Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

trebord

New member
trebord chyba fantazja Cię ponosi i to znacznie :D
W jakim sensie mnie fantazja ponosi?
To prawda, że moje wypowiedzi są mocno krytyczne co to posiadanego modelu, ale taki jest mój odbiór telewizora. I chyba nie ma co się dziwić, że wydając 3 tys. człowiek jest mocno rozczarowany.
Ja naprawdę niewiele oczekuję od telewizora. Byle by nie było plam jakichkolwiek maści oraz nie było juddera i innych zacięć. I to właściwie koniec moich oczekiwań. Prawda, że niewiele :)
Prawda jest taka, że nawet "ślepa wizyjnie" żonka zauważyła te kolorowe plamy na ciemnych scenach. Może mam jakiś wadliwy egzemplarz.
 

_slawek_

Member
Być może masz faktycznie jakiś wadliwy egzemplarz, a przekreślasz całego producenta. W innym wątku, kolega ma problemy z obrazem na nowym modelu Sharpa (dwa tv z rzędu) który kosztował prawie 3-razy tyle co twój, ale nikt nie odważyłby się wysnuć wniosku że Sharp jest złym telewizorem.
Jak uważasz że coś jest nie tak, to reklamuj sprzęt. Dobrze też jest dogadać się ze sprzedawcą czy jest możliwość zwrócenia tv po przetestowaniu w domu.
 

tdx

New member
Bez reklam
trebord napisał:
1. Nierównomiernie podświetlona matryca. Mianowicie pięć punktów na górnej krawędzi telewizora oraz pięć punktów na dolnej krawędzi telewizora. Z których 9 jest koloru jasno niebieskiego i jeden koloru żółtego na górnej krawędzi. Patrząc się na wprost nie jest najgorzej i opisane zjawisko można jakoś przełknąć. Ale wystarczy delikatnie zmienić kąt patrzenie i górne oraz dolne krawędzie zaczynają mocno świecić. Oczywiście zjawisko widoczne na ciemnych tłach.

często o tym pisaliśmy że kąty boczne to max w PSA/SPVA 22-25st

[youtube]NiGfltA7_bw[/youtube]

co do coludingu przykład na wprost
h6350-uniformity-medium.jpg


trebord napisał:
2. Lewa cześć matrycy bardziej świeci niż prawa na ciemnych scenach.

Ewidentna wada matrycy TV nie powinno tak być....

trebord napisał:
3. Słaba głębia ciemnych kolorów.

Rozumiem że piszemy o szarościach? Tryb obrazu, podświetlanie dynamiczne?
Przy kontraście 2637:1 ANSI? ciekawe co powiesz jak dostaniesz IPS

trebord napisał:
4. Przy przesuwaniu się kamery na meczu piłki nożnej widzę takie ciemniejsze słupy (ciemniejsza zieleń) idące od góry do dołu ekranu

banding to niestety zależy już od konkretnego modelu, dlatego zawsze polecam testować ten parametr w sklepie

trebord napisał:
1. Dość dobrze działający układ CMI.

CMR

trebord napisał:
Ciągle przywołuję z uporem maniaka mój samsung B650
ja po 32B650 (3,2K)>>40D7000 (5K)>>46F6500(3,5K) i widzę progress, natomiast co by być obiektywnym B i D które podałem miały UCP mój F i Twój H już tego nie ma a dawało to dużo...

trebord napisał:
Co 2-3 sekundy jest mocne "przycięcie"obrazu. Kurwica mnie bierze, że wydając około 3 tys. złotych dostaje się przysłowiowego bubla.

Nie wiem na jakim źródle, na jakich ustawieniach... Ale raczej najpierw piszesz potem szukasz przyczyny bo wcześniej napisałeś że CMR działa ok... A co do ceny to patrz wyżej :D

trebord napisał:
Zauważyłem, że należy zmienić tryb na sklepowy, oczywiście wówczas kasują się nastawy użytkownika, ale przycięcie ustępuję.
To już raczej masakra żeby na trybie sklepowym z popupami było ok, test płynności miarodajny wysyłałem Ci już na PW

trebord napisał:
Kolory mają taki fajny połysk, który od zawsze podobał mi się w samsungach.
I znowu to co Tobie się podobało w B650, to nie to co w H bo nie jest ultra clear

trebord napisał:
Planuję kupić dwa sensowne rowery
Chyba jednak nadal myślisz nad TV ;)

trebord napisał:
Czy kupiłbyś ode mnie czy w sklepie, to dostaniesz taki sam szajs.

To jest ta fantazja, która Cię poniosła i o której pisałem...
Ok 10szt serii H przewinęło się przez moje ręce i na żadnym nie ma takiej liczby usterek i wad, a testować TV uwielbiam :D

Mam nadzieję, że ten i post na PW odpowie na kilka postawionych przez Ciebie pytań...
I czekam na dalsze na PW może się jednak uda coś wybrać :D

pozdr
 

trebord

New member
Być może masz faktycznie jakiś wadliwy egzemplarz, a przekreślasz całego producenta. W innym wątku, kolega ma problemy z obrazem na nowym modelu Sharpa (dwa tv z rzędu) który kosztował prawie 3-razy tyle co twój, ale nikt nie odważyłby się wysnuć wniosku że Sharp jest złym telewizorem.
Jak uważasz że coś jest nie tak, to reklamuj sprzęt. Dobrze też jest dogadać się ze sprzedawcą czy jest możliwość zwrócenia tv po przetestowaniu w domu.
Ja krytykowałem mój model H6400. A swojego starego Samsunga nie sprzedałbym nawet za 5 tys. złotych :)
 

trebord

New member
Kolego tdx układ CMI działał na samym początku bardzo dobrze, również teraz działa bardzo dobrze, a przycięcia są niezależne od jego nastaw i pojawiły się w drugim dniu użytkowania. Pierwsze co robię to test płynności bo na tym punkcie mam fioła i w dniu zakupu czegoś takiego nie było.
Oczywiście reset do ustawień sklepowych daje fatalny obraz, ale to jest etap przejściowy. Po powrocie do ustawień użytkownika ustawiam z powrotem parametry obrazu i mam z głowy przycięcia na 3-4 godziny.

Jeśli chodzi o kolory to bardzo mi się podobają i dla mnie jest są ok po delikatnej kalibracji na tzw. "oko" na planszach testowych. Dużo bardziej podobają mi się niż w chwalonym SONY.

Gdyby nie clouding i te przycięcia (nie związane z CMI) telewizor jak na moje wymagania byłby bardzo dobrym wyborem.

Banding (czyli moje słupy) niech sobie będą. 90% oglądam filmy, a mecze oglądam jak grają nasi :) Więc to zjawisko jest w zupełności do zaakceptowania :)

Telewizor jutro jest odsyłany kurierem do zwrotu :)
 

tdx

New member
Bez reklam
CMI czy CMR?

Ja napisałem żeby nie wyciągać zbyt daleko idących wniosków...
Natomiast każdy ma prawo do własnej oceny
 

_slawek_

Member
Przycięcia to pewnie wina softu, pisałem na innym wątku że w moim 55H7000 po aktualizacji do wersji oprogramowanie 1108 (stało się to 8.05.2014) pojawiły się owe przycięcia ale u mnie ma to związek z CMR, gdyż przycięcia występują po ustawieniu CMR powyżej wyraźnego. Pozatym reszta super. Więc jak mogli to popsuć w sofcie to pewnie niedługo to poprawią, tym bardziej że jak u mnie pojawiła się wersja 1108 to na zagranicznych stronach już była 1109.3. Więc cierpliwie czekam.
 

yaroray

New member
Być może masz faktycznie jakiś wadliwy egzemplarz, a przekreślasz całego producenta. W innym wątku, kolega ma problemy z obrazem na nowym modelu Sharpa (dwa tv z rzędu) który kosztował prawie 3-razy tyle co twój, ale nikt nie odważyłby się wysnuć wniosku że Sharp jest złym telewizorem.
Jak uważasz że coś jest nie tak, to reklamuj sprzęt. Dobrze też jest dogadać się ze sprzedawcą czy jest możliwość zwrócenia tv po przetestowaniu w domu.
Ciekawe dlaczego tak bronisz Samsunga. Po otrzymaniu tak wadliwego telewizora również stwierdziłbym, że Samsung to szajs i może tak jest. Skoro nie potrafią prowadzić odpowiedniej kontroli jakości albo używają takich materiałów, które są na pograniczu działania bądź nie w zależności od egzemplarza, to co tu dużo mówić. Przykład, który podałeś kompletnie do mnie nie przemawia, bo co to oznacza? Wydasz 3000zł i nie możesz mieć pretensji, że telewizor ma wady? A jak wydasz 9000zł, to również jest to normalne, że z telewizorem jest coś nie tak? Moim zdaniem, jeżeli po wydaniu tylu pieniędzy, dostajesz takie badziewie, to wnioski o producencie również nasuwają się same. Czy to Samsung czy Sharp czy inny.

banding to niestety zależy już od konkretnego modelu, dlatego zawsze polecam testować ten parametr w sklepie
pozdr
Rozumiem, że masz na myśli egzemplarz. Skoro takie są cechy telewizorów Samsunga, że dwa z pozoru identyczne egzemplarze będą różnić się parametrami, to przykro mi bardzo, ale wnioski nasuwają się same, co można sądzić o takim producencie. Dla mnie coś takiego jest niedopuszczalne.

Nie mam zamiaru się z Wami kłócić, ani zaczepiać, jedynie wyraziłem swoje zdanie. Może zaczynamy się przyzwyczajać, że to co kupimy zaraz się zepsuje i jest szajsem, ale nie bójmy się nazywać rzeczy po imieniu, szajs to szajs.
 

dj crazy

New member
A według mnie biorąc modele różnych producentów w tym samym przedziale cenowym w każdym znajdziemy jakiś mankament np. W sony w829 w sklepie po podłączeniu pen drive długo myślał zanim zaladowal foldery gdzie h6700 zrobił to migiem... Każdy coś tam ma jeden to drugi tamto nie ma ideałów.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

tdx

New member
Bez reklam
Rozumiem, że masz na myśli egzemplarz. Skoro takie są cechy telewizorów Samsunga, że dwa z pozoru identyczne egzemplarze będą różnić się parametrami, to przykro mi bardzo, ale wnioski nasuwają się same, co można sądzić o takim producencie. Dla mnie coś takiego jest niedopuszczalne.

Nie mam zamiaru się z Wami kłócić, ani zaczepiać, jedynie wyraziłem swoje zdanie. Może zaczynamy się przyzwyczajać, że to co kupimy zaraz się zepsuje i jest szajsem, ale nie bójmy się nazywać rzeczy po imieniu, szajs to szajs.


yaroray to co napisałem spokojnie można odnieść do wszystkich marek TV LCD i dotyczy dużo większej liczby parametrów.... (patrz na przykładzie kalibracji i dlaczego ustawienia z 1 tv nie pasują do 2go)

Ale ponieważ piszę w tym temacie to moje słowa należy rozumieć tak: skoro kupujesz TV w sklepie stacjonarnym to poświęć te 3 minuty i sprawdź banding bo spokojnie go będzie widać jeśli jesteś na to uczulony, jeśli nie nie zauważysz tego też w domu...

PS zawsze możesz sobie kupić KN55S9C
 

yaroray

New member
A według mnie biorąc modele różnych producentów w tym samym przedziale cenowym w każdym znajdziemy jakiś mankament np. W sony w829 w sklepie po podłączeniu pen drive długo myślał zanim zaladowal foldery gdzie h6700 zrobił to migiem... Każdy coś tam ma jeden to drugi tamto nie ma ideałów.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Zależy o jaki mankament chodzi, jeżeli to cecha telewizora, np. coś wolno chodzi, czy coś założenia nie działa, np. obsługa jakiegoś formatu czy coś w tym stylu, to w porządku, bo to w każdym telewizorze będzie działać tak samo i można się o tym przekonać przed zakupem. Ale jeżeli dostaję telewizor, który po prostu ma wadę, której być nie powinno albo telewizory różnią się od siebie w zależności od egzemplarza, to nie powinno to mieć miejsca. Przecież nie będę zamawiał 10 telewizorów, żeby wybrać sobie najlepszy. W przypadku sprzedaży internetowej jest to problem, można oddawać kolejne telewizory, ale nie na tym rzecz polega.

Ale ponieważ piszę w tym temacie to moje słowa należy rozumieć tak: skoro kupujesz TV w sklepie stacjonarnym to poświęć te 3 minuty i sprawdź banding bo spokojnie go będzie widać jeśli jesteś na to uczulony, jeśli nie nie zauważysz tego też w domu...
Rozumiem i Twoja rada na pewno jest bardzo przydatna.

yaroray to co napisałem spokojnie można odnieść do wszystkich marek TV LCD i dotyczy dużo większej liczby parametrów.... (patrz na przykładzie kalibracji i dlaczego ustawienia z 1 tv nie pasują do 2go)

Wiem i niestety jest to załamujące. Ale nie brońmy Samsunga jakby był lepszy od innych. Jest po prostu tak samo beznadziejny jak inni. Może nie gorszy, ale pewnie i nie lepszy. Nie mówię tu o parametrach (zwłaszcza komercyjnych), ale o jakości wykonania, nie tylko zewnętrznej, ale przede wszystkim wewnętrznej.

PS zawsze możesz sobie kupić KN55S9C
Tutaj również bym polemizował. Co z tego, że przytoczony telewizor jest drogi, nowoczesny, niby zaawansowany technologicznie, skoro rozpadnie się po 3 latach... To, że jest drogi, wcale nie znaczy, że jest wysokiej jakości. To podejście typu: "Skoro stać Cię na tak drogi telewizor, to będzie Cię stać na następny, jak ten się rozleci".

Żebyście nie zrozumieli mnie źle, sam chcę kupić Samsunga, ale tylko dlatego, że posiada cechy, które mi odpowiadają, gdyby nie to, kupiłbym coś innego. Kupię go ze świadomością, że może być to szajs i z 5 letnią gwarancją, bo gdybym miał stracić tyle pieniędzy przez to, że rozpadnie się zaraz po gwarancji, to chyba bym wysadził jakiś sklep z telewizorami... Kiedyś wyznacznikiem jakości było dla mnie LG, nie wiem jak teraz, może też robią badziewie, ale i tak wolałbym dać zarobić Polakom niż komuś innemu (z powodu produkcji w Polsce).
 

dj crazy

New member
Kupowałem dwa 48h6640 i obydwa świecą równo nie widzę między nimi różnicy. Jeden miał trochę krzywo folie na obudowie naklejona :D

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

tdx

New member
Bez reklam
yaroray może założymy inny wątek i tam będziemy pisać bo coś te wątki o serii H strasznie się robią nie na temat :D
 

TV3D

New member
Bez reklam
Ten ciemny szary pasek co jest widoczny prawie przez całą dł. ekranu.

widać go szczególnie na białych tłach obrazu!
 
Ostatnia edycja:

dj crazy

New member
Ho wczoraj miałem jakieś demo w rozdzielczości 2k jakiś szybowiec w chmurach i wszędzie taki sam odcień równomierny nie mam czegoś takiego jak Ty.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry