Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

qbo

New member
Na zagranicznym forum znalazłem jeszcze coś takiego
M - SHARP CORPORATION VA
S - SHARP CORPORATION VA
Na zdjęciu pod napisem "VHS+S+H+UHF" jest duża literka "S"
Może to jest klucz do sukcesu? - czy kiki odpowiedział komuś na pw?
Witam
A może chodzi o zestaw ośmiu liczb pod napisem "option code"?
u mnie, pomimo różnic w numerze seyjnym, jest taki sam jak u kikiiego.
Pozdrawiam
 

Bak29

New member
Jak troche z innego wątku TV 42PFL4307H/12 kupionego w sierpniu 2012,
moja tabliczka znamionowa to:
SQ552.4E LA
Serial no: ZH1B 1221 027502
w prostokącie 411
Pod napisem PHILIPS
VHF+S+H+UHF
Może to coś pomoże w rozszyfrowaniu matryc.
 

patyko

New member
Philips 2012
TFT-LCD
32PFL4**7-LCD LC320EUE (LG)
37PFL4**7-LCD LC370EUE (LG)
42PFL4**7-LCD LC420EUE (LG)
47PFL4**7-LCD LC470EUE (LG)

32PFL5**7-LCD LTA320HW (Samsung)
1.40PFL5**7-LCD LK400D3LC (Sharp)
2.40PFL5**7-LCD LTA400HV (Samsung)
46PFL5**7-LCD LTA460HW (Samsung)
55PFL5**7-LCD LTA550HW (Samsung)

32PFL6**7-LCD LC320EUF (LG)
37PFL6**7-LCD LC370EUF (LG)
42PFL6**7-LCD LC420EUF (LG)
47PFL6**7-LCD LC470EUF (LG)
55PFL6**7-LCD LC550EUF (LG)

40PFL7007-LCD LTA400HL (Samsung)
55PFL7007-LCD LTA550HQ (Samsung)
46PFL7007-LCD LTA460HQ (Samsung)

40PFL8007-LCD LTA400HL (Samsung)
46PFL8007-LCD LTA460HQ (Samsung)
55PFL8007-LCD LTA550HQ (Samsung)

46PFL9707-LCD LK460D3LC (Sharp)
60PFL9607-LCD LK600D3LB (Sharp)

Main processors

XXPFL6**7
XXPFL8007
46PFL9707
60PFL9607
Sigma Designs (Trident)
HiDTV Fusion SoC
Smart TV Solutions from Sigma Designs
Smart TV Solutions from Sigma Designs

XXPFL4**7
XXPFL5**7
Sigma Designs (NXP)PNX85500
560 MHz MIPS32 24KEf CPU
 

tomek_ns

New member
Witam. Mógłby ktoś napisać jak jest z awaryjnością tego TV? Każdy poleca, a w sklepie koleś z góry mnie zrypał że chce brać Philipsa, że produkowany w chinach, że średnio po 6-7 miesiącach są oddawane na gwarancję itp. Sam nie wiem co mam myśleć.

Dodam, że myślałem jeszcze nad Sharpem LE830... I ten model koleś wychwalał, po tym zjechał z góry na dół....
 

rufusek

New member
Witam. Mógłby ktoś napisać jak jest z awaryjnością tego TV? Każdy poleca, a w sklepie koleś z góry mnie zrypał że chce brać Philipsa, że produkowany w chinach, że średnio po 6-7 miesiącach są oddawane na gwarancję itp. Sam nie wiem co mam myśleć.

Dodam, że myślałem jeszcze nad Sharpem LE830... I ten model koleś wychwalał, po tym zjechał z góry na dół....

Każdy może pleść co mu ślina na język przyniesie, ale Kiki testował swój egzemplarz w maju jak się nie mylę więc chyba ciężko o to, żeby wiele osób miało te telewizory ponad 6 miesięcy. Na opinie co do awaryjności trzeba chyba poczekać dłuższy okres czasu od premiery. A to, że części produkowane w chinach to raczej nic dziwnego skoro producentem jest TPV czyli chińska firma a Philips daje tylko swoje logo, no i chyba w fabrykach Philipsa następuje też montaż skoro na kartonie mamy napis "Assembled in Hungary".
 

accu

New member
Bez reklam
Witam. Mógłby ktoś napisać jak jest z awaryjnością tego TV? Każdy poleca, a w sklepie koleś z góry mnie zrypał że chce brać Philipsa, że produkowany w chinach, że średnio po 6-7 miesiącach są oddawane na gwarancję itp. Sam nie wiem co mam myśleć.

Dodam, że myślałem jeszcze nad Sharpem LE830... I ten model koleś wychwalał, po tym zjechał z góry na dół....

Witam,
Sprzedawca ten nie powinien sprzedawać telewizorów , gdyż klientowi opowiada rzeczy o produkcie
niezgodne z prawdą. Telewizor ten jest produkowany na Węgrzech , i jak trafisz na model 40PFL5507K/12 z matrycą firmy Sharp jest to produkt godny polecenia . Proszę sobie poczytać tutaj
na forum wcześniejsze posty na temat tego telewizora i podjąć decyzję co do jego zakupu ,
a nie "oglądać się" na sprzedawcę , który nie jest zainteresowany sprzedażą tego modelu.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

cozaar

New member
Witam,
może tak być,
ja posiadam 5507 od lipca br. (wraz z Playstation 3). Z telewizora jestem zadowolony, w grach nie widziałem smużenia (np. BioShock 2, GT 5, Heavy Rain). Nie słychać też żadnych trzasków (nawet przy niskim poziomie hałasu w pomieszczeniu)

Nie wiem jaka matryca jest w nim zainstalowana. Jest matowa ale na pewno odbija bardziej światło niż monitor kom. który posiadam tj. Dell 2209WA. Na tabliczce, w kwadracie, mam liczbę 400. Nie pamiętam jak rozpoczyna się numer seryjny. Po oświetleniu latarką, kolor matrycy jest brązowo-różowy.

BTW Nie za bardzo rozumiem opisywania matrycy Samsunga jako "pół-mat". Wg. specyfikacji jest to matryca: GLARE (Haze 0%) więc chyba powinna być jak lustro?

Pozdrawiam!
To masz na bank matrycę sharpa ,a samsung ma zabarwienie niebiesko-zieloną
 

Mazikow

New member
A jak ma sie sprawa z 46 PFL 5507 K/12? Z tego co widac tam montowane sa tylko matryce samsunga. Czy zatem mam rozumiec ze kupienie 46 mija sie z celem i kupeinie 40 bedzie lepszym rozwiazaniem(oczywiscie jesli chodzi o smuzenie o ktorym mowa)?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wkradło się wiele nieścisłości i nieprawdy w wypowiedziach.
1. Niektórzy sprzedawcy maja małą wiedzę. To ze ktoś stoi za ladą nie znaczy że więcej od Was.
2. Firma TVP nie produkuje części do tych telewizorów.
3. Firma TPV jest udziałowcem większościowym - w tym przypadku daje kapitał.
3. Biura rozwojowe , laboratoria i myśl techniczna jest w tym samym ośrodku w Bruge w Belgii.
4.Firma Philips od pięciu lat bez przerwy wiedzie prym w produkcji najlepszych telewizorów na świecie .Od pięciu lat dostaje tytuł najlepszego telewizora w Europie.( patrz) Eisa.
5.Matryca to jest jedynie element składowy telewizora, często porównywany do podwozia aut. Sama matryca choćby najcudowniejsza nie pojedzie. Potrzebne są gorsze lub lepsze chipy, procesory do obróbki sygnału.


=============================================
Mazikow - ten telewizor nie ma smużenia, co łatwo sobie sprawdzisz na sklepie. Decyzja należy do Ciebie. Ja brałbym 46PFL 5507
 
Czy u Was w 40PFL 5507 K12 wystepuje taki problem jak ponizej ?
Po prawej stronie ( z punktu patrzacego) na wysokości jakies 20 cm od dolu
jest jakaś taka biała jasna plamka (piksele inaczje podswietlone) wielkosci moze 2cm .
Ona jest widoczna z 2m nie wiecei i jest przy samej (prawej)krawędzi.
Plamka jest widoczna tylko jak jest obraz. Jak jest "ciemno" pomiedzy zmianami
kanałów to plamki nie widać.
Czy tylko ja tak mam ?
 
Ostatnia edycja:
Zmniejszylem wartość krawedzi do 3. Przez to na tvp1,2 hd tego nie widać, bo obraz ma wczęsniej krawędzie.
@Bogaty, dynamiczne podwietlenie na standard --> niewiele dało.
Bede jutro walczyl, ewentualnie zdjecie zrobie.
 

gnusmass

New member
Byłem wczoraj w EuroRTVagd w celu sprawdzenia tych matryc na wystawach były 40PFL5507 i 40PFL5007 oba miały na naklejce VN1A oraz w ramce 400 więc chyba matryce Sharpa?
 

Attachments

  • phil.jpg
    phil.jpg
    335,1 KB · Wyś: 477
Ostatnia edycja:

iNTpsp

New member
Ja tez wczoraj bylem i nawystawce takie mieli.....i co z tego skoro na magazynie juz mieli tylko z matryca Samsunga.....no i trzeba szukac dalej albo zamawiac z Electro.pl ;)

Kliknięte z SGS2
 

drza

New member
Ja tez wczoraj bylem i nawystawce takie mieli.....i co z tego skoro na magazynie juz mieli tylko z matryca Samsunga.....no i trzeba szukac dalej albo zamawiac z Electro.pl ;)

Kliknięte z SGS2

Ja zamawiałem z Elektro.pl i mam na naklejce numerek 397. Zamawiałem 2 tyg temu. Zgodnie z tym co tu piszecie to mam matryce Samsunga, ale to też nie jest pewne. Niestety nie mogę sprawdzić w menu serwisowym, bo nie mam opcji Display w menu serwisowym. Podobny problem już się pojawiał na forum i nikt nie rozwiązał. Nie wiem gdzie tego szukać. Miał ktoś podobny problem. U mnie jest tak: Pozwolę wrzucić sobie link użytkownika sspike:
https://plus.google.com/photos/114591494679913688213/albums/5775114243418967121?banner=pwa
 
Do góry