Samsung PS50B850 - TEST OTWARTY (prawie najcieńsza obecnie plazma na świecie)

apa-sf

New member
I jeszcze pytanie o czerń: jak to jest w waszych egzemplarzach. Czy czarny w przypadku oglądania nocą w pomieszczeniu z delkiatnym rozproszonym oświetleniem (nie w kompletnie nieoświetlonym) jest mocno świecący i grafitowy? Muszę przyznać, że zarówno w scenach z przewarzającą czernią jak i gdy zwyczajnie odłączę np kabel od komputera i telewizor wyświetli czarny ekran z komunikatem o brakus sygnału - czarny jest dosyć jasny i zdecydowanie odcina się od czerni ramki ;-) Tak to powinno wyglądać?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tak było w tej plazmie.
Jedyny Czarny, czarny do tej pory był tylko w plazmach Pioneera.
Ale przy kolejnym zakupie skorzystać z prezentacji i wówczas widać wszystko wyraźnie jak na dłoni.
A że nowe modele najwyższej klasy nadchodzą- powinno być w czym wybierać.
 

apa-sf

New member
kiki: dzięki za potwierdzenie. Możesz powiedzieć czy sytuacja uległa zmianie w przypadku nowej serii i modeli ps51d6900 i ps51d8000? Czas kupić ekran dla matki - ps51d6900 byłby idealny gdyby występował w jasnej srebrnej ramce (matka takie lubi), myślę, że niewielkich różnic między d6900 i d8000 nie zauważy (szczególnie funkcjonalności typu skype). Aczkolwiek być może skończy się zakupem d8000 przez tę jasną srebrną ramkę dlatego jestem ciekaw jak to wygląda okiem osoby doświadczonej w obydwu modelach.

W ogóle powinni oferować najwyższe modele np. w 2 wersjach wizualnych ;-)
 

apa-sf

New member
Przełączyłem źródło obrazu (laptop) z kabla rgb na hdmi i... przy wyborze rodzielczości np. 720p (1280x720) obraz na telewizorze nie mieści się w pionie (odrobina góry i dołu ucięte). To samo w 1080p. Pomaga przestawienie opcji w TV proporcja obrazu z 16:9 na fit the screen. Chyba sygnał 720p/1080p podawany bezpośrednio z komputera powinien idealnie wpasowywać się w ekran przy ustawieniu 16:9?
 

Robio

New member
Mam sporą zagwozdkę dotyczącą plików obsługiwanych przez ten tv. Mianowicie mam dwa filmy (renderowane przeze mnie) w formacie mp4 - HD. Jeden z nich ma około 2.5 GB - odtwarzany jest bez zarzutu. Drugi ma coś ponad 4 GB - i otrzymuję komunikat "Nieobsługiwany format danych video". Na kompie problemu brak. Czy ma to związek może z rozmiarem pliku? :(
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
tak było w tej plazmie.
Jedyny Czarny, czarny do tej pory był tylko w plazmach Pioneera.
Ale przy kolejnym zakupie skorzystać z prezentacji i wówczas widać wszystko wyraźnie jak na dłoni.
A że nowe modele najwyższej klasy nadchodzą- powinno być w czym wybierać.

Kiki,czy taki czarny jest w serii G Panasonica ????????
 

daruddg

New member
Prosze o pomoc. Jak to wyglada z gwarancja samsunga w PS50b850, bo mam ja prawie 2 lata i pojawił mi sie czerwony punkt :(, czy to martwy piksel. Nie wiedzialem ze w plazmach sa martwe piksele. Mam 8 dni aby adzwonic do samsunga bo konczy sie gwarancja i chce wiedziec co to jest czy jest sens zawracania sobie i im głowy??. Prosze o w miare szybka pomoc. Kuzwa TV za 2000 E i dwa lata nie potrafi wytrzymac. ale szmelc :(.
 

troolek1986

New member
Siema,
telewizor kupiłem w listopadzie i działał świetnie... właśnie działał. Teraz już ponad miesiąc łącznie spędził w serwisie ;/. Panowie serwisanci za pierwszym razem coś wymienili ( było ponoć zepsute) ,a teraz już 3 raz odsyłają twierdząc że telewizor działa u nich bez najmniejszych zarzutów i nawet całogodzinny test nic nie wykazał. Przejdźmy teraz to tego co się z nim dzieje... Więc codziennie muszę go od nowa ustawiać ,ponieważ sam włącza się tryb sklepowy (grrrr....), nie, że po wyłączeniu telewizora, ale w czasie oglądania.... Do tego menu samo się włącza (i wyłacza też) poprostu tak "miga". Dzieje się to po kilku godzinach, a nie odrazu po włączeniu telewizora. Zlikwidować można to tylko odłączając telewizor od prądu na kilka sekund, ale to oczywiście wraca codziennie... Zadzwoniłem na infolinie samsunga, zaproponowali zrobić update do najnowszej wersji, zrobiłem, wszystko było ok, ale po 6h oglądania denerwujące menu wróciło wraz z trybem sklepowym.
To co się dzieje pokaże wam ten filmik. Sory za tak słabą jakość.

//Dzieje się to również gdy pilot nie ma baterii

mam ten sam problem chcialbym sie dowiedziec ktora płyta jest za to odpowiedzialna i ewentualnie ja wymienic..pozdrawiam
 

GRajza

New member
Stary temat, ale może jeszcze ktoś odpowie ;)
Co zyskam podłączając ten TV do internetu? Coś sensownego czy tylko gadżet?
Dongle WIFI kosztuje jakieś 100-150 zł, więc zanim wydam, to może lepiej nie zawracać sobie głowy i szukać jakiegoś boxa tv android np.?
 

GRajza

New member
Ktoś jeszcze tu zagląda? :D

Ostatnio zauważyłem coś co mnie zmartwiło bardzo. Na obszarze, który powinien być wyświetlony jednolitym kolorem latają jakieś ciemne "mroczki", kasza, nie wiem jak nazwać - generalnie wplątuje się inny kolor zamiast jednego. Coś jak szum na cyfrowych zdjęciach przy wysokim ISO.
Najlepiej jest to widać na kolorze czerwonym, np. logo youtube.

Matryca powiedziała pa, pa?
Jakieś pomysły?
 
Ostatnia edycja:

GRajza

New member
Oddałem TV do serwisu.
Zużyciu uległa matryca.
A teraz uwaga - jest już niedostępna do mojego modelu.
Dziękuję. TV kupiony w 2010 roku.
Szajsung.
 
Do góry