Samsung PS42C450 - opinie

mr00va

New member
Witam,
Mam pytanie do osób, które się orientują/mają ten model. Miałem kupić Panasonica, który w 42'' oferuje już FullHD, ale moja luba chyba nie przełknie tego dziadkowego designu Panasa (szczególnie w nowych modelach serii 20, które wyglądają jeszcze gorzej niż seria 10). Jestem skłonny zaoszczędzić pieniądze :) i kupić omawiany w tym temacie TV od Samsunga, który da mi dodatkowo filmy z USB, ale mam wątpliwości co do rozdzielczości znamionowej. Jak fakt, że rozdziałka 1024 X 768 nie jest panoramiczna wpływa na pracę TV 16:9? Czy oprócz wyświetlania zdjęć (czarne pasy) mogę zaobserwować jakieś niedogodności np. przy filmach??
Dziękuję i pozdrawiam.
 

absolwent200

New member
Widzę, że na stronie Samsunga pojawił się kolejny firmware w wersji ...14. Ktoś próbował update? Wiadomo co poprawili/dodali?
 

pkpiast

New member
Witam. Ja mam pytanie czy po podłączeniu usb z jpg'ami mamy możliwość ustawienie jakiejś prezentacji, czy zdjęcia skalują się automatycznie i czy trzeba klikać na pilocie żeby wybrać kolejne czy same sie przesuwają (czy jest możliwość ustawienia czasu po którym się zdjęcie koljen pojawi? ) Pozdrawiam :)
 

absolwent200

New member
Witam. Ja mam pytanie czy po podłączeniu usb z jpg'ami mamy możliwość ustawienie jakiejś prezentacji, czy zdjęcia skalują się automatycznie i czy trzeba klikać na pilocie żeby wybrać kolejne czy same sie przesuwają (czy jest możliwość ustawienia czasu po którym się zdjęcie koljen pojawi? ) Pozdrawiam :)

Można ustawić prezentację, choć nie udało mi się znaleść różnych rodzajów przejść pomiędzy zdjęciami (jest o tym mowa w instrukcji). Zdjęcia można przewijać manualnie lub ustawić auto slide show. Prędkość wyświetlanych zdjęć można (z tego co pamiętam) ustawić trzystopniowo (szybko, średnio, wolno). Fajna jest opcja podłożenia jakiejś mp3 pod pokaz zdjęć (lista mp3 może być na tym samym penie).
Telewizor sam skaluje zdjęcia i to niestety uznaję za wadę. Wszystkie zdjęcia (i te zrobione w formacie 4:3 i te 16:9 są zdeformowane, rozciągnięte).
Do prezenatcji zdjęć zdecydowałem się używać komputera podłączonego pod HDMI - wtedy możliwości skalowania obrazu są większe.
 

absolwent200

New member
Witam,
Mam pytanie do osób, które się orientują/mają ten model. Miałem kupić Panasonica, który w 42'' oferuje już FullHD, ale moja luba chyba nie przełknie tego dziadkowego designu Panasa (szczególnie w nowych modelach serii 20, które wyglądają jeszcze gorzej niż seria 10). Jestem skłonny zaoszczędzić pieniądze :) i kupić omawiany w tym temacie TV od Samsunga, który da mi dodatkowo filmy z USB, ale mam wątpliwości co do rozdzielczości znamionowej. Jak fakt, że rozdziałka 1024 X 768 nie jest panoramiczna wpływa na pracę TV 16:9? Czy oprócz wyświetlania zdjęć (czarne pasy) mogę zaobserwować jakieś niedogodności np. przy filmach??
Dziękuję i pozdrawiam.

W filmach nie mażadnego problemu. Żadnych deformacji.
Zdjęcia są automatycznie rozciągane do pełnego ekranu i niestety deformowane. Mam nadzieję że w kolejnych wersjach firmware koledzy z Samsunga dodadzą trochę opcji w tym temacie.
Powinni również rozszerzyć możliwości wyświetlania napisów do filmów (pozycja napisów - wyżej, niżej oraz bezwzględnie tło pod napisy - gdy zaczyna się jakiś film napisy nakładają się z napisami oryginalnymi. A gdy jest scena np w języku innym niż angielski, angielskie napisy zlewają się z polskimi i są całkowicie nieczytelne (np sceny z LOST'a w języku ... chyba koreańskim ...
 

mr00va

New member
Ostatecznie kupiłem ten TV i jestem bardzo mile zaskoczony. W dalszym ciągu nie wiem jak to jest z tą rozdzielczością, ale kanały HD powalają jakością, więc chyba o tym zapomnę. Rzeczywiście matryca odbija, ale ja wracam do domu o 18 więc raczej mi to nie będzie przeszkadzało. Szczerze powiedziawszy obraz wydaje mi się lepszy niż u szwagra na Samsung LED TV serii 6. Porównanie na różnych kanałach HD i nie-HD z dekoderów od TV n. Na razie wszystko na co miałem czas to pobawienie się ustawieniami i jak to zwykle bywa przejrzenie wszystkich dostępnych opcji menu.
Pytania, które mi się nasuwają to:
- jak mam ustawić dekoder n-ki - na 720p czy 1080i ? Jakie ustawienie będzie lepsze dla TV o tej rozdzielczości?
- czy są jakieś zalecane ustawienia do docierania TV? A może nie jest to konieczne? Jak długo trzeba (jeśli trzeba) go docierać?
- czy co jakiś czas mam włączać funkcję ochrony przed wypalaniem - przewijanie?

