Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

ondrikk

New member
jeśli będzie się zacinało to tylko z powodu kiepskiej jakości routera / access pointa lub kiepskiej jakości łącza internetowego.
Jak pisałem wczesniej ja mam 10 mb na 5 osób i np tvn player w hd jeszcze się nie zająknął tak samo z YT.....

Ja mam 16, filmy na kompie latają bez problemu, na telefonie także a na telewizorze nie dość że wifi ma zasięg gorszy 2-krotnie niż telefon. Ipla nie tnie się, ale YouTube tak. Przynajmniej filmy wysokiej jakości. Może to faktycznie coś z routerem. Jeszcze słowo o aplikacji na telefon. Wygląda ochydnie, funkcjonalność ograniczona mooocno. Po szybkim naciśnięciu na np. podgłośnienie telewizor odłącza się na chwile od aplikacji. Brakuje mi jeszcze opcji wyłączania z jej poziomu chociaż nie wiem czy inne aplikacje tego typu to mają. Udostępnianie w telefonie filmów z tej aplikacji nie działa kompletnie u mnie. Używam do tego Allshare od samsunga.
 

Lolek7825

New member
Ja mam 16, filmy na kompie latają bez problemu, na telefonie także a na telewizorze nie dość że wifi ma zasięg gorszy 2-krotnie niż telefon. Ipla nie tnie się, ale YouTube tak. Przynajmniej filmy wysokiej jakości. Może to faktycznie coś z routerem. Jeszcze słowo o aplikacji na telefon. Wygląda ochydnie, funkcjonalność ograniczona mooocno. Po szybkim naciśnięciu na np. podgłośnienie telewizor odłącza się na chwile od aplikacji. Brakuje mi jeszcze opcji wyłączania z jej poziomu chociaż nie wiem czy inne aplikacje tego typu to mają. Udostępnianie w telefonie filmów z tej aplikacji nie działa kompletnie u mnie. Używam do tego Allshare od samsunga.
u mnie na iphone viera remote działa bez problemu; trzeba sie troche przyzwyczaić ale wiekszość opcji przetestowana i nie ma problmu. czasem aplikacja nie znajduje TV ale po restarcie połączenia wi-fi w phonie działa ok.
Ja mam access pointa cisco (nie chce robić krypto reklamy ale to najlepszy sprzet sieciowy) i zarówno w TV jak i w fonie mam zasięg na maxa odległość TV od accessa ok 5 metrów
 

federales

New member
Mógłby ktoś podać wymiary kartonu od 47et5?
Dzięki :)

z racji że jestem jego świezym posiadaczem oto wymiary :
130x80cm - całkiem spory, mi ledwo się zmieścił na tylne siedzenia do Superba (trochę się karton wgniótł w boczek drzwi).

A tak na szybko kilka słów co do samego tv.
Przed zakupem przeczytałem recenzję Kikiego i napaliłem się na niego jak szczerbaty na suchary. Jednakże w miarę czytanie postów wkradało się w moje myśli o Panasie zwątpienie po tym jak pisaliście o wadach obrazu (clouding, banding i inne ustrojstwa). Kupiłem go więc przez net zeby w razie czego móc bez problemów go oddać w diabły.
Po podłączeniu do turbodekodera N-ki oraz PS3 dosłownie opadła mi szczena na podłogę, takiej jakości obrazu się w najśmielszych oczekiwaniach i marzeniach nie spodziewałem, zarówno w sd jak i w hd jest mega zajebiscie i chyba mam mega farta bo żadnych opisywanych przez was wad w swoim egzemplarzu nie zauwazyłem a przyglądałem się bardzo uważnie z każdej możliwej odgleglości i kąta ;)
Dla pikanterii dodam tylko że zarówno N-kę jak i Ps3 mam podlączone przez najtańsze z możliwych kabli hdmi które kupiłem parę lat temu z realu za jakieś 10-15 złotych.

Dodam jeszcze że po włożeniu do ps3 płytki bluray 3D (Trzech muszkieterów) i odpaleniu filmu dosłownie zaniemówiłem z wrażenia , 3D jest megafucking zajebiste, aż słów braknie żeby to opisać.

Aha, jedyną wadą w tym panasie są lipne okulary, obchodzę się z nimi jak z jajkami a i tak juz mi jedne się połamały dokładnie tak pisaliście (dobrze że te od LG można wyrwać już za ok 40zł za 4 pary)

Z czystym sumieniem mogę polecić ten telewizor każdemu zainteresowanemu świetnym obrazem za rozsądne pieniądze :)
 

roa

New member
Cześć,

mam ten TV od jakiegoś już czasu i podpisuje się pod pochlebnymi opiniami na jego temat.

Czy ktoś z Was wie czy posiada on automatyczny wygaszacz ekranu w trakcie odtwarzania muzyki np. z serwera dlna? Poprzedni Samsung to miał a tu nie mogę znaleźć tej opcji.

w Et5E znalazłem tylko ręczne wejście w menu i wyłączenie matrycy. Będę wdzięczny za ew. sugestie.

Acha KIKI dzięki za polecenie tego TV:)

A
 

heniumon

New member
Tym sie chyba powinien zająć UOKiK Panasonic to niepoważna firma jak takie buble nam wciskają , a w sklepach sprzedzaż polega na wciskaniu sprzetu w kartonie lub modelu z wystawy
 

Raku2006

New member
Dzięki federales. No mi niestety nie wszedł do astry 2, ale do siostry zafiry już jakoś wskoczył :)Ja kupiłem w piątek.
Też jestem super zadowolony.Tv mam podłączony pod vectre cyfrową i cyfrę plus. Obraz w hd super, w sd nie jest źle.

Podczas grania na ps3 w fife 13 nie zauważyłem żadnych dziwnych rzeczy, wszystko jest super. Włączyłem również mecz na canal sport hd i tez super jakość bez żadnego smużenia. Sprawdzałem na czarnej planszy czy występuje clouding no i nic takiego nie stwierdziłem, matryca równomiernie podświetlona.

Jeżeli chodzi o konwersję z 2d do 3d to chyba nie działa, przynajmniej my w domu tego nie widzimy :) dopiero jak puściłem film w 3d to widać było efekt, wszystkim się podoba, ale ja chyba wolę obejrzeć film z blu raya w 2d :D

Aha no jest jeden minus, ale wiedziałem o nim już przed kupnem. Jest po prostu za mały :D Oglądamy głównie z odległości 4 m i jest fajnie, ale jakby było 55 cali byłoby okej :D no ale niestety 2300 więcej to już dla mnie troche za dużo :/ Jak gram na ps3 to siadam sobie 2 metry przed tv :)

Podsumowując ja też polecam ten tv :)

mystaloba ja szukałem wymiarów na stronie producenta i na necie no i niestety nie znalazłem. Zadzwoń do jakiegoś sklepu powinni ci podać wymiary.
 
Ostatnia edycja:

hircik

New member
witam, osobiście jestem bardzo zadowolony z mojego 47et5e mimo moich problemów z twardym dyskiem. u siebie nie stwierdziłem cloudingu ani bandingu i innych dolegliwości więc byłem bardziej zadowolony. niestety wczoraj po raz pierwszy zniknął internet (wifi) i nie pomogło odłączenie pendraka i dysku, dopiero odłączenie wszystkiego z prądu na pare minut pomogło. dzisiaj podłączyłem twardziela i znowu nie mam netu. czy jest na to jakiś sposób? pozdrawiam wszystkich forumowiczów:)
 

Raku2006

New member
Wczoraj zauważyłem u siebie na tv jeden martwy piksel, czarny, ogólnie mi to nie przeszkadza bo widać go tylko z bliska, bardziej mnie wkurza fakt, że jest, niż że przeszkadza. w sklepie mówili że trzy dni jest na sprawdzenie, no ale wcześniej go nie widziałem, dzisiaj już jest sześć dni po zakupie. Dzisiaj będę podbijał gwarancje to zapytań co i jak, chociaż pewnie standardowo będą się migali od wymiany.

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk
 

jsqfel

New member
Niestety w moim egzemplarzu jest widoczny banding :/ opłaca się wymieniać na inny egzemplarz czy zupełnie inny model? Zawiodłem się na tym, TV za 3k a tu taki babol, w zwykłych LCD tego nie było. Czytałem, że w ledach to się zdarza ale czy jest to takie częste zjawisko?
 
Ostatnia edycja:

Hermes121

New member
Zakupiłem Panasa z rtveuro (zapłaciłem 3290) z polecenia kikiego. Niestety, występuje clouding. Nie jest przerażający, ale i tak liczyłem tutaj na trochę więcej. Współlokator kupił sobie dzień później identyczny telewizor, ale u niego problem nie jest aż tak widoczny.

Na razie nie mam czasu na dłuższą zabawę z ustawieniami i testami, więc nie traktujcie tej oceny jakoś negatywnie. UPC dopiero mam podpiąć, więc bez HD to szkoda telewizora. Może coś na Bluray wezmę przez weekend.

Z USB odpaliłem jeden film (2gb, więc nie fullhd), ale są drobne ściny + nie czyta mi napisów txt. Da się to ustawić, aby działały czy muszę kombinować z .srt? Wydaje mi się, że widziałem taki wątek na forum, ale szukałem i nic.
 

jkchris

New member
Witam,
mam pytanie do posiadaczy Panasa et5e .
Znajomy ma taki model w rozmiarze 42 cale i nie wiem czemu ale zainstalował do jako niemiecki.
Tylko teraz na TVN (tylko na TVN) przełącza mu audio na niemiecki audio (podejrzewam dlatego że jest w Dolby D.. po niemiecku ), sygnał z jakiejś kablówki .
Jest coś do ustawienia żeby standardowo wybierało mu polskie audio na TVN ?
Co trzeba ustawić ?

Pozdrawiam
 

skylla1

Member
Bez reklam
Przywrócić ustawienia fabryczne i w nowej instalacji wybrać Polska. Kiedyś w panasonicu wybierało się Niemcy aby mieć DVB-C, teraz nie jest to już potrzebne.
 

Hermes121

New member
Panowie,
kupilem tego panasa jednak ogladajac film w nocy zauwazylem spory clouding przy gornej ramce tv. Widac ze to od edge led. Dopiero wczoraj obejrzalem w nocy caly film i rano zupelnie przez przypadek zauwazylem ze na obudowie w miejscu cloudingu mam wgniecenie. Plastikowa ramka jest nietknieta a kqrton rowniez byl caly.

Zglaszac to do panasa na gwarancji czy do rtv euro gdzie kupilem? Nie ukrywam ze satysfakcjonowalaby mnie wymiana na ten sam model ale bez uszkodzen. :/ tez nie chcialbym sie pozbywac tv na dluzszy okres bo to bez sensu.
 
Do góry