Seria PV70

mareque

New member
Usterka czy norma - proszę o sprawdzenie u Was

Witam,
Mam od nieco ponad roku 42 PV 70 (1000 godzin), jakiś czas temu zauważyłem cienie na obrazie (nie zielone, bo zielone to norma, od początku i już się z nimi zżyłem;) ). Można to zjawisko zaobserwować , gdy na śrenio-jasnym ekranie są wyświetlane jaśniejsze poziome linie, najczęściej świecące (np TVN w "ju ken dens" ;) jak jest zbliżenie na jury, to linie świetlne dekoracji z drugiego planu podowują powstanie cienia na twarzy jurorów, albo jak wyświetlam menu dekodera sat albo nagrywarki na tle filmu, to za "kursorem" menu pojawia się z prawej strony na filmie cień o szerokości kursora, czy tam paska podświetlającego daną pozycję menu).

Mam dekoder podłączony po hdmi i nagrywarkę po scart'cie i na obu występuje ww. efekt cienia.

Wyświetlenie menu telewizora nie powoduje cieni.

A druga sprawa: czarny ekran w słabo oświetlonym pokoju - w momencie wyświetlenia choćby jednego małego jasnego elementu (typu np kursor, literka, napisy do filmu) cały ekran się "rozświetla" i czerń staje się "jaśniejsza", TV traci na czerni, jakby zwiększała się intensywność "podświetlenia" panelu. Jaka to funkcja TV i czy jest "wyłączalna"?

Czy macie to samo? Czy może coś go boli i trzeba do doktora?;)

_
M
 

mangoose

New member
42pv70 awaryjna seria

Wyglada na to ze ten model to nie byla najbardziej udana konstrukcja pod wzgledem bezawaryjnosci. Telewizor kupiony w marcu 2007 po 6miesiacach dostal pionowy pasek (po kilku dniach doszly dwa kolejne). Caly telewizor wymieniony na gwarancji na nowa sztuke. Pochodzil 1,5roku i w lutym 2009 ten sam objaw, pionowy fioletowy pasek. Znowu zgloszony do panasonica na gwarancji i tym razem wymienili tylko matryce. Do konca gwarancji (liczy sie od wymiany na nowa sztuke) zostalo mi wiec okolo 6miesiecy. A potem jak dostane znowu pionowy fioletowy pasek, co jest wielce prawdopodobne to pewnie zamiast naprawiac bedzie sie bardziej oplacalo kupic nowy telewizor. Lipa jednym slowem...
 

marceliszpak

New member
serwis

Pewnie ten wymieniony dostałeś z tej samej serii co wcześniejszy. Mi serwisanci powiedzieli że od 2008 wstawiają matryce robione w czeskich zakładach i takie do serwisu jeszcze nie wracały. wszystko czas pokaże ale miejmy nadzieję, że są lepsze od wcześniejszych.
 

garbaty

New member
mangoose napisał:
Wyglada na to ze ten model to nie byla najbardziej udana konstrukcja pod wzgledem bezawaryjnosci. Telewizor kupiony w marcu 2007 po 6miesiacach dostal pionowy pasek (po kilku dniach doszly dwa kolejne). Caly telewizor wymieniony na gwarancji na nowa sztuke. Pochodzil 1,5roku i w lutym 2009 ten sam objaw, pionowy fioletowy pasek. Znowu zgloszony do panasonica na gwarancji i tym razem wymienili tylko matryce. Do konca gwarancji (liczy sie od wymiany na nowa sztuke) zostalo mi wiec okolo 6miesiecy. A potem jak dostane znowu pionowy fioletowy pasek, co jest wielce prawdopodobne to pewnie zamiast naprawiac bedzie sie bardziej oplacalo kupic nowy telewizor. Lipa jednym slowem...

