Firma Panasonic prezentuje telewizory Ultra HD OLED - linia 2019 .

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Test telewizora Ultra HD OLED firmy Panasonic TX-55GZ1500 (wersja na rynek angielski) bez pomiarów . :-|

https://www.techradar.com/uk/reviews/panasonic-gz1500

Konkluzja . Zdjęcia(obraz) wyświetlane(y) przez telewizor 55GZ1500 to subtelność , naturalizm i równowaga . :-|
Skalowanie HD do 4K w 55GZ1500 jest także najlepszym jakie Panasonic kiedykolwiek dostarczył .
Obrazy SDR wyświetlane przez 55GZ1500 są niebezpiecznie blisko ideału .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wiemy jak długo był wyświetlany stały obraz i jaki model sprzed kilku lat wzięto do porównania. Kiedyś podobna kombinację zrobił Panasonic na targach Ces w Las Vegas. Wstawili do porównania telewizor sprzed trzech lat.
Short Vie w znika w oledach ale cena za 55" GZ2000 jest czterokrotnie wyższa. Czyli masz np cztery Oled 55 Philipsa za jeden Oled Panasonica.
 

zorro102

New member
Kiki ale za to na Panasonicu będziesz miał 4 razy mniej posteryzacji, markoblokowania i szumu. Miałem 903 - mogę ją pod wieloma względami chwalić za ambilight, za najlepszy dźwięk jaki słyszałem z TV. Ale w TV za blisko 13 koła ile sobie tam w marketach życzą - kwiatki w postaci ogromnej posteryzacji, markoblowania i szumu nie mają prawa się zdarzać. I proszę cię nie pisz mi że to zależy od sztuki czy tu zaraz od kalibracji - bo na homecinema-fr masz 300 stron wątku o tych problemach. Że o masakrycznie spitolonej obsłudze ruchu nawet nie wspomnę. Dla mnie modele z 2018 roku Philips-a i LG to powinny kandydować o nagrodę najbardziej z.... ego TV roku.
accu - mam obecnie tego Panasa - GZ1500 - jest to dobry TV - ale peanów na jego cześć bym nie pisał jak ci Panowie z recenzji bo swoje problemy też ma, może nie tak uporczywe jak konkurencja ale są. W ogóle to mam wrażenie że próbując zastąpić mojego oleda 930 od LG - to po 5 latach od zakupu - wybieram między większym lub mniejszym gównem jakim nas producenci raczą za ciężkie pieniądze, wmawiając nam że kupujemy 7 cud świata a w rzeczywistości mniej lub bardziej nie dopracowany produkt.
 

kriswas

Member
Bez reklam
Kiki ale za to na Panasonicu będziesz miał 4 razy mniej posteryzacji, markoblokowania i szumu. Miałem 903 - mogę ją pod wieloma względami chwalić za ambilight, za najlepszy dźwięk jaki słyszałem z TV. Ale w TV za blisko 13 koła ile sobie tam w marketach życzą - kwiatki w postaci ogromnej posteryzacji, markoblowania i szumu nie mają prawa się zdarzać. I proszę cię nie pisz mi że to zależy od sztuki czy tu zaraz od kalibracji - bo na homecinema-fr masz 300 stron wątku o tych problemach. Że o masakrycznie spitolonej obsłudze ruchu nawet nie wspomnę. Dla mnie modele z 2018 roku Philips-a i LG to powinny kandydować o nagrodę najbardziej z.... ego TV roku.
accu - mam obecnie tego Panasa - GZ1500 - jest to dobry TV - ale peanów na jego cześć bym nie pisał jak ci Panowie z recenzji bo swoje problemy też ma, może nie tak uporczywe jak konkurencja ale są. W ogóle to mam wrażenie że próbując zastąpić mojego oleda 930 od LG - to po 5 latach od zakupu - wybieram między większym lub mniejszym gównem jakim nas producenci raczą za ciężkie pieniądze, wmawiając nam że kupujemy 7 cud świata a w rzeczywistości mniej lub bardziej nie dopracowany produkt.

Kolego, Ty chyba zapomniałeś, parafrazując Twój nik, wyciąć w przepasce kółka na oczy. Cuda w technice, jak to ująłeś się zdarzają... tylko niestety do ideałów im trochę brakuje. Ja też bym chciał być piękny, zdrowy, młody i przede wszystkim bogaty, ale jest jak jest.
Panasonic w swoich topowych modelach rzeczywiście wyróżnia się... tylko ceną, która nie idzie w parze z jakością obrazu. Proponuję abyś postawił odpowiednie Oled TV obok siebie i zapodał im ten sam materiał z tego samego źródła, pamiętając o właściwych ustawieniach na TV i źródle sygnału. Jeżeli nie będziesz wiedział, który jest który, to się bardzo zdziwisz. Żyjąc już trochę na tym świecie i zajmując się techniką satelitarną mogę podsumować te dywagacje na temat, który lepiej lub gorzej panel wyświetla, że to zależy od bardzo wielu czynników, a przede wszystkim:

- w jaki sposób i jakiej technice został zarejestrowany lub transmitowany obraz
- za pomocą czego i w jakiej technice jest dostarczany do odbiornika,

poza tym, istnieje jeszcze wiele czynników obiektywnych i subiektywnych, które posiadają olbrzymi wpływ na to, jak widz postrzega dany obraz. Dlatego wyrażanie tak jednoznacznych opinii na temat ww. mija się z celem i świadczy tylko o dyletanctwie z Twojej strony.

PS. Mam okazję obserwować online/live przekaz np. tego samego meczu piłki nożnej na różnych platformach satelitarnych na sprzęcie profesjonalnym i moje subiektywne odczucia są jednoznaczne, a mianowicie NIE MA IDEALNEGO przekazu, idealnego sprzętu są TYLKO subiektywne odczucia.
 

zorro102

New member
Kolego, Ty chyba zapomniałeś, parafrazując Twój nik, wyciąć w przepasce kółka na oczy. Cuda w technice, jak to ująłeś się zdarzają... tylko niestety do ideałów im trochę brakuje. Ja też bym chciał być piękny, zdrowy, młody i przede wszystkim bogaty, ale jest jak jest.
Panasonic w swoich topowych modelach rzeczywiście wyróżnia się... tylko ceną, która nie idzie w parze z jakością obrazu. Proponuję abyś postawił odpowiednie Oled TV obok siebie i zapodał im ten sam materiał z tego samego źródła, pamiętając o właściwych ustawieniach na TV i źródle sygnału. Jeżeli nie będziesz wiedział, który jest który, to się bardzo zdziwisz. Żyjąc już trochę na tym świecie i zajmując się techniką satelitarną mogę podsumować te dywagacje na temat, który lepiej lub gorzej panel wyświetla, że to zależy od bardzo wielu czynników, a przede wszystkim:

- w jaki sposób i jakiej technice został zarejestrowany lub transmitowany obraz
- za pomocą czego i w jakiej technice jest dostarczany do odbiornika,

poza tym, istnieje jeszcze wiele czynników obiektywnych i subiektywnych, które posiadają olbrzymi wpływ na to, jak widz postrzega dany obraz. Dlatego wyrażanie tak jednoznacznych opinii na temat ww. mija się z celem i świadczy tylko o dyletanctwie z Twojej strony.

PS. Mam okazję obserwować online/live przekaz np. tego samego meczu piłki nożnej na różnych platformach satelitarnych na sprzęcie profesjonalnym i moje subiektywne odczucia są jednoznaczne, a mianowicie NIE MA IDEALNEGO przekazu, idealnego sprzętu są TYLKO subiektywne odczucia.

Ty tak poważnie ? czy jaja sobie robisz ze mnie? A myślisz że na podstawie czego wyciągam takie wnioski? Ten sam materiał, to samo źródło, różne odbiorniki TV i... ja nie piszę o panelach:D - bo de facto obraz na wszystkich oled-ach jest bardzo podobny:D, wraz z panelem LG (jak masz szczęście i trafi ci się bez wad) otrzymujesz jeszcze "obróbkę" obrazu danego producenta i tu zaczynają się dziać różne cuda, pomijając fakt że już przy samym zakupie TV obojętnie jakiego producenta bierzesz udział w loterii panelowej za własne ciężko zarobione pieniądze - kurde wydaje mi się że normalne to nie jest Panie ekspercie?

A dodatkowo producenci lecą na skróty w sposób wręcz chamski - ot, choćby w Philipsie 903 - brak płynnej regulacji upłynniacza ruchu - albo szarpanie albo teatr TV, kurde 2 lata temu w swoich modelach można było to bez problemu zrobić - teraz ? Sorry nie da się - bo parę linijek kodu brakło?, procesor za słaby? ( w każdym razie parę USD producentowi w kieszeni zostaje) o dużej ilości artefaktów nawet nie wspomnę.
Nadmierna posteryzacja i makro blokowanie, ba Philips problem zna - nawet się do niego przyznaje - zapowiadając poprawę... w nadchodzących modelach 804 i 904:D i tu nie chodzi o ideał - chodzi TYLKO o to aby produkt nie miał rażących wad użytkowych - a o to ciężko!. LG 930 idealny nie był - ale nie miał rażących wad użytkowych, moja 42 calowa plazma Panasonica sprzed 12 lat też!

Co do Panasonica - niestety jakości doświadczyłem na własnej skórze - martwy piksel po 1,5 tygodnia użytkowania GZ1500 - na szczęście poleciał na zwrot, a ja znów zostałem bez TV. Ogólnie poprawny był - można z nim żyć- ale te peany w testach na jego cześć są po prostu śmieszne. Bo nadal nie rozwiązano problemu posteryzacji, nadal cierpi na przypadłość klatkowania obrazu w scenach z dużą ilością dymu, akcji i wiele innych nie dociągnięć można mu wytknąć - oczywiście w większości tych marketingowych bzdur jakimi są te testy - ani słowa o tym nie uświadczysz.

Widzisz problemem nie jest szukanie ideału - bo go nie ma - problemem jest to że kupując dziś TV za 15 koła zastanawiam się co będzie nie tak, co będzie działać dobrze a co jest nie dopracowane, ile wad będzie miał ten produkt i czy będą one do zaakceptowania, z roku na rok produkty są coraz droższe a jakość niestety nie najlepsza - za to marketing i hype rozwinięty do granic absurdu! i w tym dla mnie jest problem.

Pozostaje mi jedynie mieć nadzieję że 904 Philipsa będzie produktem poprawnym i pozbawionym wad 903 oraz kiki da dobrą cenę bo mariaż Philipsa z B&W przyniósł fantastyczne efekty w 903 - najlepszy dźwięk jaki kiedykolwiek słyszałem z TV i brawa za to dla Phlipsa - że chcą wejść do segmentu "premium" nie tylko marketingiem ale realnymi działaniami podnoszącymi jakość produktu.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Wieczorową porą zagłębiłem się w lekturę testu telewizora Ultra HD OLED firmy Panasonic TX-55GZ950 ,
który został opublikowany w dniu 02 października 2019 r . na włoskim
portalu avmagazine.it przez Emidio Frattaroli .
Test moim zdaniem podaje bardzo dużo informacji na temat testowanego telewizora . :-|
Lubię tak napisany test . Treść zawarta jest na pięciu stronach .

https://avmagazine.it/articoli/4K/1341/test-oled-4k-panasonic-tx-55gz950_index.html

Konkluzja . Nagroda "Wybór redaktora" 2019. jako najlepszy telewizor 4K HDR o przekątnej 55 cali . :-|

I który OLED wybrać - telewizor firmy Sony vs telewizor firmy Panasonic ? :-|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

W dniu 24 października 2019 r. ukazał się ciekawie napisany test telewizora Ultra HD OLED firmy
Panasonic TX-55GZ2000B na portalu avforums.com . :-|
Tester to Phil Hinton .

Tester pisze między innymi ," nie ma wątpliwości , że po wyjęciu z pudełka Panasonic GZ2000 jest
niezwykle dokładny w stosunku do standardów i wygląda wysublimowany , tak jak każdy inny
OLED Panasonic testowany w tym roku" .
"GZ2000 to najlepszy telewizor OLED dla jakości obrazu SDR i HDR , jaki widzieliśmy w tym roku ".
Telewizor recenzowany otrzymał rekomendację(wyróżnienie) portalu avforums.com : BEST IN CLASS AWARD . :-|
Wersja testu filmowa trwa 27'36" .

https://www.avforums.com/reviews/panasonic-gz2000-4k-oled-review.15753


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
Do góry