Samsung PS-50A551 czy Panasonic TH-50PV8

rob208

New member
Witam,

Przyznam, że do wczoraj byłem zdecydowany - Panasonic TH-50PV8 ale...
z jednej strony trochę poczytałem, z drugiej Panasonic nie jest dostępny od ręki i doszedłem do momentu gdy targają mną rozterki :)

Zatem:
- mam ok. 4000zł (nie 5000zł !!)
- chcę kupić plazmę 50"
- będę oglądał z odległości min. 3-4 metrów,
- sygnał głównie z anteny telewizyjnej siatkowej (słaby) i tunera polsat (mało HD)
- dodatkowo filmy z DVD (SVHS) oraz PCta (divx)
- czasem (w planach) Playstation

Teoretycznie znalazłem 50A551 niby fajniejszy :) ale jest parę elementów, które mnie odstraszają od Samsunga:

1. Jakość matryc - czytałem tu o "pływających" w samsungach jasnych "falach" o nierównym wyświetlaniu jednolitych płaszczyzn itp. problemach czy to prawda ?

2. Obie firmy stosują podobne techniki zabezpieczające przed wypaleniami i duszkami ale.... podobno w 11generacji panasonic zastosował nową metodę polegającą na gaszeniu i zapalaniu pixeli świecących jednostajnie (np: loga programów) co zabezpiecza tv przed efektem tak wypalania jak i duszków - czy to prawda, czy samsung stosuje te same metody ?

3. Bzyczenie - podobno samsungi bzyczą a panasonic nie ?

4. Jakość odbioru sygnału SD - to będzie główne zródło (chwilowo antena siatkowa ale niedługo satelitarnie "TVN na kartę" - nowa usługa :)) - czy to prawda, że z samsungiem w tym temacie jest słabiej ?

5. Autoskalowanie (tak jak wspomniałem będę oglądał głównie SD) czy samsung radzi sobie gdy zmienia się program i format tego programu zmieniając (np: rozszerzając zwykłą tv)

6. Jak działa PIP w tym modelu samsunga ? Da się oglądać TV a w okienku np: DVD ? czytałem że to się nie sprawdza.

7. Czy w rzeczywistości istnieje tak poważna różnica pomiędzy powłoką antyrefleksyjną panasonica a samsunga ? - będę miał spooore okno z boku (cała ściana), boję się zatem, że będzie problem z odbiciami.

8. Podłączenie do PC - czy nie ma tu problemów ?


Co dla mnie NIE jest ważne:
- HDready - FullHD (nie ma co podejmować tematu ! :))
- pobór prądu - (zupełnie bez znaczenia w porównaniu)
- wygląd - kwestia ładny brzydki nie ma znaczenia :)
- pilot


Proszę zatem o podpowiedź fachowców - może Kiki :) co wybrać - może jest inna opcja ?

Pozdrawiam,

Robert
 

jacky-x

New member
@rob208
Widac w którym dziale spędziłeś zdecydowanie więcej czasu ;) , po tym co napisałeś to chyba 7:0 dla panasonica, szkoda że nie zapoznałeś się z tym co piszą właściciele tych plazm, chocby @pkonrad mógłby ci sporo powiedziec, bo ja ma. Nie opieraj sie na tym co piszą i myśla właściciele innych modeli o samsungu, ja sie na temat tego co nie mam nie wypowiadam, a często jest tak, że ktoś nawet tv nie widział na zywo, a pisze, opisuje i to najczesciej wady, wzięte z kapelusza, moze dlatego aby swój tv bardzej docenić ( i nie chodzi tu o panasonica ale o poszczególne przypadki), w większości punktów piszesz podobno, wszystko co opisałeś to teoria (co zazanaczyłeś) więc najlepsze rozwiązanie to udaj się do sklepu (najlepiej kilku) i sprawdź jak wygląda to w praktyce, nic tego nie zastąpi i sam znajdziesz odpowiedź na postawione wątpliwości, będa dla ciebie najlepszym testem i znacznie ułatwią wybór.JA też widzisz byłem zdecydowany na panasonica i to PY800, porównałem kilka razy z PY80 i 85 (z tymi miałem okazję) i wybrałem samsunga (A656) tyle że przyjdzie następny i jemu bardziej odpowiadał będzie akurat panas, i tak to już jest, po to jest taki duży wybór. Wybacz że tyle pisząc nie odpowiedziałem konkretnie na twe pytanie, ale jesli przeglądniesz wątki o tym modelu to znajdziesz je, a i sporo innych ciekawych przy okazji spostrzeżeń zwróci twoją uwagę. Pozdr

