Panasonic BDT220

maniek86krk

Klub HDTV.com.pl
vip
Zastanawiam sie nad zakupem tego odtwarzacza moge go miec za 600 zl nowke z gwarancja. Chcialbym sie dowiedziec co i nim sadzicie ? Czy w tej kwocie mozna wyrwac cos lepszego ?
 

nordof

New member
kombajn

Ten blu ray to istny kombajn multimedialny.
Dwie wady - to małe napisy,bez możliwości regulacji,oraz nie widzi plików VTS (zgranych z dvd).
Jest to o tyle dziwne bo ripy blu ray odczytuje.
 

maniek86krk

Klub HDTV.com.pl
vip
Mam go w domu juz ponad 10 dni chodzi bardzo cicho uzywam go tylko do odtwarzania filmow bluray poniewaz do innych formatow mam himedia 900b. Jedyny minus jaki zauwazylem to bardzo szybko rysujaca sie przednia klapka odtwarzacza wystarczy delikatnie przejechac palcem i juz powstaja ryski ktorych nie da sie usunac ale tez ma plus bo wszystkie zlacza przyciski oraz tacka sa schowane za ta klapke dzieki temu odtwarzacz wyglada bajecznie :)
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Zmiana formatu

Mam do Ciebie pytanie dotyczące zmiany formatu wyświetlanego obrazu. Czy istnieje taka funkcja jak np. w odtwarzaczach SAMSUNG-a możliwość powiększenia obrazu w celu zlikwidowania górnego i dolnego paska z jednoczesnym przesunięciem napisów. Mam coś takiego w BD-C5500 i jest to bardzo przydatne.

I jeszcze jedno. Widzi dyski twarde w formacie NTFS ?

Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

copperman

New member
Mam pytanie odnośnie bluray Panasonica,czy można odtworzyć płyty dvd z USA.W danych jest system NTSC ,ale czy odtworzą region 1 ? O płyty bluray nawet nie pytam.
 

mkocisz

New member
BDT220 piski na standby

Od pewnego czasu w trybie standby odtwarzacz popiskuje i szumi...trochę przypomina to dźwięki wydawane niegdyś przez modemy w trakcie łączenia z siecią. Piski i szumy są non-stop....może z dosłownie 1 sekundowymi okresami ciszy następującymi po sobie w odstępach kilkunasto-sekundowych.

Piski&szumy są na tyle słyszalne, że mocno irytują (zwłaszcza w nocy). Póki co jedynym sposobem na ciszę jest odłączenie prądu.

Czy spotkał się już ktoś z podobną rzeczą?

Jest na to jakiś sposób (poza reklamacją)? Pytam nie bez przyczyny, gdyż te szumy pojawiły się po dłuższym okresie bezproblemowego użytkowania.

Boję się, że coś przypadkiem poprzestawiałem w ustawieniach, co mogło spowodować takie niemiłe efekty dźwiękowe. (w grę wchodzi notoryczna zabawa pilotem od odtwarzacza przez moich synków)...

z góry dziękuję za wszelkie informacje
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
"Dziwne" dźwięki w czasie odtwarzania nie są czymś szczególnym ,natomiast jeżeli są wydawane w trybie standby (czyli czuwania) nie jest to normalny objaw .Spróbuj zlokalizować skąd dobiegają te dźwięki z napędu czy zasilacza .Zobacz czy nie pojawiają się problemy przy odtwarzaniu np.nie wczytywanie płyt ,przeskoki , lub zatrzymywanie się obrazu .Jeżeli odtwarzacz jest na gwarancji - sprawa oczywista trzeba reklamować ,gdyż objawy mogą się nasilić do tego stopnia ,że odtwarzacz w ogóle nie będzie się nadawać do użytku
 

grafmarr

New member
Ten blu ray to istny kombajn multimedialny.
Dwie wady - to małe napisy,bez możliwości regulacji,oraz nie widzi plików VTS (zgranych z dvd).
Jest to o tyle dziwne bo ripy blu ray odczytuje.

Rzeczywiście, regulacji wielkości napisów nie ma, ale u mnie są one normalnej wielkości, na ekranie 46 cali czytam je bez problemu z odległości ok. 3,5 m.

