PS3 raczej tak jak PS2 rozczarowanie

wolk13

New member
Witam. Zawiodłem sie konsolą PS3. Grałem w gre Motorstorm czy jakoś tak. Niby wypas grafa ale jedno powiem ze to dopiero początki. Ludzie to jest grafa która jest na PC w CmR DIRT. Podziwiam ludzi co twierdzą ze to przełom w grach. Zgodzę się ale jeszcze nie teraz. Musi tak jak w przypadku PS2 minąć rok lub dwa aby gry wyglądały jak na nową generację przystało. Co z tego że jest HDMI to jest tylko gadzet co poprawia jakość obrazu ale gry wyglądają podobnie co na PS2 no może trochę więcej zastosowano obliczeń ( czyli rozsypka, odpadające częśći i prędkość fps oraz dalszy horyzont ) ale to jest nic. Bieda i jeszcze raz bieda. Już za jakiś czas pojawią siętytuły co będą wymiatać ale na dzień dzisiajszy jeszcze można się wstrzymać z zakupem tej konsoli ( oczywiście jeżeli ktos uż posiada PS2 lub XBOXa. Ja zakupu dokonam dopiero za rok i napewno bedzie to ps3:eek:k:
 

reters

New member
Hi,hi to akurat jest cytat przy okazjii testu gry Heavenly sword w psx extreme;) Komentarza do tego nie trzeba:) Ale wolk13 ma racje ze ps3 dopiero pokaze swoje prawdziwe mozliwosci za pare ladnych miesiecy:-D
 

lbk

New member
wolk13 napisał:
Witam. Zawiodłem sie konsolą PS3. Grałem w gre Motorstorm czy jakoś tak. Niby wypas grafa ale jedno powiem ze to dopiero początki. Ludzie to jest grafa która jest na PC w CmR DIRT. Podziwiam ludzi co twierdzą ze to przełom w grach. Zgodzę się ale jeszcze nie teraz. Musi tak jak w przypadku PS2 minąć rok lub dwa aby gry wyglądały jak na nową generację przystało.:

PS3 to moja pierwsza konsola i też spodziewałem się wiecej, ale chyba troszku przesadzasz. Wydajesz osądy na podstawie jednej gry. Może widziałeś ją na zwykłym CRT, bo dla mnie wygląda co najmniej bardzo dobrze. Proponuję zagrać w demo Hevenly Sword, zobaczyc trailery z GT5 i wtedy się wypowiedzieć. Co do PC, to graficznie "łykną" konsole (jak nie za rok to za dwa) - wcale mnie to nie dziwi.
 

Eldandil

New member
lbk napisał:
Co do PC, to graficznie "łykną" konsole (jak nie za rok to za dwa) - wcale mnie to nie dziwi.

Najnowsze karty graficzne już mają większe możliwości niż konsole, tylko jakim kosztem? Sama grafa kosztuje więcej niż PS3, do tego mocny procek (żeby dorównał temu z PS3 - co i tak na razie się nie uda), tony pamięci, legalna vista (może jeszcze ultimate box?) i załamać się można. A za pół roku trzeba kupować wszystko od nowa żeby być na topie. Trochę to wszystko chore.
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
No takie już zycie :) tak samo mozna porównywac auta... ze trzeba zmieniac co rok zeby moc kozaczyc, ale przeciez nie o to chodzi... Niestety wiekszosc z nas sie nie urodzila bardzo bogato...
 

lbk

New member
Eldandil napisał:
A za pół roku trzeba kupować wszystko od nowa żeby być na topie. Trochę to wszystko chore.

i w 100% się z Tobą zgadzam. Doszedłem do wniosku, ze szkoda kasy na kolejne upgrade i nadszedł czas PS3.

Kuba_ps2 napisał:
No takie już zycie tak samo mozna porównywac auta... ze trzeba zmieniac co rok zeby moc kozaczyc

no z tym porównaniem to chyba troszkę nie trafiłeś ;)
 

arsenal

Moderator
VIP
Dajcie spokój z graniem na PC. Ja wolę grać niż wydawać 1,5 klocka na nową "grafę"co rok.

Czy Heavenly Sword zje X'a z zasilaczem? Dam wam znać za tydzień gdy pogram w pełnego Bioshock'a :krol::cool:
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
Popieram w 100% mam na pokladzie mocny sprzet (to co w podpisie) i gra która ma rozsadne wymagnia 1gb ramu procesor 1.4ghz oraz grafike 128 na full detalach i tak dobrze nie smiga to lekka przesada, a za taki komputer trzeba wrzucic minimum 2000zl a kupujac konsole za ta kase, gry smigaja az milo :)
 

tokland

New member
Playstation 3

Mam sprzet taki ze niektórym zabiło by mocniej serce ale nie gram nie ma teraz zadnych dobrych gier Geforce 8800 gtx BFG OC2 Patriot 2x2gb Eizo 2441 Core duo 6600 i do tego XBOX 360
 

pigabriel

New member
Cena PS3?

Jak przewidujecie cene na przyszłość, do jakiej wartości może spaść w najbliższym czasie? Planuję zakup na koniec września i wiadomo każdy chciałby jak najtaniej :)
 

tokland

New member
Playstation 3

Prawdopodobnie cena wogle PS3 nie spadnie miałem ja tydzień sprzedałem po dosłownie 7 dniach na Allegro mi się nie podoba PS3 wolę xboxa 360
 

Hawkmoon

New member
wiecie, sam jestem zwolennikiem ps3, ale w swoich kalkulacjach (tych dotyczących kosztów) maniachy konsol zapominają zawsze o jednym aspekcie... mianowicie kosztach późniejszego grania... gra na pieca dziś to koszt wachający się od 40 do 120 zł (i to z dużą przewagą gier jednak poniżej 100 zeta). Gry na konsole to rzadko kiedy wydatek poniżej 190 zł... Wiadomo, kwestia zaniedbań w lokalizacji gier konsolowych, przez co żaden dystrybutor nie może dostosowac cen gier do polskich realiów... pytanie jednak ile gier maksymalnie można kupowac rocznie, aby konsola była wciąż opłacalnym zakupem, zwłaszcza przy założeniu, że przy obecnym rozwoju techniki piece prawdopodobnie najpóźniej w ciągu 2-3 lat odskoczą konsolom??? No właśnie... tylko za konsolami przemawiają inne czynniki, których się już na złotówki nie da przeliczyc (na przykład przyjemnośc z grania), nie zmienia to jednak faktu, że używanie kryterium wydatków przez zwolenników konsol, to póki co zakrawa niestety na żart... do tego kiepski... Pozostaje zachowac chłodny umysł i wybrac sprzęt adekwatny do potrzeb a nie do "potencjalnych" możliwości...
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
Hawkmoon napisał:
wiecie, sam jestem zwolennikiem ps3, ale w swoich kalkulacjach (tych dotyczących kosztów) maniachy konsol zapominają zawsze o jednym aspekcie... mianowicie kosztach późniejszego grania... gra na pieca dziś to koszt wachający się od 40 do 120 zł (i to z dużą przewagą gier jednak poniżej 100 zeta). Gry na konsole to rzadko kiedy wydatek poniżej 190 zł... Wiadomo, kwestia zaniedbań w lokalizacji gier konsolowych, przez co żaden dystrybutor nie może dostosowac cen gier do polskich realiów... pytanie jednak ile gier maksymalnie można kupowac rocznie, aby konsola była wciąż opłacalnym zakupem, zwłaszcza przy założeniu, że przy obecnym rozwoju techniki piece prawdopodobnie najpóźniej w ciągu 2-3 lat odskoczą konsolom??? No właśnie... tylko za konsolami przemawiają inne czynniki, których się już na złotówki nie da przeliczyc (na przykład przyjemnośc z grania), nie zmienia to jednak faktu, że używanie kryterium wydatków przez zwolenników konsol, to póki co zakrawa niestety na żart... do tego kiepski... Pozostaje zachowac chłodny umysł i wybrac sprzęt adekwatny do potrzeb a nie do "potencjalnych" możliwości...

Czasami sie zdarza cos takiego cena=jakosc... Kupujac gre za 100zl na pc nie masz pewności że Ci pójdzie, a jak pojdzie to moze bedziesz musial uzywac skrajnie okrojonej grafiki, wiec uwazam ze warto zaplacic za gre na konsole i mozesz byc pewny ze pograsz z piekna grafika bez wiekszych zaciec. W komputerach tak nie ma, bo po co optymalizowac kod gry? Nigdy nie bede popieral grania na pc, bo zawsze jak probuje w cos pograc to mam wiecej nerwów niż przyjemności
 

johanek

New member
A ja przeciwnie jestem PS3 zachwycony. Dla kogoś kto szuka centrum multimedialnego z prawdziwego zdarzenia to jest na prawdę COŚ.
1 Konsola do gier (dla mnie naj mniej ważne)
2 Odtwarzacz Blu-ray (jak ktoś ma np. kamerę AVCHD - genialne rozwiązanie)
3 Przeglądarka internetowa (jak ktoś lubi przeglądać internet za pomocą duzego ekranu - pełna jakość)
4 Możliwość ściągania przez WiFi zdjęć, muzyki z kompa (odsłuch i przeglądanie)
5 Czytnik kart pamięci (błyskawiczne ładowanie się zdjęć - mam aparat 10 mpix i jest to dla mnie bardzo ważne)
6 Cała masa dodatków o których nie wiemy a o których się dowiemy
A poza tym dysk twardy, odtwarzacz DVD, no przydałby się jeszcze odczyt Divix itp... ale pewnie i do tego dojdzie.
Co do atrakcyjności PS3 jako konsoli to o tym decydują już wydawnictwa które tworzą gry na dane platformy. Ostatnio zagrałem sobie w tenisa na PS3. Graficznie efekt genialny. Nie zdarzyło mi się widzieć cos takiego w Pececie. Widzialem też demo Singstara to dopiero bedzie genialne.
Moim zdaniem konsola to konsola a pecet to pecet. i to i to muszę mieć w domu i basta
Co do ceny: 2400 to nie 5 złotych, ale bezwzględnie warta tej ceny jako urządzenie wielofunkcyjne. Fakt, jak ktoś kupuje tylko dla gier to trochę drogo.
A tak wogóle to jest jakaś alternatywa dla PS3?
 

lbk

New member
Hawkmoon napisał:
nie zmienia to jednak faktu, że używanie kryterium wydatków przez zwolenników konsol, to póki co zakrawa niestety na żart... do tego kiepski... Pozostaje zachowac chłodny umysł i wybrac sprzęt adekwatny do potrzeb a nie do "potencjalnych" możliwości...

no wybacz :???: żeby pograć na komputerze musisz wydać na nie go co najmniej 4 tys. (a w praktyce duuużo więcej), bo poniżej tego pułapu to kaszana totalna, chyba że zamierzasz grać w starocia sprzed 2 lat lub ciąć rozdzielczość, detale, efekty itd. Za 2 lata bedzesz miał złoma, w którego znowu musisz inwestować, coby z tyłu nie zostać. A za 3 lata praktycznie musisz kupić nowego kompa, bo nowe podstawki, pamięci itd. itp.
Gry na PS3 na allegro spokojnie można kupić za 150-160 PLN. Gdzie wiec widzisz ten żart?? Za samą różnicę ps3-blaszak masz juz 10 gier + 2 w zestawie =12. Mało? Dla xboxa stosunek będzie jeszcze bardziej korzystny.
Jedyną "zaletą" PC są mmo, więc nastepny upgrade grozi mi jak wyjdzie Everquest3 - a to raczej szybko nie nastąpi :)

Jak to w życiu bywa - są różne chłodne umysły i różne potrzeby.
 
Ostatnia edycja:

pigabriel

New member
Hawkmoon napisał:
... tylko za konsolami przemawiają inne czynniki, których się już na złotówki nie da przeliczyc (na przykład przyjemnośc z grania)...

I właśnie o to chyba w tym chodzi. Generalnie co niektórzy używają komutera do pracy, przegladania internetu, itp.. PCt stoi pod biurkiem, na biurku monitor np 22" w porywach 24, przy kompie liczy się praca i nie ma tego czegoś. Co innego konsola w salonie, TV 42" lub wiekszy fajna gierka, wygodna kanapa, pifko lub winko jak kto woli, można sie pobawić. Ja kupuję PS3 ale szukam jakiejś okazji lub czekam na obniżkę bo jeszcze za drogo :(. A że drogie gierki, Jak przerobię trzy ciekawe tytuły w roku to będzie cud. Tak że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :-D. pzdr.
 
Do góry