Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

rafcio76r

New member
Bez reklam
Kupowałem w RTV Euro Agd. Zresztą muszę pochwalić obsługę i Kierownika sklepu za podejście i ściągnięcie specjalnie dla mnie większej ilości tv do sprawdzenia. Ogólnie byliśmy już wszyscy mocni zmęczeni całą sytuacją i tym, że tak trudno było znaleźć chociaż jeden egzemplarz bez wad (jak się okazało prawie bez wad).
Również zgadzam się z tym, że jakość wykonania nie tylko TV jest coraz gorsza. Właśnie walczę z kolejnym dekoderem do multiroom nc+ (stary przed wymianą działał kilka lat ale zachciało mi się możliwości nagrywania).

Jeśli w trakcie użytkowania pojawi Ci się więcej bad pixeli, to pamiętaj, że przy 9 martwych pixelach będziesz miał prawo do wymiany matrycy w ramach gwarancji.
Ja z zakupem poczekam spokojnie na spadek cen. Będę wybierał między 55KS7000 a 58DX750. Samsunga już sprawdziłem. Panasa jeszcze nie, ale ludzie go zachwalają. Po sprawdzeniu Panasa będę wiedział jaką decyzję docelowo podjąć.
 
Ostatnia edycja:

kv77

New member
Jeśli w trakcie użytkowania pojawi Ci się więcej bad pixeli, to pamiętaj, że przy 9 martwych pixelach będziesz miał prawo do wymiany matrycy w ramach gwarancji.
Ja z zakupem poczekam spokojnie na spadek cen. Będę wybierał między 55KS7000 a 58DX750. Samsunga już sprawdziłem. Panasa jeszcze nie, ale ludzie go zachwalają. Po sprawdzeniu Panasa będę wiedział jaką decyzję docelowo podjąć.
Też brałem pod uwagę dx750 ale cena przesądziła. Po zniżce jaką dostałem i kuponie do Decathlona wyszedł mnie 4,5 k. Panasonic to ok. 5,4k. A byłem aktualnie bez telewizora i chciałem coś kupić. Obecnie ustawiłem obraz w tym nowym egzemplarzu i jest ok. Jak nie wyskoczy nic nowego to zapomnę o trudnościach zakupowych i będę zadowolony.

Wysłane z mojego x600 przy użyciu Tapatalka
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
To powiem Ci, że kupiłeś w bardzo dobrej cenie. Najważniejsze jest, abyś był zadowolony z TV. Panas 50DX750 droższy od 49KS7000, a paradoksalne w większych przekątnych sytuacja nieco inna. 58DX750 vs 55KS7000 mają ceny takie same (6500 zł), tyle, że tu wygrywa Panas większą przekątną :)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Rafcio75r daj znać jak przetestujesz tego Panasa dx750. Sam mam dylemat między tym modelem a Samsungiem 55ks7000.

Jasne, że dam znać. Co do KS7000, to poza słynnymi już bad pixelami i niedoróbkami związanymi z "odklejającymi się ramkami" od matrycy, to dziś zauważyłem, że na stronie: 54.6" Samsung UE55KS7000 - Specifications

zaktualizowano specyfikację techniczną KS7000 (wersje: 49", 55" i 60") i UWAGA okazuje się, że KS7000 mają jednak matrycę 8 bit!!! Wcześniej na tej stronce pisało praktycznie od samej premiery, że TV ma 10 bit.
Wiele więc wskazuje na to, że 10 bit jest dopiero w znacznie droższym KS8000!!!
Ciekawe jakie kolejne "kwiatki" wyjdą z tym KS7000.

Kolego Kiki, jak przyjedzie na testy KS7000, to sprawdź dokładnie jaka tam matryca siedzi - czy 8 bit czy 10 bit, żeby przeciąć wszelkie spekulacje.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam matryc natywnych 10 bit jest stosunkowo mało ....Matryca 8 bit + FRC jest praktycznie nie do odróżnienia od 10 bit a jest tańsza....
8-bit+ FRC- 1073741824 colors
10-bit - 1073741824 colors
 

kv77

New member
To powiem Ci, że kupiłeś w bardzo dobrej cenie. Najważniejsze jest, abyś był zadowolony z TV. Panas 50DX750 droższy od 49KS7000, a paradoksalne w większych przekątnych sytuacja nieco inna. 58DX750 vs 55KS7000 mają ceny takie same (6500 zł), tyle, że tu wygrywa Panas większą przekątną :)
Właśnie dlatego się zdecydowałem na zakup. Myślę, że jeszcze trochę czasu minie zanim ceny spadną do tego poziomu. Do tego jako dodatkowy bonus raty 0% 😃.

Wysłane z mojego x600 przy użyciu Tapatalka
 

WuMike

New member
Bez reklam
Ja i tak nie miałbym watpliwości u wybrałbym DX750, ale jeżeli sam Samsung reklamował Ks7000 jako serię z 10bit panelem, a jest inaczej, to mamy duży niesmak - sam fakt, bo różnicy większej pewnie nie ma.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Czyli obecna seria FullHD jest nic nie warta. Dzięki za info - trzeba będzie zakupić model serii J, bo 50Hz do szybkich akcji w filmach i formuły 1 sie nie nadaje:(
NA pewno będzie chociaż jeden model na 100 Hz matrycy. Trzeba tylko poczekać na testy, bo takie te wszystkie spekulacje na chwilę obecną są nic niewarte.
 

Zibowski

New member
Pewne problemy z 49KS7000

Witam! Chciałbym napisać i zapytać w sprawie dwóch problemów jakie mam z 49ks7000. Gdybym coś niegramatnie-technicznie napisał to mam nadzieję,ze nie będzie złośliwych komentarzy. Pochodzę z epoki gdy swój pierwszy TV Ametyst 1011 kupowałem przed meczem na Wembley, a potem 5 Rubinów. Ale na temat - zdarzyło się,że samsung zawiesił się i nie reagował na pilota , tylko przycisk włączania i wył. działał, nie reagował również na drugiego tradycyjnego pilota, który dokupiłem na prośbę żony.Podjąłem brutalną decyzję,że potraktuję go [TV] znanym mi sposobem resetowania dekodera, to znaczy przy włączonym urządzeniu wyjęcie wtyczki zasilania z gniazdka. Taki reset pomógł i TV zaczął współpracować. Moje pytanie czy takie potraktowanie [ nagłe odłączenie zasilania przy włączonym TV ] nie jest szkodliwe dla telewizora. Druga sprawa jest następująca - od jakiegoś czasu nie wchodzą niektóre aplikacje z dolnego paska, i na przykład z poziomu przeglądarki .która otwiera się YouTube działa ale już z paska nie otwiera się. Nie otwierają się ponadto player,HBO, FilmBox, Ipla, inne działają. Czy ktoś z Waszmościów miał podobne problemy i czy można temu jakoś zaradzić. Dodam,że jadę bez dekodera [ moduł CAM ] , że robiłem reset telewizora, że robiłem reset Samart Hub i jak na razie problem pozostaje. Pozdrawiam i czekam na ewentualne porady.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Jeśli przywrócenie ustawień fabrycznych nic nie daje i aplikacje się nie załączają, pozostaje ich przeinstalowanie lub zgłoszenie problemu na serwis.
Co do resetowania TV poprzez wyciągnięcie wtyczki z gniazdka, to jest to problem powszechny na TV z androidem - Sony i Philips. Co do Samsungów to "zawiechy" raczej są rzadkością.
 

Zibowski

New member
Jeśli przywrócenie ustawień fabrycznych nic nie daje i aplikacje się nie załączają, pozostaje ich przeinstalowanie lub zgłoszenie problemu na serwis.
Co do resetowania TV poprzez wyciągnięcie wtyczki z gniazdka, to jest to problem powszechny na TV z androidem - Sony i Philips. Co do Samsungów to "zawiechy" raczej są rzadkością.

Dziękuję za odzew. Mniemam więc,że jeżeli takie resetowanie stosowane jest w Philipsach i Sony to znaczy,że nie jest szkodliwe. Bo o to mi chodziło głownie w tej kwestii. A będąc przy głosie czy opcja udostępnienia dostępu do telewizora serwisowi samsunga na odległość jest bezpieczna i ma sens?
 

Zibowski

New member
A propo Ametysta

Witam! Chciałbym napisać i zapytać w sprawie dwóch problemów jakie mam z 49ks7000. Gdybym coś niegramatnie-technicznie napisał to mam nadzieję,ze nie będzie złośliwych komentarzy. Pochodzę z epoki gdy swój pierwszy TV Ametyst 1011 kupowałem przed meczem na Wembley, a potem 5 Rubinów. Ale na temat - zdarzyło się,że samsung zawiesił się i nie reagował na pilota , tylko przycisk włączania i wył. działał, nie reagował również na drugiego tradycyjnego pilota, który dokupiłem na prośbę żony.Podjąłem brutalną decyzję,że potraktuję go [TV] znanym mi sposobem resetowania dekodera, to znaczy przy włączonym urządzeniu wyjęcie wtyczki zasilania z gniazdka. Taki reset pomógł i TV zaczął współpracować. Moje pytanie czy takie potraktowanie [ nagłe odłączenie zasilania przy włączonym TV ] nie jest szkodliwe dla telewizora. Druga sprawa jest następująca - od jakiegoś czasu nie wchodzą niektóre aplikacje z dolnego paska, i na przykład z poziomu przeglądarki .która otwiera się YouTube działa ale już z paska nie otwiera się. Nie otwierają się ponadto player,HBO, FilmBox, Ipla, inne działają. Czy ktoś z Waszmościów miał podobne problemy i czy można temu jakoś zaradzić. Dodam,że jadę bez dekodera [ moduł CAM ] , że robiłem reset telewizora, że robiłem reset Samart Hub i jak na razie problem pozostaje. Pozdrawiam i czekam na ewentualne porady.