Natomiast jeśli to kogoś interesuje, sprawdziłem jak odczytuje pliki .mkv z nośników USB (obsługuje bez problemu format NTFS) z wmuxowanymi wieloma ścieżkami dźwiękowymi i kilkoma ścieżkami napisów. Jest bardzo dobrze, menu odtwarzacza (mam model BDT120 bez Wi-Fi) daje nam możliwość wyboru ścieżki audio i napisów, przy czym audio można przekierować na dowolne z wyjść (HDMI lub cyfrowe optyczne).
 

fazo

New member
Co do jakości Bluray i DVD to nie mam zastrzeżeń. Mam jednak 4 problemy:
1. Brak możliwości przeskoku w filmach (mkv,avi) do dowolnego momentu (trzeba przewijać a najwyższa prędkość jest i tak żałosna).
2. Filmy mkv 23.976 są odtwarzane 60fps (opcje 24p są zaznaczone, bluray jest odtwarzany poprawnie)
3. Cięcie (straszne, nie da się oglądać) filmów odtwarzanych z NAS (sieć gigabitowa, transfery 60-70MB/s, 0 problemów na TV, 2 odtwarzaczach sieciowych, 3 kompach itp)
4. Działa z tym czymś bez rekodowania jakiś serwer DLNA?
Model 120, najnowszy soft 1.47.
Czy ktoś ma podobne problemy? Odtwarzają się u was normalnie przez sieć pliki mkv 1080p z dts?
 

fio

Member
Witam,

Jestem zainteresowany tym odtwarzaczem, ale nie wiem, czy spełni on moje oczekiwania dlatego pytania do tych, którzy już posiadają ten sprzęt.

Szukam odtwarzacza głównie do DVD, CD z muzyką oraz plików mp3 i flac. Oglądam też dużo seriali i filmów avi oraz mkv z napisami. Jeszcze nie posiadam płyt blu ray, ale chyba zakup teraz DVD jest bez sensu.
Zależy mi również na aplikacjach internetowych typu ipla, tvp player, tvn player, etc.

Czy ten odtwarzacz będzie odpowiedni do tego typu zastosowań? Martwią mnie kłopoty z odtwarzaniem z sieci, brak możliwości przeskoku czasowego w filmach (często korzystam z tego w moim obecnym pionierze). Czy obsługa mediów z podłączonych przez usb dysków jest wygodna? Czy menu i czynności wykonuje się sprawnie, bez zbędnego oczekiwania? Jakie serwisy telewizji internetowej są dostępne w odtwarzaczu? Czy są radia internetowe? Czy znajdujecie formaty plików, których ten Panasonic nie odtwarza.
Będę wdzięczny za wszystkie opinie użytkowników.

Pozdrawiam


(Biorę jeszcze pod uwagę Samsunga BD-E6100 oraz LG BD 660.)
 

fazo

New member
Nie ma TVN Playera (dziwne bo TV Panasonica ma) i TVP Playera.
Ja bym go nie brał. Zostawiam go tylko ze względu na dobry obraz z DVD i Bluray (mam projektor i ma to dla mnie znaczenie).
Jeżeli chcesz odtwarzać inne formaty to lepiej wybrać LG lub Samsunga.
Mam też LG BD660 i wpięty w to samo gniazdko co Panasonic nie sprawia żadnych problemów (opisanych 2 posty wyżej).
Dodatkowo bdb wyświetla napisy (jak zobaczyłem napisy przy odtwarzaniu avi na panasie to mocno się uśmiałem).
BD660 nie odtwarza flac. Trzeba brac nowszy model, BD420 chyba.
 
Ostatnia edycja:

grafmarr

New member
Dla mnie najważniejsza była jakość obrazu BR/DVD i się nie zawiodłem (model BDT120). Jeśli chodzi o możliwości odtwarzania innych formatów, tutaj też jest bardzo dobrze przynajmniej jeśli chodzi o nośniki USB. Jeśli chodzi o DLNA to może być różnie w zależności od zastosowanego serwera. Sprawdzałem z PS3 Media Server i było całkiem dobrze (Ethernet 100 Mbit) pomijając kwestię trudności poprawnego skonfigurowania serwera do pracy. Przy plikach 1080p z dźwiękiem wielokanałowym DTS HD mogą być jednak problemy.
To jest świetny odtwarzacz BR/DVD oraz MKV z USB. Jeśli ktoś potrzebuje odtwarzacza różnych plików i to przez sieć, to lepiej niech kupi sobie dedykowany odtwarzacz sieciowy (choć i one nie zapewniają bezbłędnej pracy z wszystkimi formatami).
 

