Panasonic seria S30 (TX-P42S30)

hadson81

New member
mam problem z podłączeniem neta do tv, na przedostatnim teście nie może znaleś jakiegos połączenia z ruterem czy cos takiego, miał ktoś coś takiego? internet mam z Aster czyli kablówka.
 

sebasan

New member
Witam!Przez kilkanaście dni przeglądałem forum aby zdecydować, jaką nową plazmą PANASA zastąpić moją dotychczasową P37x10 -kę, z której to byłem zadowolony, ale poszła sobie do moich rodziców(ojciec ma tak dobry sygnał na analogowej kablówce i tak mu wypaliłem moją 37,że analog wygląda u niego z 3,5 metra niemal jak HD;),poważnie) gdyż po odkryciu wszystkich zalet obrazu plazmowego stwierdziłem,że jednak 42 to tak w sam raz dla moich warunków "odległosciowych". Teraz kilka spostrzezen-zaznaczam, iż jestem zwykłym użytkownikiem, żadnym tam video-filem i piszę o tym TV z punktu widzenia normalnego zjadacza chleba:
Wahałem się, jak większość forumowiczów;-)między g30 a s30. Gdyby nie słynne buczenie i wyższa cena wziąłbym serię G,ale stwierdziłem,że skoro dotychczasowa x10 była git, to S w zupełności mnie zadowoli. I na razie,po kilku dniach,tak jest. I tak jak w przypadku mojej pierwszej plazmy, z każdym dniem jest coraz lepiej;-)
Pierwszy plus już przy instalacji-żadna Finlandia czy inna Norwegia jak poprzednio-Polska i ładnie znajduje i analog i cyfróweczkę na DVB-C i nawet DVB-T chociaż anteny nie mam:?:
Na temat czerni się nie wypowiadam, bo naprawdę nie zwracam na to dużej uwagi.Ale na pewno nie jest gorzej.Ekran ma filtr jednowarstwowy,i może to nie jest to,co w wyższych seriach,ale w porównaniu to X10,która chyba nic nie miała,odbicia są mniejsze i takie zmatowione.Jakość obrazu analagowego i cyfrowego-taka jak była.Analog przyzwoity,cyfrówka bardzo przyzwoita,HD super-przyzwoite.
Nic nie buczy i nie bzyczy.
W końcu mam w pilocie funkcję powrotu do ostatnio oglądanego programu;-)
Żona jest zadowolona,bo ma Iplę na necie w TV i może sobie oglądać te odcinki seriali,które opuściła.
CO do reszty wad i zalet w zupełności zgadzam się z uzytkownikiem dzemski,któremu dziękuję za trafne uwagi, podobnie jak dzajsonowi no i największemu fanowi tego modelu,grzegorzowi, za odświeżanie tematu;-)
REASUMUJĄC: według mnie dobry stosunek jakości do ceny, zwykły i nie strasznie wybredny użytkownik będzie z tego wyboru zadowolony.
Telewizor kupiłem w sklepie internetowym mediamax24,błyskawicznie-mogę z czystym sumieniem polecić.Poza tym tak miłego kuriera,jak pan z "siódemki"chyba jeszcze nie spotkałem.Wręcz "kazał" mi sprawdzić czy wszystko z TV ok,wniósł,pomógł w rozpakowaniu.Szkoda,że nie miałem wieszaka,bo pewnie by mi jeszcze powiesił.
Na razie tyle,sorki,że tak rozwleczona opowieść. Czekam na dalsze wrażenia posiadaczy i jakieś nowe haczyki i nowinki(jak te powyzej),które uczynią korzystanie z tego TV jeszcze przyjemniejszym.Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

grzegorz1981

New member
no proszę, panasonic z funkcją znaną u philipsa - ambilight :)
No, nie da się ukryć, można to nazwać takim domowym sposobem na zrobienie sobie ambilight'a :)
CO do reszty wad i zalet w zupełności zgadzam się z uzytkownikiem dzemski,któremu dziękuję za trafne uwagi, podobnie jak dzajsonowi no i największemu fanowi tego modelu,grzegorzowi, za odświeżanie tematu;-)
Widzę, że jestem coraz bardziej rozpoznawalny na tym forum ;)

Byłem dzisiaj w Media Markt (który to już raz?) i znów popatrzyłem sobie trochę na S30 i G30. Wrażenia podobne, czyli na G30 widać lepszą czerń, ale tylko na czarnej planszy, przy normalnym (podkreślam NORMALNYM) oglądaniu nie da się dostrzec tej różnicy. Dodam jeszcze, że jak dla mnie (dzisiaj to zauważyłem) obraz w G30 wydaje się za ciemny (być może te 2 tv były na różnych ustawieniach).
Pozdrawiam wszystkich, a szczególnie posiadaczy S30 :)
 

Peter_21

New member
No, nie da się ukryć, można to nazwać takim domowym sposobem na zrobienie sobie ambilight'a :)

Widzę, że jestem coraz bardziej rozpoznawalny na tym forum ;)

Byłem dzisiaj w Media Markt (który to już raz?) i znów popatrzyłem sobie trochę na S30 i G30. Wrażenia podobne, czyli na G30 widać lepszą czerń, ale tylko na czarnej planszy, przy normalnym (podkreślam NORMALNYM) oglądaniu nie da się dostrzec tej różnicy. Dodam jeszcze, że jak dla mnie (dzisiaj to zauważyłem) obraz w G30 wydaje się za ciemny (być może te 2 tv były na różnych ustawieniach).
Pozdrawiam wszystkich, a szczególnie posiadaczy S30 :)

Też często zaglądam do MM;) i w moim odczuciu obraz pod wzgledem jasności jest taki sam W S30 i G30; najciemnieszy obraz wg mnie generuje ST30, czarny jest widocznie lepszy w G30, oczywoście nie jest to kolosalna róznica ale dla mnie widoczna, bardziej też podobają mi sie kolorki G30. Wszystkie te różnice są raczej minimalne i w zalęzności co się ogląda moga sie zacierać lub być bardziej widoczne. Czy warto do G30 dopłacić około 600zł przy modelu 42 to juz każdy zainteresowany musi sam zadecydować.. ja osobiście jestem zdecydowany na G30 jedyna rzecz jaka nie daje mi spokoju to problem z buczeniem..Jak trafię na bzyczką to sie troche zdenerwuje:x
 

dzajson

New member
Aby sprawdzić DNS należy w komputerze :
- start
-wpisać w uruchom CMD
-w oknie konsoli wpisujemy ipeconfig /all, należy pamiętać o spacji
otworzą nam się wszystkie adresy IP jakie nas interesują.
Aby sprawdzić DNS należy w telewizorze:
-menu
-konfiguracja
-konfiguracja sieci
-dostęp
-konfiguracja IP/DNS
 

czerwony

New member
Aby sprawdzić DNS należy w komputerze :
- start
-wpisać w uruchom CMD
-w oknie konsoli wpisujemy ipeconfig /all, należy pamiętać o spacji
otworzą nam się wszystkie adresy IP jakie nas interesują.
Aby sprawdzić DNS należy w telewizorze:
-menu
-konfiguracja
-konfiguracja sieci
-dostęp
-konfiguracja IP/DNS


Prawie wszystko ok ale trzeba wpisac
ipconfig /all
literówka Ci sie wkradła:)
 

d_omin

New member
Dzięki znalazłem :) A czy ten TV ma już panel NeoPDP bo sprzedawca nie potrafił powiedzieć a strona określa to niejednoznacznie...
 

d_omin

New member
Czyli mówisz że będę zadowowolony ? :pP
A mam pytanie co do funkcjonalności czy jak podłącze pod USB pena z zdjęciami (>4mb) to będę je mógł obejrzeć? Pytam ponieważ rozważam zakup BR`a LG BD570 który ma ograniczenie do 4 MB/zdjęcie co dość mocno ogranicza możliwości odczytu zdjęć.
 

dzajson

New member
Prawdopodobnie pendrive 4GB ,u mnie śmiga SanDisk Cruzer 8GB sformatowany w NTFS zdjęcia + podkładem muzycznym ,bardzo dobre odwzorowanie kolorów jak i skalowanie zdjęć.
 
Do góry