Gdy przed ok. 40-tu laty wynosiłem go do piwnicy był sprawny. Mam do niego oprócz instrukcji obsługi schemat t.zw. ideowy. Gdyby ktoś był zainteresowany.
 

taszkent

New member
Witam! Chciałbym napisać i zapytać w sprawie dwóch problemów jakie mam z 49ks7000. Gdybym coś niegramatnie-technicznie napisał to mam nadzieję,ze nie będzie złośliwych komentarzy. Pochodzę z epoki gdy swój pierwszy TV Ametyst 1011 kupowałem przed meczem na Wembley, a potem 5 Rubinów. Ale na temat - zdarzyło się,że samsung zawiesił się i nie reagował na pilota , tylko przycisk włączania i wył. działał, nie reagował również na drugiego tradycyjnego pilota, który dokupiłem na prośbę żony.Podjąłem brutalną decyzję,że potraktuję go [TV] znanym mi sposobem resetowania dekodera, to znaczy przy włączonym urządzeniu wyjęcie wtyczki zasilania z gniazdka. Taki reset pomógł i TV zaczął współpracować. Moje pytanie czy takie potraktowanie [ nagłe odłączenie zasilania przy włączonym TV ] nie jest szkodliwe dla telewizora. Druga sprawa jest następująca - od jakiegoś czasu nie wchodzą niektóre aplikacje z dolnego paska, i na przykład z poziomu przeglądarki .która otwiera się YouTube działa ale już z paska nie otwiera się. Nie otwierają się ponadto player,HBO, FilmBox, Ipla, inne działają. Czy ktoś z Waszmościów miał podobne problemy i czy można temu jakoś zaradzić. Dodam,że jadę bez dekodera [ moduł CAM ] , że robiłem reset telewizora, że robiłem reset Samart Hub i jak na razie problem pozostaje. Pozdrawiam i czekam na ewentualne porady.

Ja kupiłem w Sat..rn internetowym 55KS7000 za 5700 (była parę dni promocja z soundbarami). Chyba była jakaś niedoróbka w sklepie internetowym bo zniżkę (800 zł) udało się uzyskać po wpisaniu kodu promocyjnego i bez zakupu soundbara :).
A co do funkcjonowania aplikacji w to nie miałem żadnych problemów. Wszystko zresztą działa bez jakichkolwiek zarzutów. Miałem na początku problem z DLNA, ale raczej wynikało to z mojego serwera QNAP (Twonky). Mam kłopot z siecią, mianowicie: gdy podłączony jest kablem do routera to urządzenia WiFi nie mają do niego dostępu, a przecież to ta sama sieć, może będzie jakiś upgade.
 

CrisPl

New member
Czy ktoś wie?

Witam.

Może ktoś z Was orientuje się dlaczego nie ma w sprzedaży w Polsce modelu 43 cale KS7500 Samsung.

Seria Ks7500 miała premiere 2 miesiące temu a rozmiaru 43 cale brak.

Jedynie rtveuroagd do 30 dni może sprowadzić od producenta.

Pozdrawiam
 

Xkamz

New member
Ja kupiłem w Sat..rn internetowym 55KS7000 za 5700 (była parę dni promocja z soundbarami). Chyba była jakaś niedoróbka w sklepie internetowym bo zniżkę (800 zł) udało się uzyskać po wpisaniu kodu promocyjnego i bez zakupu soundbara :).
A podasz ten kod? Skorzystałbym przy zakupie KSa.
 
Nikt mi nie odpowiedział w sprawie ks9500 a co gorsza na zagranicznym forum już dyskusja o zakupionych ks9800 czy w zeszłym roku też taki poślizg był w terminach? Coś się zmieniło ktoś coś słyszał kiedy wchodzą do nas?

wytapane przez 910C
 

magiks33

Member
No kupiłem 55ks7000 i miał zabrudzenie w matrycy przyjechał serwisant i zamówił nową matrycę tzn cała ramka z mojego zostały dwie płyty(zasilająca i główna) nóżki i i tylni plastik .W nowej jest 8 wypalonych martwych pikseli (była rozpakowywana u mnie w domu) i zamówił jeszcze jedną :) ogólnie sprawdzcie bo górna krawędź ramki nie jest prosta- idzie po łuku co skutkowało w moim panelu odejsciem tylniej obudowy w rogu od panelu w poniedziałek trzecia matryca :)
 

bodziokrak

New member
Widzę że spora loteria z tą nową serią samsunga, czy oni sobie zdają sprawę że te opinie fruwają po internecie i podkopują zaufanie do marki?
 
Do góry