Ps51d6900

rammbo

New member
Witam,

Mam pytanie sprawdzil ktos moze ile srednio pobiera pradu owy samsungg :)?? Ze wszystkich TV jednak przekonalem sie do tego Samsunga widzialem TV w media markt i wyglada naprawde swietnie, czytajac na forum to kazdy TV ma wady ale ze wszystkich TV ten samsung pzypadl mi do gustu i co najwazniejsze ze posiada chłodzenie pasywne :) i jest bardzo multimedialny:)
 

Sslaus

New member
Probowales Full SBS mkv?

U mnie jest kłopot z FULL SBS mkv nawet na 720p. Telewizor reaguje zle na sygnal o szerokosci większej niż 1920px, a 720p full sbs ma 2560px szerokosci i tv informuje ze zla rozdzielczość źródła.
Film streamowany do telewizora przez allshare.
Wszystkie pozostale filmy działają cud-miód, nie odkrylem jeszcze filmu który by nie poszedł, o ile rozdzielczość mieści się w 1920x1080.

Może ktoś napisać jak powidoki w tym TV? Jest porwnywalnie jak w Panasaonicach czy gorzej?

Oglądam glownie wieczorami, z włączonym trybem eco - małe oszczędzanie energii. W trakcie zwykłego oglądania nigdy nie zauważyłem tego zjawiska. Jestem w stanie je wywołać, zatrzymując odpowiednie sceny, a potem zatrzymując na czarnym ekranie - ale nie ma to zupełnie znaczenia na użytkowość tego modelu w mojej opinii. A przed kupnem tej plazmy balem sie tego najbardziej...
Co ciekawe dla porównania na modelu C6500, mam wrażenie efekt był dużo bardziej znaczący, ale być moze to kwestia ustawień telewizora znajomego u którego oglądałem.





Hałasy z telewizora:
W mojej opinii nieodczuwalne.




Pilot:
potwierdzam opinię, ze bardzo nieintuicyjny :/
 
Ostatnia edycja:

Duzeer

New member
Cos wiecej na o powidokach ?? Czy po paru godzinach oglądania jednego kanału nie pozostaje widoczne logo stacji telewizyjnej ?? A jesli zostaje to na jak dlugo i czy wigóle jest to mocno widoczne. Jak sprawa z graniem na tej plazmie, tego obawiam sie najbardziej??. Czy ktos katowal na tym tv jakies gry dłuzej niz 2 godziny ?? Jaki ma to skutek i jak dlugo sie on utrzymuje ?? Prosze o odpowiedz kogos kto ma ów tv w domu. Musze nabyc telewizor w ciągu kilku dni, a jedyne co mnie odstrasza od plazmy to ewentualne powidoki. Potrzebuje go głównie do grania. Prosze pomocy !!!
 

patryk274

New member
Czy ktoś mógłby mi udostępnić płytę kalibracyjną firmy Burosch, na stronie firmy trzeba płacić może ktoś wrzuci na jakiś serwer?
 

5hiva

New member
Jeśli chodzi o powidoki to ja z nimi nie mam żadnego problemu. Jedynie gdy zrobię pauzę i tv przejdzie w tryb wygaszacza po 15 min to jeśli było coś białego (jasnego) na gdy była pauza to na czarnym tle wygaszacza widać kontury lekko, ale gdy obraz się włączy z powrotem to ani ich nie widać, ani ich nie ma zaraz bo znikają. Jak się będzie zachowywał z grami, gdzie rzeczywiście jest sporo statyki, nie wiem.

Pytał się mnie ktoś jakiś czas temu nt wyboru ścieżek audio w mkv. Trafiłem wczoraj po raz pierwszy na serial gdzie włączył się rus lektor, i szybko w opcjach znalazłem wybór ścieżek audio i nie ma problemu by się między nimi przełączać. Czy z napisami wrzuconymi do mkv jest tak samo, nie wiem. (Wszystko przy odpalaniu z dysku przez usb)

I jeszcze jedno, jeśli chodzi o migotanie, które mnie na początku męczyło, po tych dwóch miesiącach się do tego na tyle przyzwyczaiłem że tylko przy bardzo jasnych kawałkach scen je zauważam ale nie powoduje to u mnie zmęczenia oczu tak jak na początku, widać się mózg do tego szybko przyzwyczaił i tyle.
 

Duzeer

New member
Jeśli chodzi o powidoki to ja z nimi nie mam żadnego problemu. Jedynie gdy zrobię pauzę i tv przejdzie w tryb wygaszacza po 15 min to jeśli było coś białego (jasnego) na gdy była pauza to na czarnym tle wygaszacza widać kontury lekko, ale gdy obraz się włączy z powrotem to ani ich nie widać, ani ich nie ma zaraz bo znikają. Jak się będzie zachowywał z grami, gdzie rzeczywiście jest sporo statyki, nie wiem.

A moglbym miec do Ciebie prosbe ?? Zostawilbys wlączony tv z jakimis statycznymi elementami, na okolo 2 godziny i opisał jak mocne i jak trwale powidoki powstały ?? Bylbym niezmiernie wdzieczny. Boje sie jak bedzie reagowal na gry.

Z gory dziekuje i pozdrawiam
 

cactusek

New member
Bez reklam
Duzeer daj sobie spokój z takimi obawami, obecnie plazmy nie mają już takich problemów z powidokami, po parunastu minutach od zmiany obrazu nie będzie po niczym śladu.
 

Sslaus

New member
Cos wiecej na o powidokach ?? Czy po paru godzinach oglądania jednego kanału nie pozostaje widoczne logo stacji telewizyjnej ?? A jesli zostaje to na jak dlugo i czy wigóle jest to mocno widoczne. Jak sprawa z graniem na tej plazmie, tego obawiam sie najbardziej??. Czy ktos katowal na tym tv jakies gry dłuzej niz 2 godziny ?? Jaki ma to skutek i jak dlugo sie on utrzymuje ?? Prosze o odpowiedz kogos kto ma ów tv w domu. Musze nabyc telewizor w ciągu kilku dni, a jedyne co mnie odstrasza od plazmy to ewentualne powidoki. Potrzebuje go głównie do grania. Prosze pomocy !!!

Po graniu 2 godziny w fifie nie bylo widocznych żadnych powidoków.
Po ogladaniu meczu streamowanego z netu z bardzo denerwującym napisem na dole ekranu, tez nie bylo sladu.
Jesli to tylko powidoki Cię odstraszają przy wyborze tego tv, to moim zdaniem powinines go kupic, bo nie jest to istotny problem w tym modelu (przynajmniej po miesiacu uzytkowania moge tak powidziec, co bedzie dalej zobaczymy)

Inna sprawa co do grania - pewnie ja nie umiem tego dobrze ustawić, ale obraz puszczany z kompa jest "przeostrzony?" i ogólnie nieładny, pomimo 1920x1080... (komp ma grafike HD4850)... aczkolwiek ten sam efekt widzialem na innych telewizorach gdzie sygnal byl puszczany z kompa... (PS jakies rady dla mnie w tej kwestii?)
 

valdman

New member
Jak w tym TV zmienić zapisany kanał na inny? np. mam AXN na 11 a chcę mieć na 5.
w modelu 40d650 bez problemu, lecz tu nie wiem jak to zrobić

z góry dziękuję.
 

Duzeer

New member
Ok chłopaki, zamawiam. Postaram sie opisac moje wrazenia po jakims czasie, z punktu widzenia gracza oczywiscie ;) dzieki za odpowiedzi. Cya
 

5hiva

New member
Mam nadzieję, że nie będziesz zawiedziony.

Wczoraj w końcu odpaliłem Avatara 3d - 17,5GB mkv sbs (z dysku po usb) i muszę powiedzieć, że po raz kolejny ten tv mnie zaskoczył. Pomijając niesamowitą jakość samego obrazu to 3d powala w tym filmie na tym tv.
Nie jestem w stanie sobie wyobrazić co jest lepszego w d8000/vt30, że miałoby sens dokładanie prawie drugie tyle co kosztuje d6900. Wogóle jestem zdziwiony patrząc na większość tematów 'co kupić', że poleca się panasonic'a g30 wszędzie a tego samsunga praktycznie nigdy. Jakaś zmowa chyba ;)

PS> Chyba nikt o tym do tej pory nie pisał - dźwięk w tym tv jest świetny jak na wbudowane głośniki. Mam generalnie podłączone porządne stereo ale jak mi się zdarzy je czasem odłączyć to za każdym razem jestem pod wrażeniem.
 

patryk274

New member
Input Lag w TV przy trybie Game wynosi 34ms, spokojnie można grać w większość gier gdzie opóźnienie nie jest jeszcze tak bardzo ważne, w CS przy 34ms+60ms łącze (w moim przypadku jest to już stosunkowo dużo jednakże nie dyskwalifikuje TV) Płynność, czerń, kolory jak dla mnie są zajebiste) Pozdrawiam
 

maciek1422

New member
Witam. Mam do was takie pytanko, czy te 2 pary okularów 3D są od razu w kartonie razem z tv czy sklepy jako promocja je dodają? Bo patrzyłem na ceneo i w kilku sklepach jest napisane + 2 pary okularów 3D gratis, ale nie we wszystkich. Inne nie wiedzą o tym czy po prostu nie ma tych okularów?
 

kismo

New member
chciałbym się zapytać : ściągnąłem z netu AVATARA 3D i na kompie obraz jest podzielony na dwie te same sceny. Czy to normalne w filmach w tej technologi i czy ta plazma od razu przestawi się we właściwy tryb ?
 

lgawron

New member
plazma przestawi sie automatycznie jesli wlaczysz to w konfiguracji.

Jesli nie masz tak ustawionego telewizora - trzeba przelaczyc recznie z poziomu pilota.
 
Do góry