PS
Co do opinii fachowców, Kiki już jak się nie mylę ta plazme testował, jak wypadła wg niego nie wiem, bo do klubu nie należę, ale ty jesli masz dostęp, to sobie poczytaj.
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Najlepiej samemu dokonaj porównania. Wypisane przez Ciebie rzekome przewagi Panasonika nad Samem są dyskusyjne. Są to podobnej klasy odbiorniki.

ArtS :)
 

rob208

New member
Panowie,

Nie zrozumcie mnie źle ale porównanie obu tv jest niemożliwe a przyczyna prosta - np: nie ma panasonica w sklepach :).
Pomijam już to że wszelkie sklepy MM i tego typu są rok za murzynami i sprzedają nadal wersje zeszłoroczne dlatego zobaczenie dwóch obok siebie jest poza moim zasięgiem.


Stąd te pytania - liczę na szczere odpowiedzi, a to że podejmuję dyskusję i że mam wątpliwości już samo w sobie wskazuje, że poważnie rozważam zakup samsunga.
Przeczytałem zdania panasonicowów :) i chciałbym wiedzieć co myślicie Wy użytkownicy Samsunga.
Będę wdzięczny za wszelkie nawet cząstkowe odpowiedzi na moje pytania.

Pozdrawiam,

Robert
 

bwitosze

New member
Mam PS50A551 i jedyne co może trochę drażnić to delikatne bzyczenie przetwornicy (twój trzeci punkt). Poza tym obraz bez zarzutów, połączenie z PC przez HDMI lub D-Sub, bez problemów. Kupiłbym drugi raz.
 

jacky-x

New member
Robert,
Napisaliśmy mi ci z kolegą najlepiej jak mozna, zeby nie byłoby wątpliwości, a tak zwasze ocena jest w jakiś sposób subiektywna, pod siebie, pod swoje warunki itp. Ja tylko zwróciłem uwagę na to, że bardzo nie podobaja mi się odpowiedzi typu bierze X, bo y jest taki czy siaki,( oczywiście piszący kupił X) co innego jak ktos opisuje zalety swojego tv, to jest jakas juz podpowiedź, a widzę że te przytoczone wątpliwośi to właśnie z takich "rzyczliwych" źródeł pochodzą, może choc w skrócie spróbuję ci od siebie, cos odpisac w sprawie tych pytań mimo że mam A656 ale tu przeciez różnice sa bardzo małe:
1) Temat dla mnie obcy, nie zauważyłem czegos podobnego.
2) Są trzy zabezpiczenia przed wypalaniem, min przesuwanie pikseli, czyli cos podobnego
3)Bzyczeni co niektórzy słyszą, ale podobnie jest nawet w pionkach, ja słysze tylko jesli przyłoże ucho za tv, naprawde jest to bardzo delikatne, a słuch mam dobry;)
4) W mojej tak jak zaznaczyłem subiektywnej ocenie jest nawet lepiej
5) Tu niby panas jest lepszy, ale jest jak zawsze i kolec , niby ma auto, ale potrafi obciąc np: napisy, w samsungu masz ustawienia ręczne i zawsze można dopasować.
6) Korzystam oglądając np: satelitę więć się da i można sobie okienko przestawiać, zwiekszać itp
7) w moim modelu jest lepszy filtr niż w A551, więc musze pominąc
8)Nie korzystam
Starałem sie obiektywnie, ale jeszcze raz zachęcam do porównania na zywo, warto poszukać. Pozdr
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jako waściciel Samsunga powiem tak:

