Panasonicki i problem 50Hz.

Czy doświadczam utraty jakości obrazu (50Hz issue)


  • Total voters
    0

Dragonik

New member
nie czytałem tego tematu nigdy(nawet nie wiedziałem o tym), te 50hz dotyczy wszystkich panasoniców? żeczywiście to takie poważne?
staje przed zakupem gt30 albo st50...

Dokladnie stoje przed takim samym wybore, raczej sklaniam sie ku GT30 ze wzgledu na $$$.
Mam nadzieje ze nie bedzie to dokuczliwa wada, zwlascza ze sygnal coraz czesciej to HD.
 

ph88

New member
Wielu czeka na ST50, żeby porównać cenę do GT30. W sklepach internetowych chyba mają dość sporą ilość na magazynach, bo ofert jest bardzo dużo. I dobrze, bo można spokojnie czekać.
 

krempla

Member
Wtrącę swoje trzy grosze.
Mimo że jestem bardzo świeżym użytkownikiem 46g30 i bawiłem się nim raptem parę godzin, to chciałem jakoś sprawdzić "słynne" 50Hz.
Sygnał mam z dekodera HD C+ (dla wtajemniczonych - linux z E2) i na oprogramowaniu wgranym do tego dekodera można konfigurować rozdzielczości sygnału HDMI, w tym również zmieniać z 50Hz na 60Hz. Najlepiej było widać zmiany akurat na Eurosporcie HD (piłka nożna, tenis). I najlepsze jest to, że gdy zmieniałem na 60Hz to było lekkie klatkowanie, ale bardzo irytujące :fool: , natomiast gdy zostawiałem na 50Hz było OK. Nic nie zauważyłem, żadnych duszków, rozmyć itp. Dodam, że głowy nie trzymałem w TV tylko normalnie oglądałem. Wnioski? Dla mnie (na razie) jest OK. :)

nbox BSKA?
u mnie jest podobnie
 

Osato

New member
Zwolennicy plazm podkreślają, że mają one niesamowitą płynność obrazu. Czyli co, jak sygnał jest nadawany w tych 50hz, to faktycznie tak kiepsko to wygląda ? Nie miałem plazmy i kiedyś nie słyszałem o takowych problemach.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Czyli co, jak sygnał jest nadawany w tych 50hz, to faktycznie tak kiepsko to wygląda ?
Czy kiepsko?To zależy kto jaki ma wzrok,jaką ma odległość od tv,jaką jakość sygnału,ustawienia obrazu.
Osobiście mam G30-cyfra+ tryb kinowy z włączonym ifc,(bo tylko w tym trybie działa poprawnie) i dopóki nie zacznę się wpatrywać,to nie mam z tym większego problemu(czyt. dla mnie wada akceptowalna).
Pochodź po sklepach,sprawdź na różnych sygnałach i sam oceń czy będziesz widział w tym duży problem....jak widzisz wynik ankiety opinie są podzielone.
 
Ostatnia edycja:

Byrd66

New member
Pomyślałem, że zrobię zdjęcia, jak to wygląda. Na żywo bardziej to widać. Szczególnie na twarzach i szybko poruszającym się tle.
img3014l.jpg

img3032i.jpg
 

Osato

New member
No to jest chyba jakiś żart, że to tak wygląda (chodzi mi o obrazek z siatkarzem). Chyba, że to ja przesadzam (plazmy nigdy nie miałem i nie wiem...). Obawiam się tego problemu 50hz.
 

sapin

New member
No to jest chyba jakiś żart, że to tak wygląda (chodzi mi o obrazek z siatkarzem). Chyba, że to ja przesadzam (plazmy nigdy nie miałem i nie wiem...). Obawiam się tego problemu 50hz.

...

