Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

martinoo

New member
Niestety większość szuka "diamentu" za parę złotych ;) A za tą cenę TV oferuje bardzo dużo i w dobrej jakości. Kiedyś za te pieniądze był zwykły CRT bez HD, SmartTV, ambilightu, 3D, Skype'a i tym podobnych. PFL6007 oferuje dobrą jakość i moim zdaniem trzeba się nią cieszyć, a jak nie, to można sobie inny znaleźć - nic na siłę, jest ogromny wybór modeli.

Czasami zdarzają się jakieś usterki - istotne czy nie, czasami można przymknąć oko, w przeciwnym wypadku serwis powinien się tym zająć.
 

ElTomeko

New member
Emerze- I co kupiłem tv za 3600 i teraz mam go po miesiacu wystawic na allegro za 1zł?? Bóg Cie opuścił??

Druga sprawa to to ze nie chce komu innemu robic problemu z tym tv...moze by wyszło i tak ze drugi włąsciciel by sie nie przejmował ( Brudną matrycą) a moze by sie przejmował jeszcze bardziej niz ja...

Moze sie przyzwyczaje do tych wad ale inni musza wiedziedziec którzy czytaja to "Maestro" ze podświetlenie w tm tv wcale nie odbiega od innych firm jak np LG. NA DZIEŃ DZISIEJSZY JEZELI KTOS CHCIAŁBY SIE WYMIENIC ZE MNA NP NA LG LM660 BEZ BANDINGU TO WYMIENIAM SIE OD REKI;)
 

miet55

Member
Bez reklam
Emerze- I co kupiłem tv za 3600 i teraz mam go po miesiacu wystawic na allegro za 1zł?? Bóg Cie opuścił??

Druga sprawa to to ze nie chce komu innemu robic problemu z tym tv...moze by wyszło i tak ze drugi włąsciciel by sie nie przejmował ( Brudną matrycą) a moze by sie przejmował jeszcze bardziej niz ja...

Moze sie przyzwyczaje do tych wad ale inni musza wiedziedziec którzy czytaja to "Maestro" ze podświetlenie w tm tv wcale nie odbiega od innych firm jak np LG. NA DZIEŃ DZISIEJSZY JEZELI KTOS CHCIAŁBY SIE WYMIENIC ZE MNA NP NA LG LM660 BEZ BANDINGU TO WYMIENIAM SIE OD REKI;)
Zgadzam się z tym co wyżej napisał ElTomeko.
Nie jest ważne ile kosztuje dana rzecz, co by to nie było, ma działać tak jak zakłada to producent. A w tym TV założenia są, że funkcje wymienione w menu mają działać a nie jedynie się wyświetlać na planszach.
Na takie posty jak napisał 'emer', wcale nie zwracam uwagi i dziwię się, że moderatorzy nie usuwają. W ogóle to na tym forum można znaleźć mało pomocy, za to więcej wymądrzania etc.
Kiki napisał: " Bo w klasie cenowej to naprawdę extra wybór."
-czego wybór...??? To, że TV ma ładny design, dużo funkcji (PVR, obsługa DVB-S, aplikacje Smart TV itd.) więc chciałby aby one działały, nie tylko w książeczce. ElTomeko napisał coś o LG i pewnie się zgadza bo wczoraj "dotykałem" pilota jakiegoś taniego LG za 2.3K i wszystko ładnie płynnie bez zawieszania, restartów działało. Obraz wcale nie był dużo gorszy i gdyby się pobawić w kalibrację zapewne odczucia znacznie by wzrosły.
Na koniec do tych co tak bardzo się tu mądrzą. Który z Was chodź raz próbował mi pomóc, gdy zadawałem pytanie związane z problemem występującym w moim TV? Pozdrawiam ich wszystkich.... :razz:
 
J

johny860527

Guest
Witam,im więcej czytam,tym bardziej jestem pewien że philips=problem.
I jak tu kupić nowy tv,jak większość z nich to jeden wielki niewypał.Trzeba naprawdę mieć szczęście żeby trafić na dobry model,prawie jak gra w lotto...
 

emer

Member
Bez reklam
a sie zgadzaj czy nie zgadzaj - i wiesz - jak zobaczysz post emera to ignoruj.
Nie mówiąc , ze tak jesteś/cie zaaferowani swymi tak "życiowymi problemami z TV", ze nie widzisz/cie sarkazmu w mojej propozycji dla Was, aby sprzedać ten TV (hyhy - od złotówki)
Płaczki jesteście, a skoro tak Wam tan TV zycie zepsuł - sprzedać i kupić wspomniany LG - na pewno bedziecie zadowoleeeeni :)
Nie pomaga Wam nikt - widocznie problemy sa software-owo Kolego i NIKT nie pomoże TUTAJ.
Juz kiedyś wspomniałem, ze jeżeli ktoś ma uwagi co do FW, że cos nie działa lub źle działa, to JEDYNEM miejscem na ziemi i we wrzechświecie, aby liczyć że Wasze problemy dotrą do zainteresowanych i kompetentnych ludzi jest:

TV: Software 2012 models

Tak trudno zarejestrować się ? Jeżeli nie comprende po angielsku, to chociażby wspomóc się jakąś "tłumaczką" internetową.
Zamiast tyyyyle narzekać na ten TV, że to, że tamto nie działa (nie mówie że jest OK, ale te "problemy" mnie albo nie dotyczą, albo ich nie mam, albo się pogodziłem) - to jeden z drugim PISAĆ, MONITOWAĆ i OCZEKIWAĆ POMOCY u źródła, a nie u osób które TYLKO są tez uzytkownikami.

Anyway - ten TV, oprócz oczywistych jakiś wad (dla mnie to "teatr" i szarpanie konturów w obrazie w ruchu), jest świetny.
A szukanie czegos bez wad, to nawet za 15oooPLZ nie znaajdziecie - wybieranie telizora, to często czegoś z mniejszą ilościa wad czy z wadami, które są dla mnie mniej ważne.
 
Ostatnia edycja:

martinoo

New member
Witam,im więcej czytam,tym bardziej jestem pewien że philips=problem.
I jak tu kupić nowy tv,jak większość z nich to jeden wielki niewypał.Trzeba naprawdę mieć szczęście żeby trafić na dobry model,prawie jak gra w lotto...

Ja nie mam problemów ze swoim, jeśli ma Cię to jakoś pocieszyć. I jestem z niego mega zadowolony. Niektórzy czepiają się wszystkiego po kolei, a zwykle nie ma do tego powodu.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
tak się czepiając wszystkiego to wam mówię że żaden TV wam nie będzie pasował kupisz wspomnianego LG i uwierz mi możesz trafić na taki egzemplarz, że może byś chciał wrócić do gównianego philipsa hehe. A możesz tez taki na trafić taki egzemplarz że byś go nie wymienił nawet na takiego co jest znacznie droższy i niby lepszy. Od samego początku jest mowa o skopanym sofcie. A to że ramka nie równa plamy, banding jak cholera clouding, to tylko nauczka na to że nie kupuje się teraz TV bez oględzin i wytestowania. Pewnie jak bym zakupił w ten sposób to bym narzekał, a kwestia softu nie drażni mnie na tyle że bym miał teraz z niego zrezygnować. I nie jestem żadnym fanbojem. Wcześniej niż ten tv posiadam odtwarzacz MPH3000 i mówiłem sobie nigdy więcej nic z philipsa. Zaczynam szukać tv kompletnie nie brałem pod uwagę philipsa. Nie był jeszcze dostępny w sklepach nie mogłem obadać. Więc sprawdziłem starsze modele, obraz mi się spodobał, zaufałem kikiemu i jestem zadowolony. A odtwarzacz MPH3000 to jak dla mnie lipa i nie polecam. Dla bardziej wymagającego oglądacza filmów nie polecam:p
 

ElTomeko

New member
Tu nawet nie chodzi o narzekanie tylko niech reszta która ogląda to forum ma świadomośc tego iz ten tv ma takie i takie przypadłości...

