Samsung UE48H6640 - no to jedziemy

Goompie

New member
Technicznie tak, kwestia wyglądu.
To ten sam TV robiony dla różnych sieci.
Kiedyś szło się do Media Markt i mówiło: "ale w Euro mają ten TV 500 złotych taniej" i wtedy w Media Markt obniżali cene o 500.
Teraz sobie wymyślili że dany model będzie dostępny tylko dla jednej sieci i w ten sposób radzą sobie z porównywarkami cen. Niby ten sam TV ale wygląda odrobine inaczej i ma inny symbol więc nie można czepiać sie ceny.
Wówczas sieć może gwarantować że u nich dany model jest najtaniej :)

Mi podoba sie bardziej 6640 i jego można kupić w Media Markt lub Saturn
6700 jest dostępny w Euro.

Mając do wyboru 6640, 6700 i 6400 - warto wybierać z dwóch pierwszych
 

Goompie

New member
A natywne odświeżanie w 6400 i 6640 jest takie samo?

6640 Media markt, Saturn
6700 Euro RTV AGD
i jeszcze jest to samo pod nazwą 6650 sprzedawane przez Media Expert :)
 

mars666

New member
Wszystkie modele serii 6xxx mają odświeżanie natywne matrycy 120 Hz. Jeżeli nie potrzebujesz Tunera Sat to nie ma sensu przepłacać. Chyba, że gdzieś w promocji trafisz.
 
pytanie na szybko który model lepszy h6640 czy h6700?
Pytanie drugie: czy h6400 różni się tylko od 6640 obecnością drugiego tunera sat?
Muszę kupić w poniedziałek ...

Modele H6640 i H6700 posiadają podwójne tunery, co umożliwia oglądanie jednego i nagrywanie drugiego programu.

Dzięki aplikacji Smart View 2 na PC przy tych modelach otrzymujemy dodatkowo drugi telewizor na laptopie lub stacjonarnym. Możemy na Tv oglądać jeden program a na np. bezprzewodowo w tej samej sieci na laptopie drugi program.
 

Lolek112

New member
Witam
To mój pierwszy post na forum, ale akurat znalazłem temat który idealnie pasuje do mojego problemu, a więc:
mam parę pytań odnośnie modelu ue48h6640,
do czego służą przyciski na pilocie multimedialnym oznaczające nagrywanie, pauzowanie, przewianie? Po kliknięciu w których z nich wyskakuje mi komunikat NIEDOSTĘPNY, tak samo dzieje się w przypadku przycisku GUIDE.
Wyczytałem w tym wątku że TV ma jakieś dwa dekodery co to znaczy? Ja posiadam dekoder od nc+ i muszę go jakoś podpinać inaczej?
I już ostatnie pytanie o aplikację smart view, pobrałem ją na komputer (na telefon mi się nie udało gdyż posiadam model htc one i nie mam możliwości połączenia się z TV ;( ) ale nie mogę kliknąć CONNECT to TV gdyż na samym środku mam pasek który w kółko się ładuje i ładuje.... Przyczyna jest pewnie po stronie laptopa zgadza się?

Dzięki z góry wam za pomoc!
Pozdrawiam
 

piteron

Active member
Bez reklam
Witaj
przyciski te służa do nagrywania odtwarzania tresci multimedialnych
podepnij dysk lub odpowiednio dużego i szybkiego pena Telewizor go sobie sformatuje i będziesz mógł nagrywać audycje
 

Lolek112

New member
Podłączyłem 64gb Pendrive 3.0 do wejścia nr 2 i nr 3 (w TV) odczytuje go bez problemu, ale przyciski nadal mi nie działają....

A co z tymi dekoderami jak to w końcu działa?
 

Lolek112

New member
no właśnie nic nie formatował...
Podłączyłem go i od razu pokazało się okienko w którym miałem 4 pola wyboru:
-wszystko
-zdjęcia
-muzyka
- i coś tam jeszcze

naciskałem na pilocie wszystkie przyciski, od nagrywania aż po pauze i stop (na jednym i drugim)
Nie wiem może to ma związek że mam podpięty dekoder nc+?

Może coś w ustawieniach muszę włączyć?
 
Ostatnia edycja:

piteron

Active member
Bez reklam
nie do konca wiem jak to jest z dekoderami(ja mam karte CI+) ale napisz jak masz podłączony dekoder,Nagrywanie jest tylko możliwe kanałów cyfrowych
 

Lolek112

New member
hmm dobrze wiedzieć bo zamierzałem i tak przejść na naziemną telewizję, tylko że z tyłu telewizora mam 3 wejścia na anteny do których mam podłączyć żeby wszystko działało tak jak należy (wraz z nagrywaniem obrazu)
 

pox

New member
Sory, ale czy to taki problem sięgnąć do instrukcji?
Nawet na TV wejścia antenowe są opisane i jest tylko jedno dedykowane do podłączenia anteny naziemnej.
 

Lolek112

New member
co racja to racja, czytam dokładnie instrukcje i tam 99% jest opisane.
Tylko jeszcze mam jedno małe pytanie którego nie ma w instrukcji...
Czy model ue48h6640 posiada opcję multiscreen? Jak tak to jak ją włączyć?
 
co racja to racja, czytam dokładnie instrukcje i tam 99% jest opisane.
Tylko jeszcze mam jedno małe pytanie którego nie ma w instrukcji...
Czy model ue48h6640 posiada opcję multiscreen? Jak tak to jak ją włączyć?

Niestety nie posiada. Dopiero model h7000 posiada tą funkcję. Z tego co zauważyłem model H6640 i H7000 są na tym samym firmwarze. Zadawałem już na forum pytanie czy jest możliwość aktywacji tej funkcji w Menu Serwisowym, ale odzewu brak.

UWAGA!!! Neonet w swoich ulotkach chwali się że model H6500 posiada funkcje MultiScreen, w rzeczywistości tej funkcji nie posiada, zgłosiłem uwagę do Samsunga, ale nie przejęli się tym.
 

Lolek112

New member
oki to wszystko jasne, dzięki śliczne za odpowiedź,
Ciekawi mnie jeszcze aspekt filmów 3d, tzn. czy macie jakieś stronki www z których można obejrzeć jakiś film 3d na tv?
Gdzieś wyczytałem że serwis youtube udostępnia "DUŻO?" nagrań w 3d, ale nie wiem jak ich wyszukać (chodzi mi tutaj o filmy pełnometrażowe)
I czy jak mam parę starych filmów 3d na hdd którego mogę podpiąć do tv to będzie mi działał obraz w 3d?
 
Do góry