Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

abik

New member
Mam wersję 42 cale od 2 tygodni za 2,7k promocja w euro agd. Wszystko chodzi wyśmienicie, programy z dvbt z pokojowej anteny miodzio!
smart tv na wysokim poziomie, filmy 3d z pena na usb świetnie chodzą. System sam się zaaktualizował.
jest tylko jeden problem, jak podłączę coś do usb to działa dalej net z wifi, ale jak już wyłączę i włącze tv dalej z penem włożonym to nagle wifi nie działa, żadnej sieci nie widzi. Potrzeba wtedy wyjąć pena z usb i tv od prądu odłączyć, dziwny problem, naprawią to kiedyś?
 

Budrys77

New member
Co do tych problemów na linii USB-WIFI. W wypadku podłączenia USB i korzystania z WIFI, ten TV może "nie wyrabiać" prądowo". Nie mam pojęcia czy jakaś zmiana softwearu jest w stanie to poprawić.
Ja tak miałem, że jak był wsadzony USB, to nie wyszukiwał mi w ogóle żadnej sieci bezprzewodowej. Beż USB wyszukuje mi trzy, ale łączy się tylko z moją Neo.
Ja mam z netem ten problem, że działa on u mnie w TV, tylko wówczas, gdy w swoim routerze zdejmę zabezpieczenia.
Mój Panasonic nie zawsze widzi też zainstalowane w kompie Serwiio, ale mam wrażenie, że to bardziej błąd programu, niż TV. Filmy z kompa ładnie odtwarza za jego pomocą.
Skoro już jestem przy głosie, to miałbym jeszcze 2 pytania.:)
1. U mnie wersja oprogramowania ma nr 1.263 i TV twierdzi, że jest najnowsza. Czy mój Panasonic ma rację? Wersja nr 1.263 jest najnowsza?
2. Czy ten TV ma coś co nazywa się Local Dimming (jeśli się nie mylę to tzw: wygaszanie strefowe-przy czarnym fragmencie sceny część diód jest wygaszana.) Czy całe podświetlenie świeci cały czas niezależnie od tego co dzieje się na ekranie?
Dotychczas myślałem, że jest tej funkcji pozbawiony, ale jakiś czas temu wyczytałem (być może w jakimś teście), że jednak coś takiego ten Panasonic ma. Dlatego o to pytam.
Z góry dzięki za udzielone odpowiedzi.:)
 
Ostatnia edycja:

espaniol

New member
Co do tych problemów na linii USB-WIFI. W wypadku podłączenia USB i korzystania z WIFI, ten TV może "nie wyrabiać" prądowo". Nie mam pojęcia czy jakaś zmiana softwearu jest w stanie to poprawić.
Ja tak miałem, że jak był wsadzony USB, to nie wyszukiwał mi w ogóle żadnej sieci bezprzewodowej. Beż USB wyszukuje mi trzy, ale łączy się tylko z moją Neo.
Ja mam z netem ten problem, że działa on u mnie w TV, tylko wówczas, gdy w swoim routerze zdejmę zabezpieczenia.
Mój Panasonic nie zawsze widzi też zainstalowane w kompie Serwiio, ale mam wrażenie, że to bardziej błąd programu, niż TV. Filmy z kompa ładnie odtwarza za jego pomocą.
Skoro już jestem przy głosie, to miałbym jeszcze 2 pytania.:)
1. U mnie wersja oprogramowania ma nr 1.263 i TV twierdzi, że jest najnowsza. Czy mój Panasonic ma rację? Wersja nr 1.263 jest najnowsza?
2. Czy ten TV ma coś co nazywa się Local Dimming (jeśli się nie mylę to tzw: wygaszanie strefowe-przy czarnym fragmencie sceny część diód jest wygaszana.) Czy całe podświetlenie świeci cały czas niezależnie od tego co dzieje się na ekranie?
Dotychczas myślałem, że jest tej funkcji pozbawiony, ale jakiś czas temu wyczytałem (być może w jakimś teście), że jednak coś takiego ten Panasonic ma. Dlatego o to pytam.
Z góry dzięki za udzielone odpowiedzi.:)

Mi pokazuje ze wersja którą mam 1.261 jest aktualna,sprawdź czy aby na pewno 1.263 :?::D
 

espaniol

New member
U mnie też jest wersja1.263.