Sam jestem sobie winny przyznaje sie..przeczytałem recenzje tego Tv i było tu sporo "na poczatku" pozytywnych opinii na temat obrazu tego tv a ze obraz w tv jest dla mnie najwazniejszy to własnie sugerując sie tym forum wybrałem własnie ten tv...może poprostu mam pecha...życie.

p.s Ktos kiedys dobrze napisał o tym tv "Prototyp"
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
No ja pisze o wadach które u mnie są, to że praktycznie nie mam bandingu, cloudingu, jakiś plam, nierówną ramkę, coś nie dokręcone to nie moja wina:), nie znam innych egzemplarzy tego modelu, piszę o swoich doznaniach ze swoim TV. Czytam wiele tematów na tym forum o innych TV i opinie są różne i każdy ma inne problemy, jedni większe drudzy mniejsze. Świadczy tylko o tym że każda marka i wszystkie egzemplarze są od siebie inne. A co mam pisać że ten TV to badziew skoro u mnie mankamentów matrycy nie ma, a o sofcie pisze bo jest kaszanka, lepiej niż było n początku ale nadal nie jest dobrze.
 

mystaloba

New member
Teraz każdy w swoim TV będzie mógł sobie zrobić ambilight :

[youtube]AP2fJgS-b8g&feature=player_embedded[/youtube]

104 diody [RGB] sterowane za pomocą Raspberry Pi.
 

Tika

New member
Bez reklam
Teraz każdy w swoim TV będzie mógł sobie zrobić ambilight :

[youtube]AP2fJgS-b8g&feature=player_embedded[/youtube]

104 diody [RGB] sterowane za pomocą Raspberry Pi.

do Ambilight to się nawet nie umywa, Ambilight to nie tylko diody, to cały system, którego nie zastąpisz niczym innym, to co na filmiku to tylko marna namiastka od której co najwyżej mogą rozboleć oczy
 

ElTomeko

New member
ffoxx5 - Dokładnie dla jednego cos jest pierdołą a dla drugiego masakrą...wszytskie opinie są ważne i ten który to czyta niech sam oceni co jest najważniejsze dla niego...

mystaloba - zajebiste;)
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dla tego trzeba pisać o wszystkich wadach w każdym egzemplarzu, bo to pomaga w wyborze, jeśli komuś soft aż tak nie dokucza, a tv będzie pod kątem plam, bandingu, cloudingu i wykonania sprawdzony, to można powiedzieć że jest pełne zadowolenie. Trzeba pisać bo to jest jakiś krok do poprawy i pisać do philipsa o wszystkim. Wszyscy piszcie, na pewno nie zaszkodzi jedynie pomoże:). Ja tam pisze stale, już pewnie znają mój nick na pamięć hehe
 
J

Judash

Guest
Witam.Panowie jestem obecnie szczęśliwym posiadaczem Sony KDL-EX500.W sumie nie mam się czego doczepić, telewizorek jest OK!Natomiast muszę kupić drugi i jestem już zdecydowany na Sony KDL-40HX750, ale poważnie się jeszcze zastanawiam nad Philips 37PFL6007K.Te 3" chyba tak bardzo źle nie wpłyną na jakość oglądnia myślę? Czy wg was ten Philips godnie zastąpi mi mój Sony KDL-EX500? Oglądam przedewszystkim Canal+film, sport, HBO.
 
J

johny860527

Guest
również mam Sony KDL-40EX500 i jestem bardzo zadowolony,też zamierzam go zmienić,zrobił się mały :) tylko celuje raczej w 50GT50.Na Twoim miejscu wziąłbym raczej większego sonego.Telewizory jakoś szybko maleją w oczach :)
 
Ostatnia edycja:
J

Judash

Guest
Mnie już wielkość nie rajcuje ;).Mam pokój 3,50x3,50, wiec te 40" max 42" a nawet 37".Tylko, czy Philips ma lepszą czerń niż ex500?
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
wielkość tv się dobiera do odległości z jakiej się ogląda a nie do wielkości pomieszczenia, mam malutki pokój ale siedzę od tv 3,5 metra bo mam pokój w prostokącie i powiem wam że miałem wcześniej 32' teraz mam 55' i już mi zmalał trochę hehe
 
Do góry