Który wybrać: Panasonic TH-37PV7P czy TH 37PV70P

Skibus

New member
Heh, "szukajka" się wysypała ? O tych TV napisano już chyba wszystko, a przynajmniej w temacie wyboru który z nich. Nie leń sie proszę i poszukaj.
 

sylwestr

New member
Szukałem, czytałem i usłyszałem różne opinie o tych plazmach. jedni mówia że 37pv7p a inni że 37pv70p. A tak na prawdę to króry ma lepszy kontrast, kolory itd.:confused:
 

Jarod

New member
Ja jestem ciekaw różnic bo różnica w cenie 700pln a wg strony panasonica róznia się tym ze pv7 ma 1 hdmi i nie ma wejscia pc, nie wiem czy warto płacić 700pln za 2 rzeczy. Ekrany i jakieś tam systemy są chyba takie same? mam racje??
 

jan0sik

New member
No wlasnie też sie zastanawiam jakie sa różnice. U nas w rtv mix agd 37pv7p jest za 3499 a 37pv70p jest za 4899. Róznica dosyc duża (1400zł) A jeśli naprwade róznią się tylko jednym weyjsciem hdmi to jak to było w jednej relkamie "jesli nie widac różnicy to po co przepłacac?"
 

Jarod

New member
Dla mnie wszystko jasne biore pv7 ceny ok 2900 a pv70 ponad 3600 nie bede 700 pln przeplacal za hdmi jak i tak 1 wykorzystam :mrgreen:
Pojade jeszcze dzisiaj do MM pooglądam sobie - to chyba najtańsza i najlepsza opcja.
Jakbym chciał LCD to jakiś w miare to co najmniej 3500 albo i więcej żeby dorównał jakością do tej plazmy
 

dvb.bodzio

New member
Witam, poczytajcie sobie o kontraście, panasonic polska podaje w pv7 konrast 10000:1, na stronie słowackiej gdzie te tv są produkowane jest 8000:1 i to jest ta różnica, a w pv70 kontast 10000:1 pozdrawiam
 

fantattoo

Member
Dla mnie podstawową różnicą jest cena. Niestety przez koszmarnie usytuowane mieszkanie, nie mam możliwości podłączenia żadnej platformy cyfrowej i jestem skazany na kiepski sygnał z kablówki. W związku z tym jedno wejście HDMI całkowicie mi wystarcza. Komputera nie podłączam, więc ta opcja też mi jest zbędna. A po przesiadce z 50Hz CRT to ja różnicy między kontrastem 8000-10000 na pewno nie zauważę. Wywalać ponad 700 zł więcej za coś, czego nie wykorzystam.......bez sensu. W tej cenie (plus 300 zł) zakupiłem DVD i ampli i cieszę się z wyboru ;)
 

Roberic

New member
Jak dla mnie PV7

Przesiedziałem dziesiątki godzin analizując różne opisy i opinie użytkowników dotyczące obu telewizorów i wybór jak w tytule. Wszystko wskazuje na to, że obydwa modele mają te same panele plazmowe w innych obudowach. Kiedy zapytałem o to wprost Panasonic Polska, odesłali mnie do porównania na stronach WWW!?. Nie chcą się chyba do tego przyznać. Być może telewizory różnią się nieco ustawieniami fabrycznymi (regulacja domyślnego poziomu kolorów, jasności) - porównywałem w sklepie stojące obok siebie i wypadło nielogicznie, że tańszy PV7 świeci nieco lepiej (lepsza czerń). Sygnał ten sam, ustawienia te same. Może kwestia konkretnego egzemplarza. Zgadzam się, że chyba nie warto dopłacać 700 zł za 2 gniazdo HDMI i D-SUB (o ile ktoś bardzo nie potrzebuje) i za więcej stron pamięci telegazety i tego typu atrakcje. Obydwa modele mają 100 Hz (też odpowiedź z Panasonic Polska). Co do porównywalnej jakości LCD to raczej nie za 3500, ale nawet ponad 4000 zł a i tak nie ma tego obrazu i klimatu co plazma (zwłaszcza w SD). Ale to subiektywna opinia poprzedzona porównywaniem kilkunastu modeli LCD (głównie Sharp, LG, Samsung) z PV7. No i narzeczonej też bardziej podoba się obraz z PV7 :mrgreen:. Jak dla mnie najlepszy stosunek jakość/cena.
Pozdrawiam
 

jak30

Member
Posiadam PV7 tylko 42 cale.Napolskiej stronie Panasonica podstowowe dane techniczne satakie same jak dla PV70.W rozmowie z serwisem dowiedziałem sie,że specyfikacja tehcniczna jest taka sam tj.kontrast,panel,liczba kolorów itp.Wiem,że na strnach zagranicznych są inne dane techniczne dlatego przed kupnem porównałem obydwa telewizorki i nie zauważyłem róznicy.Grały tak samo.Porównywalem na kablu,dvd i BR.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
To, co wypisują na stronach Panasonic.pl, to chyba niemały żart.

PV70 - 3072 stopnie gradacji
PV7 - 4096 stopnie gradacji

Kolejność właściwa. Pod tym względem PV7 wypada lepiej.

Trudno to nazwać wiarygodną informacją.

Brnę dalej. Strona z Wielkiej Brytanii, ananej u nas, nie wiedzieć czemu, pod pojęciem UK. ;)

PX70 - 3072 stopnie gradacji
PX7 - 2048 stopnie gradacji

Ma to chyba większy sens?

ArtS :)
 

doubleube

New member
Liczba pikseli
px.gif
px.gif

737 280(1024 x 720)
px.gif

786 432(1024 x 720)


chyba liczba pixeli jest inna
a na innych stronach chyba inna rozdzielczosc
 

ArtS007

New member
Bez reklam
No nie... Liczba pikseli wynika z przemnożenia liczb 1024 przez 720 i będzie wynosić dokładnie 737 280 pikseli. Inaczej być nie może.

ArtS :)
 

doubleube

New member
wezcie model PV70P
tam jest napisane 786 432(1024 x 768)
px.gif


wezcie porównanie parametrów i tam jest ze model PV7 do PV70 ma mniejsza rozdzielczosc
jest to mozliwe?
 
Do góry