mam dokładnie to samo a pv70 po gwarancji :(
zastanawiam się czy kolejna plazma będzie z tej samej stajni
 

mkaw

New member
Pv70

witajcie, mam PV70 od ponad roku, od kilku miesięcy sprzęt się dziwnie zachowuje, po włączeniu po ok. 15-20 min słychać trzaski co kilkanascie sekund, po upływie kilku minut przestaje, potem po 15 min od nowa. Czy ktoś może miał podbne objawy i czy zgłaszał taki problem w serwise - z jakim skutkiem. Napiszcie proszę. Pozdrawiam wszystkich użytkowników.
 

rgb

New member
Pionowy pasek

Witam serdecznie Telewizor 42PV70P kupiony w kwietniu 2007 przepracował 4880 godzin. Do wczoraj miałem wszystko ok dzisiaj rano pokazał się pionowy pasek. Niestety tv już po gwarancji.Czy ktoś się orientował ile może kosztować wymiana matrycy ? Czy w ogóle warto ?
 

ErniK28

Member
witka

mam 42PV70P - kupiony w pazdzierniku 2007, i u mnie wczoraj pokazal sie pionowy pasek (migoczacy) - rozumiem ze takie cos kwalifikuje sie automatycznie do naprawy?
jak wyglada realizacja gwarancji u Panasonica i ile zazwyczaj trwa? dzwonic bezposrednio do nich na BOK? i tam wszystko obgadac?
 

Droid

New member
witam

mam Panasa 37PV71, tv ma ok. 1,5 roku i właśnie przestał się włączać...objaw wygląda dokładnie tak:

po wciśnięciu pstryczka na tv powinna zapalić się czerwona lampka, ale u mnie przez chwilę migocze zielona (brak obrazu i dźwięku) a po chwili gaśnie i mruga na czerwono (7x chwila przerwy i znowu 7x się zapala)

oczywiście cały czas i obrazu i dźwięku brak...może ktoś ma pomysł co się mogło stać?

tv nie jest objęty gwarancją Panasonica więc w razie czego będę musiał udać się do sklepu, w którym go kupiłem

znalazłem coś takiego w sieci:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1321890.html czyli raczej serwis...
 
Ostatnia edycja:

Droid

New member
TV naprawniony - walnięty był moduł SD (cokolwiek to jest). Ale generalnie tv kupiony w sklepie (miałem tylko paragon). Mój egzemplarz był sprowadzony z Niemiec (model PV71) i nie było go na wykazie Panasonica. Dlatego też kobieta na infolinii nie chciała przyjąć zgłoszenia.

Zadzwoniłem do serwisu w Poznaniu i tutaj problemów już nie robili. Odbiór, dostawa - wszystko super :cool:
 

mnkp

New member
pv70 pionowe paski

Czy ktoś się orientował ile może kosztować wymiana matrycy ? Czy w ogóle warto ?
Ja orientowalem sie. Zaproponowalem serwisowi, ze moze bylbym zainteresowany naprawa w granicy 1200 zl i po krotkim namysle zgodzili sie za te kwote go naprawic zatrzegajac, ze to dla nich granica oplacalnosci. Do wymiany jest oczywiscie matryca bez gwarancji, ze za jakis czas ten sam problem nie wystapi ponownie. Pionowe paski to ewidentnie wada fabryczna tego modelu. Serwis przyznal, ze wymieniali matryce w bardzo wielu egzemplarzach, ale nie byli sklonni przyznac jaki to stanowilo procent sprzedazy. Niestety z marki Panasonic zostala tylko fasada, za ktora nie stoi juz jakosc. Modele wypuszczane sa na rynek nie przetestowane. Parametry pracy sa nie dostosowane do trwalosci elementow. Wszystko w pogoni za coraz wiekszym zyskiem. Przyszlych nabywcow produktow firmy Panasonic chcialbym przestrzec, ze bede mieli do czynienia z taka sama tandeta jak inne dalekowschodnie wyroby.
 

zibciu

Member
Dla mnie wątek się zamknął po pięciu latach bezproblemowego użytkowania mojej pięćdziesiątki. Przeszła w ręce teściów ;-)
Dobry był telewizorek...

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry