TV HD w polskiej TK Multimedia

tommyq

New member
Mam jeszcze pytanie do osób które korzystają już z cyfrowej TK MULTIMEDIA jak podłączyli tuner multimedi do tv (w zestawie jest tylko kabel eurozłącze) czy za pomocą kabla HDMI(podobno coś na tym kablu zacina głos) czy za pomocą kabla component( ten co ma trzy rozgałęzienia).Pozdrawiam
 

kolorado23

New member
multimedia

Od tygodnia jestem posiadaczką cyfrowej tv z Multimedia. Przez 4 dni dekoder podłączony był do telewizora Samsung LCD37 kablem scart, niestety co chwila zanikał obraz i głos, było to bardzo denerwujące. Sytuacja zmieniła się, gdy kupiłam kabel HDMI (na allegro za 29zł). Obraz jest cały czas, czasami głos ma czkawkę. Dzisiaj ma przyjść technik celem dostrojenia. Niestety nie widzę żadnej różnicy w obrazie i głosie w stosunku do zwykłej kablówki.:hmm:Mój problem polega na podłączeniu kina domowego (tuner i dvd) oraz nagrywarki, aby nie przełączać za każdym razem na tv kablową. Czy istnieje możliwość podłączenia do dekodera tych urządzeń?
icon5.gif
 

Tornado

New member
U mnie jutro zakładają na moim pięknym 14 calowy TV LG ;)
Słyszałem że ma sie pojawić kanał Pro7 HD oraz FOXlife
 
Ostatnia edycja:

ZIBIT

New member
MM w Gorzowie

Czy jakiś forumowicz gorzowianin mógłby podzielić się opinią jak dtv w MM chodzi na LCD ? Pzdr.
 

Thomy

New member
Dzisiaj rano została wykonana aktualizacja oprogramowania.
Jak by ktoś zauważył jakieś wady proszę pisać.
 

kolorado23

New member
multimedia

Witam ponownie! Jak już pisałam od tygodnia posiadam cyfrową tv MM. Moje kłopoty skończyły się wczoraj, gdy poszłam do sklepu po następne kable celem podłączenia kina domowego do dekodera cyfrowego. Sprzedawca tylko spojrzał na moje instrukcje (telewizor, nagrywaraka i kino domowe) i od razu wiedział, jakie kable są mi potrzebne oraz zaoferował pomoc w podłączeniu, a więc nie musiałam kupować ich w ciemno. W domu stwierdził, że technicy z MM źle podłączyli cyfrówkę, dlatego na kablu euro zanikał obraz, natomiast na kablu HDMI zanikał głos. Dekoder nie był wcale ustawiony na odpowiednią rozdzielczość tj. 1080, po podłączeniu tylko kablami optycznymi kłopoty z obrazem i głosem ustąpiły. Panowie z MM powinni się jeszcze dużo uczyć. Aby było ciekawiej, to zakładając cyfrówkę dołożono mi 2-gi trójnik antenowy. Ponieważ odbiór tv cyfrowej był złyzgłosiłam usterkę. Kolejny technik dołożyl mi kolejny trójnik antenowy (po co?), a więc posiadam aż 3 trójniki antenowe
icon8.gif
.
 

Thomy

New member
Kolorado możesz napisać w którym mieście są tacy fachowcy:)
Poza tym po euro nie da się ustawić innej rozdzielczości.
Z tego co widze nie posiadasz telewizora full hd więc bez sensu jest ustawiać rozdzielczość 1080i.
Pan ze sklepu też powinien się pouczyć.
 
Ostatnia edycja:

Tornado

New member
Podpisując dziś umowe może aż tak dokładnie jej nie przeczytałem hmm ale chciałem podpisać na sam pakiet dtv basic. Potem przeglądam dokładniej umowe i widze że na stronie 2 umowy jest napisane cyt.: Usługi dodatkowe: Canal+, HBO, DTV BASIC . W pewnym momenci wpadłem w panike bo to by wychodziło miesięcznie ok 150 pln. Ale potem po zastanowieniu doszedłm do wniosku że może jest to na każdej umowie (taki wzór). Wiec chciałame się zapytać was jak jest na waszych umowach na dole link to zdjęcie umowy. Czy to co podkreślone jest na czerwono na zdjęciu jest na waszych umowach?
Pytanie kieruje do tych ktorzy niedawno podpisywali umowe z MM i niemają umowa o c+ i hbo.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/82ae2a16ae78b70f.html

I kilka problemów znalazłem w oprogramowaniu:
1. Gdy pilot jest daleko włącza sie pasek z info o programie.
2. Zacioł mi się program TCM gdy ustawiałem przypomnienie.
 
Ostatnia edycja:

jtd

New member
Bez reklam
Ale przeciez ta umowa z tego co widze jest podpisana na zwykla kablowke a nie na dtv, wiec o co chodzi ?:roll:
 

Tornado

New member
Nie ona jest zawarta na dtv. Bo pakiet komfort już mam . Jęzli masz ostatnio podpisana umowe bez c+ i hbo to wez prosze zobacz czy u ciebie na umowie też jest to samo co jest podkreslone na czerwono na zdjęciu.
 

tommyq

New member
Witam wszystkich od wczoraj jestem szczęsliwym posiadaczem cyfrowej TK MULTIMEDIA obraz bardzo czysty ,dekoder podłączony do tv kablem HDMI nic nie zacina ani w głosie ani w obrazie wszystko ok.Wszystkim którzy chcą używać kabla HDMI niech nie załują pieniążków dobre kable zaczynaja się od kwoty 100zł ja zakupiłem kabel VIVANCO PROWIRE za 120zł i myślę ze to dobry wybór.Przyznam szczerze że na poczatku miałem obawy co do Multimedi ale widze że nie potrzebnie gorąco polecam.
 

Thomy

New member
A czy udało się może już komuś zmusić jakiegoś uniwersalnego pilota do obsługi boxa z MM.
Ja próbowałem z pilotem od H/K AVR i narazie bez powodzenia :(
 
Ostatnia edycja:

canero

New member
Thomy napisał:
A czy udało się może już komuś zmusić jakiegoś uniwersalnego pilota do obsługi boxa z MM.
Ja próbowałem z pilotem od H/K AVR i narazie bez powodzenia :(
Logitech Harmony 555 działa bez zarzutu. Konfigurator znalazł jakiegoś boxa z ADB, ale niektóre przyciski trzeba było przekonfigurować. Teraz jest miód.
 

kolorado23

New member
multimedia

Posiadam telewizor LCD Samsung najnowszej generacji, toner mam podłączony do telewizora kablem z 3 odgałęźnikami (component) oraz kablem optical do kina domowego, niestety tylko 1 program w MM jest w HD, a telewizja N ma ich juz 12, dowiedziałam się o tym już po podpisaniu umowy z MM. Fachowcy, o których mówię istnieją w Stargardzie Szczecińskim. Przy moim aktualnym podłączeniu nie zanika mi obraz ani głos, mam również podłączone do dekodera kino domowe (tuner z radiem oraz odtwarzacz dvd), jedynie nagrywarka chodzi osobno.
 

kolorado23

New member
multimedia

Witam ponownie, dekoder mam ustawiony na rozdzielczość 1080i, obraz i głos jest idealny, dopiero teraz widzę różnicę pomiędzy telewizją ze zwykłej kablówki a z tv cyfrowej, pozdrawiam.
 

kolorado23

New member
multimedia

Witam ponownie, może ktoś mi powie, dlaczego wszyscy zachwycają się tylko 1 programem w MM, tj. NG HD? Nikt nie dodaje, że do telewizora należy podłączyć dodatkowe głośniki lub kino domowe, aby był efekt głosu. Sam kabel HDMI nie załatwia podłączenia kina domowego, jedynie dekoder do telewizora, pozdrawiam.
 

canero

New member
[...]może ktoś mi powie, dlaczego wszyscy zachwycają się tylko 1 programem w MM, tj. NG HD?[...]
A czym się zachwycać? TVP1? Polsat?
Nikt nie dodaje, że do telewizora należy podłączyć dodatkowe głośniki lub kino domowe, aby był efekt głosu.
Dźwięk w NG HD jest świetny sam w sobie, nawet na dwóch głośnikach, nie mówiąc już w 5.1, ale przecież to DD, więc chyba z podłączeniem to normalka...


pozdr,
canero
 
Do góry