Philips OLED705 Telewizor Oled 4K Ultra HD, pierwsza seria telewizorów w cenie.

wysio

Member
Bez reklam
nowy firmware

TPM191E _ 101.002.144.000 – Data: 2021/11/26

Naprawiono nieoczekiwane uruchomienie wygaszacza ekranu
Naprawiono nieoczekiwaną utratę dźwięku na urządzeniu HDMI ARC
Naprawiono niewyciszone głośniki po przełączeniu na urządzenie HDMI ARC
Naprawiono zbyt długi czas uruchamiania wygaszacza ekranu w określonym OSD
Naprawiono problemy z Ambilight, gdy głośnik Ambiair jest skonfigurowany z telewizorem
Naprawiono dźwięk słyszalny w głośnikach telewizora, gdy telewizor przechodzi w tryb gotowości, a wyjście audio to HDMI
Ulepszenia nawigacji przez aplikację PTA (wersja iOS)
Napraw brak obrazu w niektórych STB
Naprawiono nieoczekiwane wybudzanie telewizora z trybu czuwania
Naprawiono nie wybudzanie się z trybu czuwania za pomocą RC
Poprawa stabilności
Inne ogólne ulepszenia
 

luke-

New member
Cześć, posiadam tytułowego 55OLED705/12 i mam problem z połączeniem ekranu z laptopa bezprzewodowo - oba urządzenia w jednej sieci, chcę połączyć przez dodanie urządzenia :ekranu bezprzewodowego/stacji dokującej i komputer nie widzi telewizora. W telewizorze powinienem włączyć jakąś funkcję? Ta opcja ma jakąś swoją nazwę i może nie ma jej w tym telewizorze?
Ktoś przerabiał taki problem?
 

Gyorn

New member
Cześć.
Mam pytanie, co symbolizuje błyskanie (bardzo rzadkie, ale takie, jak przy włączeniu TV) ambilighta na biało po prawo u góry przy wyłączonym TV? To normalne zachowanie TV? Mam wrażenie, że jest to zachowanie "nabyte", ale nie wiem, z czym to powiązać. Utratę WiFi na wyłączonym TV?
 

GChmurka

Member
Cześć mam problem z moim 705 z aplikacją Amazon Prime Video.

Czy to przypadłość tylko mojego modelu czy też tak macie, że Prime Video nie ma na liście kanałów na ekranie głównym (chodzi o te propozycje jak netflix, youube).

Próbowałem wszystkiego, restarty androida i całego tv z prądu na zainstalowanej aplikacji lub jej wyłączonej/włączonej, z wariantami czy mam aktualizacje, czy brak (fabrycznie Prime jest wgrane), zalogowany niezalogowany. Dosłownie wszystkie warianty aby próbować aby to się pojawiło. Nic nie pomaga, opcja dodania Video Prime nie pojawia się ani samoczynnie na liście kanałów (jak przy instalacji każdej nowej aplikacji), ani nie można jej wybrać w opcji "Dostosuj" bo się po prostu nie wyświetla na liście.


Jedyne co mogę do dodać ją sobie jako ikonkę skrótu w "Aplikacje", ale chciałbym widzieć ją na liście kanałów.

Inne aplikacje normalnie działają i mogę dodawać do kanałów (czy to coś nowo zainstalowanego, czy apka która była wgrana w tv), tylko z tym Prime jest problem i w ogóle się nie pokazuje.

Na TLC normalnie wszystko działa (zarówno mogę dodać Prime do listy kanałów, jak i z tej listy dodawać sobie do "Następne")

Powiedzcie mi proszę czy też tak macie, zanim podejmę się kroku ostatecznego i przywrócę ustawienia fabryczne w TV (a naprawdę nie chce mi się tego robić i ustawiać wszystko od nowa... )
 
Ostatnia edycja:

tgrz

New member
[CUT]

że Prime Video nie ma na liście kanałów na ekranie głównym (chodzi o te propozycje jak netflix, youube).

[CUT]


Nie mam Twojego modelu tv,
lecz takie zjawisko z "Prime Video" (brak możliwości przypiecia go do listy) mam na starej przystawce z androidTV
- więc możnaby wyciągać tezy typu:

Najnowsza wersja aplikacji "Prime Video" umożliwia tę funkcjonalność w najnowszej wersji AndroidTV
 

Giboo

New member
U mnie jest apka Amazon Prime i jest przypięta choć sprawia ona czasem problemy tj muli, wywala żadna inna aplikacja tak nie szwankuje!
 

GChmurka

Member
Ok to będę walczył z restem do fabryki, może się pojawi.
To że kisi to standard, ogólnie na TLC też chodzi gorzej od netflixa, HBO itp...
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
nieprawda na 9206 działa bardzo dobrze, ZERO problemów... Ostatnio oglądam właśnie sporo na Amazonie i nie ma żadnych kłopotów
 

GChmurka

Member
Ustawienia fabryczne nic nie dały.
Próbowałem innych sztuczek typu inne konto Google, aktualizacje, różne języki i lokalizacje wybierane na stracie. Dupa, nie ma Prime na kanałach.

@Giobo na pewno masz 705, z wersja najnowszą to jest TPM191E_R.101.002.144.000 z 11 Nov 2021
Może to wersja android bo na 705 mam 9, a na TLC już 10.
 

Giboo

New member
Ustawienia fabryczne nic nie dały.
Próbowałem innych sztuczek typu inne konto Google, aktualizacje, różne języki i lokalizacje wybierane na stracie. Dupa, nie ma Prime na kanałach.

@Giobo na pewno masz 705, z wersja najnowszą to jest TPM191E_R.101.002.144.000 z 11 Nov 2021
Może to wersja android bo na 705 mam 9, a na TLC już 10.

Tak na pewno 705/12 w 65 calach i tak nie jestem w pełni zadowolony z aplikacji Amazona daleko jej do netfliksa . Irytowała mnie do tego stopnia , że wróciłem do instalacji fabrycznej, teraz znów jest zaktualizowana ale potrafi mulić bądż zaciąć się. Kilka razy spowodowała też takie kwiatki jak na zdjęciu:
 

Giboo

New member
Takie cudo
 

Attachments

  • IMG_20211226_200625.jpg
    IMG_20211226_200625.jpg
    1,1 MB · Wyś: 29

Giboo

New member
też mam androida 9, może ktoś wyczytał coś, gdzieś o aktualizacji do google tv albo androida 10?
 

GChmurka

Member
Kurcze, to ja nie wiem już co u mnie może być źle, że mi się Prime w kanałach nie pojawia.

Na pewno się dobrze rozumiemy i masz prime w kanałach (sekcja 3 na zdjęciu)? Zdjęcie nie moje, ukazuje tylko o której sekcji myślę.
W sekcji 1 (Aplikacje) oczywiście mogę Prime sobie dodać i jest to widoczne jak na przykładowym zdjęciu.
 

Attachments

  • SQvx4.jpg
    SQvx4.jpg
    264,5 KB · Wyś: 29
Ostatnia edycja:

Giboo

New member
Przepraszam bardzo źle zrozumiałem. U mnie też nie ma możliwości przypięcia Prime do bocznego paska w sekcji 3 ze zdjęcia.
 

GChmurka

Member
Przepraszam bardzo źle zrozumiałem. U mnie też nie ma możliwości przypięcia Prime do bocznego paska w sekcji 3 ze zdjęcia.

Czyli to chyba kwestia wersji androida, na 9 tego się nie da dodać, u siostry też na Philipsie z Android 10 działa, u rodzicow na TLC z 10 też dziala.

No cóż, trzeba z tym żyć... :-|
 
Do góry