Samsung UE48H6640 - no to jedziemy

tdx

New member
Bez reklam
To jest ten sam model i żadna z podstaw jego nie jest obrotowa, różnice to tylko:

6640 - media markt (podstawa na cienkich srebrnych nóżkach, pilot smart czarny)
6650 - "włączone niskie ceny" (podstawa i pilot jak wyżej)
6700 - Euro rtv (podstawa płaska srebrna, pilot smart srebrno czarny)

Jedyna różnica prócz wyglądu wg tego co zamieszcza producent to Dolby MS11 w serii 67xx, i Dolby MS10 w seriach 6xxx
 

Koowall

New member
Taaa...mi też chcieli wcisnąć tą Toshibę i Panasonica TX-47ESM651 wmawiając, że ten Samsung to gówno w porównaniu do nich.
 

Ghost91

New member
Koledzy mam 55" H6640 i zauważyłem że gdy są sceny dynamiczne jak np kamera biegnie wraz z jadącym samochodem z jego boku to zauważam, że ok 1/3 dolnego obrazu jakby się zaczyna mazać.

Nie wiem co z tym zrobić, bo jest to dosyć denerwujące. Kiedyś kiedy ślęczałem nad ustawieniami było OK, ale teraz gdy znów namieszałem z nudów :grin: nie potrafię dojść do tego aby upłynnić obraz aby takie rzeczy zniknęły. Pomoże ktoś?
 

RHJG

New member
Bez reklam
Ostatnio oglądałem fragmenty w nogę ligi hiszpańskiej,było beznadziejnie, tak był nagrany ten materiał, kręcenie,mieszanie nic by i tak nie dało ! a tylko pogorszyło....
 

Koowall

New member
Mam pytanko :)
Dzisiaj chciałem sobie podłączyć kolumny za pomocą kabla optycznego.
Po wykonaniu wszystkich czynności okazało się, że kolumny grają bardzo cicho...Skala jest na nich do 60 i przy 30 powinny już nieźle dawać, a dopiero od tego pułapu zaczynają grać bardzo cichutko. Sprawdzałem wszystkie ustawienia dźwięku w TV i niestety nic nie znalazłem :/ Ktoś pomoże ?
 

Koowall

New member
Mam ustawione PCM. Mam dostępne jeszcze DTS NEO ale tam tylko szum i nic więcej.
BTW czy ten tv obsługuje 24p?
 
Ostatnia edycja:

szymski

New member
A ja mam problem z pilotem, może ktoś też się z tym spotkał. Chodzi o Smart Control. Jeśli trochę sobie poleży, kilka, kilkanaście minut nie używany potem nie reaguje od razu. Po naciśnięciu któregoś z guzików mija kilka sekund zanim wykona polecenie. czasem to trwa dłużej, czasem krócej. Czasem w ogóle. Czy on nie jest przypadkiem popsuty?
 

tdx

New member
Bez reklam
Koowall obsługuje, a na DD nie jest głośniejszy?
szymski to pilot na BT, któremu dość szybko idą baterie może już czas ich wymianę...
 

szymski

New member
TV mam od kilku dni, baterie też już wymieniłem bez rezultatu. Mam wrażenie, że ten pilot jest uśpiony i czasem długo mu zajmuje wybudzenie. Nie wiem czy to poprawne zachowanie?
 

tdx

New member
Bez reklam
Sprawdź power na pilocie powinien reagować od razu gdyż to jedyny przycisk który działa na podczerwień. Jak też są opóźnienia to faktycznie coś jest nie tak.
Możesz ewentualnie raz jeszcze sparować pilota
 

szymski

New member
Właśnie sprawdziłem i Power działa od razu. Pilota już parowałem kilka razy. Nie wiem czy coś z tym robić czy taka jego uroda?
 

Koowall

New member
Koowall obsługuje, a na DD nie jest głośniejszy?
szymski to pilot na BT, któremu dość szybko idą baterie może już czas ich wymianę...

Mam tylko dostępnę PCM oraz DTS-NEO, ale jak pisałem przy tym drugim tylko szum i nic więcej.
Reszta niedostępna. Ja mam optyczny w DAC Converter wpięty i później mam chinchami do głośników.
 

tdx

New member
Bez reklam
aaa rozumiem, a to jest jakiś film czy z każdego źródła tak masz?

szymski raczej nie powinno być aż takich sporych lagów. Jedyne co mi przychodzi do głowy to spróbować zresetować ustawienia TV i spróbować jeszcze raz, albo sprawdzić czy z bliższej odległości działa lepiej...
 

Koowall

New member
aaa rozumiem, a to jest jakiś film czy z każdego źródła tak masz?

Z każdego źródła...jedyny sposób jaki mi przyszedł do głowy, żeby głośniki chodziły i nie było lip syncu, który mogę w TV zlikwidować.
Niestety PS4 przy ustawieniu 24p dla filmów cierpi na niego :/
 
Do góry