Philips PUS7502 test - czyli niepokorny telewizor z nowym procesorem P5 i hat trick ambilight.

klonxxx

Banned
Ogólnie bywają z tym problemy.Kilka osób pisało tutaj na forum że Philipsy źle współpracują z dyskami (Toschiba,WD).Musiałbyś poczytać, niezależnie od sposobu formatowania dyski nie były prawidłowo czytane.Nie lepiej zainwestować w 65MU7002 na matrycy VA ?.LUb jak już chcesz Philipsa to 65PUS8102.Ten 7502 to nic specjalnego słaby kontrast,kiepskie agresywne upłynniacze ....
 

Hanek

New member
MAm pus 8303 i dysk wd czyta idealnie. Sony xe8505 nie widział połowy rzeczy wiec czy philips zle czyta dysk nie byłbym pewny
 
Ostatnia edycja:

White91

New member
Dzień dobry,


jestem od niedawna posiadaczem 65pus7502/12, wybrałem go czytając tą recenzję a dopiero później zorientowałem się, że testowany był model 55 cali...mam nadzieję, że 65 też jest udany i nie był to błąd...




Będę bardzo wdzięczny za kalibrację do tego modelu, nie wiem czy to tylko kwestia ustawienia parametrów w ustawieniach czy czegoś więcej. Jeśli jest opłata to jaka?




mail: mmaarr91@gmail.com


Z góry dzięki
 

quattroworld

New member
Jeśli ktoś ma problem z odtwarzaniem filmów z usb = nie działa zmiana formatu obrazu przez co kazdy film jest porozciągany polecam zainstalowac aplikacje KODI tam wszystko da się zmienia i użytkowanie TV staje sie o niebo lepsze
 

White91

New member
Dzień dobry,


jestem od niedawna posiadaczem 65pus7502/12, wybrałem go czytając tą recenzję a dopiero później zorientowałem się, że testowany był model 55 cali...mam nadzieję, że 65 też jest udany i nie był to błąd...




Będę bardzo wdzięczny za kalibrację do tego modelu, nie wiem czy to tylko kwestia ustawienia parametrów w ustawieniach czy czegoś więcej. Jeśli jest opłata to jaka?




mail:***mmaarr91@gmail.com


Z góry dzięki
 

Pawel_hdtv

New member
Klawiatura

Witam,

Stałem się posiadaczem telewizora Philips 49PUS7502, jak na razie jestem bardzo zadowolony.

Jedyne co mnie zaskoczyło, to po podłączeniu zewnętrznej klawiatury USB (Logitech K400) nie mogę wybrać polskiego układu znaków, a jest ich naprawdę dużo do wyboru. Z czego to wynika? Próbowałem wgrać plik PolishHardwareKeyboard.apk, lecz widzę że nie jest to chyba możliwe w najnowszym oprogramowaniu TV. Czy fabryczny pilot umożliwia wpisywanie polskich znaków?

Z góry dziękuję za pomoc.
 

latonio

Member
Niestety. Ani z tej klawiatury i tym bardziej z klawiatury pilota nie wpiszesz polskich znaków. Po prostu w ustawieniach instalacji klawiatury nie ma języka polskiego. Są litewski, łotewski, czeski itd. Polskiego nie uświadczysz.


Ok. Udało się. Zainstalowałem na telewizorze ES Eksplorator plików (jest w Google play na tv), w lapku ściągnąłem na penka PolishHardwareKeyboard.apk i po podłączeniu do telewizora zainstalowałem, używając do tego ES Eksploratora. Następnie podłączyłem klawiaturę K400 i w ustawieniach=ogólne=klawiatura=zakładkaCzy to właściwa klawiatura?, odszukałem polski programisty i działa.
 
Ostatnia edycja:

meechauek

New member
Witam forumowiczów.

Kupiłem TV Phillips PUS7502 49 cali i mam jeden DUŻY problem.
Problemem jest dźwięk.

Mówiąc kolokwialnie: jest jak z beczki, bardzo drażni, robi się straszny przegłos.

Próbowałem wszystkiego: kalibracja dźwięku, zmaina usytuowania (wiszący i na podstawce), basy na -kilka i +kilka, zmiana wyjścia, wyłączanie clear audio - WSZYSTKO co możliwe. Dźwięk jest nadal kiepski :( nie jest to tylko moja opinia, bo każdy kto przychodzi mówi "fajny tv ale jakiś dziwny dźwięk... -_-"

Ściągnąłem najnowszą aktualizację - nadal nic :(

Wczoraj za pomocą kabla optycznego podłączyłem stare głośniki - dźwięk jest w końcu jakby lepszy. Nie rozumiem tego.

W związku z tym mam 2 pytania i OGROMNĄ prośbę o pomoc bo już nie wiem co zrobić:

1) czy znacie taki problem z tym modelem tv? Czy jest coś jeszcze co mogę zrobić aby go "naprawić"??

2) rozważam zakup soundbara - czy możecie doradzić sensowny cenowo model (do 1000 zł) który ma ładny dźwięk, można podłączać inne urządzenia i będzie dobry do tego TV?

Bardzo proszę o poradę.

Michał
 

meechauek

New member
Szczerze powiedziawszy, nie narzekam na dźwięk. Co prawda telewizor stoi na podstawce. Może, gdyby wisiał, brzmiał by inaczej.

Rozumiem. Próbowałem obydwu trybów. Jest ewidentnie coś nie tak. Nawet moja żona (który nie przykłada do tego uwagi i nie widzi różnicy między hd a sd.... mówi że coś jest nie tak)

Czy ktoś jeszcze ma ten problem?
Czy to może być wada fabryczna mojego TV?
 

derwal

New member
Potwierdzam bardzo słabą jakość dźwięku z tego TV. Ja wspieram się amplitunerem. Z tym, że dźwięk ciągnę z odtwarzacza BR lub dekodera sat, bo sam TV ma problemy z dźwiękiem na wyjściu cyfrowym.
 

Pawel_hdtv

New member
Niestety. Ani z tej klawiatury i tym bardziej z klawiatury pilota nie wpiszesz polskich znaków. Po prostu w ustawieniach instalacji klawiatury nie ma języka polskiego. Są litewski, łotewski, czeski itd. Polskiego nie uświadczysz.


Ok. Udało się. Zainstalowałem na telewizorze ES Eksplorator plików (jest w Google play na tv), w lapku ściągnąłem na penka PolishHardwareKeyboard.apk i po podłączeniu do telewizora zainstalowałem, używając do tego ES Eksploratora. Następnie podłączyłem klawiaturę K400 i w ustawieniach=ogólne=klawiatura=zakładkaCzy to właściwa klawiatura?, odszukałem polski programisty i działa.


Potwierdzam, u mnie też działa:). Dziękuję za sugestię przeglądarki plików, która poradziła sobie z problemem.
 

janunio

New member
Bez reklam
"Wczoraj za pomocą kabla optycznego podłączyłem stare głośniki - dźwięk jest w końcu jakby lepszy. "
Opisz jak połączyłeś głośniki kablem optycznym. Czy wtedy wyłączyłeś głośniki w TV ?
Co to jest "przegłos" ?
 
Ostatnia edycja:

Mr_Bartek

New member
Po ostatniej aktualizacji mam lekki problem z telewizorem i chciałbym się dowiedzieć czy ktoś jeszcze tak ma. Zainstalowałem TPM171E_003.000.246.005 i tu następuje problem bo nie mogę wyregulować obrazu.

W Launcherze i menu TV wszystko wygląda przekoloryzowane i ze zbyt dużym kontrastem. Obraz podczas odtwarzania materiałów udało mi się ustawić (ale musiałem zrobić to ręcznie bo ustawienia w oprogramowaniu też są niepoprawne i bardzo drastycznie zmieniają obraz (np. funkcja ciepły/zimny). Przywracałem ustawienia fabryczne oraz robiłem wipe cache i data z poziomu recovery ale problem nadal występuje. Problem jest najbardziej widoczny na miniaturach w Launcherze gdzie kolor skóry jest prawie czerwony, a cienie nieistniejące.

Ma ktoś taki problem i sobie z tym jakoś poradził? Może ktoś ma kopię oprogramowania w wersji 240? Z poziomu telewizora nie da się wgrać starszej wersji, ale może w recovery się uda.
 

edta

New member
Witam,
podłączyłem dysk przez usb do TV z filmem 4k mkv i nie mogę odtworzyć. Pojawia się komunikat nieobsługiwany format.
Czy ktoś wie dlaczego? Z spec. wynika ze ten format jest obsługiwany.
 
Do góry