SAMSUNG PS50C6500 co to za model?

damiantomek2

New member
Witam
mam pytanie jak w tytule. Na Ceneo spotkałem bowiem ofertę SAMSUNGA PS50C6500 i co to za model?
Może ktoś z forumowiczów ma go lub testował i porównywał np. z panasem G20?

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung obiecał że dostaniemy go na testy w przyszłym tygodniu.
Panasonica mamy wszystkie modele.
 

cobot

New member
KIKI a co powiesz na jakiś większy teścik? Powiedzmy... zestawić tego samsung ps50c6500 z odpowiednikami LG ( z nowej serii Inifinia) i Panasonicem. Tylko nie wiem czy dobrać te 2 modele pod kątem ceny czy parametrów telewizora. Ale taki test na pewno rozwiał by wiele wątpliwości. Bo chcąc kupić obecnie plazmę w granicach tych 4,5 tysiąca(tyle kosztuje ten samsung w sklepach internetowych) bardzo trudno się na cokolwiek zdecydować. Ponoć plazmy panasonica w tym roku gorsze od większości lcdeków a o samsungu i lg żadnych testów nie ma.
 

tomy_pl

New member
Również proszę o jakieś informacje "co to za cudo".

Model pojawił się już w ofertach sklepów internetowych a cena jak na 50" plazmę włącznie z parametrami jest bardzo kusząca.
 

dante83

New member
Katowałem go przez 1h w Saturnie za pomocą PS3 :) sprawdzałem gry i odpalilem pare treilerów HD i 2012 obraz wydaje mi sie strasznie ciemny ale to moze być spowodowane oswietleniem sklepu rozjaśniłem obraz i było w miare ok,, telewizory z przeciwnej strony sie odbijały w nim jak w lustrze.

Wcześniej katowałem kiedyś 850 i wydaje mi sie ze nie były w nim tak widoczne TV z przeciwnej strony.

Gerneralnie TV całkiem całkiem chyba go kupie tylko poczekam aż wejda modele C7000 i C8000 to jego cena powinna spaść.

W saturnie 50C6500 za 6199 zł
58C6500 za 10399 zł
 

osip

New member
Wczoraj widzialem wersje 58c6500 w MM, chyba za 8499.
I robila naprawde dobre wrazenie, design podobny do b850 i tak samo cienki, co przy 58" wygladalo super.

Tylko nie mialem czasu, zeby posluchac z bliska, czy czasem nie bzyczy.
 

rafpod

New member
nabyłem ten TV,pobawiłem się nim wczoraj wieczorem,zamieściłem subiektywny i chaotyczny opis w wątku [Jaka plazma 50 cali ?]

co do bzyczenia to bzyczy,bzyczy,ponoć plazmy tak mają,
choć pewnie z różną intensywnością,mnie nie przeszkadza,mimo,że lubie oglądać w komfortowych warunkach,a nie na płycie lotniska:)
tyle,że bzyczenie słyszalne było późnym wieczorem i nocą,rano po zwiększeniu poziomu dźwięku do normalnego poziomu nie słyszałem już nic,
najlepiej byłoby takie rzeczy mierzyć w miarę neutralnych warunkach,wtedy możnaby to porównywać,a tak,każdy ma inny próg słyszalności i przeszkadzalności:)

wg opisu producenta jest 1 wejście USB,ale w "reczywistości" oraz w manualu są 2 sztuki,
do jednego miałem podpięty dysk (USB 1 oznaczone jako HDD),z którego odtwarzałem filmy,do USB 2 podpiąłem pendrive-a z softem i z niego zrobiłem upgrade firmaware z wersji chyba 1108 do 1111,
jakie są różnice to trudno mi powiedzieć,ponieważ zaktualizowałem soft po ok. 2h od startu zabawy z TV,zaktualizowałem licząc na to,że jeśli były jakieś bug-i to zostały zastąpione nowymi :p ROTFL
 
Ostatnia edycja:

