Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

kajojek

New member
Zgadza się, tekst rzeczywiście przedni :)
Jeśli ktoś nie widzi różnicy między KS7000 a J6240, to nie mam pytań. Na początku czerwca miałem okazję porównywać - na własnym materiale - 60KS7000 z 60J6200 i tego J6200 nie wziąłbym nawet za 2500 zł. Co do wyglądu menu, to menu w J6200 wyglądało w porównaniu do KS7000 wprost tragicznie, jakaś masakra po prostu (paleta barw, ostrość, kontrast, płynność działania).

Kolejna rzecz. Jeśli ktoś liczy na to, że jak kupi TV 55"-65" w technologii UHD, to mu kanały SD będą wyglądały lepiej niż na TV FHD w przekątnej 32", to oznacza, że jest kompletnym laikiem w temacie :)

Reasumując, TV 4k nie kupuje się do oglądania kanałów SD. Podstawą są dobrej jakości kanały HD, filmy z Bluray, konsola wspierająca 4k oraz oczywiście treści UHD, których z czasem będzie coraz więcej.

Tak, forum jest do dzielenia opiniami i podzieliłem się moją. Jak chcesz, to możesz robić ze mnie "tata wariata".
Jest dekoder CP zewnętrzny. Sygnał w granicach 70-80 paru %. I porównanie mam z 3 tv FHD 46 i 47 cali. Nie z 32 jak mi wkładasz w usta. Obraz w SD i pseudo HD na KS7000 jest tragiczny. Podkreślam, bo na forum pojawiają się wątki, gdzie ludzie piszą, że "SD daje radę". Nie daje.
FHD, powtarzam, dupy nie urywa. Nie mówię, że jest źle, ale lepiej wygląda obraz FHD na tv FHD 100Hz niż na tym. Taka mam opinię. Pogódź się :)

No i na początku posta napisałem wyraźnie - opinia dotyczy odbioru telewizji na tym telewizorze.
Na forum jest bardzo mało wpisów na temat jakości różnych kanałów i platform na telewizorach 4K. Dominują zachwyty lub zdawkowe "daje radę".
Otóż moim zdaniem nie daje rady.

A na temat tego, że treści będzie więcej - na razie poczekajmy na dobrą jakość HD na platformach czy naziemnej. I mówię o telewizji. Podkreślam raz jeszcze. Dla mnie kupno tego tv ma sens do grania na konsolach z 4K.

I piszę to, aby ludzie postronni, nie znający się na technologiach mogli przeczytać i taka opinię na ten temat, bo uważam, że na forum ich brakuje, a dominują zachwyty nad Netflixem, konsolami, a nie wszyscy potencjalni użytkownicy i nabywcy telewizora 4K będą go używać do treści 4K, tylko właśnie do kablówki, satelity lub naziemnej. A do tego tv 4K jest bez sensu.

A co do kpin dot. że menu nie jest w 4K - możecie mnie olśnić jakie jest. Menu Playstation 3 na tv FHD bije na głowę menu KS7000 na 55 calach 4K. Więc moim zdaniem nie jest to 4K.
 

impressa88

New member
Tak, forum jest do dzielenia opiniami i podzieliłem się moją. Jak chcesz, to możesz robić ze mnie "tata wariata".
Jest dekoder CP zewnętrzny. Sygnał w granicach 70-80 paru %. I porównanie mam z 3 tv FHD 46 i 47 cali. Nie z 32 jak mi wkładasz w usta. Obraz w SD i pseudo HD na KS7000 jest tragiczny. Podkreślam, bo na forum pojawiają się wątki, gdzie ludzie piszą, że "SD daje radę". Nie daje.
FHD, powtarzam, dupy nie urywa. Nie mówię, że jest źle, ale lepiej wygląda obraz FHD na tv FHD 100Hz niż na tym. Taka mam opinię. Pogódź się :)

No i na początku posta napisałem wyraźnie - opinia dotyczy odbioru telewizji na tym telewizorze.
Na forum jest bardzo mało wpisów na temat jakości różnych kanałów i platform na telewizorach 4K. Dominują zachwyty lub zdawkowe "daje radę".
Otóż moim zdaniem nie daje rady.

