Plazma 42"

bolek77

New member
Witam wszystkich,
Nadeszła ta wiekopomna chwila ,iż stoję przed zakupem tv.
Nadal mam wątpliwości LCD or Plazma. Bardziej skłaniam się do Plazmy z racji przewagi realizmu obrazu. Bujdy o "wypalaniu" odłożyłem w kąt ( mówię o nowych modelach ). Będę oglądał TV z 3,7-4,2 m , pokój z oknem na zachód. Planuję podłączyć sygnał z Polsatu lub „n” lub Cyfra+. Podłączę również kino domowe ONKYO HT-R640 oraz DVD DV-SP405 oraz PS2.I parametr krytyczny ( wife) – budżet max 5500 PLN.
Mój typ to Panasonic TH42PY700 – ale mogę się mylić J .
Proszę o poradę jakiego producenta wybrać?, jaki model wybrać?
Będę wdzięczny za okazaną pomoc.
Jędrek
 

Danielek

New member
przylacze sie do prosby o pomoc :)
chociaz pewnie nie uzyskamy odpowiedz.
Ja mam zamiar wybrac miedzy panasonic, samsung a pioneer.
Pioneer no.1 ale dosc drogi...
 

bolek77

New member
Plazma 42" Panasonic PY czy PV model 700 or 70

Witam,
Po przeszukaniu neta, wybór zawężyłem : Panasonic TH42PY700 lub TH42PY70 lub modele z serii TH42 PV700 or TH42PV70.
Bardziej skłaniem sie do serii PY ale nie wiem czy wybrac model 700 czy 70.
 

bolek77

New member
Już wybrałem plazmę !

Witam,
Po długich poszukiwaniach ostatecznie zdecydowałem ,iż będzie to model TH-42PY700P. Mam nadzieję ,iż się nie zawiodę.
Pam pytanie, gdzie najbliżej Zabrza można w przystępnej cenie taki TV kupić? W Gliwicach mają w sklepie Panasonica w cenie 6149 PLN- trochę drogo.
 

Mabri

New member
Jeżeli 42" to koniecznie Panasonic PY700.
Jednak z tak dużej odległości to spokojnie możesz oglądać 50" a wtedy łapiesz się na TH-50PV70PA.
Co do sklepów proponuję ZawszeTaniej w Knurowie. Urzędują też podobno w
Gliwicach - ul. Chorzowska 11a

http://www.zawszetaniej.pl/rtv/index.php?pasek=show&page=962bbca31587dd31d8fd313e78931a20.html

Radzę zadzwonić lub pojechać na miejsce - ceny na stronie nie zawsze są aktualne.

Znalazłem też coś w Mikołowie

http://www.allegro.pl/item299016154_panasonic_th_42py700_raty_sklep_mikolow.html

Najtaniej w okolicy znalazłem tutaj za 5623 zł:

http://www.mixmedia.pl/?zobacz=8476

Z tego co wiem możesz osobiście odbierać w Zabrzu.
 
Ostatnia edycja:

bolek77

New member
Panasonic 42" plazma

Hejka,

jan49 dzięki za pokazanie różnic pomiędzy PV a PY.
Mabri dziekuję za pomoc, ale 50 " to odpada z 2 popwodów : brak miejsca oraz kasa ( mam przeznaczone max 5500 PLN- krytyczny parametr- ŻONA)
Wczoraj znalazłem TH42PY700P w Gliwicach w sklepie Panasonic za 6150 PLN. Więc jeśli to jest cena ich wyjsciowa to może uda się urwać kilka stówek. Mam jeszcze jeden atut będę kupował z kumplem - on tez chce Panasonic TH42lub 50" więc będzę lepsza pozycja przetargowa.
Pozdro
 

makhan

New member
Chciałbym kupić w najbliższym czasie plazmę 42" fullHD i przymierzam się do Panasonica. Budżet mam dość ograniczony (<4000zł). Telewizor będę kupował niedługo, dlatego proszę w miare możliwości o szybką odpowiedź:

1) Kupić model PY czy PZ? (wiem, że PZ nie jest oficjalnie przeznaczony na rynek Polski, ale można go kupić w sklepach internetowych i ma cyfrowy tuner - czy będzie z tego kiedykolwiek można skorzystać w Polsce? Telewizor kupuję na przynajmniej 10 lat)
2) Czy model PY/PZ80 będzie ok, czy polecalibyście inny?
3) Czy jest (jaka?) różnica między modelami PZ80, PZ80 E, PZ80 P
4) Gdzie w okolicach Krakowa/Katowic najlepiej kupić telewizor? (czy zamawiać przez internet?)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obecnie Panasonic Polska wprowadził model 42 PZ 8 - więc masz kłopot z głowy.
Gdzie kupić ?
Zależy ile kasy chcesz zaoszczędzić ?
 

Foxxx24

New member
makhan

Przy Twoim budżecie ja osobiście polecałbym Ci model 42PY80 bo odbiera moim zdaniem bardzo ładnie,a kosztuje ok 3500zł:)

Co do sklepów w Krakowie to np morele.net,ale ja osobiście jestem zwolennikiem odbioru osobistego takiego sprzętu:)

Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

makhan

New member
boxster napisał:
Wiadomo czym różni się PZ8 od np. PY8 lub PY80?
Z tego co mi wiadomo modele PZ mają cyfrowy tuner, ale nie bardzo wiem o co w tym chodzi ;)
Czy to można (będzie?) wykorzystać w Polsce? Różnica w cenie między PZ a PY jest minimalna, dlatego chciałbym się dowiedzieć który lepiej kupić.
 

Foxxx24

New member
Dokładnie tak:)

Modele PZ różnią się tylko tym,że mają tuner cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T.

Co do różnic między modelami PY8 i 80 to 80tka jest modelem bardziej dopracowanym i lepiej wyposażonym w stosunku do niższego modelu na,który moim zdaniem szkoda kasy bo bardziej opłaca się kupic PY80.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

makhan

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

Czy wiesz może dlaczego modele PZ nie są dostępne w Polsce, skoro telewizja DVB-T jest już u nas wprowadzana?
Czy kupowanie PY nie mija się z celem, skoro za te same pieniądze dostaję ten sam model (PZ) który potrafi odbierać nową telewizję? (która prędzej czy później zastąpi telewizję analogową)
I czy w związku z tym, że PZ nie jest w Polsce oficjalnie sprzedawany, będą jakieś problemy z korzystaniem z niego? (problemy językowe, czy problemy z ew. serwisem?)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry