Samsung PS50A551 czy PS50A656

spider112

New member
może tak poradzimy przyszłym nabywcom tej plazmy gdzie i za ile można kupić to cudo ?
ja kupowałem około 20 września w NeoNet wspomnianą plazmę i udało mi się uzyskać cenę 3950zł
 

gaspar

New member
Witam wszystkich serdecznie :)
Przeglądam forum od pewnego czasu w poszukiwaniu informacji o plazmach i mój wybór stanął pomiędzy Panasem TH-46PY80P a Samsungiem PS50A656.
Pokój 23m2, odległość 3m, sygnał z kablówki (poznańska INEA, ELSAT), oczywiście filmy DVD, być może PS3 w przyszłości, na pewno laptop z wyjściem HDMI.

Przekonują mnie Wasze opinie co do Samsunga, bo jednak jak już zdążyłem doczytać, z 3 metrów można spokojnie 50" postawić, a nie chcę w niedalekiej przyszłości żałować, że 46" Panasa było za mało. WAF jakoś przejdę, a jednak cenowo porównanie Panasa (dajmy z tą samą przekątną 50") z Samsungiem to różnica dobrego 1k PLN na korzyść PS50A656 ! Przeczytałem też porównanie na obcojęzycznym forum, które, co prawda niewiele ale zawsze, skłania się ku Samsungowi.

Moje pytania, jeśli byłby ktoś byłby uprzejmy mi troszkę pomóc w wyborze są następujące:

1. czy PS50A656 zamiast Panasa będzie dla mnie dobrym wyborem (WAF przejdzie ;) )?
2. czy ktoś jest w posiadaniu polskojęzycznej instrukcji obsługi (pdf?), a jeśli tak, to czy jest w stanie przesłać mi na maila?
3. jakie kino domowe (chyba najlepiej też Samsunga, żeby w razie czego jednym pilotem obsługiwać) polecacie, biorąc pod uwagę metraż pokoju oraz że słoń raczej nie nadepnął mi na ucho, choć górnolotnych wymagań nie mam, powiedzmy zestaw do 1500-1700 PLN :)
4. czy 200h na "docieranie" PS50A656 wystarczy na wartościach 50%?
5. jakim sposobem kalibrowaliście panel (mam Digital Video Essentials, lecz nie mam filtrów, które są potrzebne do podstawowej kalibracji kolorów.
6. Jaki będzie podstawowy zestaw okablowania przy powyższej "konfiguracji"?

Przy okazji dziękuję, że istnieje to forum:eek:k: moja wiedza w temacie raczkuje i sporo zdążyłem się dzięki Wam dowiedzieć, wyleczyłem się z LCD, poznałem trochę technikaliów, a i przy okazji prawie w 80% byłem skłonny zakupić w niechlubnym sklepie Oskarmedia, z czego skutecznie wyleczył mnie odpowiedni wątek :twisted: za co jeszcze raz dziękuję :)

Pozdrawiam
 

rafkam

New member
A czy ktos mógłby zrobić jakies małe zestawienie lub napisac kilka słów w czym np: 656 jest lepszy od 551(róznice które są warte aż 1000 i czy naprawde są widoczne, słyszalne..).
Bo jest niby ten caly wątek o tym ale dowiedzialem sie bardziej z kilku stron że komuś brzęczy a innemu nie, i że kupił taniej lub drożej. Może jakieś fakty? - byłbym wdzięczny.

Pzdr.
 

pawcho

New member
Ja tam nie miałem dytlematu pomimo,że dysponowałem gotówką to wybrałem 551 a nie 656.Nawet przez moment zastanawiałem się nad samem 58cali ale znajomy kierownik ze sklepu przekonał mnie jednym argumentem.Czyś zidiociał płacić ponad 10tyś zł za plamę 58 cali gdy masz od ręki /no prawie/-czekałem 4 dni plazmę 50 cali za 3.8 tyś to trzeba bć chorym.8 cali róznicy a w cenie od cholery.To samo stwierdził odnośnie 551 a 656.Za inny kolor obudowy i chyba 100 hz. 1 tyś zł róznicy no niby nie dużo ale sztuka cierpi;) i suma sumarum wziąłem tą pierwszą i jestem jak narazie 3 miesiąc bardzo zadowolony.
 

pawcho

New member
pracujących obok siebie nie widziałem - rama /obudowa/chyba ładniejsza w 656,chociaż 551 też ładny fortepianowy lakier.
 

jacky-x

New member
@bitterspy
Ja widziałem, nawet trzy dokładnie obok siebie, dodatkowo A451 i wybrałem A656, co mnie przekonało? wygląd, obraz, filtr, ale co sie rozpisywać, najlepiej porównac samemu (jesli tylko sie ma okazję) lepszej miary nie ma;) odczucia wzrokowe to jednak dość indywidualna sprawa a ocena piękna to rzecz gustu i indywidualnych preferencji, najwazniejsze aby trafic właściwie z wyborem. Pozdr
 

ArtS007

New member
Bez reklam
451 i 551, to właściwie ten sam telewizor. Różnią się tylko rozdzielczością i brakiem 100 Hz / 24p w 551. Model 656 ma prawdopodobnie lepszą elektronikę, zo przekłada się z pewnością na jakość obrazu.

ArtS :)
 

freyd

New member
Witam, od trzech tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem 50" 551. Jestem bardzo zadowolony. Nie brzęczy, nie piszczy, działa chyba poprawnie. Trudno to stwierdzić jak się ma kawałek kabla od lampki zamiast cyfry, czy innej platformy. Pewnie na Święta coś się pomyśli. Mam tylko jedno ale. Godziny pracy panelu. Przytoczę zdjęcie. I teraz pytanie czy chodzi o 170 godzin bo na tyle by to wyglądało. Dlaczego zero wyświetla sięjak C ?
 

Attachments

  • DSCF5216.JPG
    DSCF5216.JPG
    116,5 KB · Wyś: 100

accessdenied

New member
Witam
Do Freyd
Hexadecymalnie 17C = 380 decymalnie
Wychodzi na to, że czas w menu serwisowym wyświetlany jest w hex.
Nie wydaje mi się aby to było błędne wyswietlanie "zero"
Niektóre Philipsy też pokazują czas pracy podając wartośc hex a nie dec.
Jeśli masz problemy z przeliczaniem włącz sobie kalkurator Windosowy ustaw w widoku naukowy i już masz możliwość konwersji do kilku różnych formatów.

Pozdrawiam
 

freyd

New member
Bardzo dziękuje. Czyli 381 godz. =17D. Tylko dlaczego w innych Samach jest to pokazywane w godz. Czy można to przestawić w TV ?
 

darwulkiew

New member
Ja bym się skłaniał ku temu, że to jest ucięte zero dlatego, że litera C w słowie CheckSum (piąty wiersz napisów) ma inny kształt, pełniejszy, nie taki obcięty. Po drugie 380 godzin po 21 dniach (3 tygodnie) daje ok 18 godzin dziennie a 170 / 21 daje 8 godzin dziennie. Po trzecie takie rzeczy się zdarzają, zasłonięcie obszaru pierwszego napisu drugim, nic nadzwyczajnego. Z ciekawości sprawdzę dzisiaj wieczorem u siebie.
Swoją drogą miejsca jest tam tylko na wyświetlenie 9999 godzin pracy :D.
 
Ostatnia edycja:

freyd

New member
Mam takie same wrażenie, że jest to ucięte zero. Nie sprawdziłem stanu licznika na początku. Wychodzi na to, że gra ok. 7.39 godz dziennie i to by się zgadzało. Dni powszednie ok 6 godz. Soboty i niedziele dłużej. Zobaczę co wyświetli za dwie godziny. Tylko potem znowu ustawianie na tzw. dotarcie. Dziękuję pozdrawiam.
 

darwulkiew

New member
No właśnie za godzinę lub dwie będziesz dokładnie wiedział bo 1,2,3,4 itd ucięte już raczej nie przypominają jakichkolwiek liter i wątpliwości się rozwieją.

A tak przy okazji zauważyłem, że masz wersję firmware T-PRLPEUMD-1016.0.
Ciekawe jakie zmiany w nim wprowadzili i dlaczego go nie ma na stronie Sama do pobrania. Jest tylko T-PRLPEUMD-1015.0. Ja mam wersję T-PRLPEUMD-1012.0 i jakoś się nie mogę zebrać żeby upgrade zrobić.
 

freyd

New member
Na tych wersjach to ja się nie znam, tak jak i na całym TV. Właśnie mam jeszcze pytanie, jak podłączyc tv do amplitunera.( Pioneer VSX-505 RDS) aby uzyskać przestrzenny dźwięk. Czy tak można? Może ktoś coś wie.
 

darwulkiew

New member
To też jest ciekawy temat. Ciekawe, że nikt go wcześniej nie poruszył w związku z tym modelem. Otóż ma on jedynie analogowe wyjście STEREO.
Brak wyjść cyfrowych. Moim zdaniem jest to w dzisiejszych czasach jakieś strasznie archaiczne podejście.
Powinno być wyjście cyfrowe przenoszące dźwięk z wejść HDMI do cyfrowego wyjścia. Wtedy jednym połączeniem do amplitunera można by załatwić sprawę dzwięku przestrzennego. Z pewnością było by to wygodne. A tak zostaje podłączenie DVD,PC, SAT itp bezpośrednio do amplitunera a z TV dźwięk po analogu STEREO (czyli z TV dostępne jedynie Dolby Surround Pro Logic jeżeli stacje takowy transmitują).
Co do twojego amplitunera to go nie znam to nie wiem czy ma wejścia cyfrowe i czy ma wbudowane dekodery Dolby Digital czy DTS ale pewnie ma i nie będzie problemu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry