Utrata czerni w panasonicach Seria na 2009

tobas

New member
Ja mam model z 2009r. - P46S10. Żadnego zaniku czerni nie zauważyłem a TV gra u mnie już ponad 9 m-cy po kilka godzin dziennie. W dodatku nie oszczędzałem go od początku, nie bawiłem się w żadne wypalanie na pół gwizdka, tylko odrazu jechałem na ustawieniach fabrycznych a nawet podciągniętych nieco w górę - kontrast, jaskrawość i kolor.
 

yanky

New member
A ja mam swojego Panasonic'a od 5 m-c. Ponieważ używam w innym miejscu LCD (Samsunga) to bardzo "polubiłem" dość intensywne parametry obrazu. Dlatego wszystkie ustawienia w menu plazmy tak ustawiłem od 1-go dnia, aby mieć zadowalający mnie obraz (bez oszczędzania i łagodnego traktowania telewizora). Teraz po tych kilku miesiącach mogę stwierdzić, że jest lepiej niż było na początku zarówno z czernią jak i z kolorami. Telewizor zwyczajnie "dojrzał", albo dotarł się jak wolą inni.
 

pawelx39

New member
Telewizor po 3-mc pracy 1050 godzin .TX-50g10e .Poziom czerni przez ten okres bardzo się wachał od głębokiej do mlecznej .Tv pracował np 100h mleczna czerń następnie 20 h głęboka czerń następnie 50 h średnia czerń .
Obecnie znacznie poprawiła się ostrość obrazu i kolory niż na począdku eksploatacji od około 500 h tak jest .Ogólnie jestem z tv zadowolony nie ma porównania dla mnie do lcd którego miałem wcześniej .Problem powidoków nie występuje .Obaraz z blu ray full hd i Telewizji N jest płynny i wzorowy .
 

Tomaszz

New member
Telewizor po 3-mc pracy 1050 godzin .TX-50g10e .Poziom czerni przez ten okres bardzo się wachał od głębokiej do mlecznej .Tv pracował np 100h mleczna czerń następnie 20 h głęboka czerń następnie 50 h średnia czerń .
Obecnie znacznie poprawiła się ostrość obrazu i kolory niż na począdku eksploatacji od około 500 h tak jest .Ogólnie jestem z tv zadowolony nie ma porównania dla mnie do lcd którego miałem wcześniej .Problem powidoków nie występuje .Obaraz z blu ray full hd i Telewizji N jest płynny i wzorowy .

Przecież nawet na amerykańskim forum piszą, że utrata czerni jest bardzo ciężka do zobaczenia podczas normalnego użytkowania i dlatego robią pomiary, a Ty widzisz, aż taką wielką różnicę :eek::hmm: Robiłeś pomiary?
Może masz włączony tryb ECO? Poziom czerni zdecydowanie się różni jak świeci słońce, w porównaniu do dnia pochmurnego, nie mówiąc o nocy.

Przy okazji mam pytanie czy ty dzień w dzień używasz telewizora przez 11,6666 godzin dziennie????????????????
 
Ostatnia edycja:

pawelx39

New member
Przecież nawet na amerykańskim forum piszą, że utrata czerni jest bardzo ciężka do zobaczenia podczas normalnego użytkowania i dlatego robią pomiary, a Ty widzisz, aż taką wielką różnicę :eek::hmm: Robiłeś pomiary?
Może masz włączony tryb ECO? Poziom czerni zdecydowanie się różni jak świeci słońce, w porównaniu do dnia pochmurnego, nie mówiąc o nocy.

Przy okazji mam pytanie czy ty dzień w dzień używasz telewizora przez 11,6666 godzin dziennie????????????????
Telewizor działa 12 h na dobę dokładnie śledziłem stan obrazu w czasie ekspaloatacji w szczególności obszary ciemne jak przedmioty ,nocne tła otoczenia ,oglądam programy cykliczne np seriale i poznaje że dany serial ma inny poziom czerni w danym tygodniu .Postawiłem główny nacisk na obserwacje tych zjawisk i mój wzrok tak się wyćwiczył że poznaje różnice w poziomie czerni na Panasonic TX-P50G10 wiem że gdy TV osiągnie 3500 h pracy czerń się ustabilizuje na jednym poziomie gdyż nie będzie automatycznej regulacji napięć TV .Będe zdawał relacje ze swoich obserwacji co 1000 h .Pozdrawiam .
 

pawelx39

New member
Tryb Eco wyłączony
Parametry obrazu ustawione idealnie przez 2-mc ustawiałem różne opcje aby było idealnie bo najbardziej cenie najwyższą jakość w temacie audio-video
 

gebolek

Banned
Telewizor działa 12 h na dobę dokładnie śledziłem stan obrazu w czasie ekspaloatacji w szczególności obszary ciemne jak przedmioty ,nocne tła otoczenia ,oglądam programy cykliczne np seriale i poznaje że dany serial ma inny poziom czerni w danym tygodniu .Postawiłem główny nacisk na obserwacje tych zjawisk i mój wzrok tak się wyćwiczył że poznaje różnice w poziomie czerni na Panasonic TX-P50G10 wiem że gdy TV osiągnie 3500 h pracy czerń się ustabilizuje na jednym poziomie gdyż nie będzie automatycznej regulacji napięć TV .Będe zdawał relacje ze swoich obserwacji co 1000 h .Pozdrawiam .


Robisz coś poza śledzeniem stanu obrazu?:grin:
 

tobas

New member
pawelx39 mówisz o ustawieniach serwisowych (menu serwisowe) czy z poziomu użytkownika?
Jak serwisowych to pochwal się co i jak ustawić żeby wszyscy mogli cieszyć się dobrodziejstwem tv.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Napiszę po raz kolejny, chociaż ten temat już mnie nieco nudzi. Mojej 42S10 stuknie za miesiąc rok. Mam już przejechane niemalże trzy tysiące godzin i nie widzę żadnej różnicy w reprodukcji czerni.

Szczerze powiedziawszy jak dla mnie ten temat nadaje się tylko do zamknięcia, bo niepotrzebnie robi ludziom wodę z mózgów. Pozdr.
 

pawelx39

New member
Ustawienia z poziomu użytkownika platforma N
Rodzaj obrazu Normalny ( kinowy jest dla mnie za mdły )
Kontrast 38
Jasność 0
Kolor 27
Ostrość 8
Balans bieli Normalny
Sterowanie kolarami Włączony
x.v colur Auto
Tryb Eco Wyłączony
Gamma 2.2
Obecnie w okresie 1000 h -1055 h 201 uruchomień pracy tv czerń się nie wacha stoi na zadawalającym poziomie oby tak dalej .Praca odbiornika non-stop 12-16 h na dobę zużycie energi około 300 W na godzinę ( katalogowo 425 ) gdy nastąpi znacząca zmiana czerni dam znać
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Jeden napisze, że jest znudzony, drugi, że mu się robi wodę z mózgu a trzeci podziękuje za informacje, bo nie był świadom, że takie rzeczy mogą się dziać...

Pozdrowienia!
 

matias2004

New member
Właśnie , dzięki testom iphonowym lub wykresom z małymi niebieskimi kropkami sąsiadującymi z kropkami żołtymi użytkownicy mogą się przekonać że problem jest poważny mimo że wydaje im się zupełnie inaczej.Tych 3 użytkowników z zagranicznych boardów nie może się mylić , znaczy ich sprzet do pomiaru stopnia szarości.Są to zwykli użytkownicy plazm panasa , tyle tylko że dobrze wyposazeni w sprzet pomiarowy.

Google tlumacz:
sony przyslac sprzet i powiedziec zle o firma inna , kazac robic zla wiadomosc.

 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Pięknie spłyciłeś temat. Idąc tym tropem równie dobrze można byłoby odpuścić sobie lekturę niemal wszystkich testów czy porównań...

Po tym co zobaczyłem na swojej plazmie to będąc w trakcie kupowania następnej będę przynajmniej bardziej świadomy czego mogę się spodziewać. Ale oczywiście nie zależy mi na tym aby ktokolwiek się ze mną zgadzał lub wierzył "na słowo" ;)

Pozdrowienia!
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
No i super, cieszę się razem z tobą, naprawdę :) Znajomy ma jeszcze starszy model niż twój (PV60) i też nic podobnego się nie wydarzyło. Poza tym myślę, że wiesz, że takich rzeczy reklamować się nie da. Wynika to choćby z informacji zawartych chyba w tym wątku ;)

Pozdrowienia!
 

tobas

New member
Utrata czerni to jakaś bzdura - bynajmniej w moim przypadku nic podobnego nie zaobserwowałem.
Ale myślałem że pawelx39 modyfikował coś przez ustawienia serwisowe w jakości obrazu i podpowie co można udoskonalić żeby poprawić i tak już dobry obraz ;)
 

TVTV

New member
"Ustawienia z poziomu użytkownika platforma N
Rodzaj obrazu Normalny ( kinowy jest dla mnie za mdły )
Kontrast 38
Jasność 0
Kolor 27
Ostrość 8
Balans bieli Normalny
Sterowanie kolarami Włączony
x.v colur Auto
Tryb Eco Wyłączony
Gamma 2.2"




Przepraszam.... a gdzie w S20 ustawia się gammę?
 
Do góry