Philips TV Seria PUK 7150 - czyli model UHD z dodatkowym głośnikiem, z potrójnym Ambilightem na rok 2015

papcio chmie

New member
Nowy soft zainstalowany. TV zainstalowany ponownie. Filmów 4K z HDD USB dalej nie można odtworzyć -> "Format nieobsługiwany".
No cóż szczekam dalej.
 

Tygrysio

New member
wysokość input lag

Czy ktoś z właścicieli tego modelu z serii7150 jest w stanie wypowiedzieć się co do wrażeń po podłączeniu TV do Playstation 4 lub komputera ? Czy opóźnienie (input lag) jest naprawdę tak mocno odczuwalne w tym modelu ? Nigdzie nie znalazłem wartości input laga w modelu 55 calowym z tej serii - na anglojęzycznych forach znalazłem wpisy, że opóźnienia są bardzo odczuwalne, ale może zależy to od ustawień.
 

Tygrysio

New member
Czyli rozumiem, że nie ma żadnych odczuwalnych opóźnień po podłączeniu do laptopa lub PS4. Może ktoś mógłby opisać swoje wrażenia po podłączeniu tv do konsoli lub komputera ? Jak ten TV sprawuje się w roli monitora ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jest model UHD- więc jako monitor nawet z bliskiej odległości będzie ok.
Spokojnie da radę.
Model 55PUS7100 jest dużo tańszy a różni się podstawką.
 

cgc

New member
A ja się zapytam, jak 55PUS7150 wypada na tle 7181, czy jest bardzo duża przepaść między nimi (jakość obrazu/dźwięku, stabilność, kompatybilność z formatami itp)?
Chciałbym poznać opinie ludzi, którzy mieli do czynienia z obydwoma, najlepiej jednocześnie (kiki?) :) Wiem, że nowsze teoretycznie lepsze ale zależy mi na opcji pasywne 3D/Dual Play a tego niestety Philips w tym roku poskąpił i dlatego zastanawiam się czy dużo stracę kupując nieco starszy ale odpowiednio wyposażony model. Samo pooglądanie w sklepie nie daje pełnego obrazu.
Zastanawiam się też nad Sony 55X9005C ale tu z kolei brak ambi trochę martwi, wiem - gadżet ale jednak cieszy :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różnią się bardzo dużo:
- Płynność
- Dźwięk
- Wyposażenie
- HDR
- 3D

Jaką masz odległość od ekranu ?
Jaki sygnał ?
Zakup na ME w piłce ?
I co jest najważniejsze dla Ciebie ?
Ile masz max kasy ?
 

cgc

New member
To, że się różnią parametrami to wiem, wiem nawet jakimi :)
Chodziło mi raczej o realne odczucia przy użytkowaniu.
Czy np jest mocno widoczna różnica w płynności obrazu? Dźwięk między 7150 i 7181 chyba aż tak bardzo nie odbiega, są podobnie skonstruowane.
Czy brak HDR aż tak bardzo daje w kość? ;)
Czy lepiej działa android po większej ilości poprawek w starszym modelu (teoretycznie powinien być lepiej dopracowany), czy też w nowszym filipek od razu, ucząc się na błędach, zrobił lepszy soft? Jak praktycznie wygląda obsługa kodeków, youtube czy innych netfilmów?

Jeśli chodzi o zastosowania: odległość ok 2,5-3m, główne źródła: nc+, bluray, xbox one. Tematyka: głównie filmy, bajki-animacje, konsola (jak tam z input lagiem?) troszeczkę sportu ale nie szachy :) Używany będzie raczej częściej wieczorem niż w ciągu dnia.
Cena: chciałbym się zmieścić w 4,5-5,5k z dopuszczalnymi pewnymi uzasadnionymi odchyłkami :)
Fajnie jakby miał pasywne 3d z opcją dualplay i ambilight.
Zakup planuję pod koniec miesiąca lub na początku przyszłego (EURO 2016 nie jest tu krytycznym argumentem), chyba że się trafi jakaś super promocja :)
Proszę o konstruktywne argumenty :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla mnie HDR w dzień ok ale wieczorem długo nie da rady.
Upscalowanie, płynność, Android do wersji 6,0
Obsługa podobna, chociaż jest inny pilot.
Polecam PUS7101 jest w extra cenie dla niebieskich z kalibracją.
 

lycone

Banned
Dla mnie HDR w dzień ok ale wieczorem długo nie da rady.
Upscalowanie, płynność, Android do wersji 6,0
Obsługa podobna, chociaż jest inny pilot.
Polecam PUS7101 jest w extra cenie dla niebieskich z kalibracją.
Niedawno twierdziłeś, że szkoda zdrowia na HDR, teraz już zmieniasz zdanie, że w dzień jest ok. Testowałeś w ogóle samodzielnie HDR czy tylko na pokazach? Przydały by się jakieś opisy tych testów...
 

eBizo

New member
U mnie nie widać różnić w stabilności.

Dość często przy Castowaniu mam taki widok:
https://www.youtube.com/watch?v=bU1G0IoFrhM

Czasem straci się dźwięk (wymaga full resetu), często przestaje działać jakiekolwiek źródło obrazu czyli chodzić po menu można ale nie otworzysz YT "błąd odtwarzania" ani nic z TV, raz mi się też zawiesił przy zwykłym oglądaniu filmu z dysku.. Ostatnio też mnie wkurza, że każdy film domyślnie ma wyłączone filmy, bez względu na wcześniejsze ustawienie zawsze jest "Brak napisów" wybrane.

Tutaj ten drugi objaw:
https://www.youtube.com/watch?v=kGIJIzO9KiI

Btw. serio w tym TV nie ma możliwości przesunięcia czasowego <- -> napisów?
 
Ostatnia edycja:

nicraM_86

New member
Pytanie do posiadaczy 7150: jak działa wam 3D? W moim przypadku jest tak, że po lewej stronie ekranu występuje dosyć spory corosstalk natomiast środek i prawa strona są w miarę ok. Czy macie to samo u siebie?
 

Anubis76x

New member
brak wsparcia Youtube?

Dzień dobry
Nie mogę uruchomić aplikacji YouTube, otrzymuję komunikat "Ta czynność jest niedozwolona" , próbowałem zaktualizować samą aplikację przez sklep Google Play ale nie mogę zalogować się do konta Google z pozycji telewizora, otrzymuję komunikat że login i hasło są nie poprawne.
Próbowaliśmy robić to przez inne konta, podłączać klawiaturę zewnętrzną, przywracać oprogramowanie telewizora. Czy to wina tego, że w telewizorze jest już zbyt stara wersja Android ? najnowsza dostępna aktualizacja to 49pus7150_12_fus_pol z 2017 r..
 
Do góry