Ad1. Nie wiem do końca, co to znaczy pływający pas. Jednolite powierzchnie są wyświetlane poprawnie. Sporadycznie pojawia się zjawisko schodkowego gradientu, przy przejściach tonalnych. Ale występuje naprawdę rzadko. Generalnie obraz jest wyświetlany poprawnie.

Ad2. Jak wspomniał poprzednik, Samsung stosuje trzy metody osłabiające czynnik wypalania. Pierwszy z nich, czyli przesunięcie pikseli, działa niejako w tle i nie zapobiega wypaleniom jako takim. Zapobiega wypaleniom na granicach obszarów bardzo jasnych i bardzo ciemnych. Innymi słowy następuje pewne rozmydlenie krlawędzi powidoków. Pozostałe dwie metody, to przewijanie oraz biały ekran. Obie metody są stosowane na zasadzie lekarstwa po wystąpieniu powidoków. Przewijanie polega na tym, że włącza się gradient od bieli do czerni i przewija się z prawej strony do lewej. Biały ekran, to po prostu biały ekran. Panasonic nie posiada na pewno dwóch ostatnich mechanizmów. Nie wiem, czy stosuje przesunięcie pikseli. Jeśli tak, to powinno to być widoczne (co jakiś czas obraz minimalnie przesuwa sie o 1-2 piksele).

Ad3. Brzęczenie zdarza się wszystkim plazmom.

Ad4. Obraz z Cyfry+ jest wyświetlany lepiej, niż mogłem się spodziewać. Z DVD efekt jest już bardzo dobry. Podobno Panasonic trochę lepiej skaluje obraz, więc niewykluczone, że ogólny efekt może być trochę lepszy.

Ad5. Można żyć bez autoskalowania. Rzecz przydatna, ale może irytować, gdy w czasie reklam zaczyna skalować w drodze przypadku. Samsung oczywiście nie ma tej opcji.

Ad6. Z PiP nie korzystam, ale poprzednik już to oopisał. Na pewno można podglądać jednocześnie DVD przez HDMI oraz Cyfrę+ przez Scart. W Panasoniku podobno drugiew okno jest przywiązane do wewnętrznego tunera. Ale tutaj mogę się mylić.

Ad7. Nie wiem. Podobno warstwa a Panasoniku jest lepsza. Ale wieczorkiem, przy włączonej lampie stojącej, spokojnie da się oglądać.

Ad8. Z PC pewnie nie ma problemu, ale nie próbowałem.

Już wiele razy wspominałem, że jakość wyświetlanego obrazu jest w zasadzie porównywalna. Dlatego u mnie przeważył wygląd zewnętrzny.

Słabą stroną Samsunga jest dźwięk. Można powiedzieć, że brak mu niskich tonów. Ale w którym telewizorze ich nie brak?

ArtS :)
 

ivf

New member
również mogę napisać tylko o samsungu (A451) bo inne plazmy widziałem jedynie w sklepach

rob208 napisał:
1. Jakość matryc - czytałem tu o "pływających" w samsungach jasnych "falach" o nierównym wyświetlaniu jednolitych płaszczyzn itp. problemach czy to prawda ?
sam pisałem kiedyś o takim "pływaniu", jednak już wtedy zakładałem, że to wina słabej jakości kabla EURO i tak rzeczywiście było ;) po wymianie wszystkich kabli nie ma już żadnych "fal". to analogowy sygnał z kompa "gryzł" się z sygnałem z kablówki

rob208 napisał:
2. Obie firmy stosują podobne techniki zabezpieczające przed wypaleniami i duszkami ale.... podobno w 11generacji panasonic zastosował nową metodę polegającą na gaszeniu i zapalaniu pixeli świecących jednostajnie (np: loga programów) co zabezpiecza tv przed efektem tak wypalania jak i duszków - czy to prawda, czy samsung stosuje te same metody ?
jakaś dziwna ta metoda.. czy nie jest tak, że cały obraz zapala się i gaśnie? i to 100 razy w ciągu sekundy? ;)
w każdym bądź razie nie ma zadnego problemu z powidokami. prawdę mówiąc szybko się pojawiają, jednak równie szybko znikają po przełączeniu kanału. nawet nie trzeba stosować zadnych szumów czy białego ekranu, wystarczy przełączyć program. często zdarza mi się zapomnieć o włączonym na tv pulpicie komputera.. nie tworzy to żadnego problemu

rob208 napisał:
3. Bzyczenie - podobno samsungi bzyczą a panasonic nie ?
tak jak pisał Arts - chyba wszystkie telewizory mają tendencję do bzyczenia.. w dodatku jedni to mogą słyszeć, inni nie. osobiście słyszę takie coś w daewoo matki, w moim samsungu jest cisza

rob208 napisał:
4. Jakość odbioru sygnału SD - to będzie główne zródło (chwilowo antena siatkowa ale niedługo satelitarnie "TVN na kartę" - nowa usługa :)) - czy to prawda, że z samsungiem w tym temacie jest słabiej ?
po zabawach z ustawieniami stwierdzam w końcu, że nie jest tak źle.. po przejściu z kineskopa 32" miałem niemiłe wrażenie, teraz już widzę, że dobrze zrobiłem przechodząc na plazmę. nie wiem jednak jak wygląda to na panasonicu..

rob208 napisał:
5. Autoskalowanie (tak jak wspomniałem będę oglądał głównie SD) czy samsung radzi sobie gdy zmienia się program i format tego programu zmieniając (np: rozszerzając zwykłą tv)
autoskalowanie w LG u teściowej strasznie mnie drażni, nie korzystałbym z tego. mam "zawsze" powiększony obraz bo tak juz się przyzwyczaiłem gdy miałem kineskopową panoramę. okropnie drażni mnie rozszerzanie. jednak zauważyłem, że któryś z kanałów filmowych potrafi zmieniać format na 16:9. nigdy jednak nie zwracałem na to uwagi..

rob208 napisał:
6. Jak działa PIP w tym modelu samsunga ? Da się oglądać TV a w okienku np: DVD ? czytałem że to się nie sprawdza.
PIP to minus tego modelu. nie dość, że działa tylko jednostronnie (obraz główny HDMI, obraz podglądowy z innego źródła, na odwrót nie działa) to jeszcze jest wyjątkowo trudno dostępny.. trzeba kilka razy się "nawciskać" zanim odpali się to okienko.. niby w menu można ustawić domyślny podgląd, jednak do niczego to nie prowadzi, nadal trzeba się "nawciskać"..

rob208 napisał:
7. Czy w rzeczywistości istnieje tak poważna różnica pomiędzy powłoką antyrefleksyjną panasonica a samsunga ? - będę miał spooore okno z boku (cała ściana), boję się zatem, że będzie problem z odbiciami.
nie znam różnic. mogę jedynie powiedzieć, że zawsze oglądałem tv przy zapalonym świetle i teraz jest dużo lepiej niż było z kineskopem..

rob208 napisał:
8. Podłączenie do PC - czy nie ma tu problemów ?
o podłączeniu PC pisałem już tu: http://hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=254356&postcount=359
generalnie jest miodzio ;)
 

darwulkiew

New member
Hej, ja również dołożę parę słów o PS50A551:
1. Nie stwierdzono.

2. Moim zdaniem żadna firma nie wyeliminowała definitywnie tej wady plazm a wszystkie wybiegi to głównie marketing. Z każdą plazmą trzeba uważać i koniec. Przesuwanie pixeli działa jedynie na zupełnie statycznym obrazie a taki się przecież nie zdarza no chyba że pulpit Windowsa tak, że przy normalnym oglądaniu to zabezpieczenie nie ma zastosowania. Myślę, że to nie jest najistotniejsze kryterium wyboru modelu.

3. Bzyczenie - jak dla mnie to chyba największa bolączka, myślałem że się przyzwyczaję i przestanę zwracać na to uwagę. Bzyczy w StandBy i podczas działania. Idealistów to może irytować chociaż z drugiej strony moja druga połowa mówi, że jestem przewrażliwiony.

4. Jakość odbioru sygnału SD - pewnie można to zrobić lepiej ale moim zdaniem jest dobrze, DVD - bardzo dobrze

5. Autoskalowanie - ręczne + auto dopasowanie dla transmisji 16:9 przydało by się obcinanie pasów dla transmisji 4:3 z góry i z dołu jak w Panasie.

6. PIP sprawdziłem i nie używam, niepotrzebny gadżet do zabawy.

7. Ważne jest, że kolor ekranu jest ciemny, czerń w dzień jest lepsza. Niestety każdy TV z szybą z przodu odbija światło na nie padające. W normalnych warunkach oglądania nie ma z tym problemu.

8. Podłączenie do PC nie ma żadnych problemów, większy problem może być z kartą graficzną. Ja podłączyłem przez kabel HDMI i chodzi pięknie.

Dodatkowo mogę powiedzieć, że poziom czerni trochę mnie rozczarował a
to było główne kryterium zakupu plazmy a nie LCD, no cóż niestety nie jest to KURO. Nie znalazłem nigdzie jednoznacznej odpowiedzi czy Panasonic ma czerń lepszą.

Ciekawiło by mnie co mówią użytkownicy Panasa, czy wrzuciłeś im to samo zapytanie? Żeby wyrobić sobie opinię trzeba zapytać obie strony. Każdy chwali swoje :).
Jedynie ktoś kto dłużej używał obu modeli mógł by bardziej obiektywny...
 
Ostatnia edycja:

rob208

New member
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Po obu stronach forum:) "Panasonic-Samsung" opieram się na opiniach ludzi którzy je posiadają co wnosi pewne przegięcia :) ale w obie strony.
Oba telewizory widziałem po parę minut w sklepie i oba wydają się równie dobre - niestety nigdy razem dlatego porównać nie sposób :(.

Wracając do tego co napisaliście to coraz bardziej skłaniam się do Samsunga, choćby dlatego, że może doczekam się PlayStation.
Jeszcze raz dziękuję, decyzja w toku... zatem jeśli ktoś jeszcze coś napisze dobrego/złego będę wdzięczny.

Jeszcze jedna dość istotna kwestia mi się przypomniała - jak się na Samsungu gra - ma ktoś z Was Playstation ???

Pozdrawiam,

Robert
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Jako posiadacz PS50A451 dołożę coś od siebie.

Bzyczenie, albo raczej piszczenie słychać jak cholera - mimo skończenia trzydziestki nadal mam czuły słuch na wysokie częstotliwości (CRTeka włączonego z wyciszonym dźwiękiem też słyszałem).

Co do powidoków - pojawiają się i znikają. Nadal mam plazmę na dotarciu - wczoraj pograłem przez 3 godzinki w MoH i został na obrazie ledwie widoczny trójkącić po kompasie - zniknął po dwóch godzinach traktowania go pływającymi pasami... Natomiast zastanawia mnie coś innego - nieregularne pionowe delikatnie jaśniejsze paseczki długości ok. 2-3 cm(zajmują jakieś 10% szerokości z prawej strony matrycy i 5% z lewej, przez całą wysokość). Są nieruchome i nie zależą od zasilania... Być może to wada matrycy - odczekam jeszcze miesiąc (może się poprawi) a potem reklamuję...