rafpod

New member
wczoraj podpiąłem tuner sat HD po HDMI i mam wrażenie,że nawet kanały w SD "ładniej" wyglądają,z kanałami HD jest różnie,najgorzej wypadły moim zdaniem kanały filmowe, Canal+ Film HD, Canal+ Sport HD, HBO HD, jakoś słabo rysowała się różnica pomiędzy SD a HD,ale jeżeli materiały są zrealizowane na sprzęcie SD,to upscale'ing cudów nie dokona:)
Najprzyjemniej oglądało się kanały Animal Planet HD i National Geographic HD.
Jednak wszystkie kanały HD z "satelity" wyglądały słabo w porównaniu z BDRip-ami które akurat miałem pod ręką,urzekła mnie wyrazistość/soczystość obrazu mimo iż oglądałem w trybie filmowym,a nie dynamicznym (sprawdzałem na filmach "Troja" i "Apocalypto").
Oba USB są równorzędne,jeśli chodzi o dostęp do "mediów",
w GUI mamy możliwość wyboru USB,na którym chcemy operować,przełączanie płynne i bez żadnych zakłóceń czy niespodzianek.
Okazało się też,że PIP działa tylko wtedy,gdy główny obraz "pochodzi" z wejścia HDMI,wtedy w okienku mamy sygnał TV ( u mnie były to stacje z DVB-T,analogu nie sprawdzałem),które możemy możemy ustawić w 2 wielkościach,w wybranym rogu TV,można też sterować głosem w ramach PIP-a,możemy słyszeć dźwięk z obrazu głównego lub PIP-owego.
Podłączyłem również kompa po HDMI i stawiając oba ekrany obok siebie,TV dawał "ciemniejszą" czerń niż LED-owy panel z kompa ( w menu TV ustawiłem czerń na poziom "maksymalny", szczegółowej nazwy nie pamiętam).
Po połączeniu kablem TV od razu "zaskoczył" i pokazał sklonowany obraz z kompa,który z odległości "notebook-owej" wydawał się leciutko zaśnieżony,ale widać to było przy przeglądaniu "internetu",natomiast zdjęcia w rozmiarze od kilku Mpx robiły o wiele większe wrażenie.
Próbowałem połączyć TV z kompem przez d-sub,ale jakoś TV tego nie zauważył,nie wiem,może mam coś wyłączone w BIOS-ie,nie sprawdzałem,bo nie zamierzam używać takiego połączenia,chciałem tylko wykonać szybki test:)
Ogólne wrażenie po drugim "wieczorze" użytkowania bardzo pozytywne,
głownie za sprawą BDrip-ów,aż "strach" pomyśleć jakie byłoby moje wrażenie po podłączeniu prawdziwego obrazu z DB.

Pzdr,
rafpod

PS. To by było na tyle mojego wymóżdżania się na temat tego TV,jeśli kogoś coś interesuje to niech pyta,bo sam nie wiem czy coś nowego mógłbym napisać:)
 

rafpod

New member
już w którymś wątku o tym pisałem,bzyczy,ale aż tak bardzo to nie przeszkadza,wczoraj najbardziej mnie zdziwiło,że podczas testu odtwarzania zdjęć,w zależności od jasności zdjęcia bzyczał czasem bardziej,czasem mniej,ale prostej reguły na to nie znalazłem.
Jeśli ktoś siedziałby przed TV nocą,przy wyłączonym dźwięku i w odległości 1m to może i byłoby to irytujące,ale jak wiadomo każdy ma inną wrażliwość na hałasy,mnie to nie przeszkadza,mimo,że to słyszę:)
 

tHe_mRuWa

New member
A mógłbyś porównać jakość tego samego filmu odpalonego z USB, a z laptopa po hdmi? Podobno jest różnica na korzyść połączenia hdmi.

Sam bym to sprawdził, bo mam od wczoraj plazmę 50C530(i tak, bzyczy) - ale niestety w laptopie tylko 'display port' zamiast hdmi, więc zanim kupię przejściówkę chciałbym wiedzieć czy warto, bo bynajmniej tanie one nie są :(
 
Ostatnia edycja:

kaukaz

New member
Bez reklam
wczoraj podpiąłem tuner sat HD po HDMI i mam wrażenie,że nawet kanały w SD "ładniej" wyglądają,z kanałami HD jest różnie,najgorzej wypadły moim zdaniem kanały filmowe, Canal+ Film HD, Canal+ Sport HD, HBO HD, jakoś słabo rysowała się różnica pomiędzy SD a HD,ale jeżeli materiały są zrealizowane na sprzęcie SD,to upscale'ing cudów nie dokona:)
Najprzyjemniej oglądało się kanały Animal Planet HD i National Geographic HD.
Jednak wszystkie kanały HD z "satelity" wyglądały słabo w porównaniu z BDRip-ami które akurat miałem pod ręką,urzekła mnie wyrazistość/soczystość obrazu mimo iż oglądałem w trybie filmowym,a nie dynamicznym (sprawdzałem na filmach "Troja" i "Apocalypto").
Oba USB są równorzędne,jeśli chodzi o dostęp do "mediów",
w GUI mamy możliwość wyboru USB,na którym chcemy operować,przełączanie płynne i bez żadnych zakłóceń czy niespodzianek.
Okazało się też,że PIP działa tylko wtedy,gdy główny obraz "pochodzi" z wejścia HDMI,wtedy w okienku mamy sygnał TV ( u mnie były to stacje z DVB-T,analogu nie sprawdzałem),które możemy możemy ustawić w 2 wielkościach,w wybranym rogu TV,można też sterować głosem w ramach PIP-a,możemy słyszeć dźwięk z obrazu głównego lub PIP-owego.
Podłączyłem również kompa po HDMI i stawiając oba ekrany obok siebie,TV dawał "ciemniejszą" czerń niż LED-owy panel z kompa ( w menu TV ustawiłem czerń na poziom "maksymalny", szczegółowej nazwy nie pamiętam).
Po połączeniu kablem TV od razu "zaskoczył" i pokazał sklonowany obraz z kompa,który z odległości "notebook-owej" wydawał się leciutko zaśnieżony,ale widać to było przy przeglądaniu "internetu",natomiast zdjęcia w rozmiarze od kilku Mpx robiły o wiele większe wrażenie.
Próbowałem połączyć TV z kompem przez d-sub,ale jakoś TV tego nie zauważył,nie wiem,może mam coś wyłączone w BIOS-ie,nie sprawdzałem,bo nie zamierzam używać takiego połączenia,chciałem tylko wykonać szybki test:)
Ogólne wrażenie po drugim "wieczorze" użytkowania bardzo pozytywne,
głownie za sprawą BDrip-ów,aż "strach" pomyśleć jakie byłoby moje wrażenie po podłączeniu prawdziwego obrazu z DB.

Pzdr,
rafpod

PS. To by było na tyle mojego wymóżdżania się na temat tego TV,jeśli kogoś coś interesuje to niech pyta,bo sam nie wiem czy coś nowego mógłbym napisać:)
Rafpodzie zaimplekuj jakieś fotosy w tych BDripach obczaimy co to za szkiełko:-D
 

rafpod

New member
spoko,mogę sprawdzić,najlepiej będzie chyba pyknąć jakieś zdjęcia,żeby to później porównać,bo tak byłoby wiarygodnej niż się na oku opierać,poza tym z polepszeniem to jest kwestia bardzo subiektywna:)
Abstrahując:p od wrażeń może ktoś już porównywał to pod kątem kodeków wrzuconych w firmware,a dostępnych na kompa?
To mogłoby podpowiedzieć coś o hipotetycznych różnicach w stosowanych algorytmach,a tak pozostaje kwestia "transportu" sygnału do TV,a tu może zależeć od użytego kabla,ja kupiłem jakiegoś HAMA :p za 90PLN w Saturnie (na pytania dlaczego ten mogę odpowiedzieć tylko,że wybrałem coś z okolicy cenowego środka, zwłaszcza,że pozostałe kable na które nadal czekam będą takimi raczej na sztukę, kupione za grosze do zabawy:) )

Jakiego masz laptopa,że ma DisplayPort?Mac-a,Dell-a,czy jeszcze innego?
Szczerze mówiąc pierwszy raz usłyszałem o tym złączu.
Z tego co się na szybko zorientowałem to jest to dosyć nowe rozwiązanie,ponoć nie wykorzystywane masowo w elektronice użytkowej,ale może się przyjąć,ponieważ z punktu widzenia producentów jest bardziej opłacalne,ponieważ nie płaci się za licencję jak za HDMI.
 

tHe_mRuWa

New member
Laptop to Lenovo T500 z serii ThinkPad.
Też to czytałem że to taka jakby nowsza, lepsza i darmowa wersja złącza HDMI, ciekawe kiedy to w RTV zaczną wykorzystywać?
W sprzęcie komputerowym jest znacznie popularniejsze (mam je w karcie graficznej i monitorze).
 

tomy_pl

New member
Wielka szkoda, że pobzykuje. Słyszałem w działaniu 50B650 u znajomych z około 2 metrów podczas nocnego seansu, dźwięk z KD w trybie Night i podczas dialogów wyraźnie było słychać albo transformator albo cokolwiek inne zło.
 

rafpod

New member
Sorki "tHe_mRuWa" ale nie dałem wczoraj rady zrobić testu porównawczego,zacząłem od oglądania filmu "Troja" z USB i chyba uległem Twojej sugestii,że przez HDMI było jakby lepiej,przy "Apocalypto" też miałem takie wrażenie,nie była to jakaś wielka różnica,ale tak jakby coś,może tylko w głowie,trudno powiedzieć:)
Na porównanie jak i foty niestety zabrakło mi czasu,
przypomniałem sobie jednak,że po HDMI puszczałem film nie z kompa,
ale Xtreamera,w który ustawiony był w trybie pracy 1080p24 czy 1080p60,
bo już nie pamiętam czy to klatki czy hertze:)
ale po weekendzie postaram się zrobić porównanie z udziałem kompa włącznie, przy czym dla mnie akurat oglądanie z kompa raczej odpada,po to właśnie kupiłem Xtreamera, do którego podpinam dysk pod USB,do czasu zakupu wewnętrznego:) no ale zdaję sobie sprawę,że każde dodatkowe ustrojstwo to kwestia miejsca no i przede wszystkim kasy,a tą zawsze jest na co wydać,a skoro można odtworzyć "media" bezpośrednio z TV do dla wielu taki wydatek jest zbędny:)
Co do Fotek to prosiłbym o radę,jak najlepiej je robić,czy przy oświetleniu dziennym bez ostrego słońca oczywiście (okna mam od strony południowo zachodniej,więc trzeba się dobrze wstrzelić w porę lub pogodę) czy raczej wieczorkiem przy lekkim oświetleniu?druga sprawa czy przy ruchomym obrazie czy na pauzie?nie robiłem tego wcześniej,ale jeśli już mam to niech to będzie tak,żeby było jak najbardziej obiektywnie (co do aparatu to nie mam lustrzanki,tylko panasonic FZ50,więc nie ma się co spodziewać zdjęć na poziomie Canona EOS 1D :p )
 
Do góry