Niestety...na nowo konfigurowałem i siec i ogólnie...i dalej komunikat ze jest to wersja aktualna,nie wiem z czym to jest związane,w czym jest problem nie mam zielonego???konfigurowałem sieć i bezprzewodowo - po kablu efekt ten sam...wersja 1.261:x:sad:może jakieś pomysły:?::?:jak załatwić temat????;)
 

Budrys77

New member
Niestety...na nowo konfigurowałem i siec i ogólnie...i dalej komunikat ze jest to wersja aktualna,nie wiem z czym to jest związane,w czym jest problem nie mam zielonego???konfigurowałem sieć i bezprzewodowo - po kablu efekt ten sam...wersja 1.261:x:sad:może jakieś pomysły:?::?:jak załatwić temat????;)
Spróbowałbym przy pomocy USB. Ściągnij na kompie nowe oprogramowanie i przy pomocy USB próbuj aktualizować.
'
Czy ktoś coś wie na temat Local Dimmingu w tym TV?
 

espaniol

New member
Ostatnia edycja:

Budrys77

New member
Może tu chodzi o tę literkę E na końcu. Wydaje mi się, że możesz mieć TV przeznaczony na Europę zachodnią i może stąd te rozbieżności z wersjami oprogramowania.
Może ktoś mądrzejszy się wypowie...
Jeszcze zapytam... czy pilot twojego Panasonica jest podświetlany?
 

espaniol

New member
Może tu chodzi o tę literkę E na końcu. Wydaje mi się, że możesz mieć TV przeznaczony na Europę zachodnią i może stąd te rozbieżności z wersjami oprogramowania.
Może ktoś mądrzejszy się wypowie...
Jeszcze zapytam... czy pilot twojego Panasonica jest podświetlany?

Nie pilot jest nie jest podświetlany...standard:-D
 

grykom

New member
Podzieli się ktoś sprawdzoną konfiguracją dźwięku?
W porównaniu do poprzedniego TVka LG 42LD550 - dźwięk w Panasie jest... zupełnie inny i ciężko mi się przestawić.
 

fazo

New member
W dniu dzisiejszym przetestowałem okulary Dual Play (LG) i muszę przyznać że Sonic .. Transformed zrobił na mnie spore wrażenie. Pomimo ze TV oficjalnie nie wspiera trybu Dual Play to można go wymusić (Over Under 2D->3D). Po przeczytaniu kilku recenzji byłem trochę sceptyczny, jednak rezultat jaki zobaczyłem był bardzo OK. Przy patrzeniu w miarę na wprost (chyba tak jak przy zwykłym 3D) 0 przebijania obrazu drugiego gracza. Obraz jest oczywiście rozciągnięty bo gra nie wspiera tego trybu ale gra się zdecydowanie lepiej.
 

pridem

New member
Witam i przepraszam że kopiuje posta którego pisałem już przy innym TV ale szukam sprzętu który będzie pozbawiony tej "wady" a więc:

Czy gdy podłącze do tego TV (lub wersji bez 3D) sprzęt po HDMI (PS3, Tuner CP itd) a dzwięk wypuszczę optykiem (SPDIF) do kina domowego 5.1 to uzyskam na nim dźwięk 5.1 taki jak wychodzi np. z PS3 (DD 5.1, DTS 5.1) czy telewizor zmieni to na stereo PCM tak jak to miało miejsce w Samsungu 46" 5300 którego z tego właśnie powodu oddałem do sklepu ??

PS3 sygnał 5.1 DD lub DTS -> HDMI-> TV ->optyczny-> kino domowe sygnał taki sam jak wejściowy.

Sorki że tak to wytłumaczyłem ale facet w sklepie w którym kupiłem Samsunga i potem oddałem, nie bardzo rozumiał o co mi chodzi bo on ma wszystko przez amplituner :p
 

Hermes121

New member
Samo wgięcie mi nie przeszkadza, ale był u mnie serwis Panasonica. Naturalnie mechaniczne uszkodzenie, więc gwarancja nie obejmuje.

W miejscu wgięcie mam lekką poświatę, gdy jest ciemny obraz i zgaszone światło w pokoju, dlatego to zgłaszałem.

Stwierdził, że muszę próbować w sklepie (skąd mnie odesłali do serwisu Panasa) i po obejrzeniu powiedział, że musiał niezłego strzała wyłapać od przodu. Okazało się, że matryca jest krzywa, a to wgięcie to tak naprawdę powstało nie od uderzenia z góry, a z przodu. TV musiał tak dostać, że aż się trochę wygiął.

