Panasonic VT50 wszystko o serii (TX-P50VT50 TX-P55VT50 TX-P65VT50) testy, opinie etc.

cureman

Active member
Bez reklam
Cyt- Panasonic zrobil naprawde duzy krok do przodu, swiadczyc o tym moga wszystkie nagrody i statusy referencyjne jakie zbiera na swiecie .To zart tak ?
Jaki krok do przodu ?.Tv ma mase problemow poczytaj tu z 20 stron.Ja mieszkam w De i tu na Niemieckich stronach pisza to samo co nasi Polscy koledzy.Powidoki,wachania jasnosci,biale plamy,ciemniejsze pasy po bokach matrycy no i slynny problem z 50 hz.Pisanie ze VT 50 jest taki wypasiony to mydlenie sobie oczu.Bylem posiadaczem VT 20 i VT 30 .VT 20 -powidoki ,wachania jasnosci.Brak ogladania filmow z dyskow 1tb i 2tb.A model zbieral super oceny.Potem kupilem VT 30 i co ? Odpalal juz filmy z dyskow ,wachanie jasnosci bylo ale juz mniejsze.Powidoki minimalne.A i co do filmow MKV problemy ,klatkowanie (na tanim ledzie Samsunga te same MKV smigaly bez problemu) Samsung 500euro a VT 30 dalem 3999 euro w dniu premiery.Poczytalem jak super wypasiony tv i polecialem do sklepu.Teraz jest to samo lanie wody .Za 10 mc wyjdzie pewnie VT 60 i znow sie zacznie lanie wody.Testowalem VT 50 przez 2h w sklepie i powiem ze moj stary VT30 65 cali nie wypadal wcale jak starszy model.Caly czas szukam nowego tv do salonu....
 

otan

New member
Bez reklam
Czy jest inny model TV który byłby alernatywą dla Panasonica 55VT50 ?
Trochę czytałem o Sharpie AQUOS Quattron model LC-60LE840E.
Oba mają wzorcowy wygląd - ramki ze szczotkowanego aluminium, jedna tafla.
Oba modele są w podobnej cenie. Modeli 65 czy 70 calowych nie biorę pod uwagę ze względu na ograniczony rozmiar sciany jaką dysponuję.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Czy jest inny model TV który byłby alernatywą dla Panasonica 55VT50 ?
Trochę czytałem o Sharpie AQUOS Quattron model LC-60LE840E.
Oba mają wzorcowy wygląd - ramki ze szczotkowanego aluminium, jedna tafla.
Oba modele są w podobnej cenie. Modeli 65 czy 70 calowych nie biorę pod uwagę ze względu na ograniczony rozmiar sciany jaką dysponuję.

Wlasnie sie zastanawiam nad LC-60LE840E :)
 

Kokoszka79

New member
Cyt- Panasonic zrobil naprawde duzy krok do przodu, swiadczyc o tym moga wszystkie nagrody i statusy referencyjne jakie zbiera na swiecie .To zart tak ?
Jaki krok do przodu ?.Tv ma mase problemow poczytaj tu z 20 stron.Ja mieszkam w De i tu na Niemieckich stronach pisza to samo co nasi Polscy koledzy.Powidoki,wachania jasnosci,biale plamy,ciemniejsze pasy po bokach matrycy no i slynny problem z 50 hz.Pisanie ze VT 50 jest taki wypasiony to mydlenie sobie oczu.Bylem posiadaczem VT 20 i VT 30 .VT 20 -powidoki ,wachania jasnosci.Brak ogladania filmow z dyskow 1tb i 2tb.A model zbieral super oceny.Potem kupilem VT 30 i co ? Odpalal juz filmy z dyskow ,wachanie jasnosci bylo ale juz mniejsze.Powidoki minimalne.A i co do filmow MKV problemy ,klatkowanie (na tanim ledzie Samsunga te same MKV smigaly bez problemu) Samsung 500euro a VT 30 dalem 3999 euro w dniu premiery.Poczytalem jak super wypasiony tv i polecialem do sklepu.Teraz jest to samo lanie wody .Za 10 mc wyjdzie pewnie VT 60 i znow sie zacznie lanie wody.Testowalem VT 50 przez 2h w sklepie i powiem ze moj stary VT30 65 cali nie wypadal wcale jak starszy model.Caly czas szukam nowego tv do salonu....
Widzisz cureman, ja niestety nie mam mozliwosci porównac mojego VT50 z poprzednimi modelami ale za to mam porównanie do innej plazmy (Pioneer PDP-LX5090) oraz do kilku LCD. Pioneer jest telewizorem który przez wszystkie lata używania raczył mnie niesamowitym obrazem ale jak każdy telewizor miał swoje wady. W dzisiejszych czasach śmiało można powiedzieć, ze nie ma idealnego telewizora. Zarówno technologia LED/LCD jak i PLAZMOWA ma swoje wady ale i zalety, każda oferuje coś innego. Ja wybrałem Plazme, ponieważ uwielbiam oglądać filmy w nocy i dla mnie najważniejszy jest obraz jaki plazma oferuje, gdybym miał LED to pewnie szlag by mnie trafiał gdybym przy zgaszonym świetle widział te wszystkie "chmurki" na ekranie. Na dzień dzisiejszy wady które widzę w moim VT50 to problem z 50Hz i powidoki (które i tak są już coraz mniejsze) ale czarne lub białe pasy po prawej stronie ekranu u mnie nie występują, co do wachan jasności to poczytaj sobie w internecie dlaczego się tak dzieje. Co do forum na których ludzie piszą o tych wszystkich problemach, to powiem Ci ze większa cześć z nich wyolbrzymia większość z tych problemów. Powidoki i problem z 50Hz jest bo sam to widzę ale ciemne linie po prawej stronie ekranu, daj stary spokój, tu w UK 2 na 10 gości którzy mieli ten "problem" mieli go naprawdę (widzieli te linie przy każdym wyswietlonym materiale) reszta to barany które usłyszały o problemie i wypatrywaly go przy każdej możliwej okazji (widzieli białe linie tylko na szarym slajdzie i już mieli problem). Tak jak napisałem wcześniej, nie ma idealnego telewizora (może bardziej idealnej technologii), może jak wejdą OLEDy, choć znając życie to tez coś z nimi "będzie nie tak", jedyne co możemy w dzisiejszych czasach zrobić to iść na kompromis i przestać wyolbrzymiac te wszystkie "problemy" (oczywiście nie mówię tu o ewidentnych wadach danego telewizora).

Pozdrawiam.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Cyt- Panasonic zrobil naprawde duzy krok do przodu, swiadczyc o tym moga wszystkie nagrody i statusy referencyjne jakie zbiera na swiecie .To zart tak ?
Jaki krok do przodu ?.Tv ma mase problemow poczytaj tu z 20 stron.Ja mieszkam w De i tu na Niemieckich stronach pisza to samo co nasi Polscy koledzy.Powidoki,wachania jasnosci,biale plamy,ciemniejsze pasy po bokach matrycy no i slynny problem z 50 hz.Pisanie ze VT 50 jest taki wypasiony to mydlenie sobie oczu.Bylem posiadaczem VT 20 i VT 30 .VT 20 -powidoki ,wachania jasnosci.Brak ogladania filmow z dyskow 1tb i 2tb.A model zbieral super oceny.Potem kupilem VT 30 i co ? Odpalal juz filmy z dyskow ,wachanie jasnosci bylo ale juz mniejsze.Powidoki minimalne.A i co do filmow MKV problemy ,klatkowanie (na tanim ledzie Samsunga te same MKV smigaly bez problemu) Samsung 500euro a VT 30 dalem 3999 euro w dniu premiery.Poczytalem jak super wypasiony tv i polecialem do sklepu.Teraz jest to samo lanie wody .Za 10 mc wyjdzie pewnie VT 60 i znow sie zacznie lanie wody.Testowalem VT 50 przez 2h w sklepie i powiem ze moj stary VT30 65 cali nie wypadal wcale jak starszy model.Caly czas szukam nowego tv do salonu....

Dzis dzien kupna nowego tv.Chcialem kupic Sharp LC- 60LE840E cena podobna do VT50 ale.... matryca matowa :( odpada na starcie.Nie wiem co kupic :( Kusi troche mnie ten VT 50 :( Co robic ?
 

jacazcienia

New member
Miałem podobny dylemat, wybór padł na 55VT50 i mimo swoich wad nie żałuję. Za telewizorem jest okno widzę lekkie dwa prześwity jak jest wyłączony co nie ma żadnego wpływu na włączony TV. Dzwoniłem do serwisu powiedzieli że znają problem, zabiorą do serwisu i usuną, mieć rozkręcany i plądrowany telewizor-myśle że gra nie warta świeczki. Próbuje po 100h pracy doszukać się jakiś duszków i niczego nie widzę i może lepiej. Mogę dodać że ten sprzęt musi być podłączony do platformy cyfrowej żeby wyciągnąć z niego to co ma najlepszego czyli obraz. Na kablówce daje radę ale to nie to, ale jak odpaliłem z twardego film to była bajka.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Miałem podobny dylemat, wybór padł na 55VT50 i mimo swoich wad nie żałuję. Za telewizorem jest okno widzę lekkie dwa prześwity jak jest wyłączony co nie ma żadnego wpływu na włączony TV. Dzwoniłem do serwisu powiedzieli że znają problem, zabiorą do serwisu i usuną, mieć rozkręcany i plądrowany telewizor-myśle że gra nie warta świeczki. Próbuje po 100h pracy doszukać się jakiś duszków i niczego nie widzę i może lepiej. Mogę dodać że ten sprzęt musi być podłączony do platformy cyfrowej żeby wyciągnąć z niego to co ma najlepszego czyli obraz. Na kablówce daje radę ale to nie to, ale jak odpaliłem z twardego film to była bajka.

A jak MKV dziala (wielkie pliki po 12-15 giga) da sie przewijac filmy ?.Co z DTS,em w MKV?
 

Kokoszka79

New member
Dzis dzien kupna nowego tv.Chcialem kupic Sharp LC- 60LE840E cena podobna do VT50 ale.... matryca matowa :( odpada na starcie.Nie wiem co kupic :( Kusi troche mnie ten VT 50 :( Co robic ?
Kusi Cie VT50??? Mimo tych wszystkich wad jakie wymieniles: Powidoki,wachania jasnosci,biale plamy,ciemniejsze pasy po bokach matrycy no i slynny problem z 50 hz. Wow...naprawde musi byc lipa na rynku, albo to nie jest jednak taki zly telewizor :)
 

wojt88

Guest
@cureman mkv śmiga bez znaczenia na wagę plików i ilość ścieżek dźwiękowych (można je swobodnie zmieniać jak i txt...), żadnym mkv nie udało mi się zagiąć VT'ka...

...ba, jeszcze czyta pliki po 50GB Blu-ray 1:1 w formacie m2ts!!

i to wszystko z 3TB HDD po DLNA :D
 

jacazcienia

New member
Miałem podobny dylemat, wybór padł na 55VT50 i mimo swoich wad nie żałuję. Za telewizorem jest okno widzę lekkie dwa prześwity jak jest wyłączony co nie ma żadnego wpływu na włączony TV. Dzwoniłem do serwisu powiedzieli że znają problem, zabiorą do serwisu i usuną, mieć rozkręcany i plądrowany telewizor-myśle że gra nie warta świeczki. Próbuje po 100h pracy doszukać się jakiś duszków i niczego nie widzę i może lepiej. Mogę dodać że ten sprzęt musi być podłączony do platformy cyfrowej żeby wyciągnąć z niego to co ma najlepszego czyli obraz. Na kablówce daje radę ale to nie to, ale jak odpaliłem z twardego film to była bajka.

A jak MKV dziala (wielkie pliki po 12-15 giga) da sie przewijac filmy ?.Co z DTS,em w MKV?
Miałem przez tydzień VT30 to miał jakieś problemy, ale na VT50 z dysku 250GB bez problemu np. Avatar 15GB
 

cureman

Active member
Bez reklam
@cureman mkv śmiga bez znaczenia na wagę plików i ilość ścieżek dźwiękowych (można je swobodnie zmieniać jak i txt...), żadnym mkv nie udało mi się zagiąć VT'ka...

...ba, jeszcze czyta pliki po 50GB Blu-ray 1:1 w formacie m2ts!!

i to wszystko z 3TB HDD po DLNA :D

O kuna ! To swietnie ! :) VT 30 mial problemy. A tu widac jest lepiej.
 

ALIENS2012

New member
A ja ponawiam swoje pytanie czy odległość 2,5 - 2,8m od 50VT50 lub 55VT50 nie będzie zbyt mała?
Który wybrać?
I jeszcze jedno.
Jaki przewód polecacie:
Przewód HDMI/HDMI Techlink z serii WiresXS model 700202 o długości 2m (HDMI 1.4 3D High Speed)
Przewód HDMI/HDMI Monster Cable 1000EX (129312) o długości 2m (produkt dedykowany dla odtwarzaczy Blu-ray™ z materiałem 3D)
Przewód HDMI/HDMI Monster Cable 1000EX (140460) o długości 2m (produkt dedykowany dla odtwarzaczy Blu-ray™ z materiałem 3D)
Przewód HDMI/HDMI Monster Cable 1200EX (140466) o długości 2m (produkt dedykowany dla odtwarzaczy Blu-ray™ z materiałem 3D)
Uff.To chyba wszystko.
Przepraszam za tyle pytań ale ja za bardzo się nie znam i mam nadzieję znaleźć na tym forum fachową i życzliwą pomoc.
Pozdrawiam serdecznie.
 
Do góry