Philips OLED 706 - ustawienia

Talos

New member
Cześć,

Jestem nowym, szczęśliwym posiadaczem Philipsa 706 w wersji 65 calowej. Pierwsze wrażenia bardzo na plus, jednak opcji personalizacji obrazu jest tyle, że dla laika łatwo się pogubić. Stąd moje pytanie. Macie może do polecenia jakieś konfiguracje/ustawienia aby zapewnić jak najlepszy obraz i ogólnie wrażenia? Dodam, że głównie chce go używać do ps5 oraz portali streamingowych (Netflix, Amazon).

Z góry dzięki za odpowiedź!
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Każdy TV potrzebuje innych ustawień . Wszystko ma znaczenie, jasność pomieszczenia, co oglądasz. Ja bawiłem się z miesiąc i ostatecznie filmy w 4K , serwisy streamingowe oglądam na ustawieniach Calman , a zwykła TV na Kino Domowe lub Filmmaker Mode

Podstawa to wyłączenie czujnika światła i większość upłynniaczy :)
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kalibracja tak bezsprzecznie , ale kolega pytał o ustawienia innych użytkowników , więc nakreśliłem , że co u kogoś (nawet po kalibracji) wygląda świetnie u Niego może wielką kupą, z uwagi na inną jasność pomieszczenia , samego wyświetlacza , od dawna wiadomo , że nawet te na linii produkcyjnej leżące obok siebie nie są identyczne.
nie mniej uważam , że wydanie 600 zł jeśli jesteśmy kinomaniakami jest warte wydania.
 

Pi3cyk91

Member
Napisze tutaj żeby nie zakładać nowego tematu.
Wie ktoś jak zresetować pilota na podczerwień bo niestety mój szwankuje. Zdarza się że "przeskakuje". Przeglądam sobie filmy na netflixie i nagle wyłączą się netflix i włącza np YouTube.
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dołączam do prośby , u mnie przycisk Ambilight nie działa poprawnie , trzeba go naciskać kilkukrotnie żeby się uaktywnił . Fabrycznie po jednym kliknięciu działał.
Dodatkowo mam wrażenie , ze przy naciskaniu jakby haczył o coś. Nie spadł nigdy , tak po prostu z dnia na dzień się mu odwidziało
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Kiki podawał na forum kiedyś jak zresetować pilota, ale na haczenie przycisku to raczej to nie pomoże... Możesz go przecież zareklamować jak faktycznie haczy i dostaniesz nowy.
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiem , ze mogę , ale ....14 dni bez pilota , za leniwy jestem aby wstawać co kilkanaście minut i klikać , kanały , głośność , czasem menu :p

Na serio @kiki , jak to rozwiązać TV zakupiony u Ciebie ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież masz darmową aplikację na smartfona - Philips Remote.
I masz pełne, zdalne sterowanie.

Mogę Ci załatwić nowy oryginalny pilot.
Kosztuje 299 zł
Dal Ciebie za 99 zł
Będziesz miał zapasowy
 
Ostatnia edycja:

conqest

Well-known member
Bez reklam
kupcie sobie piloty z mikrofonem i będziecie mieli sterowanie głosowe - przynajmniej będzie powód aby dokonać zakupu... :)
 

Krzyszta

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cześć,

Jestem nowym, szczęśliwym posiadaczem Philipsa 706 w wersji 65 calowej. Pierwsze wrażenia bardzo na plus, jednak opcji personalizacji obrazu jest tyle, że dla laika łatwo się pogubić. Stąd moje pytanie. Macie może do polecenia jakieś konfiguracje/ustawienia aby zapewnić jak najlepszy obraz i ogólnie wrażenia? Dodam, że głównie chce go używać do ps5 oraz portali streamingowych (Netflix, Amazon).

Z góry dzięki za odpowiedź!
Też proszę.
Pozdrawiam.
 

Pi3cyk91

Member
Fajnie, tylko że jak coś kupuje i płace za to sporo pieniędzy to powinno działać poprawnie. Można reklamować samego pilota? Nie będą wołać tv żeby na nim sprawdzić? TV kupiony w mediaexpert.
@kiki jak zresetować pilota?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Reset pilota - pisaliśmy wiele razy.
Zadzwoń proszę jutro to CI powiem.

Oczywiście , że się zdarza. To tylko sprzęt. Nawet Samolot za 100.000.000 $ też się psuje.

Oczywiście , że można reklamować samego pilota.
 

Raciu

New member
Panowie żeby nie zakładać nowego tematu

Mam 706 55" dosłownie pod paru godzin i zauważyłem ,że lewa ramka jest jakby grubsza. Po przybliżeniu się okazuje się że matrycą jest dosłownie 2mm od ramki czarna jakby pionowy pasek który nie działa. Pojawia się to losowo totalnie. Raz jest widoczny a raz nie Czy to kwestia ustawień czy uszkodzonej matrycy ?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
O ile dobrze odczytuje to co chcesz powiedziec, to jest raczej ochrona matrycy tzw. przesunięcie obrazu, ale niech się wypowie ktoś kto ma oleda

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Raciu

New member
O ile dobrze odczytuje to co chcesz powiedziec, to jest raczej ochrona matrycy tzw. przesunięcie obrazu, ale niech się wypowie ktoś kto ma oleda

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Oby tak było bo jestem w kropce. Pionowy pasek raz jest nie ma... Czekam na komentarze innych
 
Do góry