB. Pierwsze włączenie aktualizuje wbudowane widgety i może to trochę potrwać.
Moz cos w Tym byc. W spocie mam tyle opcji czestotliwosci ze nie wiem co dac i mam auto.
Tak jak już była mowa, sprawdź wolny eter, ustaw najmniej obciążony przedział pasma. Zmień szyfrowanie na WPA2 PSK AES i najlepiej jakbyś nie łączył do AP urządzeń ze starszym radiem czyli B i G, bo to obniża wydajność urządzeń w N. Zobacz mefju140 u siebie jak to masz ustawione.
 
Do góry