Nawet go nie włączył i powiedział, że za 200-400 zł pewnie to mogą naprostować. Nie będzie idealnie, ale lepiej.

Nauczka na przyszłość. Nie kupuję w sklepie, bo musiałbym na miejscu z linijką i lupą sprawdzać czy wszystko OK i po ciemku oglądać czy podświetlenie działa. Od tej pory tylko internet, gdzie jest możliwość zwrotu.
 

Kubson122

New member
Siema mam problem chciałem dzisiaj podłączyć telewizor z netem przez WiFi lecz wyskakuje mi błąd:

"NIe wykryto adaptera sieci WLAN!
Podłącz adapter sieci WLAN i Wybierz "Spróbuj ponowanie"".

Z tego co wiem to ten typ ma wbudowany taki adapter, miał ktoś taki problem?
 

Lolek7825

New member
Witam,

mam pytanie odnośnie wersji językowych. Po podłączenku karty kablówki przez CI występuje czasem problem z polską fonią w szczególności na TVN jak leci film to napisy na filmie są wyświetlane automatycznie i nie wiem jak wyłączyć (szukałem już wszędzie) no i wersja językowa fonii jest automatycznie oryginalna (czyli angielska). Nawet zmiana kanału powoduje powrót do ustawień domyślnych (po reklamach na tym samym kanale też....)
 

Raku2006

New member
Witam i przepraszam że kopiuje posta którego pisałem już przy innym TV ale szukam sprzętu który będzie pozbawiony tej "wady" a więc:

Czy gdy podłącze do tego TV (lub wersji bez 3D) sprzęt po HDMI (PS3, Tuner CP itd) a dzwięk wypuszczę optykiem (SPDIF) do kina domowego 5.1 to uzyskam na nim dźwięk 5.1 taki jak wychodzi np. z PS3 (DD 5.1, DTS 5.1) czy telewizor zmieni to na stereo PCM tak jak to miało miejsce w Samsungu 46" 5300 którego z tego właśnie powodu oddałem do sklepu ??

PS3 sygnał 5.1 DD lub DTS -> HDMI-> TV ->optyczny-> kino domowe sygnał taki sam jak wejściowy.

Sorki że tak to wytłumaczyłem ale facet w sklepie w którym kupiłem Samsunga i potem oddałem, nie bardzo rozumiał o co mi chodzi bo on ma wszystko przez amplituner :p

podłączyłem tak na próbę, czyli wszystko po hdmi do tv, tv ampli optykiem i jest kiszka, film z ps3 w dts puszcza pcm :-\ , dziwne bo z dysku zewnętrznego podpietego do tv puszcza dts normalnie.

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk
 

pridem

New member
Dzięki wielkie, właśnie o taką odpowiedź mi chodziło.Na Samsungu z pena wszystko piekie śmigało a jak coś przez HDMI to do PCM stereo :/ .. Niestety nie mam amplitunera z wejściami HDMI i dźwięk do głośników 5.1 będę puszczał optykiem z telewizora więc mam teraz problem bo już byłem nastawiony na kupno tego panasia... a szkoda bo piękny telewizor :(
Swoją drogą to dziwne zagranie niektórych firm bo na starym LG 37LE5300 bez problemu "przechodził" dźwięk 5.1 DD (DTSa w ogóle nie obsługiwał) do optyka.

Byłbym wdzięczny gdybyś sprawdził czy tak samo dzieje się z dźwiękiem Dolby Digital 5.1 to ten DTS jeszcze bym przebolał (w PS3 można na szczęście wybrać format ręcznie) bo z pena widzę że wszystko ładnie puszcza :)
 
Ostatnia edycja:

Raku2006

New member
Poczytałem w instrukcji, że HDMI obsługuje wejściowy sygnał audio jako 2-kanałowy liniowy PCM ( częstotliwość próbkowania 48 kHz; 44,1kHz; 32kHz. Czyli nie da rady żeby zadziałało.
Jeżeli masz dwa wejścia optyczne w ampli to możesz podłączyć ps3 do tv przez hdmi a dźwięk z ps3 optykiem do ampli.
 
Ostatnia edycja:

pridem

New member
Dzieki za info, już wiem o czym stoję :/ .. sprawdzę jeszcze jak jest w Philipsie 46" 5007.. jak tak samo to biorę Panasonica bo ma więcej opcji, karty SD itd.. pozdro
 
Do góry