Panasonic TX-P55VT50 - test otwarty. Najlepszy obecnie telewizor na świecie ?

cureman

Active member
Bez reklam
Odniosłem się jedynie do odbić jakie było widać na zdjęciach, zastrzegając przy tym, że nie oceniam jakości obrazu. Wielu nowych nabywców czytając posty niektórych forumowiczów może wynieść błędne przekonanie, że w szybie/pleksi nie powinno się nic odbijać, czego pochodną może być przekonanie o zakupie wadliwego egzemplarza.

Prawda ale brak kontrastu i czerni to ewidentna wada tv.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Nie odzywałem się przez prawie 4 miechy bo po co sobie strzępić język na pisanie w koło o tym samym . Teraz na spokojnie mam wyrobiony pogląd co do 55VT50E i dzielę się nim już na spokojnie bez początkowych emocji , którymi kieruje się człowiek zaraz po zakupie . Po zakupie 55VT50E byłem lekko zdegustowany poszarpanymi krawędziami i że się tak wyraże np na boisku trawa parowała jak by było na niej gorące powietrze jak na asfalcie w lecie . Po przepracowaniu około 1500 godzin obraz się bardzo poprawił w tej materii , ostrość jak żyleta i w/w przypadłość parującego gorącego powietrza też znikła . I na bank nie ma mowy o tzw przyzwyczajeniu się do tych przypadłości . Mam oko niesamowicie wyczulone na wszelkie niedoskonałości związane z obrazem i nie ma mowy o przyzwyczajeniu się . Poprostu po wygrzaniu plazmy te przypadłości ustąpiły . Obraz w VT50 jest niesamowity , czerń jak smoła tak w dzień jak i oczywiście w nocy . Powidoki pojawiają się szybciej aniżeli na VT30 ale za to znikają równie szybko . Katowałem telewizor na TVN 24 przez 3 dni w koło . Oczywiście logo się lekko utrwaliło ale po przełaczeniu na inne kanały ku mojemu zdziwieniu po około 3 dniach zniknęło do zera . Kolejna moja obserwacja co do braku szyby na przodzie telewizora i zastąpienie jej przez pleksi jest jak najbardziej uzasadniona . Szyba któarą miałem w VT30 niesamowicie kurz przyciągała . Teraz pomimo remontu w domu i niesamowitym czasowym zakurzeniu , pleksi jest prawie czyściutkie . Więc było jak najbardziej zasadne zastąpienie szyby pleski.Zgłosiłem do Panasonica problem tych prześwitujących plam na wylot i czekam na serwisanta , który u mnie w domu zainstaluje zgodnie z procedurami zaślepkę tych otworów zaprojektowaną przez Panasonica . A najbardziej podoba mi się to że jak zwykle Panasonic stanoł na wysokości zadania , bo nie robi ludziom wody z mózgu że problemu nie ma , tylko przyznał się do błędu konstrukcyjnego i go usuwa jak komuś to przeszkadza . Przez chwilkę miałem chwile zwątpienia na samym początku zakupu , że Media Markt wymieni mi ten tv na Philipsa serii 8007 ale już mi przeszo i nie zamierzam zamieniać wyśmienitego telewizora na knota jakim jest Philips . Nawet czytać się nie chce na forum poświęconym Philipsowi jakie ma wpadki , ciągłe błedy oprogramowania , jakieś zamowolne wyłaczenia czy zawieszenia itp . Panas to Panas . Oraz plazma to plazma . Być może zresztą jedna z ostatnich , bo jak Unia Europejska robiąc wodę z mózgu o za dużym poborze prądu , zmusi producentów plazm do obniżenia tegoż poboru o połowę czy nawet 70 % spowoduje że plazma będzie złomem . Więc kupujcie i cieszcie się z jakości obrazu jaki daje plazma Panasonica i to nie tylko serii VT50 tylko niższej serii jak i starszych modeli serii 20 czy 30 . Bo za jakiś czas może się okazać że tak jak Pioneer Kuro wymrze i Panasonic i na rynku zostaną same knoty LCD i nie będzie wtedy już żadnej alternatywy poza być może oledami tez niedopracowanymi ale za to bardzo drogimi . Pozdrawiam
 

Adrian85

New member
Bez reklam
No to miło,że sytuacją się wyklarowała i jesteś zadowolony z zakupu:)oczywiście do następnej wymiany na nowszy/lepszy model:wink:
 

Adrian85

New member
Bez reklam
No to miło,że sytuacją się wyklarowała i jesteś zadowolony z zakupu:)oczywiście do następnej wymiany na nowszy i jeszcze lepszy model:wink:
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Nie no , daje sobie luzik , żonie obiecałem że ten tv już będzie na 5 lat przynajmniej :) . Bo nawet nie zdążyła się przyzwyczaić do danego modelu , a już go nie było . :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
peterka 1000-
O nowe modele LCD Led Panasonica, Sharpa czy Sony możesz być spokojny.
Znam setki osób które są bardzo zadowoleni z ich użytkowania.
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę.
Nowe modele topowe LCD LED czy Oled będą super ale kosztują więcej.
Eisa już wyraziła swoją opinię więc przedsmak już mamy.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Peterka1000 a jak z judderem w tej twojej plazmie. Ostatnio widziałem na tym modelu rozmiar 50 - film animowany w 2D - judder dyskwalifikował tą plazmę całkowicie - facet z obsługi twierdził, że obraz jest ustawiony optymalnie - natomiast philips z serii 5507 wyświetlał obraz płynnie.
 

kochan99

New member
Witajcie mam od dziś 50vt50e przywiozłem go dzisiaj po wymianie sobotniego zakupu samsunga 55es6800!!! w samsungu ostrość płynność nawet kolory ok tylko w żaden sposób nie umiałem się przyzwyczaić do kolorów skóry ludzi czy to film czy program, ustawiałem i nić. Zadzwoniłem do sklepu czy mogę go przywieść i wymienić na coś lepszego i tak zrobiłem dziś przywiozłem vt50 . Kolory fakt tak jak wszyscy piszą , czarny super no i ludzka skóra jak w rzeczywistości !! Nawet bardziej mi pasuje rozmiar 50' choć siedzę ok 3m od tv. Mam tylko pytanie czy ten oto topowy vt50 ma tylko 50hz ???? tak mi wyświetla i niekiedy obraz ma takie lekkie białe ziarno !!! w led tego nie zauważyłem. wina plazmy czy mam coś nie tak w ustawieniach ? pozdrawiam
 

Kadajo

New member
Bez reklam
50hz sygnału nie ma nic wspólnego z odświeżaniem obrazu, a te ziarno to wyładowania w komórkach i jest to normalne w kazdej plazmie.
 

czarnuch

New member
Witajcie mam od dziś 50vt50e przywiozłem go dzisiaj po wymianie sobotniego zakupu samsunga 55es6800!!! w samsungu ostrość płynność nawet kolory ok tylko w żaden sposób nie umiałem się przyzwyczaić do kolorów skóry ludzi czy to film czy program, ustawiałem i nić. Zadzwoniłem do sklepu czy mogę go przywieść i wymienić na coś lepszego i tak zrobiłem dziś przywiozłem vt50 . Kolory fakt tak jak wszyscy piszą , czarny super no i ludzka skóra jak w rzeczywistości !! Nawet bardziej mi pasuje rozmiar 50' choć siedzę ok 3m od tv. Mam tylko pytanie czy ten oto topowy vt50 ma tylko 50hz ???? tak mi wyświetla i niekiedy obraz ma takie lekkie białe ziarno !!! w led tego nie zauważyłem. wina plazmy czy mam coś nie tak w ustawieniach ? pozdrawiam

Czy rozmiar 55 był za duży z 3 m ? Sam przymierzam się do zakupy plazmy i nie mogę się zdecydowac 55 czy 50. Pozdrawiam
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Nieciekawa ciekawostka na temat VT50:
blog.s k a l i b r u j t v.pl/2012/07/splycajaca-sie-czern-panasonica-vt50-w-trybie-kalibracji-isf/
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
A te odświeżanie obrazu 50Hz na panasie, skoro już tak ludzi razi to jak ktoś ma pieniądze i chce zostać przy tym tv bo np nie widzi alternatywy (i słusznie) zawsze może sobie kupić zewnętrzny procesor obrazu który przerobi obraz znacznie lepiej niż to co siedzi w panasie VT, będzie na wyjściu 60Hz.

np DVDO EDGE
DVDO | EDGE GREEN

W usa ten procesor robi furorę, nawet obraz z ps3 720p jest znacznie lepszy na st50 i pewnie na vt50 również by tak było
Dude...after playing with it ...the EDGE is a must! The picture is night and day for 720p games on PS3 eek.gif. I am so happy to no longer see the posterization. I tried to get some pics by comparing the two but my cell phone camera isn't that great, but I will try to get some tomorrow. I couldn't believe the difference when I shut off the DVDO Edge and plugged the PS3 directly into the TV while in the middle of a game.
Best $115 I have ever spent hands down!
Yes, it truly feels amazing to have the posterization effect gone. I am so glad I found this deal on the Edge. I have heard great things about the Darbee as well. You are going to love the difference for 720p PS3 games! biggrin.gif
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Kapral_Hicks
Ale o co chodzi z tym procesorem?
Ja rozumiem że to skaler obrazu do 1080p, ale to i tak VT50 robi. Czy ten skaler zmienia sygnał 50Hz na 60Hz? Bo nie do końca rozumiem Twój wpis.
 

Tserof

New member
w specyfikacji na wyjsciu podają :Output Video Formats:
Auto-Detect Display Format
480p-60 (720x480@60Hz)
720p-60 (1280x720@60Hz)
1080i-60 (1920x1080@60Hz)
1080p-60 (1920x1080@60Hz)
1080p-24 (1920x1080@24Hz)
1080p-25 (1920x1080@25Hz)
576p-50 (720x576@50Hz)
720p-50 (1280x720@50Hz)
1080i-50 (1920x1080@50Hz)
1080p-50 (1920x1080@50Hz)
VGA (640x480@60Hz)

czyli chyba zmienia czestotliwość ciekawe czy ktoś to testował
 
Do góry