Dziękuję za podpowiedzi. Ja w miarę możliwości też mogę pomóc tym, którzy się wahają czy wybrać ten sprzęt.

Pozdrawiam.
 

absolwent200

New member
- jak mam ustawić dekoder n-ki - na 720p czy 1080i ? Jakie ustawienie będzie lepsze dla TV o tej rozdzielczości?
- czy są jakieś zalecane ustawienia do docierania TV? A może nie jest to konieczne? Jak długo trzeba (jeśli trzeba) go docierać?
- czy co jakiś czas mam włączać funkcję ochrony przed wypalaniem - przewijanie?

TV prawidłowo detektuje 1080i więc tak mam ustawione.
Myślę że z tym docieraniem to przesada. Nie zostawiaj na dłuższy czas statycznego obrazu i będzie OK. Można użyć też ustawień zaimplementowanych w TV przciw wypalaniu (ja ma włączone skok pikseli i czas automatycznej ochrony na 10min) - na ile to pomoże okaże się za jakiś czas :)

Jakość HD powala, bo ma powalać. Pamiętaj że żadna stacja nie nadaje w 1080p więc telewizory z opcją full-hd nie poprawią jakości i jeszcze długo nie wykorzystają tej opcji... chyba że ktoś używa blu-ray i oryginalnego filmu w 1080p lub konsoli do gier, choć i tak większość gier nie wykorzystuje 1080p...

A co do LED TV - uważam że to trochę marketingowy chwyt. Jedyna zaleta to minimalna grubość telewizora i niski pobór mocy i tyle ...
 

mr00va

New member
TV prawidłowo detektuje 1080i więc tak mam ustawione.
Myślę że z tym docieraniem to przesada. Nie zostawiaj na dłuższy czas statycznego obrazu i będzie OK. Można użyć też ustawień zaimplementowanych w TV przciw wypalaniu (ja ma włączone skok pikseli i czas automatycznej ochrony na 10min) - na ile to pomoże okaże się za jakiś czas :)

Jakość HD powala, bo ma powalać. Pamiętaj że żadna stacja nie nadaje w 1080p więc telewizory z opcją full-hd nie poprawią jakości i jeszcze długo nie wykorzystają tej opcji... chyba że ktoś używa blu-ray i oryginalnego filmu w 1080p lub konsoli do gier, choć i tak większość gier nie wykorzystuje 1080p...

A co do LED TV - uważam że to trochę marketingowy chwyt. Jedyna zaleta to minimalna grubość telewizora i niski pobór mocy i tyle ...

Dzięki za odpowiedź. Na razie ustawiłem tryb film, bo wg mnie wtedy obraz wygląda najładniej (nie jest przekolorowany). Ton kolorów mam na normalny. Zastanawiam się tylko czy mogę od początku mieć włączone wszystkie "polepszacze", turbo czarną czerń no i czy co jakiś czas włączać to "przewijanie" - czy wtedy panel jest bardziej długowieczny.
Co do 1080p to wiem, że to mi nie jest potrzebne - nie mam ani jednego filmu BR i jestem zadowolony z DivX z pena :p
LED TV? Zgadzam się - cienki jest - tego też nie potrzebuję a już na pewno nie za 2,5 raza większą kasę :p
Pozdrawiam.
 

mak777

New member
Ja też wczoraj wrzuciłem (tyle, że mam 50c450). Coś oprócz napisów zmienia? Bo w sumie kupiłem go w sobotę, ale nie miałem czasu wcześniej podpiąć i wczoraj na dzień dobry dostał nowy firmware.

Pytanko do Was (userów 42 i 50), jak poustawiać na okres wygrzewania go sensownie?
 

drabon

New member
Ja też wczoraj wrzuciłem (tyle, że mam 50c450). Coś oprócz napisów zmienia? Bo w sumie kupiłem go w sobotę, ale nie miałem czasu wcześniej podpiąć i wczoraj na dzień dobry dostał nowy firmware.

Pytanko do Was (userów 42 i 50), jak poustawiać na okres wygrzewania go sensownie?
:hmm:znów tylko napisy - lipa:???:. Mogliby jakoś bardziej szczegółowo opisywać te upgrade'y softu na stronie SAMSUNGA.

Co do ustawień to generalnie nie przekraczać na skali 60 (lepiej 50) z kontrastem i ewentualnie jasnością + nie używać trybu dynamicznego. Ja tak zrobiłem pomęczyłem się miesiąc, potem poustawiałem wszystko po swojemu i jest git:krol:! Generalnie mówią, że nowych plazm już nie trzeba wygrzewać/ docierać - ale wolałem dmuchnąć na zimne troszkę;-).
 

konop

New member
Witam!

Użytkuje ten TV od kilku dni... generalnie jestem zadowolony ale....

podlaczylem do niego konsole XBOX360:
-(Zdjecie pierwsze) w trybie "film" (ciemniejszy) - przy przejsciu z obrazu ciemnego na jasny zostaja takie fioletowe piksele, które z czasem "normalnieją"
-(Zdjęcie drugie) natomiast w trybie dynamicznym takie zjawisko nie wystepuje :roll:

Ktos ma jakis pomysl? Dac mu trochę popracować i być moze problem zniknie?

Zastanawiam się nad reklamacja
 

Attachments

  • film.jpg
    film.jpg
    97,7 KB · Wyś: 2229
  • dynamiczny.jpg
    dynamiczny.jpg
    64,8 KB · Wyś: 2216

alexxandre

New member
witam, mam do użytkowników tego telewizorka krótkie pytanie. Wiadomo że telewizor radzi sobie z plikami mkv. Natomiast czy da się ustawić w filmie o tym formacie inną ścieżkę językowa (lektor w językiem) jeśli jest taka wbudowana w filmie i można ją włączyć podczas odtwarzania na komputerze?
Pozdrawiam
 

patolu

New member
Mam problem z napisami

Witam,
czy mógłby ktoś poradzić dlaczego nie odtwarza mi napisów .txt z filmami divx (zrobiłem update softu do najnowszego ze strony samsunga ver 16). Dodam że napisy .srt działają. Poradźcie co robić, gdyż w instrukcji pisze że ten TV obsługuje napisy w tym formacie.
Pozdrawiam
Pato
 

Hubo_1

New member
i ja jestem szczęśliwym posiadaczem tegoż telewizora. Czy podczas oglądania z usb mkv czy tez innych odtwarza wam dźwięk w 5.1 ? u mnie po podłączeniu do wzmaka niestety jest prologik i w żaden sposób nie moge w tv przestawic tylko pcm.
Bawił się ktoś menu serwisowym? może tam coś trzeba przestawić?
 

Bartłomiej T

New member
Co z tym softem?

Chodziłem po sklepach dwa miesiące, czytałem fora, oglądałem, testowałem aż w końcu wybrałem. Używam tego telewizora od dwóch tygodni, na razie na zwykłej, analogowej kablówce. W porównaniu z różnymi LCD obraz bardzo ładny chociaż bez "ucyfrowienia" kablówki się nie obędzie (co najmniej). MKV z pendrive super, myślałem o kupnie odtwarzacza ale na razie to w zupełności mi wystarczy. Divx z pendrive - może być. Nic nie tnie, nie zauważyłem również braku synchronizacji obrazu z głosem.
Teraz o mankamentach:
- Nie wiem czy to bolączka wszystkich panoramicznych tv ale nie na wszystkich programach dostosowuje automatycznie rozmiar obrazu w związku z czym jest on zniekształcony (spłaszczony). Kombinowałem z ustawieniami i nic. TVN ok, kilka innych kanałów również, a reszta - lipa.
- Nie potrafię zaktualizować softu. Pobieram plik ze strony Samsunga, wrzucam plik na pendrive a mój piękny telewizor go nie widzi (pliku). Co prawda na fabrycznym sofcie jest ok ale brak możliwości zaktualizowania irytuje. Może coś robię źle - nie wiem.
- TV przyciąga kurz, ale to podobno urok telewizorów plazmowych. W komplecie dają szmatkę ;-)
Oto moje pierwsze spostrzeżenia. W razie pytań jestem do dyspozycji.
 

mlero

New member
Ten plik z softem co ściągnąłeś musisz najpierw uruchomić na kompie- on poda instrukcje aktualizacji i wgra docelowy plik na pena. Dopiero potem możesz aktualizować TV. Tak zrobiłem i poszło bez kłopotów.
 

sensei

New member
A ja mam pierwszy dzien Ps50C450 i powiem tak :
- BD Ripy wreszcie nabrały rumieńców, aż się proszą o oglądanie
- w kwestii grania na X360 to przede wszystkim przybyło kolorów i czerni w porównaniu do LCD

Czy ktoś ma jakieś konkretne ustawienia zaawansowanych parametrów (czyli taka kalibracja dla ubogich) zakładając zaciemnione pomieszczenie ?
 
Do góry