Więcej kanałów TV bezpośrednio z poziomu TV (IPTV)

blask333

New member
Witam. Po wszystkich zmianach mam w końcu kanały na TV bezpośrednio
z weeb.TV. Aplikacja śmiga pięknie i w końcu bez kilkunastu kliknięć na pilocie można mieć kanały dostępne z listy . Tu mała uwag w razie problemów kolega wluczykijwf chętnie pomaga.


Jeśli chodzi o najnowsze oprogramowanie to jest możliwość mieć rota. Trzeba zalogować się na forum samygo i złożyć dotację w wysokości 10 dolarów. Czy to dużo czy mało nie mi to oceniać. Sam liczę się z groszem ale właśnie dla aplikacji onlineTV zapłaciłem to :) Po opłaceniu ma się dostęp do instrukcji jak zrotować TV z najnowszym oprogramowaniem.
 

wluczykijwf

New member
Odpowiedz na prywatną wiadomość.
Może komuś się przyda.
krzysio91 napisał:
Hej! [...] nie wiem jak połączyć się putty'm z moim telewizorem żeby wgrać tą apkę, jest gdzieś instrukcja jak postępować?[...]
  1. Wybrać Telnet.
  2. Ustawić Port 23.
  3. Wprowadzić IP telewizora.
  4. Przycisnąć Open.
    Telnet powinien zostać połączony z TV.
    Oczywiście TV musi mieć root!
putty.png
 

krzysio91

New member
Witam! stworzyłem sobie listę i zaimportowałem do tv i wgrałem w odpowiednie miejsce przez ftp, mam na liście niby około 1300 kanałów ale jak kliknę na którykolwiek z nich to pokazuje na czerwono (obok numeru kanału) "cyfr. naz." zamiast DTV Air. root jest, apka działa (po kliknięciu czerwonego przycisku jest lista z napisami). I jak odpalę taki kanał to mam czarny ekran i nic się nie dzieje. nazwa użytkownika i hasło wprowadzone w odpowiedni plik.
[edit]
otworzyłem plik Tvlist.xml i co z tego, że mam 1350 kanałów (skąd tyle? z plugina weeb.tv tyle zassał?) jak żaden kanał nie ma linku, w polu link jest <none>, co zrobiłem nie tak? chciałbym po prostu zassać kanały z weeb.tv i mieć te, które mam w tv naziemnej, co robię nie tak?
 
Ostatnia edycja:

wluczykijwf

New member
[...]stworzyłem sobie listę i zaimportowałem do tv i wgrałem w odpowiednie miejsce przez ftp, mam na liście niby około 1300 kanałów ale jak kliknę na którykolwiek z nich to pokazuje na czerwono (obok numeru kanału) "cyfr. naz." zamiast DTV Air. root jest, apka działa (po kliknięciu czerwonego przycisku jest lista z napisami). I jak odpalę taki kanał to mam czarny ekran i nic się nie dzieje. nazwa użytkownika i hasło wprowadzone w odpowiedni plik.
[edit]
otworzyłem plik Tvlist.xml i co z tego, że mam 1350 kanałów (skąd tyle? z plugina weeb.tv tyle zassał?) jak żaden kanał nie ma linku, w polu link jest <none>, co zrobiłem nie tak? chciałbym po prostu zassać kanały z weeb.tv i mieć te, które mam w tv naziemnej, co robię nie tak?
Witam,
Na wstępie kilka pytań:

  1. Jaka seria TV?
  2. W jaki sposób tworzono listy?
Do postawienia diagnozy potrzeba:

  1. Listy kanałów wejściowej *.scm (przed dodaniem kanałów OnlineTV).
  2. Listy kanałów wyjściowej *.scm (po dodaniu kanałów OnlineTV).
  3. Plik TvList.xml.
  4. Aktualnych plików logów z OnlineTV, które znajdują się na TV w katalogu: /mtd_rwcommon/common/OnlineTV/.
 

krzysio91

New member
Ok, trochę pomyślałem, doczytałem i poradziłem sobie z tym problemem. Weeb.tv działa, teraz pytanie, ktoś się dorobił jakiejś listy z IPTV z darmowymi polskimi kanałami, tak żeby nie płacić co miesiąc za weeb.tv? I chciałby się podzielić?
 

wluczykijwf

New member
Ok, trochę pomyślałem, doczytałem i poradziłem sobie z tym problemem. Weeb.tv działa [...]
Musi działać :) Zwłaszcza na serii F :).
[...]teraz pytanie, ktoś się dorobił jakiejś listy z IPTV z darmowymi polskimi kanałami, tak żeby nie płacić co miesiąc za weeb.tv? I chciałby się podzielić?
Weeb.tv coś tam kosztuje, ale zapewnia stabilne źródło dla większościowi oferowanych kanałów.
Lista utworzona z damarowych źródeł będzie wymagała częstej aktualizacji.
 

wluczykijwf

New member
[...]Mam F6500 i jak włączę EPG to telewizja gaśnie, jest czarny ekran i ratuje tylko zmiana kanału. Znasz ten problem?
Na F8000 działa (Obraz gaśnie po wciśnięciu przycisku: INFO, GUIDE, SMARTHUB, CH.LIST, ale po chwili zostaje ponownie załadowany).
Potrzebuję aktualny plik log z tą sytuacją. Logi znajdują się w (/mtd_rwcommon/common/OnlineTV/).
 

krzysio91

New member
Na F8000 działa (Obraz gaśnie po wciśnięciu przycisku: INFO, GUIDE, SMARTHUB, CH.LIST, ale po chwili zostaje ponownie załadowany).
Potrzebuję aktualny plik log z tą sytuacją. Logi znajdują się w (/mtd_rwcommon/common/OnlineTV/).

Faktycznie ładuje ponownie, widocznie to jest dość rzadka sytuacja i zdarza się tylko czasami, może wina serwera nawet. Czy ta appka odtwarza strumienie rtmp?
 

wluczykijwf

New member
[...] Czy ta appka odtwarza strumienie rtmp?
Tak obsługuje. Jak działa Ci weeb.tv to bez problemu można odtworzyć strumień rtmp.
Parametr type w liście trzeba ustawić na HTTP
Kod:
<type>HTTP</type>
Jeśli link do strumienia rtmp jest np.: rtmp://stream/live/ch1, to link do niego w TvList.xml należy zapisać następująco:
Kod:
<link>http://127.0.0.1:1935/?r=rtmp://stream/live/ch1</link>
 

krzysio91

New member
Tak obsługuje. Jak działa Ci weeb.tv to bez problemu można odtworzyć strumień rtmp.
Parametr type w liście trzeba ustawić na HTTP
Kod:
<type>HTTP</type>
Jeśli link do strumienia rtmp jest np.//stream/live/ch1, to link do niego w TvList.xml należy zapisać następująco:
Kod:
<link/127.0.0.1:1935/?r=rtmp://stream/live/ch1</link>

A plik .scm edytować za pomocą SamToolBox?
 

wluczykijwf

New member
A plik .scm edytować za pomocą SamToolBox?
Filozofia jest prosta.
Jeśli chcesz oglądać na TV nowy kanał online to musisz dodać informacje na jego temat do pliku TvList.xml oraz dodać go do listy kanałów w TV (plik *.scm).
Są dwa sposoby modyfikowania tych list:

  1. TvList.xml w notatniku i plik *.scm w SamToolBox.
  2. TvList.xml i plik *.scm w OnlineTVChanList.
Przy czym ten druga metoda możliwa jest do wykonania tylko pod Windows z Framework 4.0.
 
Do góry