Pierwszy wybór najtrudniejszy, projektor HD Ready

przemowroc

New member
Nie chciałem sie przechwalać:D, trudno mi porównywać oba projektory(hc3100 i tw680-słowo gigant odniosłem do wielkości urządzenia) rózne warunki pomieszczenia, wielkości obrazu(u mnie 160x100 u braciaka coś około 300x200 cm). Mitsubishi zdecydowanie polecam i można go wyrwac już za 5tysi choć tyle to bym nie dał za projektor(swoj wyrwałem z firmy za 2500zł z przebiegiem 370 godzin, bez gw i kartonu). Generalnie jestem zadowolony a niuanse w obrazie cóż na początku zachwyt, teraz zabawa ustawieniami za rok może full HD jak ceny będa odpowiedniejsze. Pozdrawiam
 

Meloman69

New member
Bez reklam
TW680 nie jest w stanie napędzić obrazu o szerokości 3,0 m! Wg mnie zbyt duuużo traci się na kontraście.
120 cali przekątnej - to maks dla tego projektora.
 

Obecny

New member
Jak narazie jestem w 98% przekonany do Sonyo Z5, zakupu mam zamiar dokonac pod koniec przyszlego tygodnia wiec czasu nie wiele do namyslu i ewentualnych zmian dlatego prosze wszystkich ktorzy mysla ze to zla decyzja by powiedzieli co wiedza :) dziekuje i pozdrawiam
 

darek64

New member
Montaż TW700

Mam problem z montażem TW700 na półce ściennej. Półka jest ruchoma (odchylana w poziomie) i obawiam sie zsunięcia projektora z platformy. Czy można go "przyśrubować" do płaskiej powierzchni? Moje obawy biorą się z minimalnego prześwitu (na oko około 1 mm w pozycji "przyśrubowany"), a pod spodem jest kratka (filtr powietrza?). Czy takie ustawienie nie spowoduje problemów?
 

tomek67

New member
darek64 napisał:
Moje obawy biorą się z minimalnego prześwitu (na oko około 1 mm w pozycji "przyśrubowany"), a pod spodem jest kratka (filtr powietrza?). Czy takie ustawienie nie spowoduje problemów?
Tzn. chcesz go przymocować do litej półki z prześwitem 1mmm ??
To nie jest dobry pomysł.
Projektor potrzebuje dobrego chłodzenia, od dołu czerpie powietrze.
Żarówka to droga zabawka, lepiej zapewnić jej dobre warunki chłodzenia.

 

Meloman69

New member
Bez reklam
Można zamontować projektor na specjalnych uchwytach, np. firmy Vogels (sam taki mam).
Każdy projektor ma pod spodem przygotowane fabrycznie otwory z gwintami właśnie do celów montażowych.
 

darek64

New member
Nie widziałem Vogelsa dedykowanego pod projektor w normalnej cenie (500-600 PLN za metalowy uchwyt to moim zdeniem kpina...). Poza tym większość modeli to modele sufitowe, a ja potrzebuję ścienny, chwytający od spodu.
 

darek64

New member
> Meloman69 >
jeśli masz na myśli Vogels EPW 6565, to:
1. abstrakcyjna cena,
2. brak ruchomego ramienia (wolałbym móc przesuwać około 0,5 m poziomo)
3. trzy ramiona montażowe - TW700 ma 4 otwory w układzie prostokąta...
 

Bambolo82

Banned
darek64 napisał:
Nie widziałem Vogelsa dedykowanego pod projektor w normalnej cenie (500-600 PLN za metalowy uchwyt to moim zdeniem kpina...). Poza tym większość modeli to modele sufitowe, a ja potrzebuję ścienny, chwytający od spodu.

Zgadzam się...ceny osprzetu do A/V w Polsce to kpina z ludzi z przy aktualnej cenie dolara i euro...mamy co prawda wolny rynek ale jako konsument i tak mam swoje zdanie.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
darek64 napisał:
> Meloman69 >
jeśli masz na myśli Vogels EPW 6565, to:
1. abstrakcyjna cena,
2. brak ruchomego ramienia (wolałbym móc przesuwać około 0,5 m poziomo)
3. trzy ramiona montażowe - TW700 ma 4 otwory w układzie prostokąta...

Czy to moja wina, że Vogels w Polsce tyle kosztuje?
Wg mnie jego uchwyty mają niezły design.
Vogels produkuje uchywty naścienne z RUCHOMYM ramieniem. Wiem, bo sam taki posiadam.
Na stronie Vogelsa można sprawdzić, czy dany model projektora można zamontować. 4 otwory w układzie prostokąta nie mają tutaj nic do rzeczy. Większość projektorów tak ma...
 

Bambolo82

Banned
A to przykład cen projektorów w USA:

http://www.projectorpeople.com/projectors/hometheater-specials.asp

Jak widać w USA za 1.425 $ (3192 zł) dostaniemy:
- projektor HD-Ready Mitsubishi HC1500
- 5 lat (!!!) gwarancji na projektor i 3,5 na lampę
- 92" ekran rozwijany ręcznie m-ki Da-lite High Contrast
- czarny uchwyt na projektor uniwersalny m-ki Sanus
- zestaw 2 kabli 12 m HDMI i Component m-ki Liberty
- odtwarzacz DVD m-ki Toshiba (!!!!) z HDMI

W Polsce sam projektor HC1500 jest niedostępny, natomiast niższy model HC1100 na skapiec.pl kosztuje najtaniej 3.098 zł (Podejrzewam że HC1500 wyceniono by na ok. 4000 zł). Dodajmy do tego chińską szmatę jaka jest ekran Da-lite (u nas pewnie "okazja" za 1000 zł), kable, uchwyt (u nas pewnie jakies kosmiczne 600 zł), no i DVD Toschiba z HDMI (w "powinni tego zabronic" z 400-500 zł).

Pozostawiam ku uwadze kupujacych w Polsce.

A dolar ciągle spada...
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
A to przykład cen projektorów w USA:

http://www.projectorpeople.com/projectors/hometheater-specials.asp

Jak widać w USA za 1.425 $ (3192 zł) dostaniemy:
- projektor HD-Ready Mitsubishi HC1500
- 5 lat (!!!) gwarancji na projektor i 3,5 na lampę
- 92" ekran rozwijany ręcznie m-ki Da-lite High Contrast
- czarny uchwyt na projektor uniwersalny m-ki Sanus
- zestaw 2 kabli 12 m HDMI i Component m-ki Liberty
- odtwarzacz DVD m-ki Toshiba (!!!!) z HDMI

W Polsce sam projektor HC1500 jest niedostępny, natomiast niższy model HC1100 na skapiec.pl kosztuje najtaniej 3.098 zł (Podejrzewam że HC1500 wyceniono by na ok. 4000 zł). Dodajmy do tego chińską szmatę jaka jest ekran Da-lite (u nas pewnie "okazja" za 1000 zł), kable, uchwyt (u nas pewnie jakies kosmiczne 600 zł), no i DVD Toschiba z HDMI (w "powinni tego zabronic" z 400-500 zł).

Pozostawiam ku uwadze kupujacych w Polsce.

A dolar ciągle spada...

Zakładając, że projektor z USA przywozi wujek lub kolega to ok, ale jeśli zamawiasz wysyłkowo to dolicz 22% VAT, którym obciążą Cię celnicy. A jeśli po jakimś czasie wyskoczy usterka, to projektor może służyć za podstawkę (i padnięcie lampy to najdrobniejszy problem w przypadku projektorów).
 

Meloman69

New member
Bez reklam
>>Bambolo82
Czemu czepiasz się tylko projektorów? To dotyczy WSZYSTKIEGO!
Całego sprzętu RTV, samochodów, mieszkań idt...
Nie odkrywasz ameryki... Ja sam zastanawiałem się nad kupnem TW2000 poprzez ebay, bo wk.... mnie polskie ceny.
Ale co jeżeli sprzęt się zepsuje??
 

tomek67

New member
Bambolo82 napisał:
Jak widać w USA za 1.425 $ (3192 zł) dostaniemy:
- projektor HD-Ready Mitsubishi HC1500
W Polsce sam projektor HC1500 jest niedostępny, natomiast niższy model HC1100 na skapiec.pl kosztuje najtaniej 3.098 zł (Podejrzewam że HC1500 wyceniono by na ok. 4000 zł).A dolar ciągle spada...
No akurat ja wolałbym HC1100. HC1500 ma wyższą jasność wg danych katalogowych, ale jest w tym "haczyk". Po prostu na kole kolorów ma on część białą. Przez to ma ciut mniejszy kontrast, pewnie kolory też w jakimś stopniu na tym cierpią.
 

lipa_ml

New member
tomek67 napisał:
No akurat ja wolałbym HC1100. HC1500 ma wyższą jasność wg danych katalogowych, ale jest w tym "haczyk". Po prostu na kole kolorów ma on część białą. Przez to ma ciut mniejszy kontrast, pewnie kolory też w jakimś stopniu na tym cierpią.
a ja bym nie kupił wogóle w usa bo wszystko pięknie jak działa 2-3 razy się coś zepsuje i co ? wysyłac ? bez sensu wole zapłacic "troche" wiecej i miec spokój , jak dla mnie takie okazje zawsze sie zle konczą .
 

owain

New member
Sanyo Z5

Otrzymałem wczoraj swoje Sanyo Z5... mam mieszane uczucia, w każdym razie krótkie info z pierwszych wrażeń...

Projektor jest wielki i ciężki. Jak juz tu wspominalem, oststnio duzo uzytkowalem sluzbowy TOSHIBA T90, który jest duzo mniejszy i kilka razy lzejszy, Sanyo z5 wyglada jak spora walizka i wazy 5 kg (tamta toshiba chyba ze 2 kg max)

Jakoś nigdzie nie znalazłem informacji o sposobie rzucania obrazu, do tej pory uzytowałem kilka projektorow i kazdy rzucal obraz tak, iz dolna krawedz byla nieco powyzej polozenia projektora, niestety Z5 rzuca obraz tak iż symetrycznie górna krawedz obrazu jest tyle powyzej pozycji projektora co dolna ponizej, w zwiazku z czym w łeb bierze koncepcja mocowania na suficie tylko musze go zamocowac na srodku ściany, tuz koło glowy (no chyba ze bede regulował na maxa lens ale chcialem tego uniknac)

Mialem kupiony fajny uchwyt sufitowy ale Z% ma wielkie otwory na śruby tak ze uchwyt musze rozwiercać (śruby wchodzace w spod projektora to fi 6)

dla mnie nieporozumieniem jest zakres powiększania projektora, szczególnie w kierunku małego ekranu, kto chciałby mieć z 4 metrów obraz wielkości 40 cali?

jakość obrazu nie powala, uztwaienia kolorystyczne inne niz normalne czy naturalne to porazka, mało inteligentne wyswietlanie obrazu z sygnału 4:3, jeśli ktos nie ma dvd HD lub nie kolekcjonuje tych kilku kanałów HD na patformach cyfrowych to nie ma sensu przepłacać, lepiej kupic najzwyklejszy projektor xga (we wspomnianej starej toshibie t-90 obraz był porównywalny jak nie lepszy, z tym ze efekt teczy zaczal byc nieznosny i oczy bolaly)

jest faktycznie cichy (najwiekszy plus) ale tylko w trybie eko, bo w normalnym ma chyba 10 dB wiecej (ponad 30), ma dwa wyjścia hdmi (jakie to ma znaczenie przy niskiej powszechności dvd hd czy tv hd) no i fajny bajer z zamykanym obiektywem (mniej sie pruszy).

Generalnie mam wrazenie ze przepłaciłem
 

owain

New member
Sanyo Z5

Otrzymałem wczoraj swoje Sanyo Z5... mam mieszane uczucia, w każdym razie krótkie info z pierwszych wrażeń...

Projektor jest wielki i ciężki. Jak juz tu wspominalem, oststnio duzo uzytkowalem sluzbowy TOSHIBA T90, który jest duzo mniejszy i kilka razy lzejszy, Sanyo z5 wyglada jak spora walizka i wazy 5 kg (tamta toshiba chyba ze 2 kg max)

Jakoś nigdzie nie znalazłem informacji o sposobie rzucania obrazu, do tej pory uzytowałem kilka projektorow i kazdy rzucal obraz tak, iz dolna krawedz byla nieco powyzej polozenia projektora, niestety Z5 rzuca obraz tak iż symetrycznie górna krawedz obrazu jest tyle powyzej pozycji projektora co dolna ponizej, w zwiazku z czym w łeb bierze koncepcja mocowania na suficie tylko musze go zamocowac na srodku ściany, tuz koło glowy (no chyba ze bede regulował na maxa lens ale chcialem tego uniknac)

Mialem kupiony fajny uchwyt sufitowy ale Z% ma wielkie otwory na śruby tak ze uchwyt musze rozwiercać (śruby wchodzace w spod projektora to fi 6)

dla mnie nieporozumieniem jest zakres powiększania projektora, szczególnie w kierunku małego ekranu, kto chciałby mieć z 4 metrów obraz wielkości 40 cali?

jakość obrazu nie powala, uztwaienia kolorystyczne inne niz normalne czy naturalne to porazka, mało inteligentne wyswietlanie obrazu z sygnału 4:3, jeśli ktos nie ma dvd HD lub nie kolekcjonuje tych kilku kanałów HD na patformach cyfrowych to nie ma sensu przepłacać, lepiej kupic najzwyklejszy projektor xga (we wspomnianej starej toshibie t-90 obraz był porównywalny jak nie lepszy, z tym ze efekt teczy zaczal byc nieznosny i oczy bolaly)

jest faktycznie cichy (najwiekszy plus) ale tylko w trybie eko, bo w normalnym ma chyba 10 dB wiecej (ponad 30), ma dwa wyjścia hdmi (jakie to ma znaczenie przy niskiej powszechności dvd hd czy tv hd) no i fajny bajer z zamykanym obiektywem (mniej sie pruszy).

Generalnie mam wrazenie ze przepłaciłem
 

Kenjiro

New member
Marudzisz. Z5 to projektor 720p i do tego sygnału przeznaczoony. Jeżeli nie masz odpowiedniego źródła to trzeba było kupić projektor do DVD...

Co do położenia obrazu - użyj lens shifta, po to jest aby go używać...

Ustawienia kolorystyczne Brillant Cinema jest najlepsze z fabrycznych do oglądania filmów. Naturalne i normalne nie nadają się zupełnie do filmów. Do Brilant i oglądania filmów potrzebne jest zaciemnienie pomieszczenia - inaczej to bez sensu.

Ja mam Z5 od 1.5 miesiąca i wyświeciłem na nim 68 godzin. Mam obraz 180 cm w podstawie w odległości 3 m i jestem bardzo zadowolony...
 
Do góry