Czasami, aż ciężko odpowiadać na takie coś...
Tu nie chodzi o to, że plazma ma problem, tylko że sygnał, który dostaje tv nie jest idealny;
to chyba logiczne, że na nowszym/większym tv - mankamenty gorszego sygnału będą bardziej widoczne niż na starych crt.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Pomyślałem, że zrobię zdjęcia, jak to wygląda. Na żywo bardziej to widać. Szczególnie na twarzach i szybko poruszającym się tle.
img3014l.jpg

img3032i.jpg
Co to jest?!
Jaki to model Panasa i jaki materiał? Jakbym starego rubina oglądał.
Na VT30 nic takiego nie ma miejsca.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Czasami, aż ciężko odpowiadać na takie coś...
Tu nie chodzi o to, że plazma ma problem, tylko że sygnał, który dostaje tv nie jest idealny;
to chyba logiczne, że na nowszym/większym tv - mankamenty gorszego sygnału będą bardziej widoczne niż na starych crt.

No ja mam 55VT30 i nic takiego nawet na najgorszym sygnale nie ma miejsca. To jakiś żart.
 

Osato

New member
...

Czasami, aż ciężko odpowiadać na takie coś...
Tu nie chodzi o to, że plazma ma problem, tylko że sygnał, który dostaje tv nie jest idealny;
to chyba logiczne, że na nowszym/większym tv - mankamenty gorszego sygnału będą bardziej widoczne niż na starych crt.

Czy ja tam cokolwiek napisałem, że to wina plazmy ? Zaskoczony byłem, że aż tak by ten efekt miał wyglądać. Pozdrawiam.
 

Byrd66

New member
Mam S30, cyfrową kablówkę i moduł cam. Na TVN HD też to widać. Fotki robiłem z dość bliska na Eurosporcie i TVP sport, które ma okropną jakość obrazu, ale te rozłażnie konturów nie zależy od jakości materiału. Jak puszcze film w 60Hz to tego problemu wogóle nie ma.
 

klaus71

New member
Bez reklam
problem stary jak świat - od serii gt/vt20 plazmy panasa mają problem z falsecontouringiem.
problem jest znacznie mniejszy jak włączy się IFC - ja wtedy prawie tego nie widzę.
na 60hz problem ponoć nie występuje lub jest marginalny.
90% ludzi tego w ogóle nie widzi - dziwne ale wszystko zależy od indywidualnych cech oka/mózgu.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Mam S30, cyfrową kablówkę i moduł cam. Na TVN HD też to widać. Fotki robiłem z dość bliska na Eurosporcie i TVP sport, które ma okropną jakość obrazu, ale te rozłażnie konturów nie zależy od jakości materiału. Jak puszcze film w 60Hz to tego problemu wogóle nie ma.
Nie znam serii S30 ale taki obraz jest nie do przyjęcia. Jak jest na gwarancji to reklamuj. Jak po to otwórz okno i rozejrzyj się czy nikogo nie ma na dole i bez zastanowienia.
 

Byrd66

New member
Według serwisanta tv jest w pełni sprawny. A zdjęcia może troszkę psują obraz, bo ciężko zrobić fotę plazmy. Na migawce powyżej 1/60 już widać kolejne fazy zaświecania fosforu i straszną posteryzację. Ogólnie obraz jest super, ale jak się pojawi szybszy ruch to już nie jest. Na wszystkich tv jest tak samo, ale nie wszyscy na to zwracają uwagę, tak jak jest np. z szumem ditheringu, z powodu którego reklamowałem tv na drugi dzień, a który niestety jest taki a nie inny w Panasach. Ja to widze z 2 m i psuje to trochę nocne seanse, ale da się przywyknąć. A ten problem 50Hz jest jednak gorszy. Szczególnie na meczach siatkówki. Jak ktoś nie widzi, że jak siatkarze idą szybko przez nieruchomy kadr, to ich twarze robią się zielono czerwone to raczej mu to nie przeszkadza. A jak tło nie jest ostre, to jeszcze bardziej ten problem widać. Po tylu latach z Trinitronem myślałem, że plazmy są jednak lepsze.
 
Do góry