Hdmi-dvi

piciuuu

New member
jestem posiadaczem Ati X1950PRO i Samsunga LE32R72B i niestety po podlaczeniu dvi-hdmi mam duzo gorszy obraz niz po d-sub, dodam ze sterowniki mam najnowsze wiec jednak nie u wszystkich zestaw ati+lcd dziala jak nalezy
 

maryś

Member
Witam.
piciuuu napisał:
jestem posiadaczem Ati X1950PRO i Samsunga LE32R72B i niestety po podlaczeniu dvi-hdmi mam duzo gorszy obraz niz po d-sub, dodam ze sterowniki mam najnowsze wiec jednak nie u wszystkich zestaw ati+lcd dziala jak nalezy
Karta graficzna AGP czy PCI-E ? (to nie ma znaczenia, tylko dla informacji),
Jakie sterowniki ? (nie zawsze najowsze są najlepsze, polecam Omegi),
Ciekawe, że pod DVI nie idzie tak jak trzeba.
Ja mam Shapphire ATI Radeon X800GTO AGPx8, P4 3GHz HT.
 

piciuuu

New member
Shapphire ATI Radeon 1950PRO PCI-E, ze sterownikami mialem duzy klopot - ciezko znalezc dzialajace pod win xp x64 :-( i niestety jestem zmuszony korzystac z ati 7.1, karta ma 2 wyjscia dvi, jak podlacze przez przejsciowke i d-sub to obraz jest rewelacyjny, a jak dvi-hdmi to fatalny, lekko rozmyty i nieostry, bialy kolor wyglada jak szary z lekka domieszka zoltego, moze to wina kabla dvi-hdmi...
maryś napisał:
Witam.
Karta graficzna AGP czy PCI-E ? (to nie ma znaczenia, tylko dla informacji),
Jakie sterowniki ? (nie zawsze najowsze są najlepsze, polecam Omegi),
Ciekawe, że pod DVI nie idzie tak jak trzeba.
Ja mam Shapphire ATI Radeon X800GTO AGPx8, P4 3GHz HT.
 

templarius

New member
Witam
czy ktos w Was podlaczal moze kompa do bravi v2500 kablem dvi-hdmi?jaki mozecie kabel polecic,czy warto jest wydac wiecej kasy na jakis markowy kabel?
 

adas7

Member
piciuuu napisał:
jestem posiadaczem Ati X1950PRO i Samsunga LE32R72B i niestety po podlaczeniu dvi-hdmi mam duzo gorszy obraz niz po d-sub, dodam ze sterowniki mam najnowsze wiec jednak nie u wszystkich zestaw ati+lcd dziala jak nalezy


ja tez mam 1950pro i LE32N71B i jest kicha na ekranie mam jeszcze LG32LE2r i tez zonk. Przy X800gt nawet gorzej bo obraz jest kompletnie nieczytelny

Ati musiało coś ostro zmascić, że się tak zachowują
 

jarwisz

New member
Bez reklam
templarius napisał:
Witam
czy ktos w Was podlaczal moze kompa do bravi v2500 kablem dvi-hdmi?jaki mozecie kabel polecic,czy warto jest wydac wiecej kasy na jakis markowy kabel?

Sony dobrze wspólpracuje po HDMI
ale zależy jaką masz k.graficzną - jak Ati to czytając większość postów zauważyłeś pewno że może być "nie OK"
jak masz GF to zapewne zwykły kabel Ci wystarczy a firmowy jak masz jakieś
żródła prądu obok TV i zależy Ci na jakości obrazu.

pozd
 

Mistic

New member
A może problem leży w kablu, jaki rodzaj DVI-D używasz bo DVI-D mamy 2 wersje, jest to DVI-D single link oraz DVI-D dual link, w DVI-D dual link dodatkowe piny przesyłają dane T.M.D.S czyli szybciej przesyłają dane cyfrowe.
Pozdrawiam.
 

szymen

New member
Mistic napisał:
A może problem leży w kablu, jaki rodzaj DVI-D używasz bo DVI-D mamy 2 wersje, jest to DVI-D single link oraz DVI-D dual link, w DVI-D dual link dodatkowe piny przesyłają dane T.M.D.S czyli szybciej przesyłają dane cyfrowe.
Pozdrawiam.
Wlasnie mam pytanie co do tego: czym sie rozni ten dual od single (jak duza jest roznica przesylu) oraz czy jesli mam w laptopie wyjscie DVI-D dual link (24+1 pin) to czy kablem DVI-D single l. / HDMI podlacze go do LCD Samsunga LE32R3 bez problemu? (laptop Asus F3JP-AS022 z karta Ati x1700)
 

dukez

New member
Witam mam tv panasonic TX-26LX60P uzywam do połączenia z komputerem kabla HDMI-DVI, karta graficzna jaką posiadam to gf 6600gt. Tlyko w jednej rozdzielczości co ustawie na komputerze obraz nie mruga na tv. Jest to rozdizelczość 1280X720 chyba z teog co pamiętam. Ale obraz jest przycięty tak jak u innych(nie widac np paska start). Czytam już troche o tym połączeniu i wszyscy piszą że ucnina obraz. Ale moje pytanie brzmi czy nie da się to zrobić żeby pulpit mieścił sie idealnie na tym tv? Prosze o pomoc :blagam:
 

obserwator

New member
Panowie/Panie

A może tak warto przeczytać instrukcje od swojego TV?

Bo na przykład w Samsungach Le seri S (czyli LE 27/32/37/40)

wyraźnie i kilkakrotnie jest napisane ze złącze hdmi/dvi w telewizorze NIE obsługuje sygnału z PC i nie należy go podłączac do PC ani karty graficznej z laptopa

przy natywnej rozdzielczosci mojego samsunga LE27s71 1360x768/60hz

podłączam swojego laptopa po wyjściu D-sub ustawiam w opcjach ekranu karty graf 1360x768 60hz i obraz jest bajka. z LCD korzystam nie tylko do ogladania TV czy filmów z peceta ale także do normalnej pracy z komputerem (www, word email itd) poprostu używam go czesto zamiast monitora lcd w laptopie.


standard 720p to 1280x720

wejscie HDMI w samsungu le27s71 obsługuje sygnały 480p 576p 720p i 1080i i nie obsługuje rozdzielczosci pośrednich

jaki jest sens podłaczac przez HDMI kompa i wymuszac 720p (1280x720)skoro na złączu D-SUB (VGA)mozna wygenerować najlepszą rozdzielczość dla tej matrycy czyli 1360x720 i wtedy LCD pracuje w swojej natywnej rozdzielczosci a to w przypadku obrazu z PC daje najepsze rezultaty.


Złącze DVI w komputerach jest od dawna i od dawna podłacza sie do niego monitory komputerowe dla uzykania lepszego sygnału niż z D-sub. bo nie ma konwersji sygnału cyfrowego na analogowy i potem w monitorze z analogowego na cyfrowy.
Wiec taki sposób wysyłania obrazu z komputera na monitor obowiązuje od dawna i nie jest dla inżynierów samsunga jakąś nowością a jednak jest chyba jakis powód ze napisali w instrukcji ze złącze HDMI/DVI(in) NIE obsługuje sygnału z PCta i nie należy go w ten sposób podłączać.
 

obserwator

New member
Panowie/Panie

A może tak warto przeczytać instrukcje od swojego TV?

Bo na przykład w Samsungach Le seri S (czyli LE 27/32/37/40)

wyraźnie i kilkakrotnie jest napisane ze złącze hdmi/dvi w telewizorze NIE obsługuje sygnału z PC i nie należy go podłączac do PC ani karty graficznej z laptopa

przy natywnej rozdzielczosci mojego samsunga LE27s71 1360x768/60hz

podłączam swojego laptopa po wyjściu D-sub ustawiam w opcjach ekranu karty graf 1360x768 60hz i obraz jest bajka. z LCD korzystam nie tylko do ogladania TV czy filmów z peceta ale także do normalnej pracy z komputerem (www, word email itd) poprostu używam go czesto zamiast monitora lcd w laptopie.


standard 720p to 1280x720

wejscie HDMI w samsungu le27s71 obsługuje sygnały 480p 576p 720p i 1080i - i nie obsługuje rozdzielczosci pośrednich

jaki jest sens podłaczac przez HDMI kompa i wymuszac 720p (1280x720) skoro na złączu D-SUB (VGA)mozna wygenerować najlepszą rozdzielczość dla tej matrycy czyli 1360x768 i wtedy LCD pracuje w swojej natywnej rozdzielczosci a to w przypadku obrazu z PC daje najepsze rezultaty.


Złącze DVI w komputerach jest od dawna i od dawna podłacza sie do niego monitory komputerowe dla uzykania lepszego sygnału niż z D-sub. bo nie ma konwersji sygnału cyfrowego na analogowy i potem w monitorze z analogowego na cyfrowy.
Wiec taki sposób wysyłania obrazu z komputera na monitor obowiązuje od dawna i nie jest dla inżynierów samsunga jakąś nowością a jednak jest chyba jakis powód ze napisali w instrukcji ze złącze HDMI/DVI(in) NIE obsługuje sygnału z PCta i nie należy go w ten sposób podłączać.



i druga sprawa w przypadku takich ekranów 27/32 cale które zazwyczaj mają rozdziałkę 1360x768 nie widzę zadnego sensu oglądania na nich materiału 1080i (1920x1080) i np sciaganie fimu fullhd z sieci który ma np. 25GB bo i tak ta rozdzielczość musi byc konwertowana w dół do obsługiwanej przez telewizor, a to już pogorszenie jakosci.
 
Ostatnia edycja:

szymen

New member
Omg :/ I moj problem zostal rozwiazany... Nie wiem dlaczego wczesniej nie zauwazylem tego przypisu, ze zlacze DVI nie obsluguje funkcji PC (w tym tv). Chociaz lepiej byloby gdyby obslugiwal...
A teraz kolejne pytanie: lepiej jest podlaczyc przez D-Sub czy przez S-VIDEO ? :p
 

PanLeon

New member
Panowie
a ja mam uwagę odnośnie kabli DVI-D <-> HDMI i wykorzystania ich do podłączenia PC do telewizora LCD (HD Ready!).
Skoro w tych telewizorach są gniazda HDMI typu A (19 pinowe)
http://telewizor.eu/hdmi.html to przecież nie ma znaczenia czy kabel z drugiej strony ma wtycznę DVI Dual czy Single. W końcu telewizor i tak nie odbierze drugiego kabnału TMDS. To tak z moich obserwacji - chyba że się mylę, to poproszę o sprostowanie :)

Pozdrawiam
PanLeon
 

bor@s

New member
obserwator napisał:
i druga sprawa w przypadku takich ekranów 27/32 cale które zazwyczaj mają rozdziałkę 1360x768 nie widzę zadnego sensu oglądania na nich materiału 1080i (1920x1080) i np sciaganie fimu fullhd z sieci który ma np. 25GB bo i tak ta rozdzielczość musi byc konwertowana w dół do obsługiwanej przez telewizor, a to już pogorszenie jakosci.

ze wszystkim powyżej 100% się zgadzam, z tym jednak nie. Puszczając materiał 720p (1280x720) na matrycy 1366x768 skaluje się w górę. Puszczającten sam materiał, ale 1080i na tej samej matrycy masz skalowanie w dół. Przy założeniu, że kompresja mpeg i pochodne rozmywają nieco obraz orazmatryca ma nieco większą rozdziałkę od 720p lepszej jakości obraz uzyskamy tą drugą drogą. Sprawdzone i przetestowane. Pomijam aspekt różnicy między i a p, co przy dynamicznych scenach w oryginale nagranych jako 50 kl/s może odmienić sytuację.
 

dukez

New member
Witam mam tv panasonic TX-26LX60P uzywam do połączenia z komputerem kabla HDMI-DVI, karta graficzna jaką posiadam to gf 6600gt. Tlyko w jednej rozdzielczości co ustawie na komputerze obraz nie mruga na tv. Jest to rozdizelczość 1280X720 chyba z teog co pamiętam. Ale obraz jest przycięty tak jak u innych(nie widac np paska start). Czytam już troche o tym połączeniu i wszyscy piszą że ucnina obraz. Ale moje pytanie brzmi czy nie da się to zrobić żeby pulpit mieścił sie idealnie na tym tv? Prosze o pomoc :blagam:
 

adas7

Member
Raczej nic nie poradzisz, ja próbowałem na szajsungu i lygy i miałem to samo. Przez hdmi tylko obraz interpolowany i rozciągnięty. Przez RGB idealnie, na tyle na ile pozwala RGB oczywiście. Teraz wiem że full HD nie kupie dopóki nie przyjde z kompem do sklepu i sam go nie przetestuje
 