Co do przejść tonalnych - są widoczne - szczególnie w standardowym menu PS3 (innym niż czarne)... Może to też wada matrycy (ale z drugiej strony znalazłem wiele opisów takiego zachowania na LCD i plazmie każdego producenta)...
 
Ostatnia edycja:

ivf

New member
pejotpe napisał:
Natomiast zastanawia mnie coś innego - nieregularne pionowe delikatnie jaśniejsze paseczki długości ok. 2-3 cm(zajmują jakieś 10% szerokości z prawej strony matrycy i 5% z lewej, przez całą wysokość). Są nieruchome i nie zależą od zasilania...
hmm.. a to nie będzie wina jakiegoś kabla? te pasy są niezależne od zastosowanego sygnału? czy tylko na konkretnym sygnale (np PS3 lub antena)?

spróbuj to sprawdzić na każdym kablu z osobna. u mnie największy problem sprawia do dziś "kablówkowy" koncentryk idący od ściany do dekodera.. to ostatni kabel jaki pozostał mi do wymiany (choć to może być wina dekodera.. właśnie wpadłem na pomysł jak to sprawdzić hehe). spróbuj podłączyć samo PS3 bez anteny i vv.

może jeszcze chodzi o zasilanie? jeśli masz możliwość (np przez odpowiedni przedłużacz), spróbuj podłączyć tv bez uziemienia

jeśli wszystko powyższe nie wyeliminowuje problemu to nie sądzę, żeby było po co czekać na "ustabilizowanie się" matrycy.. od razu lepiej chyba reklamować

p.s.
a tak w ogóle o co chodzi z tą długością 2-3cm? :D nijak mi to nie pasuje do szerokości 10% i 5% i całej wysokości.. trzeci wymiar w tym tv? :mrgreen:
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Jaśniejsze paski wyglądają tak (te bloczki to nie kompresja jpega, ale dokładnie w ten sposób wyglądają te jaśniejsze paski): http://img519.imageshack.us/my.php?image=ps50a451bc4.jpg

Nie mam anteny tv, bo telewizora używam głównie do oglądania filmów dvd/bd, czasem do ps3... Nie zależy to też od kabla hdmi, czy głośników ustawionych obok telewizora...

P.S.
Zdjęcie było robione na białym tle służącym do ochrony przed wypalaniem.
 
Ostatnia edycja:

ivf

New member
już chyba rozumiem o co chodzi z tymi 2-3cm ;) myślałem, że chodzi o 2 pasy, a tu mowa chyba o wielu jakby "plamach" (wspomnianych teraz bloczkach).

takie cieniutkie podłużne? i to występuje rzeczywiście tylko po bokach matrycy? coś dziwnego..

a może to "niechciana pozostałość" po jakimś obrazie? coś w stylu zawiśniętego wygaszacza matrixa :shock: ten telewizor nie stał czasem zbyt długo w jakimś salonie?

nic innego nie przychodzi mi do głowy..

EDIT:
jeszcze jedno przyszło mi jednak do głowy.. jaki wpływ na te paski ma zmiana formatu wyświetlania? (4:3, 16:9, rozszerzenie itp). może to wina jakiegoś "polepszacza" lub skalowania obrazu.. jednak w tym wypadku obraz psułby się raczej na całym ekranie, a nie tylko po bokach..
 
Ostatnia edycja:

pawcho

New member
przestaniecie już marudzić o tym bzyczeniu.:) Przez to łaziłem przez kilka minut przy swojej Pa 551 pukałem, stukałem nasłuchiwałem :eek:k: i żadnego bzyczenia nie słyszę.Może trafił mi się spokojny egzemplarz albo muszę iść do laryngologa.A propo czy już wreszcie ustalono czy ten model obsługuje 100hz-nie żeby mi to przeszkadzało ale tylko tak z ciekawości bo w sumie w palźmie nie jest tak końeczne.
 

ivf

New member
@pejotpe
teraz w domu jeszcze wyraźniej to zdjęcie widzę (wcześniej siedziałem przy marnym monitorze). jakby deszcz padał.. może to obcy jakimś szyfrem coś do Ciebie nadają? ;)

jeśli dobrze mi się wydaje to wygląda naprawdę jak deszcz.. każdy pasek wyraźny od góry i rozmywający się ku dołowi.. jakby odrócony wyświetlacz equalizera.. a nie masz jakiejś firany naprzeciw telewizora?

bardzo to przeszkadza w oglądaniu? czy może to jest niezauważalne "na co dzień"? jeśli widać to zawsze to wg mnie ewidentnie należy reklamować ten egzemplarz (a może tak właśnie kończy się przewożenie plazmy w poziomie.. :hmm: )


wracając do tematu:
siadłem właśnie przed tv i stwierdzam, że muszę inaczej odnieść się do punktu 7 - jeśli bardzo się staram to widzę cały pokój. widocznie już przy starym CRT musiałem przestać zwracać na to uwagę, skoro teraz dojrzałem to dopiero gdy sobie przypomniałem ten wątek.. ;) jednak nie wiem jaka różnica jest w panasonic'u..
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
Co do brzęczenia: słychać (WYRAŹNIE) tylko przy białym ekranie i maksymalnych nastawach. Normalnie przy oglądaniu nie brzęczy. Za to piszczy. Poza mną w domu nikt nie słyszy tego pisku (żona jako śpiewaczka ma chyba zbyt duży ubytek słuchu :D )

Co do "deszczu": nie mam firany naprzeciw - jest to ewidentna wada matrycy - problemem jest: kto ją spowodował? Normalnie nie zwróciłbym na to uwagi, ale jako, że wczoraj i dzisiaj namiętnie usuwałem powidok po MoH Airborne, to się dopiero przyjrzałem prawej stronie przy białej planszy... Wlazłem też w menu serwisowe - 113 godzin, z czego mogę się przyznać maksymalnie do 80... Zobaczę, czy się nie pogorszy, bo biała plansza wygląda tragicznie - wyraźnie widać odbarwienia z odległości 4-5 metrów...
 

rob208

New member
Bardzo dziękuję wszystkim, za odpowiedzi i uwagi.
Pomogły mi one podjąć decyzję... cóż, szczerze...
niekorzystną dla samsunga.
Dlaczego ??
Nie dlatego że panasonic jest lepszy !!! nie !!! Dlatego, że był bliżej moich oczekiwań :). Każdy ma jakieś SWOJE potrzeby i wymagania, które decydują o zakupie. W moim przypadku też tak było:

1. Jakość obrazu - z moich doświadczeń i zdobytych informacji oba tv remisują w tej kategorii :)

2. Prostota obsługi - panasonic dla oglądaczy, samsung dla grzebaczy :) - mnie nie podnieca grzebanie w menu zatem wybrałem prostotę i automatyzację :). Tych, którzy chcą decydować o wszystkich parametrach panasonic V8 zawiedzie napewno.

3. Bzyczenie - panasonic cisza absolutna, samsung... sami wiecie (a ja sprawdziłem jeszcze wczoraj u kolegi), a to był dla mnie istotny element 40% wagi wyboru.

4. Wygląd zewnętrzny - dla mnie nie miał znaczenia przy wyborze. Samsung bardziej błyszczący wygląda na pewno bardziej czadersko :)

5. Pozostałe parametry były albo praktycznie takie same albo zupełnie bez znaczenia w moim przypadku.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za pomoc.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Gratuluiję podjęcia decyzji. Gdybyś przyszedł do mnie, to w kategorii bzyczenie wynik byłby: brak. Ale jak wynika z forum, to przypadłość losowa.

ArtS :)
 
Do góry