Samsung PS50A551 czy PS50A656

pawcho

New member
u mnie też chodzi idealnie mam ją ok. 2 tygodni. Egzemplarz - produkcja sierpień tego roku. Zadnych dziwnych dźwięków, obraz też idealny. Wyrazy wspólczucia z użeraniem się ze sprzedawcami przy wymianie.
 

slonio

New member
No i oczywiście zaczęło się.

Przybyli serwisanci wysłani przez firmę w której kupiłem tv. Pan podszedł nadstawił doświadczone serwisowe ucho, poklikał pilotem i w bardzo niemiły sposób stwierdził że tak ma być i że każda plazma tak ma i że nie wiem czego oczekiwałem i jak chcę ciszy to żebym sobie lcd kupił. echhhhh więc mu powiedziałem co myślę a jako że znam się trochę na elektronice to stwierdziłem że to jest zbyt głośne brzęczenie i że dzwoniłem do serwisu samsunga z prośbą o poradę i radziłem się też innych użytkowników ( tutaj ukłon do użytkowników forum) i że tak być nie może a pan nadal na siłę usiłuje mi wmówić że tak ma być i że każdy telewizor brzęczy, więc mu mówię że że od wielu lat używam crt i nic nie brzęczy a on że brzęczy i weź tu gadaj z takim. Był na szczęście drugi pan który powiedział że nie jest technikiem ale był znacznie milszy. TV zabrali do serwisu. Dzisiaj dzwoniłem tv ma być oddany do firmy z której kupiłem i tu powstaje pytanie czy mi wymienią na drugą sztukę czy też nie. Czekam.

aha pan technik stwierdził że nawet jak mi wymienią tv to będzie cudem jak dostanę bezgłośną sztukę !!!! (sic.!!!!) czyżby jednak samsung był takim słabym sprzętem(chociaż znam bardziej dosadne określenia zgodne z kanwą pisania w języku polskim) mimo pozytywnych opinii wielu użytkowników czy to pan technik z techniką ma niewiele wspólnego ??
 
Ostatnia edycja:

jacky-x

New member
slonio napisał:
czyżby jednak samsung był takim gównem

@slonio
Moj A656 nie brzęczy, a czy to okreslenie które zapodałes jest właściwym okresleniem? :hmm: zerknij do działu pionka (wzorzec jak jest określany) od razu na górze masz ankiete i tam jest ten sam problem dyskutowany, jednym wydziela dziwne dzwięki innym nie, ale bzykadeł tez jest sporo, więc może po tej lekturze inaczej spojrzysz na problem ;) i zweryfikujesz choc trochę ten osąd iz to nie tylko samsung:mrgreen: . Pozdr
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Ja mam prośbę, aby używać jakichś synonimów w miejsce barwnego słowa na g.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
Mój PS50A451 wydaje z siebie delikatne brzęczenie przy jasnych scenach (aczkolwiek jest to dźwięk zagłuszany przez szum wentylatorów PS3). Jeśli chodzi o jakość obrazu, to nie mogę się skarżyć.
 

radzique

New member
a mój a451, dopóki stał na podstawce był bezgłośny, a po powieszeniu coś tam brzęczy ;). Może go zabolało coś po wkręceniu śrubek :D. Ale ogólnie poziom brzęczenia nie do usłyszenia z odległości większej niż 1 m od tv.
 

slonio

New member
Nie rozumiem oburzenia bo w końcu ani nie określiłem samsunga tym słowem a poddałem to pod domysł, ale jeżeli uraziłem kogoś słowem używanym na co dzień przez zdecydowana większość społeczeństwa i które na dodatek nie jest przekleństwem to oczywiście przepraszam.......


Dzięki za opinie innych użytkowników plazm samsunga, będzie to oręż w walce o nową plazmę lub zwrot kasy.
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Chodzi o samo słowo. Jest takie przysłowie: ludzie, jedzcie g..., miliony much nie mogą się mylić. Tyle na temat większości.

ArtS :)
 

slonio

New member
Jak to mówią: moderator zawsze ma rację.

Słowo znikło i kończę niefortunnie i niechcący zaczęty off top.

Poczytałem wątki o brzęczeniu w plazmach innych producentów.

Pytanko do ArtS007: może wymyślić też ankietę odnośnie brzęczenia w samsungach zawsze byłaby to jakaś informacja jak to się ma w porównaniu do innych sprzętów i może pomocne w wyborze takowego ? (nie ukrywam że ten temat dotyczy bezpośrednio mnie :) )
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ArtS007

New member
Bez reklam
Możesz założyć taki wątek samodzielnie, zaznaczając, że chodzi o ankietę. Przy okazji prośba. Jeśli coś dopisujesz, użyj przycisku Edytuj. :)

ArtS :)
 

slonio

New member
Zawsze edytuję ale tutaj celowo rozłączyłem bo z jednej strony chciałem zakończyć off top a z drugiej dopisać coś nowego.


Próbowałem założyć nowy temat ale chyba przeoczyłem tą opcję, muszę dokładniej się przyjrzeć.
 

Teves

New member
A ja od wczoraj jestem "szczęśliwym" posiadaczem ps50A551 i po 15 oglądania pojawiły się dwie żółte krechy przez całą wysokość ekranu które smużą żółtym na szerokość około 8 cm, a po przełączeniu w tryb "niebieski" krechy sa czarne :( ? Ktoś spotkał się z czymś takim ?

Teves
 

spider112

New member
witam
Ja zakupiłem dwie sztuki PS50A551, jak do tej pory jestem zadowolony, nie mam żadnych odgłosów brzęczenia i innych problemów z wyświetlanym obrazem ( dmucham na zimne i stukam w niemalowane by tak zostało ;) )
Gdybym miał kupować jeszcze raz to sądzę, że kupił bym ten sam model. Moim skromnym zdaniem jest naprawdę dobrej jakości w stosunku do ceny.
Mam jedno pytanko, bo nie jestem znawcą tego typu urządzeń, czy należy dokonać jakiegoś "docierania" tej plazmy, czy może mogę ustawić obraz wyświetlania wg. moich upodobań ?
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Warto przez pierwsze 300h zjechać z jasnością, kontrastem i podświetleniem na 50%
Należy też unikać oglądania jednego kanału przez czas dłuższy niż 2h bo może wypalić się logo stacji. Również zadbaj o to, żeby obraz wypełniał cały ekran (żeby nie było czarnych pasów góra, dół lub boki ekranu).
 
Ostatnia edycja:

sajmer

Member
Ja kupiłem 656 i też jestem zadowolony , tylko ze przy ustawieniach all na 50 nic nie bedzie widac hehe , tzn bedzie ale co to za ogladanie heehhe :)
 

jacky-x

New member
@sajmer
Ważniejsza jest ta druga czesc wypowiedzi @pkonrada czyli unikanie pasów, wypełnienie całego ekranu i co 2-3 godziny dać mu odpoczac choć na chwilę od stałych elementów -logo, (zmiana kanału) a co do ustawień to chyba wg mnie mniej ważne, nie stosuje jakiś specjalnych ustawień od samego poczatku, zreszta fabryczne "standart" oprócz kontrastu sa na niskich ustawieniach, ostrość o ile pamietam nawet cos koło 30, w dynamicznych podswietlanie jest chyba na max reszta tez umiarkowanie, zjedź trochę z tym kontrastem, dopasuj w miare do siebie, tak żeby się dobrze ci patrzało, ale bez szaleństw i na pewno nic się nie stanie,przykładowo: dynamiczny; kontrast 75, jasnośc 55, ostrość 75
standart; kontrast 75, jasność 55
film; kontrast 75, podświetlanie 5 (w dwóch pierwszych podświetlanie osiem) reszta nawet nie musi przekraczać 50% aby był fajny obraz wiec nie jest tak źle, moj już ma ok 300 godz i nie będę zmieniał drastycznie na jakieś wyższe ustawienia, te co miałem sa dla mnie bliskie optymalnych. Nie ma kłopotów z powidokami czy tym podobnymi historiami. Pozdr
 
Ostatnia edycja:

spider112

New member
dzięki za odpowiedź, zastosuję się do podanych rad
Wynika z tego, że nalepszym rozwięzaniem jest na początku oglądanie dużej ilości fiilmów z płyt DVD, tam nie ma logo i obraz jest wyświetlany na całym ekranie :D
Ja odtwarzam filmy z nagrywarki Sony RDR-HX650 z funkcją interpolacji do formatu 1080p , obraz jest świetnej jakości, choć co prawda to nie jest to samo co Blu-ray.
 

diabolo88

New member
ja kupilem dzis ps50a551 za 5200zl i to jest moj 1 telewizor plazmowy jestem zadowolony ale mam pytanie jakie ustawienia w nim zrobic zeby bylo super i optymalnie na full bo ja sie natym nieznam a i jak uruchomic pip
 
Ostatnia edycja:

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
@diablo88 - a gdzie kupiłeś ten TV w tak "chorej" cenie. Ten sprzęt bez najmniejszego problemu można kupić w wielu sklepach za mniej niż 4000zł, oczywiście od polskiego dysktrybutora z gwarancja Samsung Polska. Nawet w Makro w ratach 20 razy 0% sprzedawali ten TV za niecałe 4800zł, a tam są według mnie beznadziejne ceny na tego typu sprzęt :grin:

ustawienie.jpg


Ustaw tak jak tutaj, tylko ja zmieniłem sobie tryb kolorów z ciepły2 na normalny, według mnie tak jest lepiej.
 
Do góry