Plazma do 3500 zł - laik prosi o pomoc

don111

Banned
i dalej jest nic się nie zmieniło z plazmami migotanie zostało,powidoki,zużycie prądu,i grzanie się -/-miałem porównanie z samsungiem też w rozdzielczości komputerowej tak jak w/w panas i jakoś dalej nie mogę zejść na ziemię -/- Ceer co do KDL-32T3000 jest to stary model który wszedł na rynek w 2007r jak się nie mylę i ma tuner DVB-T i DVB-C mpeg-2 poczytaj sobie na temat wszystkich rodzajów DVB Digital Video Broadcasting ? Wikipedia, wolna encyklopedia -/- kowal801 u siebie w domu -/- tu jeszcze małą lekturkę proponuję na temat http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/49297-utrata-czerni-w-panasonicach-seria-na-2009-a.html

no to pogadaliśmy...

kwestie bezdyskusyjne:
pobór mocy - średnio podobny do LCD (za wyjątkiem LED), w zależności od modeli
grzanie się plazm - bzdura totalna, mój tv jest letni

kwestie dyskusyjne:
powidoki - nie mam ich, parę razy widziałem z ok 20cm zarysy chwilowe po menu dvd
wypalanie - przy normalnym użytkowaniu tv nie ma to prawa wystąpić
migotanie - przy 100hz nie widzę nic takiego, przy 50hz tak

jak chcesz wymienić argumenty to pisz sensownie, bo Twoje porównanie do plazmy Samsunga jest żenujące merytorycznie
coś tam widziałeś na rozdzielczości komputerowej, nie napiszesz jaki model, jakie ustawienia (50/100hz), jakie źródło sygnału (komputer czy coś innego o "rozdzielczości komputerowej) i co konkretnie porównywałeś (film, zdjęcia, a może kolorowe plansze ?) no i przede wszystkim gdzie to porównywałeś, bo może przechodziłeś w sklepie i tylko mignęło przed oczami
w sumie tego się właśnie domyślam albo i wcale nie widziałeś patrząc na poziom merytoryczny Twoich wypowiedzi

Ciekawie to wygląda, choc nie potrafię zrozumieć skąd bierze się cena odbiornika 50 calowego na takim poziomie? Co wpływa na to,ze taka przekątna jest tańsza od wielu mniejszych modeli? Gdzieś są słabe punkty? HD-ready wydaje się ryzykowne przy 50 calach...

Z tego co doczytałem, seria S panasonica raziła sobie b.dobrze ze skalowaniem obrazu SD (czyli to ten z kablówki jak sądzę?) - u mnie to będzie podstawa użytkowania tv. Czy ten model 50X10 równiez broni się na tym polu?

46'' Panasonic TX-P46S10E

Jakie są Wasze opinie o tym modelu? Jest nieco droższy od planowanej kwoty, ale byłbym skłonny tyle wydać...
S10 nie wypadnie lepiej od X10 na analogowym sygnale, jeśli już to będzie odwrotnie bo chyba miał ciut lepsze skalowanie właśnie ten tańszy (tak wynikało z testów)
najważniejszym kryterium doboru tv jest rozmiar matrycy, zastanów się czy chcesz mieć optymalny czy mniejszy ale lepszy o full hd tv (którego to i tak nie zobaczysz przy >3m na 46')
 
Ostatnia edycja:

Ceer

New member
Jest jeszcze trzecie wyjście - FHD na 50 " -

50'' Samsung PS50B530

Cena jest bardzo atrakcyjna, nie wiem czy to nie byłby najlepszy wybór.

W zasadzie dzisiejszy dzień na podsatwie info z tego forum skłania mnie w kierunku konkretnych 3 modeli:
- Samsung PS50B530
- Panasonic TX-P46S10E
- Panasonic 50X10

Cenowo wygrywa Samsung. Pytanie, czy warto dokładać do Panasonica?
No i napiszcie jeszcze raz proszę jednoznacznie, czy MUSZĘ mieć tuner cyfrowy DVB-C przy TV kablowej i czy rzeczywiście znacznie ogranicza to możliwości korzystania (uniemożliwia) w przyszłości z przekazu naziemnego przy braku DVB-T? Nie można tego załatwić jakimś zewnętrznym tunerem (obniża to jakoś jakość)?
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
nie wiem dokładnie jak wypada Samsung ze skalowaniem obrazu SD w porównaniu do Panasonica a to dosyć istotne przy SD, full hd jak mówiłem nie ma znaczenia przy tych warunkach (poza spokojnym sumieniem że w razie czego "jest")

do kablówki nie potrzebujesz żadnego tunera, ale i tak wszystkie rozpatrywane tv je posiadają :smile:
 

Ceer

New member
Prawdopodobnie zdecyduję się na model

TX-P50X10E

Tyle, że dotąd wspominaliśmy ogólnie o "50X10"
Możecie mi powiedzieć, jakie znaczenie maja oznaczenia pełne tego modelu - tzn. litery "TX" i "E" na końcu? Czy ta seria wyróżnia się czymś szczególnym od serii "Y"?

Pozostaje mi pewien niesmak z powodu planowanego zakupu BR i braku FHD na kupowanym Tv. Mam nadzieję, że z tych 3 m nie będzie to uciążliwe.
 
Ostatnia edycja:

LUPO78

Banned
przed zakupem tych 50 cali to najpierw proponuję pójść do sklepu i pooglądać z takiej odległości plazmę czy pasuje ci taka wielkość i ogarniasz gałą obraz :lol: to nic nie kosztuje,no może sam dojazd
 

Ceer

New member
To raczej oczywiste, ze nie kupie sprzętu bez osobistej inspekcji w sklepie ;)

Wlasnie w Mega Avansie poinformowano mnie, że seria E i Y różni się tylko kolorem (a ściślej paskiem na czarnej obudowie), a w Saturnie, że Y ma MPEG-4, gdzie E jedynie MPEG-2.

Zatem zostaje Y.
 

Ceer

New member
Doczytałem już wcześniej o tych problemach Panasonica.
Chciałbym jeszcze wiedzieć, czy zgłaszane na tym forum problemy z powidokami na Samsungu z czasem znikają. Użytkownicy b.chwalą ten model Samsunga, o którym pisałem poniżej, ale wszyscy zgłaszają dużą wrażliwośc w począ`tkowym okresie użytkowania, na wypalanie matrycy (czy jak tam się zwie `to zjawisko ;)) Wspomina się też, że z czasem jest lepiej, ale... na ile lepiej?

Czy w ogóle to wypalanie ma jakies trwałe skutki, czy dotyczy tylko (az!?) godzin? U mnie przez 50 % czasu idzie TVN 24 na Tv, więc nie wiem, czy wrażliwy na tym punkcie odbiornik jest dobrym wyjściem...
pozdrawiam wszystkich majacych cierpliwość dla takich zagubionych jak ja ;)


EDIT:
Wróciłem z rajdu po sklepach. Moim zdaniem plazmy nie wychodzą obronną ręką ze starcia z LCD. Jako podsumowanie powiem jedynie, że dalsze wątpliwości co do zakupu będę rozstrzygał w dziale LCD. Dzieki za pomocne rady, licze na dalsza pomoc w wyborze chyba jednak LCD.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
krótkie powidoki - oczywiście można usunąć. Jest taka opcja w menu Samsunga.
W Panasonicu nie ma takiej możliwości.
 

don111

Banned
krótkie powidoki - oczywiście można usunąć. Jest taka opcja w menu Samsunga.
W Panasonicu nie ma takiej możliwości.

żenada panie... żeby takie coś napisać
szkoda że nie dodałeś że w Panasonicu jak się już pojawią to zostają na stałe,a w Samsungu znikają po wybraniu tej ekskluzywnej opcji usuwania powidoków z menu :mrgreen:

@ Ceer
jeszcze chyba nikt nie wybrał plazmy na podstawie porównania w sklepie z LCD, zwłaszcza przy typowym, sklepowym oświetleniu...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
żenada to jest to że sugerujesz że jest taka opcja w Panasonicu - bo nie ma .
Ale jest z całą pewnością w Samsungu - polecam lekturę instrukcji.

001_P1090191.JPG


002_P1090195.JPG


003_P1090198.JPG


004_P1090199.JPG


005_P1090201.JPG


006_P1090202.JPG


007_P1090203.JPG



wystarczyło 10 min z zegarkiem w ręku w nowej plazmie 42x20 aby powstały - short shadow.
 
Ostatnia edycja:

boby7

Member
żenada to jest to że sugerujesz że jest taka opcja w Panasonicu - bo nie ma .
Ale jest z całą pewnością w Samsungu - polecam lekturę instrukcji.
IMHO don111 ma niestety rację. Żenadą jest takie formułowanie myśli, jakie miało miejsce w Twojej wypowiedzi. Manipulacja, czy braki w rozumieniu słów? Obstawiam to drugie, bo o celową manipulację Ciebie nie podejrzewam.

Napisałeś:
krótkie powidoki - oczywiście można usunąć. Jest taka opcja w menu Samsunga.
W Panasonicu nie ma takiej możliwości.

Z Twojej wypowiedzi może wynikać, że nie można (nie ma takiej możliwości) usunąć powidoków na telewizorach Panasonica. W telewizorach Samsunga jest możliwe usunięcie powidoków po wybraniu odpowiedniej opcji z menu telewizora.
Ceer pisze, że "jest kompletnym laikiem", a Ty mu sadzisz takie teksty? No to jak? Przyznaj się, proszę! Manipulacja, czy piszesz bezmyślnie?
 
Do góry