Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

Seizo

Active member
Bez reklam
Kiki, ty masz ten model u siebie w sprzedaży. Możesz potwierdzić czy matryca to 8bit FRC czy 10 bit?
 

Zibowski

New member
Dziś mi samsung zdalnie w 49ks7000

chciał naprawić kwestię aplikacji. Nowy ze sklepu śmigał we wszystkich aplikacjach jak należy. Okazuje się ,że automatycznie zainstalowano mi aktualizację oprogramowania i sprawa się rypła. Jedne działają a inne nie. Youtube z przeglądarki wchodzi a z paska dolnego nie, jedne się otwierają a inne nie. Na dodatek nie otwiera się e-manual co przecież jest zainstalowane fabrycznie w pamięci telewizora. Serwisant pierwszy nie poradził sobie, zawołał do konsultacji inżyniera ,również nic, więc sprawa poszła do serwisanta produktowego i do końca tygodnia mam zaglądać na aktualizacje a potem ewentualnie gdy nie będzie poprawy będzie zgłoszenie do serwisu do naprawy fizycznej. I to na tyle z tego frontu. Następne doniesienia gdy pojawią się nowe fakty. Pozdrawiam wszystkich ks7000-samsungowców.
 

radzio133

New member
A co dobrego ma ten model bo widzę że tutaj ludzie piszą tylko o wadach i jak to czytam to żałuję że dałem ciała i nie kupiłem ju7000 bo nie widać tutaj żeby ludzie na ten model narzekali
 

Zibowski

New member
Rozwiązałem problem aplikacji w 49ks7000

Wczoraj serwis samsunga próbował zdalnie rozwiązać problem nieotwierających się aplikacji. Dziś rozwiązałem to sam. Może komuś to się przyda. Po aktualizacji przestały się otwierać niektóre aplikacje. Sposób jest następujący - wchodzimy w APPS -Moje Apps-naciskamy i przytrzymujemy aplikację z którą mamy problem - otwiera się na dole lista funkcji - naciskamy ponowna instal. - problem przynajmniej u mnie się rozwiązał. Ale nasuwa się pytanie ,to serwisanci tego nie wiedzieli. A może chcieli bym udostępnił im dostęp do telewizora tym bardziej,że podczas zdalnego dostępu po ichnim rozłączeniu musiałem ponownie łączyć się z internetem wpisując na ekranie tv hasło do routera ,które mogą teraz znać i nie daj Bóg mieć dostęp do mojego tv,tableta i laptopa. Czy ktoś z Waści mógłby skomentować moje obawy?
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Wczoraj serwis samsunga próbował zdalnie rozwiązać problem nieotwierających się aplikacji. Dziś rozwiązałem to sam. Może komuś to się przyda. Po aktualizacji przestały się otwierać niektóre aplikacje. Sposób jest następujący - wchodzimy w APPS -Moje Apps-naciskamy i przytrzymujemy aplikację z którą mamy problem - otwiera się na dole lista funkcji - naciskamy ponowna instal. - problem przynajmniej u mnie się rozwiązał. Ale nasuwa się pytanie ,to serwisanci tego nie wiedzieli. A może chcieli bym udostępnił im dostęp do telewizora tym bardziej,że podczas zdalnego dostępu po ichnim rozłączeniu musiałem ponownie łączyć się z internetem wpisując na ekranie tv hasło do routera ,które mogą teraz znać i nie daj Bóg mieć dostęp do mojego tv,tableta i laptopa. Czy ktoś z Waści mógłby skomentować moje obawy?

Zmień hasło i po problemie :)
 

magiks33

Member
HA HA HA HA HA nie uwierzycie czwarta matryca 55ks7000 i co ? K.... dwa hot pixele i dwa zabrudzenia chyba ich poj...... samsunga z tą kontrolą jakości.!!!!
 

magiks33

Member
Wczoraj serwis samsunga próbował zdalnie rozwiązać problem nieotwierających się aplikacji. Dziś rozwiązałem to sam. Może komuś to się przyda. Po aktualizacji przestały się otwierać niektóre aplikacje. Sposób jest następujący - wchodzimy w APPS -Moje Apps-naciskamy i przytrzymujemy aplikację z którą mamy problem - otwiera się na dole lista funkcji - naciskamy ponowna instal. - problem przynajmniej u mnie się rozwiązał. Ale nasuwa się pytanie ,to serwisanci tego nie wiedzieli. A może chcieli bym udostępnił im dostęp do telewizora tym bardziej,że podczas zdalnego dostępu po ichnim rozłączeniu musiałem ponownie łączyć się z internetem wpisując na ekranie tv hasło do routera ,które mogą teraz znać i nie daj Bóg mieć dostęp do mojego tv,tableta i laptopa. Czy ktoś z Waści mógłby skomentować moje obawy?
Napiszę Ci że ja też mam obawy bo nawet jak tv jest wyłączony to ma połączenie z internetem i coś tam wysyła i kij wie czy odbiera np: noticecdn.samsungcloudsolution.com safebrowsing.google.com lcprd2.samsungcloudsolution.net i powiem że trochę tego jest.Oczywiście router monitoruje połączenia ale coś w tym połączeniu jest router z tv łączy się w technologi ac i pokazuje 866,7Mbps :) aktualizacje automatyczne oczywiscie mam wyłączone
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
HA HA HA HA HA nie uwierzycie czwarta matryca 55ks7000 i co ? K.... dwa hot pixele i dwa zabrudzenia chyba ich poj...... samsunga z tą kontrolą jakości.!!!!

Niezłe bagno z tymi matrycami Samsunga w tegorocznych modelach. Ewidentnie wychodzą błędy produkcyjne. Toż to jakaś epidemia z tymi bad pixelami. Najgorsze jest to, że nawet jak ktoś nie ma bad pixeli, to mogą się one pojawić w trakcie użytkowania, skoro jakość została tak obniżona. Aż strach kupować Samsunga w tym roku.
 

barburian

New member
Bez reklam
A może do Polski trafiają egzemplarze które nie przeszły kontroli jakości
bo Polska ,Rosja ,Rumunia, Serbia to rynki "gorsze" i wiadomo że na Niemcy, Francję ,Włochy nie mogą sobie pozwolić by wpuścić takie buble więc pchają odpady do Polski.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
A może do Polski trafiają egzemplarze które nie przeszły kontroli jakości
bo Polska ,Rosja ,Rumunia, Serbia to rynki "gorsze" i wiadomo że na Niemcy, Francję ,Włochy nie mogą sobie pozwolić by wpuścić takie buble więc pchają odpady do Polski.

Jeśli tak, to szajsung może sobie ten szajs wsadzić głęboko.... wiadomo gdzie :) W każdym razie ja sobie już odpuszczam to barachło. Na chwilę obecną moim największym faworytem do zakupu jest Panas 58DX750. Wiadomo, że słabą stroną Panasa jest obsługa multimediów (kiepski systemowy player, brak wsparcia dla DTS-u), ale mam BluRay Samsunga ze świetną obsługą multimediów HD, a przyszłym roku zakupi się Xboxa Scorpio, bo PS4, którą posiadam nie wspiera UHD, nie mówiąc już o HDR. Xklocek obok gier będzie służył również za player UHD :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic DX 750 gra bardzo dobrze.
Ale mocnym konkurentem w klasie cenowej jest od kilku dni Philips 65PUS6521.
I 7" różnicy to dużo.
 

WuMike

New member
Bez reklam
7" przewagi to dużo, ale matryca IPS w Philipsie będzie po prostu świeciła w ciemnych scenach, co przy tak dużym rozmiarze jest dla mnie osobiście nie do przyjęcia, nawet przy włączeniu tricku w postaci ambilight. Dla innych oczywiście może być to do przełknięcia.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Na chwilę obecną największym problemem KS jest coraz większa liczba przypadków zgłaszania bad pixeli w matrycach. Przyczyną jest ewidentnie obniżenie kontroli jakości przy produkcji paneli. TV SUHD Samsunga tanie nie są i wypuszczanie takich bubli przez producenta jest karygodne. Czy ktoś może słyszał o problemach z bad pixelami zgłaszanych przez klientów z Europy Zachodniej??? Nie chcę wyrokować, ale może być też tak, że na rynek Europy Wschodniej (w tym rynek polski) wrzucono wadliwą partię, która nie przeszła kontroli jakości na rynki zachodnie. Jeśli by się to potwierdziło, to musiałbym wówczas stwierdzić, że koreańczykom nadmiar ryżu chyba do głowy uderzył. To nie te czasy, kiedy Polacy nie znali się na rzeczy i coraz więcej z nas świadomie kupuje elektronikę wiedząc co należy sprawdzać przed zakupem sprzętu. Jeszcze Samsung Polska się tak wycwanił, że nie akceptuje zakupu tych samych modeli TV tyle, że pochodzących np. z rynku niemieckiego. Jeśli szukają jeleni na zakup wadliwych produktów nadających się na śmietnik a nie domów polskich klientów, to "nie życzę im powodzenia", tylko, żeby odbiło im się to "mocną czkawką", czyli odejściem klientów do innych producentów.
 
Ostatnia edycja:

MatteBlack

New member
Panie rafcio
Panu ktoś płaci za takie budowanie opinii firmie Samsung? Ma Pan dowody na potwierdzenie Pana opinii?
Niemalże w kazdym watki w ktorym sie Pan udziela mozna zauwazyc to samo.
 
Do góry