fazo

New member
Jak odtwarza tobie mkv 23.976, 24p czy 60p? Po sieci i USB odwtarza mi tylko 60p. Próbowałem pendrivea 64GB (nie widzi), 8GB widzi, SD 32GB NTFS (nie widzi), ta sama z FAT32 widzi (no ale wiadomo że FAT jest średnio przydatny). DLNA działa SŁABO, to że trzeba włączyć transcoding nie świadczy dobrze o odtwarzaczu. Ma za to dostęp CIFS/SMB co osobiście znacznie bardziej sobie cenię. No ale co z tego skoro nie odtwarza poprawnie plików (przycinanie,60p zamiast 24p,napisy avi). Sam brak możliwości przeskoku w dowolne miejsce filmu jest dla mnie mocno problematyczny, rzadko kiedy oglądam filmy za 1 podejściem.
Moim zdaniem ten odtwarzacz nadaje się tylko do DVD/Bluray ew. pliki muzyczne i trochę SmartTV. Reszta jest lata świetlne od konkurencji a jakość BLU/DVD nie jest aż tak dużo lepsza. Jako uniwersalny/jedyny player odpada.
 
Ostatnia edycja:

fio

Member
Jako uniwersalny/jedyny player odpada.

Dla moich potrzeb wygodniej byłoby mieć jedno urządzenie. To mnie właśnie martwi i kieruje w stronę lg lub samsunga, ale obawiam się jakości odtwarzania CD z muzyką w tamtych urządzeniach. O BDT220 czytałem, że radzi sobie nieźle. LG BD620 ponoć ma też problemy z napisami, wszystkomający Samsung BD-E6100 podobno generuje kiepskiej jakości dźwięk...
Nie wiedziałem, że są inne opinie. Dzięki.
 

grafmarr

New member
mkv 23.976 nie sprawdzałem, nie wiem czy takie mam. Może w ten weekend będę miał trochę czasu na jakieś próby? Co do USB, odtwarzałem tylko pendrive 8GB NTFS i to raczej na zasadzie testu, normalnie korzystam z przenośnych dysków HD 80 i 500GB, oczywiście NTFS.
DLNA opiera się na protokołach, które były opracowywane w czasach gdy dopiero określano wymagania dla standardów HD video i audio. Z formatami 1080p + audio wielokanałowe DTS HD MA nie radzi sobie dobrze już samo DLNA, nie jest to przypadłość akurat tego odtwarzacza BDT. Oczywiście istnieją lepsze i gorsze implementacje DLNA u poszczególnych producentów, żadne jednak nie zapewniają bezbłędnego odtwarzania plików mkv HD każdego rodzaju. mkv nie jest "zamkniętym" standardem, w kontenerze mogą być zawarte ścieżki wideo i audio o bardzo zróżnicowanych kodowaniach i parametrach tych kodowań. Żaden odtwarzacz plików mkv nie zapewni, że wszystkie możliwe do wystąpienia kombinacje będą płynnie i bez wad odtwarzane.
Rzeczywiście do odtwarzania sieciowego mkv HD lepiej nadaje się protokół CIFS/SMB, który ten odtwarzacz obsługuje, a wiele innych modeli znanych firm nie. Do płynnego odtwarzania filmów HD zakodowanych w szczególnie wymagający sposób potrzebna jest bezbłędnie funkcjonująca infrastruktura sieciowa: serwer, przełącznik, okablowanie (przyczyną tzw. "przycięć" na pewno nie jest odtwarzacz). U mnie akurat tymczasowo odtwarzacz BDT jest w podsieci FastEthernet, czyli 100Mbit i odtwarzanie filmów HD + audio DTS jest płynne, bez zacięć.
Co do karty SD, instrukcja na str. 6 wyraźnie pisze, że obsługiwane są tylko karty SD z formatami FAT (FAT12, FAT16, FAT32 i exFAT w zależności do standardu karty). Nie ma mowy o formacie NTFS i nikt tego nie obiecywał. Zresztą str. 17 instrukcji wyraźnie wskazuje czemu był dedykowany slot kart SD, obsłudze funkcji BD-Live.
Nie rozumiem zastrzeżeń dotyczących możliwości przeskoku w dowolne miejsce filmu. Jeśli chodzi o filmy BR i DVD działa to tak jak i w innych odtwarzaczach. W przypadku filmów zapisanych w kontenerze mkv działa wyłącznie przeskakiwanie rozdziałami, oczywiście warunkiem jest, aby w kontenerze był zawarty plik z rozdziałami. Nie znam żadnego odtwarzacza mkv, oprócz komputerowych, które zapamiętywałyby pozycję ostatniego zatrzymania odtwarzania mkv po wyłączeniu.
Nie chodzi o to, abym bronił tego odtwarzacza, nie jestem żadnym przedstawicielem Panasonika ani handlowcem, tylko zwykłym użytkownikiem, ale pisanie o latach świetlnych za konkurencją to zwykła przesada. Jakość obrazu jest świetna nie tylko z płyt BR i DVD, jeżeli zakodowane video w plikach mkv lub innych jest bardzo dobre, to obraz z nich uzyskiwany również jest znakomity ale rozumiem, że @fazo odtwarza mkv pobrane z sieci, gdzie najczęściej film HD, który miał na płycie BR np. 26GB (samego filmu bez dodatków) w mkv ma ok. 7-11GB, jest więc mocno skompresowany. Jak w takim przypadku można mówić o tej samej jakości obrazu? Same parametry obrazu w postaci 1080p - 24p nic w tym wypadku nie znaczą.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
grafmarr- Interesuje mnie panasonic bdt320 ale pewnie odtwarza to samo co ta 220'ka. MKV to temat rzeka jak zauważyłeś i faktycznie może zawierać wiele rożnych kodowań, ale mi chodzi tylko o remuxy Bluraya w kontenerze MKV lub m2ts, jak sobie z nimi radzi odtwarzacz ? Są to pliki po około 30GB, zakodowane kodekiem oryginalnym kodekiem vc-1 lub AVC więc nie są dodatkowo kompresowane jak normalne MKV, filmy te mają też dźwięk DTSMA,DOLBYTRUE i napisami w formacie sup/pgs. Dla mnie sprawa odczytywania przerobionych filmów jest ważna, wiele filmów BR oryginalnych nie ma napisów i muszę je później dodawać.
 

fazo

New member
Nie musisz mi tłumaczyć co to jest dlna :)
Faktem jest że mam 5 innych urządzeń w tym TV Panasonica które natywnie odtwarzają wszystko po DLNA. Z tymi kombinacjami kodeków to nie przesadzajmy, wiadomo że na upartego można wydziwiać i będzie problem z otwarciem danego pliku na komputerze. Większość dostępnych rzeczy to jednak h264 i dts/ac3 i generalnie panas też je otwiera z usb/hdd/smb.
Co do sieci to jest ok, wpięty do tego samego switcha, w to samo gniazdko LG BD660 radzi sobie super ze wszystkim (i po smb i dlna) a odtwarzacz mediów spokojnie po sieci odtwarza ISO BD. Wszystkie moje urządzenia korzystają z 1 serwera i tylko Panasonic sprawia problemy. Co do odtwarzaczy które pamiętają pozycje to mam 2 (tvix i ac ryan) i oba pamiętają kilka ostatnich pozycji.
Co do przewijania,to jest to pierwszy odtwarzacz z którym się spotkałem który nie ma takiej opcji (nie wierzyłem własnym oczom).
Co do jakości mkv nie dyskutuję bo nie o tym jest temat. Faktem natomiast jest że nie odtwarza ich w 24p, co dla mnie od razu go dyskwalifikuje jako odtwarzacz tego typu plików.
Zgadzam się że Panas bardzo dobrze skaluje obraz i bardzo bym chciał to wykorzystać jednak z podanych wcześniej powodów, na chwilę obecną jest to niemożliwe.
Oczekuje odpowiedzi na wcześniej zadane pytania:
1. Czy komuś odtwarza mkv 23,976 z prędkością 24p?
2. Czy płynnie odtwarza mkv z sieci po smb/cifs?
3. Czy komuś działa z serwerem dlna bez rekodowania.
 
Do góry