Kierownica do ps3

Rainder

New member
Zależy jaki masz budżet na kierownice, chyba że chcesz kupić taką naprawde dobrą kiere, więc nie pozostaje nic innego polecić jak Logitech G25 wydatek około 900zł. Oczywiście są dużo tańsze kierownice jak np. bardzo dobra Logitech Driving Force Pro, sam zastanawiam się nad kupnem właśnie tej kiery, Wydatek około 350zł. Innych Ci nie polece bo tylko tymi się interesowałem :p.
 

marcin0903

New member
Ja miałem kierownicę Driving Force Pro - naprawde dobra kierownica , Force Feedback, obroty o 900 stopni, ładne wykonanie. Grałem też na G25 :D, poprostu bajka jeżdzić na takim czymś, ale ja bym nie dał 900 zł za kierownice :rolleyes:
 

kts

New member
.... wlaśnie panowie czy sa już lub w najbliższym czasie bedą kiery
bezprzewodowe do PS3? Te wszystkie "kablerony" denerwują i to mocno....:(

Pozdrawiam
 

sidnej

New member
Ja posiadam Logitech Driving Force Pro i spawuje sie bardzo dobrze (juz ma 1 rok) pięknie śmiga na Colinie dirt, Gran turismo i innych gierkach.
Mogę śmiało polecic no i cena to ok 400 zł nowa
 

preston

New member
To bardzo dobra kierownica uznanej firmy Thrustmaster,to jedna z najlepszych w tej cenie,ta kierownica nie ma takiego kątu obrotu(180 stopni) jak DFP(900) i nie ma Force Feedback i manetki zmiany biegów.Poczytaj o kierownicach na simracing.pl a dużo się dowiesz.Jak już to kupuje się kierownice firm: Saitek,Microsoft,Thrustmaster,Logitech(tylko Momo force,DFP i G25).
 

Adix

New member
Smialo bierz Driving Force Pro. Mam ja pol roku i nie zamienilbym na nic innego. G25 to przesada, kto w grach bedzie uzywal skrzyni w ukladzie "H",albo pedalu sprzegla. Ponadto DFP mozesz smialo podlaczyc do PC(g25 zreszta tez).
 

Dymis

New member
Oj,
ja myślę, że układ H + dodatkowy pedał sprzęgła dodaje ogromnego uroku każdej grze, a już szczególnie typowym symulatorom.
Jeżeli miałbym te 1000zł bez zastanowienia brałbym G25, jeżeli natomiast budżet by mi na to nie pozwolił pozostaje również świetna DFP.
 

Dymis

New member
Odgrzałem, ponieważ zastanawiam się nad zakupem kiery, tyle, że kompletnie nie wiem co wybrać i czy warto wydać te 800zł na g25.
 

Bambolo82

Banned
Jasne, że warto. Wrażenia z gry w Gran Turismo 5 Prologue dla której ta kierownica została specjalnie stworzona, z włączonym sprzęgłem (!!!) są nie do opisania. No i ta skrzynia biegów "H". To już prawdziwa symulacja jazdy samochodem, do tego tuningowanym "na żywo" w trakcie jazdy za pomoca pokrętła na dedykowanych do Gran Turismo kierownicach Logitech'a. ORGAZM!!! :D :D :D

Jeżeli ciebie tylko stać na taki luksus (800 zł), BIERZ!
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ostatnio na IBOODzie była Logitech GT coś tam, jeden model niżej od G25 za 219 zł - w tym przypadku kupno G25 raczej średnio wychodzi.

Pozdrawiam,
 

Bambolo82

Banned
Masta_J napisał:
Ostatnio na IBOODzie była Logitech GT coś tam, jeden model niżej od G25 za 219 zł - w tym przypadku kupno G25 raczej średnio wychodzi.

Pozdrawiam,

Logitech GT to również kierownica oficjalna i dedykowana do Gran Turismo 5 Prologue (ma bajeranckie logo Gran Turismo 5 Prologue, 900 stopni obrotu oraz pokrętło do sterowania tuningiem w trakcie jazdy jak w wersji G25), ale nie ma sprzęgła i chyba też układu "H" drążka zmiany biegów!!!

Także, jak bym brał tylko G25, włąśnie dla sprzęgła i realistycznej skrzyni biegów!
 

dienekes' shade

New member
Heh, a od kiedy G25 posiada pokrętło do zmiany ustawień samochodu w trakcie jazdy? :rolleyes: Ten element występuje wyłącznie w DF GT.

Po co pisać o czymś, czego się nawet (najwyraźniej) na oczy nie widziało? A może ten "ORGAZM" zaburzył zmysł postrzegania?

Niewiarygodne, gość kompromitację ma we krwi :mrgreen:.
 

Arek

Member
dienekes' shade napisał:
Heh, a od kiedy G25 posiada pokrętło do zmiany ustawień samochodu w trakcie jazdy? :rolleyes: Ten element występuje wyłącznie w DF GT.

Jak dobrze pamiętam, to używasz własnie DF GT. Też o niej myślę, tylko czy nie szkoda że brakuje tam sprzęgła? Jak to się ma do wrażeń z jazdy?
I jeszcze, czy da się przedłużyć lub wymienić kabel w tej kierownicy aby używac jej z 5 metrów ?

podłączę się pod kotleta :mrgreen:
 

dienekes' shade

New member
Arku, pamięć Cię nie myli - jestem szczęśliwym posiadaczem kierownicy Logitech DF GT :). Nosiłem się z zamiarem kupna G25, ale że Święty Mikołaj był szybszy w tym przedmiocie, zostałem przy niższym modelu. Z oczywistych względów ;)

Co do obecności sprzęgła, to należy pamiętać, że na ps3, na chwilę obecną, tylko jeden tytuł je wykorzystuje - GT5:p. Nadto, ręczna skrzynia biegów, o czym każdy fan motoryzacji wie, powoli odchodzi o lamusa. Stąd, jadąc "maskotką" tejże gry - Nissanem GTR i korzystając ze sprzęgła, mocno rozmijałbyś się z prawdą :D

Naturalnie, lepiej jest posiadać alternatywę, z uwagi na lwią część "konserwatywnie uposażonych" samochodów, jednakże, prócz flagowca Polyphony (i symulatorów na PC) nic z nim nie zrobisz.

Sama "skrzynia biegów" jest najsłabszym elementem G 25, co potwierdzą sami posiadacze, ale ów fakt jest również zauważalny przy pierwszym kontakcie (o ile ktoś wie, co jest czym i do czego służy, hehe :mrgreen:) .

Bez wątpienia G 25 to najlepsze, co możesz kupić i jeśli jesteś zadeklarowanym fanem poważnego ścigania, rozważ i tę opcję.

O obu kierownicach rozpisywałem się parokrotnie, odszukaj więc tamte posty, jeśli chcesz wiedzieć więcej.

Właśnie zrobiłem platynę w Ferrari Challenge Trofeo Pirelli. Na DF GT, naturalnie. Uff, to był wyczyn :cool:

Ps. Myślę, że przeciętnie uzdolniony elektryk poradzi sobie z wymianą przewodu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry