Epson EH-TW3200

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie pamiętam teraz i w tej chwili nie sprawdze, ale:
1. Zrobilem dokładnie tak samo :)
2. Naturalny i na tym ustawieniu poszła kalibracja
3. Nie pamietam w tej chwili, ale raczej nie
4. tu, by się nie rozpisywać odsyłam do Googla ;) to proste jak drut.
5. Tak, może przez to ciut wydłuże jej żywotność
6. Cos zmieniałem delikatnie ustawienia temperatury w Kelwinach i chyba coś w odcieniach skóry, na pewno też zmieniłem gammę, ale tak jak napisałem na początku, teraz nie jestem w stanie sprawdzić, ale to już indywidualne ustawienia
 

Bartek_S

New member
Dzięki.

Gdybyś na coś wpadł, to pisz, proszę. Jestem zupełnym laikiem na razie.

Chyba do momentu zakupu ekranu, wszystkie kalibracje u mnie nie mają na razie dużego sensu...

Co do tego 1080i, to nie rozumiem ustawień:
Sygnał z przeplotem (i) jest przekształcany na sygnał progresywny (p) przy użyciu metody odpowiedniej dla obrazu.
• Wyłączone : ustawienie idealne dla oglądania obrazów z dużą ilością ruchu.
• Video : idealne ustawienie do wyświetlania ogólnych obrazów wideo.
• Film/Automat. : wykonywana jest optymalna konwersja sygnału dla filmów, grafiki komputerowej i animacji.


Rozumiem, że dotyczy to tylko sygnału z TV?

Nie rozumiem też:
Wykrywanie ruchu: Należy wybrać tryb pracy konwersji progresywnej dla obrazów zawierających szybki lub wolny ruch. Im niższa wartość, tym tryb jest bardziej odpowiedni do wyświetlania nieruchomych obrazów. Im wyższa wartość, tym tryb jest bardziej odpowiedni do wyświetlania obrazów wideo.


Albo:
W przypadku sygnału wejściowego 1080p/24 Hz można wybrać projekcję typu 2-2 Redukcja lub 2-3 Redukcja. Wybranie wartości „Włączone” powoduje wybranie ustawienia 2-2 Redukcja.

I:
Automatyczne ustawienie: Umożliwia włączanie i wyłączanie funkcji automatycznej regulacji, która pozwala na automatyczne dostosowywanie optymalnych ustawień obrazu w przypadku zmiany sygnału wejściowego. Elementy automatycznie dostosowywane to „Traking”, „Pozycja” i „Synchronizacja”.
 

owain

New member
Witam, a ja nie chcąc zakładać nowego wątku zapytam o jakąś alternatywę w podobnych pieniążkach. Przymierzam się do przesiadki (po 7 niemal latach) z mojego projektora Sanyo Z5 na coś w full HD i jak na razie jedyna alternatywą do 5 tys zł jest Epson TW3200.
Moje wymagania to:
- 1080p
- głośność w trybie eco poniżej 24 db (ważne, Z5 miał 22 db i się przyzwyczaiłem;)
- lens shift
- LCD (może jestem konserwatystą, ale się przyzwyczaiłem, nie wiem czy na starość ufać DLP;)

Oczywiście w grę wchodzą ew. używane projektory, które wyszły ze sprzedaży. Myślałem o Sanyo Z2000 ale ponoć miał problemy z ostrością, poza tym każda niemal lampa do Z5 miała na białym tle różowawą poświatę (wypalanie się odbłyśnika lampy). Boję się, że do każdego modelu Sanyo tez tak może być. Przy Epsonie TW3200 martwi mnie gdzieniegdzie podnoszona awaryjności i problemy z serwisem. Kontrast czy moc lampy znaczenia nie mają, mam wszystko dobrze zaciemnione. Jest li jakaś alternatywa?;)
Czy może nie doczytałem, ale ktoś wie, czemu TW3200 skoczył z ceną z 3800 zł na 4600 zł w ciągu dwóch miesięcy?
 

pilinski

New member
Jak działa Epson EH-TW3200 przy większej odległości od ekranu?

Drodzy Forumowicze,

mam pomieszczenie, w którym projektor będzie oddalony od ekranu dokładnie o 6,4 metra.
Ekran nie może być szerszy niż 220cm.
Z tych dwóch danych wynika, że "throw ratio" musi być na poziomie >2.7

Jedynym projektorem w rozsądnej cenie jest EH-TW3200. Muszę się spieszyć z zakupem, bo dostępne są ostatnie sztuki z magazynu Epsona (model wycofany ze sprzedaży).

I tu pytanie: czy ktoś z posiadaczy tego modelu ma doświadczenie z tak dużą odległością od ekranu? Wg ProjectorCentral jasność ekranu to zaledwie 50 nitów (przy ScreenGain = 1.0)
A jak jest w praktyce??? Czy coś na ekranie widać? ;-)

Z góry dziękuję za podpowiedź.
M.
 
Do góry