Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

D

Deleted member 121090

Guest
miet55
Może ten Twój jest zepsuty?
Skoro sprzedawca od którego kupowałeś ten TV zapewnia Cię, że w tym modelu banding nie występuje a Ty go jednak masz, to możesz odesłać TV na reklamację.
Nie ma się co unosić tylko sprawę zgodnie z naszą Ustawą można załatwić.
 

miet55

Member
Bez reklam
miet55
Może ten Twój jest zepsuty?
Skoro sprzedawca od którego kupowałeś ten TV zapewnia Cię, że w tym modelu banding nie występuje a Ty go jednak masz, to możesz odesłać TV na reklamację.
Nie ma się co unosić tylko sprawę zgodnie z naszą Ustawą można załatwić.
Poczekam trochę bo mam jeszcze ponad rok czasu a później być może reklamacja sklepowa ;)
 
D

Deleted member 121090

Guest
Ostrożnie z tym czekaniem. W ustawie jest podany termin w którym takie zgłoszenie musisz zrobić od momentu zauważenia wady.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Tu się z Tobą nie zgodzę. W instrukcji obsługi Twojego TV raczej jest zapis o możliwości występowania bandingu. Jedyną więc podstawą reklamacji mogą być zapewnienia sprzedawcy o braku tej wady w tych modelach. Informacje reklamowe i zapewnienia sprzedawcy mogą bowiem być podstawą niezgodności towaru z umową. A skoro tak, to trzeba by się na te zapewnienia powołać. A tutaj mamy i Twoje wpisy o zauważeniu wady.
Druga sprawa. Jeśli wymagamy od sprzedawcy dotrzymywania tego co pisze to i samemu wypadałoby pisać prawdę i trzymać się swoich słów.
 

Rokko32

New member
Czyli jak widzę są tu ludzie, którzy narzekają na ten Tv, jakie to ma wady ale i tak jeszcze nie oddali go do sklepu. Ciekawe podejście...
 

mik61

New member
Serwis wymienił mi 50PFH6550 na 55PUS6551 serwisant wspominał mi o tym że modele 6561 lubią się kurzyć do tej pory mieli może 8 takich zgłoszeń, a co za tym idzie serwis wymienia takie telewizory... więc zamiast siedzieć i płakać może warto zareklamować
 

slawek77

New member
Czy normalne jest by na jasnym tle, widać było podświetlenie matrycy?
Mniej więcej, a raczej więcej tak to wygląda (foto nie jest oryginalne)
PUS6561/12 55"
 

Attachments

  • Bez nazwy-2.jpg
    Bez nazwy-2.jpg
    17,3 KB · Wyś: 356
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli masz na myśli banding - to w każdym telewizorze , nawet za 25.000 może się pojawić. Wystarczy sprawdzać przed zakupem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na chamskie zaczepki nie odpowiadam.
Każdy telewizor jest sprawdzany przy kalibracji.
 
I przychodzi z takim gratisowym płomyczkiem jak widać na zdjęciach (dół, prawa strona za logo)

https://zapodaj.net/cece31e624e44.jpg.html

https://zapodaj.net/76dac4d307c77.jpg.html

Nie znasz się to wyjątkowa sztuka z przednim ambi :eek:k: A tak na serio to niejaki "bluray"(trol) pisze jak to grupa MSH przyjmuje zwroty i później podobno ktoś dostaje rozpakowany TV - idąc tym tokiem myślenia to kupując u wiadomej osoby z forum, nikt z kupujących nie ma gwarancji że nie dostał"zwrotu" bo wszystkie TV były podobno sprawdzane :D
Ja na szczęście pozbyłem się "bubla" po tygodniu ,a teraz czytając jakie to cuda mają nabywcy : jak nie smog atakuje to promoczyki i inne mniejsze lub większe problemy z oprogramowaniem to mogę się tylko :lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 

freesamen

New member
aby oglądać na telewizorze Philips 55PUS6561 telewizję NC+ jest wymagany dekoder? czy można zamiast dekodera użyć jakiejś karty pozbywając się dodatkowego urządzenia?
 

rafallo777

New member
Tak sobie czytam i porównuje tego philipsa z samsungiem KU6400:
54.6" Philips 55PUS6561/12 - Specifications
54.6" Samsung UE55KU6400 - Specifications

Cena jest taka sama.
Lecz dlaczego wszystkie praktycznie TV w tej cenie posiadają matrycę 60Hz, a ten Philips 120Hz i czy faktycznie bez kalibracji nawet ma to jakieś przełożenie wizualne? Odczuwacie różnicę, czy tej różnicy praktycznie nie ma - są to jedynie cyferki?

To samo ekran SVA a IPS? Jest większe przełożenie?
Kolory przewyższają w Philipsie, jest ich dużo więcej 30 bits, gdzie w Samsungu 24. Jak to też się ma do wizualnej różnicy?

Zastanawiam się praktycznie nad tymi dwoma modelami i cyferki wszystkie przemawiają za Philipsem. Zdecydowanie za Philipsem. Ale jak to ma się w rzeczywistości?

Mowa oczywiście o wyjęciu z pudełka i bez kalibracji.
 
Do góry