Gollum

New member
witam
tak sobie readinguję co wy writingujecie i mam pytanie odnośnie mojego konfigu

telewizor hdready LG32LC25R
ten telewizor ma na duupce swoje HDMI, więc problem podłączenia dvi_z_pl===> hdmi_tv jest już praktycznie rozwiązany. jedyne acz zasadnicze pytanie brzmi:
czy ww model pozwala na puszczenie sygnału z PC? niestety ale instrukcja chyba ukryła przede mną tą informację

dźwięk
w PC mam zintegrowanego realteka na płycie głównej
Kod:
http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-k8nsc-939.html
ów karta jest wg opisu 8kanałowa. na tyle posiada 3x jack, czyli standard Line In, Line Out, Mic, które wg softu mogę użyć jako wyjścia dla systemu 5.1. chcialbym podłączyć komp pod dvd z kina domowego:
Posiadam takowy - model Samsung HT-TP33 lub HT-UP30. ważne co ma na tyle: a ma:
Kod:
http://img253.imageshack.us/img253/9170/aaauf6.jpg
po lewej mam podpięte 5 kolumn + subwoofer, po prawej tylko scart do tv chyba. wiec moje pytanie brzmi jak i jakie pociągnąć kable by uzyskać najlepszy dźwięk na tym zestawie i z tej karty muzycznej. wg moge z niej wydobyć dźwięk cyfrowy dzieki spdif ale kabla nie mam i nie wiem za bardzo jak co gdzie i czym połączyć.
wiec jakby ktos był na tyle znudzony to prosiłbym o to by doradził mi w kwestii dźwięku i kabli do jego połączenia, najlepiej w sposób
kablem takim i takim (tutaj link do allegro) podłącz to i to (nazwa złącza z dvd bądź kompa)
no i oczywiście ekonomia. kabel dvi-hdmi o długości mnie interesującej to wydatek ok 100zł i na to muszę przystać. jednakże zależy mi na tym, abym nie musiał wydac drugiej stówy na kabel, który sprawi, że tak na prawdę nie poczuję różnicy. chodzi mi o umiejętny dobór możliwości-cena-jakość.
Z góry dzieki.
 

keldorn

New member
HDMI-DVI problemy po podłączeniu...

Witam.

Niby to moj pierwszy post i nie lubie od razu biadolic, ale moze ktos tutaj bedzie mogł mi pomoc.

Od ponad miesiąca jestem szcześliwym posiadaczem telewizora LCD Philips 26PF3321/12. Do dzis ogladalem filmy z komputera poprzez sygnał analogowy (s-video<->SCART). Dzis dostałem kabel HDMI-DVI i mam malutki problem po podlaczeniu telewizora do komputera (W komputerze posiadam kartę graficzna ATI Radeon 9600). Po podlaczeniu i ustawieniu klonowania obrazu na telewizorze pojawiaja sie na czarnym tle czerwone, niebieskie i zielone kropki, które sobie skaczą po wszystkich czarnych elementach pulpitu. Nie wiem czym to moze byc spowodowane.
Oto co zrobilem na wlasna reke:
- Rozmawialem wstepnie ze sprzedawca kabla (dla informacji ma on dlugosc 10 metrów) i raczej wykluczyl jego uszkodzenie.
- Probowalem wielu opcji karty graficznej tj: rozne rozdzielczosci i rozne odświerzania monitora i komputera. Na dolnych rozdzielczosciach tj 800x600 dziala dobrze, nie mozna zauwazyc zadnych problemow. Jak zostanie przelaczone na rozdzielczosc np 1024x786 od razu zaczyna siac.
- Po podlaczeniu tylko telewizora na DVI a odlaczeniu monitora komputera ladnie smiga do rozdzielczosci 1200x960. W momencie jak podlacze monitor zaczyna siac znowu.
- probowalem z nowymi sterownikami do tej karty i niestety nic nie pomoglo.

Czy moze ktos sie spotkal z podobnym problemem? Jesli tak to z checia sie czegos dowiem.
 
Do góry