Ps51d6900

myhe

New member
a jakie masz objawy padania matrycy
w moim na białym tle coraz większe zaróżowienie od góry ekranu czasami w środku
cóż to może oznaczać?
 

myhe

New member
ale czy to jest pewne , ile kosztuje naprawa
oglądając film ,wszystko w porządku ,kontrast ostrość
niedomagania widoczne oglądając krajobrazy - biel różowi , w kształcie różnym , raz większe raz mniejsze a czasami pojawia się i w środku ekranu takie smużenie różem.Byłaby to druga wymiana ale przedtem były inne objawy-na czarnym ekranie było widać rozdzielenie na pół w poziomie ;jaśniejszy obraz
 

maciej_maj

New member
U mnie pierw wyskoczyła linia o szerokości 2 pixeli około 4 centymetry od prawej krawędzi.
To było jakieś pół roku temu niedawno doszła linia na 2 pixele na lewo od pierwszego i między nimi jedna linia pixeli przerwy
Czyli
xxxxxxxxxxxxxxbbxaaxxxxxxxxxxxx
AA - pierwsza usterka kolorowy pasek mieniacy się różnie względem innych kolorów
BB - druga usterka tu biały mieni się na różowo.

Narazie da się oglądać. Dzwonilem do regz łódź i nie ma już pdp na wymianę.
 

bambaleon

New member
Cześć. Mam pytanie odnośnie tego urządzenia. Czy można wgrać firmware bez uruchamiania tv? Bo wgranie przez pendrive i wybranie odpowiednich opcji w menu jest niemożliwe- urządzenie wyłącza się po kilku sekundach. Można to wgrać ręcznie?
 

paul71

New member
Witam
Pojawił się problem, TV włącza się i wyłącza w niekontrolowany sposób, pilot przestaje działać (brak możliwości uruchomienia jakiegokolwiek menu). Sytuacja pojawiła się bez żadnych objawów. W necie pojawiły się rozwiązania polegające na odłączeniu TV od neta, u mnie niestety nie pomaga. Jakieś pomysły?
 

waszek_rmc

New member
Witam
Pojawił się problem, TV włącza się i wyłącza w niekontrolowany sposób, pilot przestaje działać (brak możliwości uruchomienia jakiegokolwiek menu). Sytuacja pojawiła się bez żadnych objawów. W necie pojawiły się rozwiązania polegające na odłączeniu TV od neta, u mnie niestety nie pomaga. Jakieś pomysły?

Ja tak miałem na PS51e6500 kiedy padał mi moduł WIFI, odłączyłem ustrojstwo i było ok.
 

mackowski

New member
Panowie, czy jest gdzieś jakieś miejsce gdzie można dostać części zamienne do PS51D6900? Mi również padła płyta główna i lipa...
 

myhe

New member
naprawa 51 D6900 Serwisie A&D

witam
już nikt tutaj nie zagląda . W ubiegłym roku nie zdecydowałem się na naprawę , w tym obraz jeszcze bardziej się pogorszył, decyzja naprawa - obraz przepiękny , wszystko wróciło do normy
tylko plazma , polecam serwis we Wrocławiu


ale czy to jest pewne , ile kosztuje naprawa
oglądając film ,wszystko w porządku ,kontrast ostrość
niedomagania widoczne oglądając krajobrazy - biel różowi , w kształcie różnym , raz większe raz mniejsze a czasami pojawia się i w środku ekranu takie smużenie różem.Byłaby to druga wymiana ale przedtem były inne objawy-na czarnym ekranie było widać rozdzielenie na pół w poziomie ;jaśniejszy obraz
 

emigrant

Member
Nikt nie zagląda bo każdemu działa :). Mój Ps51d6900 jeszcze działa. Zero awarii. Aż zerknąłem kiedy to ja kupiłem tę plazmę. Było to 19 grudnia 2011 roku.
 

kismoMR

New member
Panowie, czy jest gdzieś jakieś miejsce gdzie można dostać części zamienne do PS51D6900? Mi również padła płyta główna i lipa...

Moją znalazłem na OLX za 250 zł

A tak po za tym widzę właścicieli 51D6900 pozdrawiam nie wiedziałem że jeszcze są ja już mam swój 7 lat i oprócz wspomnianej płyty nic działa ale chce wymienić
pozdrawiam
 

myhe

New member
piszę , bo wszyscy mówili ,że uszkodzona płyta a usterka typowa dla plazm
jak to określił serwis
mam poziom czerni HDMI nie aktywny , przy jakich ustawieniach można go aktywować ?
 

adamkrak1

New member
No i mnie dopadł problem z PS51d6900 :(

Od jakiegos czasu telewizor resetowal sie, sporadycznie - 1..2x na miesiac.
Dwa tygodnie temu zniknal obraz, dzwiek byl. Po wylaczeniu zasilania obraz był, znikał po 2 minutach. Przestawiłem go trochę w bok i o dziwo podziałał jeszcze tydzień.
I w sobotę koniec: po włączeniu dioda LED mruga 5x. Nie ma obrazu, nie ma dzwieku. Dioda LED daje znać na sygnały z pilota.

Znacie jakiś serwis w Krakowie, który mógłby się zająć sprawą? Spoza Krakowa też mógłby być, o ile skończy się na przesyłaniu modułów (co nieco znam się i mogę popracować jako zdalne ręce przy pomiarach i rozkręcaniu).

PS. ostatecznie pójdzie na części, chociaż szkoda mi bardzo - wieczorem obraz był przepiękny
 
Do góry