A na temat tego, że treści będzie więcej - na razie poczekajmy na dobrą jakość HD na platformach czy naziemnej. I mówię o telewizji. Podkreślam raz jeszcze. Dla mnie kupno tego tv ma sens do grania na konsolach z 4K.

I piszę to, aby ludzie postronni, nie znający się na technologiach mogli przeczytać i taka opinię na ten temat, bo uważam, że na forum ich brakuje, a dominują zachwyty nad Netflixem, konsolami, a nie wszyscy potencjalni użytkownicy i nabywcy telewizora 4K będą go używać do treści 4K, tylko właśnie do kablówki, satelity lub naziemnej. A do tego tv 4K jest bez sensu.

A co do kpin dot. że menu nie jest w 4K - możecie mnie olśnić jakie jest. Menu Playstation 3 na tv FHD bije na głowę menu KS7000 na 55 calach 4K. Więc moim zdaniem nie jest to 4K.
Ale menu patrzysz raptem 30min i potem długo nic.. ono jest do ustawienia opcji które użytkownik preferuje a nie do podziwiania jaki to samsung zrobił wspaniały design obramowania menu

Wysłane za pomocą Szajsunga SN -GF930F
 

Aksel

Member
Może być nawet 4K ale jak będzie słaby bitrate to będzie wyglądać tragicznie. Ja już zdążyłem się przekonać że lepiej odpalić film 720p z większym bitratem niż 1080p z dużo mniejszym. Oczywiście to działa tylko podczas odpalania filmów z pendriva podłączonego do tv.
 

magiks33

Member
wystarczy zobaczyć TVP1 HD i obojętnie jaki program TVN w HD i o wiele lepiej wyglądają kanały z TVN niby nic a jednak. Na KS fakt sd wyglądają tragicznie ale teraz wiuększość kanałów jest w hd
 

Salah Ad-Din

New member
kajojek troszkę się bezsensownie rozpisałeś, a o menu lepiej już nic nie pisz :)
Powiem Ci tylko tyle KAŻDY TV 4K na śmiesznym polsacie będzie kiepsko wyglądał. Trzeba być troszkę mało zorientowanym aby kupować TV UHD do jakiegoś tam polsatu.

Ja nie mam podpiętego niczego do Tv prócz wtyczki do gniazdka 220V ,a z TV jestem bardzo zadowolony !!! i z czasem coraz bardziej [ o ile się coś nieszczęśliwego, losowego nie wydarzy ] TV mnie zaskakuje , szybkością działania [ masakra ] menu bardzo intuicyjne, szybkie, pilot wypas, kolorystyka bajka[ ale jeszcze muszę popracować ] Zastanawiałem się nad TV za 13 tys zł. i już wiem że nie było warto dopłacać 6 tys :)

aa kup sobie NETFlixa i szybkie łącze internetowe i nic więcej Ci nie potrzeba [ mnie nie ] oglądasz co chesz w bardzo dobrej jakości, a nie co leci w tragicznej z reklamami, głupimi konkursami, pisiorami, widomościami mielonymi 10000 razy itp
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Ja nie kupuje TV 4k do oglądania kanałów SD marnej jakości czy tzw. kanałów pseudo HD (TVP 1 czy 2 HD - jakość wiadomo żenująca, ale ja tego "czegoś" nie oglądam).
Jeśli chodzi o telewizję HD - to będzie mi służyła do oglądania meczów + kanał informacyjny. TV będzie służył przede wszystkim do oglądania treści z BluRay, konsola ze wsparciem dla 4k i HDR oraz treści Netflixa.
Co do jakości odtwarzanego przez KS7000 obrazu w FHD, to mam zupełnie odmienne zdanie od kolegi "kajojek". Każdy ma prawo do własnego zdania. Odpalałem w sklepie pod USB przygotowane zrzuty z Bluray oraz pliki mkv o wysokiej jakości i na KS7000 wyglądało to świetnie, lepiej niż TV FHD. Należy pamiętać, że producenci w 2016 r. praktycznie całkowicie już porzucili rozwój TV FHD i przeszli na TV 4k. Takie są realia.
Oczywiście rozumiem ludzi, którzy mają inne priorytety i decydują się na zakup TV FHD 55" za powiedzmy 3400 zł, zamiast TV 4k za 5000-5500 zł. Jako że użytkuję dobry TV FHD 100Hz od prawie 9 lat, to dla mnie zakup obecnie TV w standardzie FHD byłby krokiem wstecz.
Udało mi się upolować 60KS7000 za 5099 zł z 4-letnią gwarancją producenta. Zakup takiego TV FHD - 60J6240 - za powiedzmy 3500-3600 zł byłby dla mnie osobiście wyrzuceniem kasy w błoto. Nie kupiłbym tego TV nawet za 2500 zł, bo zwyczajnie szkoda byłoby mi obecnie kasy na TV FHD. Każdy ma inne potrzeby i oczekiwania od TV. Dla wielu osób wybór TV FHD może okazać się świetnym wyborem, w pełni spełniającym ich oczekiwania. Dla mnie jednak już nie, a przecież każdy wybiera TV pod siebie i powinien być zadowolony z zakupu :).
 

rafaell68

Member
Mam PC w sieci LAN i TV również podłączony przez RJ45 więc widzi komputer. Na PC jest zainstalowane mezzmo. Na H6400 wszystko śmigało elegancko, a na KS7000 o dziwo większość filmów przez mezzmo nie chce się odpalić. Komputer wszystko próbuje dekodować. Dla porównania te same materiały puszczone z dysku USB podłączonego do telewizora odpalają bez zająknięcia. Jakich programów DLNA wy używacie na PC? Macie jakieś porady?
 
Ostatnia edycja:

polaris20

New member
Mówisz o przekazie informacji publicznych co do tego ma ramowka programów rozrywkowych czy filmowych??

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka
 

myrcin

New member
Cześć,
Wczoraj zainstalowałem UE65KS7000 i ogólnie jestem bardzo zadowolony, ale nic dziwnego bo przesiadka z Sharp 40 cali :)

Czy da się na tym telewizorze zainstalować aplikację Amazon Prime Video? Wiem, że jest dostępna na Samsungi i wydaje mi się, że po prostu jest zablokowana w Polsce. Próbowałem wybrać inny kraj ale nie ma na liście krajów z odblokowanym Amazon Prime (UK, US, DE).
Widziałem na internecie różne instrukcje do starszych modeli, które jakąś 'magiczną' kombinacją klawiszy na pilocie pozwalały odblokować niewidoczne kraje i wtedy Smart Hub pokazywał inne aplikacje. Czy na KS7000 można takie coś osiągnąć?

Drugie pytanie jakie mam, to czy da się pilota nauczyć dodatkowych komend? Chodzi o to że mam NC+ i chciałbym pilota do TV nauczyć nieco więcej niż automatycznie ustawił np: w trakcie oglądania programu wywołanie opisu programu.

z góry dziękuję za pomoc
 

ernet

Active member
Bez reklam
Cześć,

Drugie pytanie jakie mam, to czy da się pilota nauczyć dodatkowych komend? Chodzi o to że mam NC+ i chciałbym pilota do TV nauczyć nieco więcej niż automatycznie ustawił np: w trakcie oglądania programu wywołanie opisu programu.z góry dziękuję za pomoc
Tej opcji akurat nie można wywołać pilotem od telewizora, ale jest jest kilka innych także przydatnych. Kiedyś to na forum opisałem... .
 

Login

Member
Niedawno w tym temacie ktorys uzytkownik rozpisywal sie na temat nadchodzacych promocji na telewizory w media markt. Czy cos wiadomo czy szukuje sie jakas dobra promocja na telewizory ? Cos chyba byla mowa o 15 czy 20 proc na wszystkie tv i taka promocja by mnie interesowala.
 

Aksel

Member
Odnośnie mojego włosa w matrycy to właśnie dostałem odpowiedź od szajsunga: przekazałem Pana sprawę do Inżyniera Wsparcia Technicznego
takze czekam dalej
 
Do góry